Hagedissen: verschil tussen versies

Uit Wikikids
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
(de opsommingstekens weggehaald)
Regel 1: Regel 1:
 
De hagedis heeft een blauwe tong. Sommige hebben een blauwe staart. Hij is ook langwerpig en meestal gecamoufleert.  
 
De hagedis heeft een blauwe tong. Sommige hebben een blauwe staart. Hij is ook langwerpig en meestal gecamoufleert.  
Als een aanvaller de staart van een hagedis afbijt heeft de aanvaller eten. Maar hij heeft niet de hele hagedis te pakken. Want zijn staart valt er af.                                                               *
+
Als een aanvaller de staart van een hagedis afbijt heeft de aanvaller eten. Maar hij heeft niet de hele hagedis te pakken. Want zijn staart valt er af.                                          
  
 
+
De kameleon
<!-- AANPASSEN VANAF HIER -->
+
Deze rare hagedis heeft voeten als wanten, een tong die even lang is als zijn lichaam, en ogen die op en neerdraaien. Maar het meeste verbazing-wekkend is de manier waarop hij van kleur verandert om aan vijanden te ontsnappen of om insecten te besluipen.
 
+
Er zijn in de wereld 3750 hagendissen en dat is wel bijzonder.het vrouwtje hagendis legt tussen de 6 en 15 eieren.
De '''Naam van het dier''' (''naam in het latijn''). Andere namen die gebruikt worden zijn:
+
                                                              *
 
 
== Kenmerken ==
 
 
 
== Voedsel ==
 
 
 
== Leefgebied ==
 
 
 
== Externe links, bronnen, afbeeldingen ==
 
 
 
 
 
== Fotogalerij ==
 
Als je meerdere foto's netjes op een rij wilt zetten, is het handig om de fotogalerijfunctie te gebruiken.  
 
 
 
 
 
<gallery>
 
Afbeelding:bloem.jpg
 
Afbeelding:bloem.jpg
 
Afbeelding:bloem.jpg
 
</gallery>
 
 
 
== Waarom schrijf ik er hier een stukje over ==
 
 
 
 
 
{| align=center class=toccolours style="text-align: center; width: 100%; font-size: 85%; clear:both; margin:0.75em auto"
 
|Bij dit artikel is een [[Wikipedia:Gewenste afbeeldingen|afbeelding gewenst]]. Bezit u een afbeelding die onder een vrije licentie kan worden geplaatst, dan kan u deze [[Speciaal:Upload|hier uploaden]].
 
|}<noinclude>
 
</noinclude>
 
 
 
 
 
----
 
 
 
<!-- HET VOLGENDE LATEN STAAN, AUB -->
 
 
 
 
 
 
 
[[Categorie:Dieren]]
 

Versie van 15 jun 2006 10:04

De hagedis heeft een blauwe tong. Sommige hebben een blauwe staart. Hij is ook langwerpig en meestal gecamoufleert. Als een aanvaller de staart van een hagedis afbijt heeft de aanvaller eten. Maar hij heeft niet de hele hagedis te pakken. Want zijn staart valt er af.

De kameleon Deze rare hagedis heeft voeten als wanten, een tong die even lang is als zijn lichaam, en ogen die op en neerdraaien. Maar het meeste verbazing-wekkend is de manier waarop hij van kleur verandert om aan vijanden te ontsnappen of om insecten te besluipen. Er zijn in de wereld 3750 hagendissen en dat is wel bijzonder.het vrouwtje hagendis legt tussen de 6 en 15 eieren.

                                                             *
Afkomstig van Wikikids , de interactieve Nederlandstalige Internet-encyclopedie voor en door kinderen. "https://wikikids.nl/index.php?title=Hagedissen&oldid=4367"