Schloss Schönbrunn: verschil tussen versies
Regel 3: | Regel 3: | ||
==Geschiedenis== | ==Geschiedenis== | ||
+ | Al in 1559 werd er een klein jachtslot gebouwd op de plaats waar nu het paleis ligt. Erg veilig was dit paleis niet. Het brandde een aantal keer af en tijdens het [[beleg van Wenen (1683)]] werd het door de Turken met de grond gelijk gemaakt. [[Leopold I van het Heilige Roomse Rijk]] gaf opdracht om er een paleis te bouwen. Dat werd gedaan, maar toen het in 1713 klaar was, werd het toch niet echt gebruikt. [[Maria Theresia van Oostenrijk]] vond het wél een leuk paleis en maakte er het zomerpaleis van de [[Huis Habsburg|Habsburgers]] van, een soort vakantiehuisje eigenlijk. Zij liet door [[Nikolaus von Pacassi]] (die ook de [[Hofburg]] opfleurde) het paleis mooier maken en uitbreiden. Het paleis is daardoor het enige gebouw in Oostenrijk dat gebouwd is in [[rococo]]-stijl. Vanaf 1765 is er weer een andere leider van de bouw: Johann Ferdinand Hetzendorf von Hohenberg. | ||
==Tuin== | ==Tuin== |
Versie van 11 jun 2014 19:36
|
|
Schloss Schonnbrun of in het Nederlands Paleis Schonbrünn is een Oostenrijks paleis in Wenen, de hoofdstad van Oostenrijk. Het paleis ligt ten westen van Wenen. Tot 1642 stond op deze plaats de Katterburg, een landhuis van de burgemeester van Wenen. Het paleis moest het Franse kasteel van Versailles overtreffen in grootte. Dat is niet gelukt, maar alsnog is het heel groot. De naam Schönbrunn betekent letterlijk "mooie bron". Het zou aan z'n naam zijn gekomen door keizer Matthias van het Heilige Roomse Rijk, die eens op jacht hier een "mooie bron" zag. UNESCO heeft het paleis tot werelderfgoed verklaard.
Geschiedenis
Al in 1559 werd er een klein jachtslot gebouwd op de plaats waar nu het paleis ligt. Erg veilig was dit paleis niet. Het brandde een aantal keer af en tijdens het beleg van Wenen (1683) werd het door de Turken met de grond gelijk gemaakt. Leopold I van het Heilige Roomse Rijk gaf opdracht om er een paleis te bouwen. Dat werd gedaan, maar toen het in 1713 klaar was, werd het toch niet echt gebruikt. Maria Theresia van Oostenrijk vond het wél een leuk paleis en maakte er het zomerpaleis van de Habsburgers van, een soort vakantiehuisje eigenlijk. Zij liet door Nikolaus von Pacassi (die ook de Hofburg opfleurde) het paleis mooier maken en uitbreiden. Het paleis is daardoor het enige gebouw in Oostenrijk dat gebouwd is in rococo-stijl. Vanaf 1765 is er weer een andere leider van de bouw: Johann Ferdinand Hetzendorf von Hohenberg.
Tuin
Dierentuin
Wist je dat...
- Er in het paleis 1441 kamers zijn (en dan niet van die kleine) ?