Garður: verschil tussen versies
Naar navigatie springen
Naar zoeken springen
k (→top: replaced: |thumb| → |miniatuur|) |
|||
(5 tussenliggende versies door 5 gebruikers niet weergegeven) | |||
Regel 1: | Regel 1: | ||
− | [[Bestand: | + | [[Bestand:Garðskagaviti.JPG|right|200px|miniatuur|De oude vuurtoren, garðskagi, uit 1897.]] |
− | '''Garður''' is een plaatsje in [[IJsland]]. Het ligt op het puntje van het [[schiereiland]] Reykjanes, regio [[Suðurnes]], op ongeveer 10 km afstand van [[Keflavík]]. Het is niet erg groot en het heeft 1452 inwoners. | + | '''Garður''' is een plaatsje in [[IJsland]]. Het ligt op het puntje van het [[schiereiland]] Reykjanes, regio [[Suðurnes]], op ongeveer 10 km afstand van [[Keflavík]]. Het is niet erg groot en het heeft 1452 inwoners. |
Garður heeft een visverwerkende industrie en een volksmuseum/machinepark. Er zijn twee [[vuurtoren]]s: de Garðskagaviti. De oude Garðskagi is gebouwd in 1897 en was tot voor kort een vogelonderzoekscentrum. | Garður heeft een visverwerkende industrie en een volksmuseum/machinepark. Er zijn twee [[vuurtoren]]s: de Garðskagaviti. De oude Garðskagi is gebouwd in 1897 en was tot voor kort een vogelonderzoekscentrum. | ||
− | De | + | De burgemeester is Magnús Stefánsson. |
− | [[Categorie: | + | [[Categorie:Plaats in IJsland]] |
Huidige versie van 9 okt 2021 om 18:10
Garður is een plaatsje in IJsland. Het ligt op het puntje van het schiereiland Reykjanes, regio Suðurnes, op ongeveer 10 km afstand van Keflavík. Het is niet erg groot en het heeft 1452 inwoners.
Garður heeft een visverwerkende industrie en een volksmuseum/machinepark. Er zijn twee vuurtorens: de Garðskagaviti. De oude Garðskagi is gebouwd in 1897 en was tot voor kort een vogelonderzoekscentrum.
De burgemeester is Magnús Stefánsson.