Roger Moore: verschil tussen versies

Uit Wikikids
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
k (Categorie:Acteurs verwijderd; Categorie:Brits acteur toegevoegd met HotCat)
Regel 15: Regel 15:
 
*Moore was een goede vriend van [[Frank Sinatra]].
 
*Moore was een goede vriend van [[Frank Sinatra]].
  
[[Categorie:Acteurs]]
+
[[Categorie:Brits acteur]]

Versie van 11 okt 2014 20:17

Bestand:Roger Moore op de set van Sea Wolves.jpg
Roger Moore op de filmset van Sea Wolves, in 1980.

Roger George Moore is een bekend Brits acteur en ambassadeur van Unicef.

Roger Moore werd vooral bekend door zijn rol als James Bond in wel 7 Bondfilms.

Hij zat op de Royal Academy of Dramatic Art, waar 007's tegenspeelster Lois Maxwell een klasgenootje van Moore was.

Roger Moore werd in 1962 voor het eerst gevraagd om in een Bondfilm te spelen, maar hij ging toen net aan de serie The Saint beginnen en kon dus niet spelen. In 1973 kwam hij voor het eerst als 007 op het witte doek; hij bleef Bond spelen tot in 1985. In de jaren dat hij in de Bondfilms speelde, speelde hij soms ook wel rollen in andere films, zoals Sea Wolves.

Later richtte hij zich meer op TV-series; hij had Bond laten zijn als een moordenaar met humor, en de films hadden miljarden dollars opgebracht met hem op het doek. Hierna beterde hij het leven van kinderen als ambassadeur van Unicef.

Weetjes

  • In het begin van zijn carrière speelde hij als stand-in; hierna werd hij een echte acteur.
  • Hij werd echter een beetje boos toen de producer van de Bondfilms, Albert R. Broccoli, een nieuwe Bond zocht. Hij moest niet zeuren, vond Broccoli. Broccoli had het sterrendom in zijn schoot geworpen.
  • Moore was een goede vriend van Frank Sinatra.
Afkomstig van Wikikids , de interactieve Nederlandstalige Internet-encyclopedie voor en door kinderen. "https://wikikids.nl/index.php?title=Roger_Moore&oldid=361913"