Wachten op Godot: verschil tussen versies
(Nieuwe pagina aangemaakt met '{{Infobox theaterstuk | titel = Wachten op Godot | afbeelding = En_attendant_Godot.png | ander formaat = | alternatieve titel = En attend...') |
|||
Regel 18: | Regel 18: | ||
In het toneelstuk is [[wachten]] een belangrijk thema. Twee zwervers, Vladimir en Estragon, wachten op een persoon genaamd Godot. Terwijl ze wachten ontmoeten Pozzo en zijn knecht Lucky. Het is onduidelijk wie deze Godot is. Sommige mensen denken dat Godot een [[woordspeling]] is op [[God]]. Ook is het onduidelijk waar en wanneer het stuk precies plaatsvindt. Wachten op Godot is een voorbeeld van het [[absurd toneel]]. Bij absurd toneel gebeuren allerlei dingen zonder dat logisch is. | In het toneelstuk is [[wachten]] een belangrijk thema. Twee zwervers, Vladimir en Estragon, wachten op een persoon genaamd Godot. Terwijl ze wachten ontmoeten Pozzo en zijn knecht Lucky. Het is onduidelijk wie deze Godot is. Sommige mensen denken dat Godot een [[woordspeling]] is op [[God]]. Ook is het onduidelijk waar en wanneer het stuk precies plaatsvindt. Wachten op Godot is een voorbeeld van het [[absurd toneel]]. Bij absurd toneel gebeuren allerlei dingen zonder dat logisch is. | ||
+ | |||
+ | ==Personages== | ||
+ | In het toneelstuk komen vijf personages voor: | ||
+ | * Vladimir | ||
+ | * Estragon | ||
+ | * Pozzo | ||
+ | * Lucky | ||
+ | * Een naamloos jongetje | ||
[[Categorie:Iers toneelstuk]] | [[Categorie:Iers toneelstuk]] | ||
[[Categorie:Frans toneelstuk]] | [[Categorie:Frans toneelstuk]] |
Versie van 27 dec 2022 20:30
Wachten op Godot | |
![]() | |
Informatie | |
Alternatieve titel | En attendant Godot (Frans) Waiting for Godot (Engels) |
Schrijver | Samuel Beckett |
Taal (origineel) | Frans |
Land | ![]() |
Genre | Absurd toneel |
Datum | 5 januari 1953 |
Akte(s) | 2 |
Portaal ![]() |
Wachten op Godot (Frans: En attendant Godot; Engels: Waiting for Godot) is een van de bekendste toneelstukken van Samuel Beckett. Net als zijn andere toneelstukken, schreef Beckett Wachten op Godot in het Frans. Hij schreef het stuk in 1952. Op 5 januari 1953 werd het voor het eerst opgevoerd in Parijs. Eén jaar later vertaalde Beckett het toneelstuk naar het Engels.
In het toneelstuk is wachten een belangrijk thema. Twee zwervers, Vladimir en Estragon, wachten op een persoon genaamd Godot. Terwijl ze wachten ontmoeten Pozzo en zijn knecht Lucky. Het is onduidelijk wie deze Godot is. Sommige mensen denken dat Godot een woordspeling is op God. Ook is het onduidelijk waar en wanneer het stuk precies plaatsvindt. Wachten op Godot is een voorbeeld van het absurd toneel. Bij absurd toneel gebeuren allerlei dingen zonder dat logisch is.
Personages
In het toneelstuk komen vijf personages voor:
- Vladimir
- Estragon
- Pozzo
- Lucky
- Een naamloos jongetje