Japanse gevangenkampen: verschil tussen versies
Naar navigatie springen
Naar zoeken springen
k |
k |
||
Regel 3: | Regel 3: | ||
==Wat gebeurde er in een kamp?== | ==Wat gebeurde er in een kamp?== | ||
− | De sterke mannen moesten helpen met het aanleggen van het Birma-spoorlijn. De andere gevangenen werden vastgebonden aan een paal, en moesten de hele dag in de brandende zon staan. Of ze werden met een stok geslagen. De gevangenen kregen weinig te eten en drinken. Veel gevangenen werden moe van het werken, ze raakten ondervoed, uiteindelijk stierven veel van hen. | + | De sterke mannen moesten helpen met het aanleggen van het [[Birma]]-[[spoorlijn]]. De andere gevangenen werden vastgebonden aan een paal, en moesten de hele dag in de brandende zon staan. Of ze werden met een stok geslagen. De gevangenen kregen weinig te eten en drinken. Veel gevangenen werden moe van het werken, ze raakten ondervoed, uiteindelijk stierven veel van hen. |
[[Categorie:Tweede Wereldoorlog]] | [[Categorie:Tweede Wereldoorlog]] |
Versie van 19 jan 2023 13:16

Europese vrouwen in de rij voor eten in een vrouwenkamp te Singapore na de capitulatie van Japan
In de Tweede Wereldoorlog pikte de Japanners Nederlands-Indie in. Nederlandse mannen, vrouwen en kinderen werden meegenomen naar verschillende Japanse gevangenkampen.
Wat gebeurde er in een kamp?
De sterke mannen moesten helpen met het aanleggen van het Birma-spoorlijn. De andere gevangenen werden vastgebonden aan een paal, en moesten de hele dag in de brandende zon staan. Of ze werden met een stok geslagen. De gevangenen kregen weinig te eten en drinken. Veel gevangenen werden moe van het werken, ze raakten ondervoed, uiteindelijk stierven veel van hen.