Aquarium-Museum (België)
Naar navigatie springen
Naar zoeken springen
Aquarium-Museum | |
![]() | |
Aquarium-Museum | |
Locatie | Quai Édouard van Beneden 22, 4020 Luik |
Openingsdatum | 1962 |
Type | Universiteitsmuseum |
Thema | Aquarium |
Eigenaar | Universiteit van Luik |
Website Officiële website | |
Portaal ![]() |
Het Aquarium-Museum is een openbaar aquarium en museum tegelijk. Het is samen met het Zoölogisch Museum gevestigd in de Belgische stad Luik. Beide instellingen maken deel uit van de Universiteit van Luik en zijn gehuisvest in een 19e-eeuws neoclassicistisch pand en werden beide in 1962 tegelijkertijd geopend.
Het aquarium heeft een collectie van circa 2500 zout- en zoetwaterdieren uit de hele wereld die verdeeld zijn over 46 bassins. Het gaat om vissen, ongewervelden, amfibieën en reptielen.
Het museum heeft drie grote zalen met een eigen thema:
- Biodiversiteit van de wereld onder water. Deze zaal is verdeeld in vier groepen: zout water in Europa (gematigd) en tropische gebieden; zoet water in Europa en in warmere streken als Azië, Afrika en Amerika.
- Stilstaand water
- Haaien en koraalriffen