Ireen Wüst
Naar navigatie springen
Naar zoeken springen
Ireen Wüst | |
Wüst in 2013 | |
Nationaliteit | Nederland |
Geboren | 1 april 1986 |
Geboren te | Goirle |
Specialisme | Allround |
Huidige schaatsploeg | Team JustLease.nl |
Trainers/coaches | Rutger Tijssen |
Jaren actief | 2004-heden |
Portaal Sport |
---|
Irene Karlijn (Ireen) Wüst (Goirle, 1 april 1986) is een Nederlandse schaatser.
Records
Persoonlijke records
Afstand | Tijd | Datum | Baan |
---|---|---|---|
500 meter | 38,44 | 9 februari 2007 | Heerenveen |
1000 meter | 1.12,64 | 15 februari 2020 | Salt Lake City |
1500 meter | 1.50,70 | 10 maart 2019 | Salt Lake City |
3000 meter | 3.58,01 | 12 februari 2011 | Calgary |
5000 meter | 6.54,28 | 19 februari 2014 | Sotsji |
- * Wüsts PR's op de 1000 en 1500 meter zijn tevens Nederlandse records.
Wereldrecords
Nr. | Afstand | Tijd | Datum | Baan |
---|---|---|---|---|
jr1 | 1500 meter junioren | 1.58,10 | 11 maart 2004 | Calgary |
jr2 | 3000 meter junioren | 4.08,64 | 12 maart 2004 | Calgary |
jr3 | mini vierkamp junioren | 158,916 | 12 maart 2004 | Calgary |
jr4 | 3000 meter junioren | 4.08,15 | 5 februari 2005 | Moskou |
jr5 | 1500 meter junioren | 1.56,69 | 10 maart 2005 | Calgary |
jr6 | 3000 meter junioren | 4.07,71 | 11 maart 2005 | Calgary |
jr7 | 1000 meter junioren | 1.15,93 | 11 maart 2005 | Calgary |
jr8 | mini vierkamp junioren | 157,436 | 11 maart 2005 | Calgary |
Resultaten
Jaar | NK Afstanden |
NK Sprint |
NK Allround |
EK Afstanden |
EK Allround |
WK Allround |
WK Sprint |
WK Afstanden |
Olympische Spelen |
Wereldbeker | WK Junioren |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2004 | 9e 500m 9e 1500m |
(11e, , , ) achtervolging | |||||||||
2005 | 5e 1000m 4e 1500m |
(, 5e, , 5e) |
4e (7e, , , 6e) |
5e (5e, 4e, , 6e) |
28e 1500m | (, , , ) achtervolging | |||||
2006 | 1000m 1500m 3000m |
(5e, 4e, , 4e) |
4e (5e, 7e, , 7e) |
4e 1000m 1500m 3000m 6e achtervolging |
7e 1000m 1500m 25e 3k/5k 5e achtervolging |
||||||
2007 | 4e 500m 1000m 1500m 3000m |
(, , , ) |
(, , , 6e) |
(, , , ) |
(14e, , 10e, ) |
1000m 1500m 5e 3000m achtervolging |
29e 500m 6e 1000m 1500m 6e 3k/5k achtervolging | ||||
2008 | 8e 500m 1000m 1500m 4e 3000m |
(5e, , 4e, ) |
(, , 4e, ) |
(4e, , , ) |
(, 4e, , 4e) |
6e (19e, , 19e, ) |
9e 1000m 7e 1500m achtervolging |
42e 500m 1000m 1500m 7e 3k/5k | |||
2009 | 10e 500m 6e 1000m 1500m DQ 3000m |
DNS3 (13e, 7e, DNS, -) |
(, , , ) |
6e (6e, 7e, 4e, 5e) |
(, 7e, , 8e) |
1500m achtervolging |
36e 1000m 6e 1500m achtervolging | ||||
2010 | 6e 500m 5e 1000m 1500m 3000m |
(4e, , , 5e) |
(6e, , , 7e) |
8e 1000m 1500m 7e 3000m 6e achtervolging |
53e 500m 19e 1000m 6e 1500m 9e 3k/5k 5e achtervolging | ||||||
2011 | ns2 500m 5e 1000m 1500m 3000m |
4e (5e, , 8e, ) |
(6e, , , ) |
(, , , ) |
7e (13e, , 16e, ) |
1000m 1500m 3000m achtervolging |
5e 1000m 1500m 9e 3k/5k achtervolging | ||||
2012 | 1000m 1500m 3000m |
5e (8e, , 9e, ) |
(, 5e, 6e, ) |
(, , , ) |
5e 1000m 1500m 3000m achtervolging |
5e 1000m 1500m 8e 3k/5k 6e achtervolging Grand World Cup | |||||
2013 | 6e 1000m 1500m 3000m |
5e (10e, , 11e, ) |
(, , , ) |
(4e, , , ) |
(, , , ) |
1000m 1500m 3000m 5000m achtervolging |
12e 1000m 1500m 6e 3k/5k achtervolging Grand World Cup | ||||
2014 | 1000m 1500m 3000m |
DSQ (8e, , 7e, DSQ) |
(, , , ) |
(, , , ) |
1000m 1500m 3000m 5000m achtervolging |
6e 1000m 1500m 6e 3k/5k achtervolging Grand World Cup | |||||
2015 | 1000m 1500m 3000m |
DNS3 (13e, , DNS, -) |
(, , , ) |
(, , , ) |
(, , , ) |
4e 1000m 1500m 3000m achtervolging |
6e 1000m 4e 1500m 3k/5k achtervolging 4e Grand World Cup | ||||
2016 | 1000m 1500m 3000m |
6e (11e, , 12e, ) |
(, , , 4e) |
(4e, , , ) |
6e 1000m 4e 1500m 3000m achtervolging |
20e 1500m 17e 3k/5k achtervolging | |||||
2017 | 10e 500m 1000m 1500m 3000m |
5e, , 5e, ) |
(, , , ) |
(, , , ) |
1500m 3000m achtervolging |
11e 1000m 4e 1500m 9e 3k/5k achtervolging | |||||
2018 | 1000m 1500m 3000m |
(9, , , ) |
9e 1000m 1500m 3000m achtervolging |
16e 1000m 7e 1500m 12e 3k/5k achtervolging | |||||||
2019 | 1000m 1500m 3000m |
4e (4e, 7e, 5e, 7e) |
5e (, 6e, , 7e) |
5e 3000m achtervolging 1500m |
53e 500m 8e 1000m 1500m 24e 3k/5k 4e achtervolging teamsprint | ||||||
2020 | 1000m 1500m 4e 3000m |
5e 1000m 1500m achtervolging teamsprint |
(4e, , , ) |
4e 1000m 1500m achtervolging |
14e 1000m 1500m |
Wereldbekerwedstrijden
Seizoen | 500m | 1000m | 1500m | 3000/5000 | Ploegenachtervolging |
---|---|---|---|---|---|
2004/2005 | -, -, -, 1e(b), - | ||||
2005/2006 | 6e, 9e, -, -, 6e, -, -, -, -, | 6e, 7e, 4e, -, | -, -, -*, 1e(b), - | -, , - | |
2006/2007 | 8e, -, 14e, -, -, -, -, -, -, -, -, - | , , , -, -, -, -, -, -, | , , -, , , | , , -*, , -*, - | , -, |
2007/2008 | -, -, -, -, -, -, -, -, 1e(b), 7e(b), -, -, -, - | 7e, 8e, 12e, 6e, 4e, , , , , 4e | 5e, 13e, -, 5e, , -, | 9e, 7e, -*, , -*, -, | -, -, -, - |
2008/2009 | 16e, 13e, -, -, -, -, -, -, -, - | 8e, 7e, -, , 4e, 11e | , , - | ||
2009/2010 | 1e(b), 5e, 16e, -, -, -, 16e | 11e, , , 12e, 9e, - | 11e, 6e, -*, 6e, 4e, - | , -, 4e, - | |
2010/2011 | , 5e, -, -, -, -, , | , , -, , , | 4e, 8e, -*, , -*, - | , -, | |
2011/2012 | 11e, 5e, 7e, , 5e, , - | , , , , , - | , 4e, -*, , -*, - | , Dnf, -, - | |
2012/2013 | -, -, -, -, -, 6e, , | -, -, -, , | 8e, -, -*, , -* | -, -, , | |
2013/2014 | 7e, , -, -, -, | , , -, , , | , -, -*, , , - | , , , - | |
2014/2015 | , 6e, -, 4e, 5e, -, - | , , , 4e, -, - | , -*, , , , - | , , - | |
2015/2016 | -, -, -, -, 4e, - | -, -*, -, , - | |||
2016/2017 | 5e, 6e, -, 5e, -, - | , , -, , | 7e, 5e, -, -*, | , -, -, | |
2017/2018 | 11e, 14e, -, -, 4e, | 4e, -, 4e, -, , - | 6e, -, , -, - | 2e, -, -, - | |
2018/2019 | 5e, 4e, 4e, 8e, -, 6e | 4e, , , , 4e | 6e, 6e, , -*, | 4e, |
- - = geen deelname
- * = 5000m
- (B) = B-divisie
Medaillespiegel
- bijgewerkt tot en met 16-02-2020
Kampioenschap | Goud |
Zilver |
Brons |
Totaal |
---|---|---|---|---|
NK Afstanden | ||||
NK Allround Klassement | ||||
NK Allround Afstanden | ||||
NK Sprint Klassement | ||||
NK Sprint Afstanden | ||||
EK Afstanden | ||||
EK Allround Klassement | ||||
EK Allround Afstanden | ||||
Olympische Spelen | ||||
WK Afstanden | ||||
WK Allround klassement | ||||
WK Allround afstanden | ||||
WK Sprint klassement | ||||
WK Sprint afstanden | ||||
Wereldbeker 500m | ||||
Wereldbeker 1000m | ||||
Wereldbeker 1500m | ||||
Wereldbeker 3000m | ||||
Wereldbeker Ploegenachtervolging | ||||
Wereldbeker Afstanden Totaal | ||||
Wereldbeker Klassement | ||||
WK Junioren |
Externe links
Nederlandse schaatsploegen | |||
---|---|---|---|
TalentNED
Mats Siemons · Chris Fredriks · Sebas Diniz · Joep Wennemars · Evelien Vijn · Lars Woelders · Jade Groenewoud · Stijn van de Bunt · Sijmen Egbert Coaches: Robin Derks · Wouter van der Ploeg |