Marie Louise von Wallersee: verschil tussen versies

Uit Wikikids
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
 
(4 tussenliggende versies door 2 gebruikers niet weergegeven)
Regel 1: Regel 1:
[[Afbeelding:Marie Louise von Wallersee.jpg|300px|right]]
+
[[File:Mariewallersee.jpg|300px|right]]
Barones '''Marie Louise Elisabeth''' (Augsburg, [[Duitsland]], 24 [[februari]] 1858 - Augsburg, [[Duitsland]], 4 [[juli]] 1940), was de oudste dochter van [[Ludwig in Beieren]] en [[Henriette Mendel]].
+
Barones '''''Marie'' Louise Elisabeth''' (Augsburg, [[Duitsland]], 24 [[februari]] 1858 - Augsburg, [[Duitsland]], 4 [[juli]] 1940), was de oudste dochter van [[Ludwig in Beieren]] en [[Henriette Mendel]].
  
[[Afbeelding:Marie Louise en Marie Valerie.jpg|left|190px]]
+
[[File:MarieLouiseValerie.jpg|left|190px]]
 
Marie was het speelkameraatje van Aartshertogin [[Marie-Valerie van Oostenrijk]] (zie de foto, met Marie en haar nichtje Marie-Valerie) en de vertrouweling van Marie-Valerie's moeder en haar tante, Keizerin [[Elisabeth van Oostenrijk]], maar nadat [[Rudolf van Oostenrijk|Rudolf]] zijn vriendin [[Maria von Vetsera|Mary von Vetsera]] had vermoord, daarna zelfmoord had gepleegd en bleek dat Marie hun geheime ontmoetingen had gesteund, was ze niet meer welkom.
 
Marie was het speelkameraatje van Aartshertogin [[Marie-Valerie van Oostenrijk]] (zie de foto, met Marie en haar nichtje Marie-Valerie) en de vertrouweling van Marie-Valerie's moeder en haar tante, Keizerin [[Elisabeth van Oostenrijk]], maar nadat [[Rudolf van Oostenrijk|Rudolf]] zijn vriendin [[Maria von Vetsera|Mary von Vetsera]] had vermoord, daarna zelfmoord had gepleegd en bleek dat Marie hun geheime ontmoetingen had gesteund, was ze niet meer welkom.
  
Op 22 [[oktober]] 1877 trouwde ze in Gödöllö, [[Hongarije]], met Graaf Georg Larisch von Moennich. Ze kregen vijf kinderen:
+
Op 22 [[oktober]] 1877 trouwde ze in Gödöllö, [[Hongarije]], met Graaf [[Georg van Larisch-Moennich]]. Ze kregen vijf kinderen:
* [[Franz-Joseph Larisch von Moennich|Franz-Joseph Ludwig Georg Maria]] (1878–1937)  
+
* [[Franz-Joseph van Larisch-Moennich|Franz-Joseph Ludwig Georg Maria]] (1878–1937)  
* [[Marie Valerie Larisch von Moennich|Marie Valerie Franziska Georgine]] (1879–1915)  
+
* [[Marie Valerie van Larisch-Moennich|Marie Valerie Franziska Georgine]] (1879–1915)  
* [[Marie Larisch von Moennich|Marie (Mary) Henriëtte Alexandra]] (1884–1907)  
+
* [[Marie van Larisch-Moennich|Marie (Mary) Henriette Alexandra]] (1884–1907)  
* [[Heinrich Larisch von Moennich|Heinrich Georg Maria]] (1886–1909)  
+
* [[Heinrich van Larisch-Moennich|Heinrich Georg Maria]] (1886–1909)  
* [[Friedrich Larisch von Moennich|Friedrich Karl Ludwig Maria]] (1894–1929)  
+
* [[Friedrich van Larisch-Moennich|Friedrich Karl Ludwig Maria]] (1894–1929)  
Op 3 [[december]] 1896 scheidde Marie van Georg om op 15 [[mei]] 1897 in [[München]] opnieuw met Otto Brucks te trouwen. Ze kregen nog een zoon:
+
Op 3 [[december]] 1896 scheidde Marie van Georg om op 15 [[mei]] 1897 in [[München]] opnieuw met [[Otto Brucks (1854-1914)|Otto Brucks]] te trouwen. Ze kregen nog een zoon:
* [[Otto Brucks jr.|Otto]] (1899–1977)  
+
* [[Otto Brucks (1899-1977)|Otto]] (1899–1977)  
  
 
Marie was ook een schrijfster. Ze heeft de volgende boeken geschreven:
 
Marie was ook een schrijfster. Ze heeft de volgende boeken geschreven:
Regel 22: Regel 22:
 
* ''Gekrönte Frauen, Liebe und Tod''. 1943.
 
* ''Gekrönte Frauen, Liebe und Tod''. 1943.
  
[[categorie:Duits koningshuis]]
+
[[Categorie:Duits koningshuis]]

Huidige versie van 22 jun 2021 om 14:50

Mariewallersee.jpg

Barones Marie Louise Elisabeth (Augsburg, Duitsland, 24 februari 1858 - Augsburg, Duitsland, 4 juli 1940), was de oudste dochter van Ludwig in Beieren en Henriette Mendel.

MarieLouiseValerie.jpg

Marie was het speelkameraatje van Aartshertogin Marie-Valerie van Oostenrijk (zie de foto, met Marie en haar nichtje Marie-Valerie) en de vertrouweling van Marie-Valerie's moeder en haar tante, Keizerin Elisabeth van Oostenrijk, maar nadat Rudolf zijn vriendin Mary von Vetsera had vermoord, daarna zelfmoord had gepleegd en bleek dat Marie hun geheime ontmoetingen had gesteund, was ze niet meer welkom.

Op 22 oktober 1877 trouwde ze in Gödöllö, Hongarije, met Graaf Georg van Larisch-Moennich. Ze kregen vijf kinderen:

Op 3 december 1896 scheidde Marie van Georg om op 15 mei 1897 in München opnieuw met Otto Brucks te trouwen. Ze kregen nog een zoon:

Marie was ook een schrijfster. Ze heeft de volgende boeken geschreven:

  • Ein Königsmärchen. Leipzig 1898.
  • Eine arme Königin (Een arme Koningin). Berlijn 1900.
  • Meine Vergangenheit (Mijn verleden), Berlijn 1913.
  • Kaiserin Elisabeth und ich (Keizerin Elisabeth en ik). Leipzig 1935.
  • Die Heldin von Gaeta. Tragödie einer Königin. Leipzig 1936.
  • Gekrönte Frauen, Liebe und Tod. 1943.
Afkomstig van Wikikids , de interactieve Nederlandstalige Internet-encyclopedie voor en door kinderen. "https://wikikids.nl/index.php?title=Marie_Louise_von_Wallersee&oldid=673445"