UEFA Nations League 2020/21 Divisie B
De Divisie B van de UEFA Nations League 2020/21 is de tweede divisie van de UEFA Nations League. Het toernooi, dat de vriendschappelijke wedstrijden tussen landen vervangt, begint in september 2020 en eindigt in november 2020. De vier groepswinnaars van divisie B promoveren naar divisie A, de hoogste divisie. De nummers vier van alle groepen degraderen naar divisie C.
Aan het toernooi doen de 16 landen mee die op basis van de eindstand van het seizoen 2018/19 zijn ingedeeld. Bij die eindstand werden de landen die oorspronkelijk zouden degraderen onder de gepromoveerde landen geplaatst.
Beslissingscriteria
Wanneer er twee of meer landen in een groep gelijk eindigen met evenveel punten, dan wordt er gekeken naar onderstaande criteria om te bepalen welk land hoger eindigt dan de ander op de ranglijst:
- Het hoogste aantal punten bij de onderlinge wedstrijden tussen de landen
- Het doelsaldo bij de onderlinge wedstrijden tussen de gelijk geëindigde landen (als er meer dan twee teams gelijk eindigen)
- Meeste aantal doelpunten gescoord bij de onderlinge wedstrijden tussen de gelijk geëindigde landen (als er meer dan twee teams gelijk eindigen)
- Meeste aantal uitdoelpunten gescoord bij de onderlinge wedstrijden tussen de gelijk geëindigde landen (als er meer dan twee teams gelijk eindigen)
Als er na criteria 1 tot en met 4 nog steeds landen gelijk staan wordt gekeken naar onderstaande criteria:
- Het doelsaldo in alle groepswedstrijden
- Aantal gescoorde doelpunten in alle groepswedstrijden
- Aantal gescoorde uitdoelpunten in alle groepswedstrijden
- Het aantal gewonnen groepswedstrijden
- Het aantal gewonnen groepswedstrijden in uitwedstrijden
- Fair-Playklassement van het toernooi (1 punt voor een gele kaart, 3 punten voor een rode kaart bij twee gele kaarten, 3 punten voor een directe rode kaart, 4 punten voor een gele kaart gevolgd door een directe rode kaart)
- De positie op de UEFA-coëfficiëntenranglijst
Deelnemende landen
De loting voor de groepen vond op 3 maart 2020 plaats in Amsterdam, Nederland.
|
|
|
|
Legenda | |
† | In dezelfde divisie gebleven na degradatie na wijzigingen. |
* | Gepromoveerd naar hogere divisie na wijzigingen. |
Gepromoveerd naar divisie A. | |
PO | Gekwalificeerd voor play-offs voor het WK 2022. |
Gedegradeerd naar divisie C. |
Groepen en wedstrijden
Groep 1
|
|
- Legenda
Promotie naar divisie A
Degradatie naar divisie C
| ||||
4 september 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Noorwegen | – | Oostenrijk | Stadion: Ullevaalstadion, Oslo |
Verslag | ||||
| ||||
4 september 2020 «onderlinge duels» 21:45 (UTC+3) |
Roemenië | – | Noord-Ierland | Stadion: Arena Națională, Boekarest |
Verslag | ||||
| ||||
7 september 2020 «onderlinge duels» 19:45 (UTC+1) |
Noord-Ierland | – | Noorwegen | Stadion: Windsor Park, Belfast |
Verslag | ||||
| ||||
7 september 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Oostenrijk | – | Roemenië | Stadion: Wörthersee Stadion, Klagenfurt |
Verslag | ||||
| ||||
11 oktober 2020 «onderlinge duels» 18:00 (UTC+2) |
Noorwegen | – | Roemenië | Stadion: Ullevaalstadion, Oslo |
Verslag | ||||
| ||||
11 oktober 2020 «onderlinge duels» 19:45 (UTC+1) |
Noord-Ierland | – | Oostenrijk | Stadion: Windsor Park, Belfast |
Verslag | ||||
| ||||
14 oktober 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Noorwegen | – | Noord-Ierland | Stadion: Ullevaalstadion, Oslo |
Verslag | ||||
| ||||
14 oktober 2020 «onderlinge duels» 21:45 (UTC+3) |
Roemenië | – | Oostenrijk | Stadion: Ilie Oanăstadion, Ploiești |
Verslag | ||||
| ||||
15 november 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Oostenrijk | – | Noord-Ierland | Stadion: Ernst Happelstadion, Wenen |
Verslag | ||||
| ||||
15 november 2020 «onderlinge duels» 21:45 (UTC+2) |
Roemenië | – | Noorwegen | Stadion: Arena Națională, Boekarest |
Verslag | ||||
| ||||
18 november 2020 «onderlinge duels» 19:45 (UTC+0) |
Noord-Ierland | – | Roemenië | Stadion: Windsor Park, Belfast |
Verslag | ||||
| ||||
18 november 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Oostenrijk | – | Noorwegen | Stadion: Ernst Happelstadion, Wenen |
Verslag | ||||
Groep 2
|
|
- Legenda
Promotie naar divisie A
Degradatie naar divisie C
| ||||
4 september 2020 «onderlinge duels» 19:45 (UTC+1) |
Schotland | – | Israël | Stadion: Hampden Park, Glasgow |
Verslag | ||||
| ||||
4 september 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Slowakije | – | Tsjechië | Stadion: Tehelné pole, Bratislava |
Verslag | ||||
| ||||
7 september 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Tsjechië | – | Schotland | Stadion: Andrův stadion, Olomouc |
Verslag | ||||
| ||||
7 september 2020 «onderlinge duels» 21:45 (UTC+3) |
Israël | – | Slowakije | Stadion: Netanjastadion, Netanja |
Verslag | ||||
| ||||
11 oktober 2020 «onderlinge duels» 19:45 (UTC+1) |
Schotland | – | Slowakije | Stadion: Hampden Park, Glasgow |
Verslag | ||||
| ||||
11 oktober 2020 «onderlinge duels» 21:45 (UTC+3) |
Israël | – | Tsjechië | Stadion: Sammy Oferstadion, Haifa |
Verslag | ||||
| ||||
14 oktober 2020 «onderlinge duels» 14:00 (UTC+1) |
Schotland | – | Tsjechië | Stadion: Hampden Park, Glasgow |
Verslag | ||||
| ||||
14 oktober 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Slowakije | – | Israël | Stadion: Štadión Antona Malatinského, Trnava |
Verslag | ||||
| ||||
15 november 2020 «onderlinge duels» 15:00 (UTC+1) |
Slowakije | – | Schotland | Stadion: Štadión Antona Malatinského, Trnava |
Verslag | ||||
| ||||
15 november 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Tsjechië | – | Israël | |
Verslag | ||||
| ||||
18 november 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Tsjechië | – | Slowakije | |
Verslag | ||||
| ||||
18 november 2020 «onderlinge duels» 21:45 (UTC+2) |
Israël | – | Schotland | Stadion: Netanjastadion, Netanja |
Verslag | ||||
Groep 3
|
|
- Legenda
Promotie naar divisie A
Degradatie naar divisie C
| ||||
3 september 2020 «onderlinge duels» 21:45 (UTC+3) |
Rusland | – | Servië | |
Verslag | ||||
| ||||
3 september 2020 «onderlinge duels» 21:45 (UTC+3) |
Turkije | – | Hongarije | |
Verslag | ||||
| ||||
6 september 2020 «onderlinge duels» 18:00 (UTC+2) |
Hongarije | – | Rusland | Stadion: Ferenc Puskásstadion, Boedapest |
Verslag | ||||
| ||||
6 september 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Servië | – | Turkije | Stadion: Rode Sterstadion, Belgrado |
Verslag | ||||
| ||||
11 oktober 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Servië | – | Hongarije | Stadion: Rode Sterstadion, Belgrado |
Verslag | ||||
| ||||
11 oktober 2020 «onderlinge duels» 21:45 (UTC+3) |
Rusland | – | Turkije | |
Verslag | ||||
| ||||
14 oktober 2020 «onderlinge duels» 21:45 (UTC+3) |
Rusland | – | Hongarije | |
Verslag | ||||
| ||||
14 oktober 2020 «onderlinge duels» 21:45 (UTC+3) |
Turkije | – | Servië | |
Verslag | ||||
| ||||
15 november 2020 «onderlinge duels» 20:00 (UTC+3) |
Turkije | – | Rusland | |
Verslag | ||||
| ||||
15 november 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Hongarije | – | Servië | Stadion: Ferenc Puskásstadion, Boedapest |
Verslag | ||||
| ||||
18 november 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Hongarije | – | Turkije | Stadion: Ferenc Puskásstadion, Boedapest |
Verslag | ||||
| ||||
18 november 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Servië | – | Rusland | Stadion: Rode Sterstadion, Belgrado |
Verslag | ||||
Groep 4
|
|
- Legenda
Promotie naar divisie A
Degradatie naar divisie C
| ||||
3 september 2020 «onderlinge duels» 21:45 (UTC+3) |
Bulgarije | – | Ierland | Stadion: Vasil Levski Nationaal Stadion, Sofia |
Verslag | ||||
| ||||
3 september 2020 «onderlinge duels» 21:45 (UTC+3) |
Finland | – | Wales | |
Verslag | ||||
| ||||
6 september 2020 «onderlinge duels» 14:00 (UTC+1) |
Wales | – | Bulgarije | Stadion: Cardiff City Stadium, Cardiff |
Verslag | ||||
| ||||
6 september 2020 «onderlinge duels» 17:00 (UTC+1) |
Ierland | – | Finland | |
Verslag | ||||
| ||||
11 oktober 2020 «onderlinge duels» 14:00 (UTC+1) |
Ierland | – | Wales | |
Verslag | ||||
| ||||
11 oktober 2020 «onderlinge duels» 19:00 (UTC+3) |
Finland | – | Bulgarije | |
Verslag | ||||
| ||||
14 oktober 2020 «onderlinge duels» 19:00 (UTC+3) |
Finland | – | Ierland | |
Verslag | ||||
| ||||
14 oktober 2020 «onderlinge duels» 21:45 (UTC+3) |
Bulgarije | – | Wales | Stadion: Vasil Levski Nationaal Stadion, Sofia |
Verslag | ||||
| ||||
15 november 2020 «onderlinge duels» 17:00 (UTC+0) |
Wales | – | Ierland | Stadion: Cardiff City Stadium, Cardiff |
Verslag | ||||
| ||||
15 november 2020 «onderlinge duels» 18:00 (UTC+2) |
Bulgarije | – | Finland | Stadion: Vasil Levski Nationaal Stadion, Sofia |
Verslag | ||||
| ||||
18 november 2020 «onderlinge duels» 19:45 (UTC+0) |
Ierland | – | Bulgarije | |
Verslag | ||||
| ||||
18 november 2020 «onderlinge duels» 19:45 (UTC+0) |
Wales | – | Finland | Stadion: Cardiff City Stadium, Cardiff |
Verslag | ||||
Eindstand
De eindstand wordt bepaald op basis van de regels die de UEFA opstelde. Onderstaande tabel begint bij nummer 17 omdat de nummers 1 t/m 16 in divisie A zijn ingedeeld.
Pos | Land | Grp. | Wed | W | G | V | Pnt | Doelsaldo | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
DV | DT | +/− | ||||||||
17. | Beste nummer 1 in de groep | |||||||||
18. | Tweede nummer 1 in de groep | |||||||||
19. | Derde nummer 1 in de groep | |||||||||
20. | Vierde nummer 1 in de groep | |||||||||
21. | Beste nummer 2 in de groep | |||||||||
22. | Tweede nummer 2 in de groep | |||||||||
23. | Derde nummer 2 in de groep | |||||||||
24. | Vierde nummer 2 in de groep | |||||||||
25. | Beste nummer 3 in de groep | |||||||||
26. | Tweede nummer 3 in de groep | |||||||||
27. | Derde nummer 3 in de groep | |||||||||
28. | Vierde nummer 3 in de groep | |||||||||
29. | Beste nummer 4 in de groep | |||||||||
30. | Tweede nummer 4 in de groep | |||||||||
31. | Derde nummer 4 in de groep | |||||||||
32. | Vierde nummer 4 in de groep |
Doelpuntenmakers
Play-offs WK 2022
UEFA Nations League | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
|