Schildpaddencentrum: verschil tussen versies
(Nieuwe pagina aangemaakt met '{{Infobox dierenpark | naam = Schildpaddencentrum | afbeelding = | ander formaat = | onderschrift = | geopend = 2002 | gesloten...') |
|||
Regel 16: | Regel 16: | ||
| website = [https://www.schildpaddencentrum.nl Schildpaddencentrum] | | website = [https://www.schildpaddencentrum.nl Schildpaddencentrum] | ||
}} | }} | ||
− | ''Schildpaddenopvang Alphen aan den Rijn'' (SSA) werd reeds in 1990 opgericht door '''Stichting Schildpaddencentrum Nederland''' (SSN). Het Schildpaddencentrum zelf opende in 2002 de deuren voor publiek als een | + | '''Schildpaddenopvang Alphen aan den Rijn''' (SSA) werd reeds in 1990 opgericht door '''Stichting Schildpaddencentrum Nederland''' (SSN). Het Schildpaddencentrum zelf opende in 2002 de deuren voor publiek als een kleine [[Dierentuin]], gevestigd op het [[Bedrijventerrein Molenwetering]] in [[Alphen aan den Rijn]]. In 1979 was men al begonnen met het opvangen van schildpadden in een woning in Alphen aan den Rijn. |
Het Schildpaddencentrum is in 2021 gestopt als een voor het publiek toegankelijke dierentuin. Er worden jaarlijks nog wel bezoekdagen georganiseerd. | Het Schildpaddencentrum is in 2021 gestopt als een voor het publiek toegankelijke dierentuin. Er worden jaarlijks nog wel bezoekdagen georganiseerd. |
Versie van 27 feb 2025 15:33
Schildpaddencentrum | |
Geen afbeelding
beschikbaar | |
Jaar geopend | 2002 |
Locatie | Alphen aan den Rijn, ![]() |
Eigenaar | Stichting Schildpaddencentrum Nederland |
Thema | Voorlichting en Educatie |
Diersoorten | Schildpadden |
Website Schildpaddencentrum | |
Portaal ![]() |
Schildpaddenopvang Alphen aan den Rijn (SSA) werd reeds in 1990 opgericht door Stichting Schildpaddencentrum Nederland (SSN). Het Schildpaddencentrum zelf opende in 2002 de deuren voor publiek als een kleine Dierentuin, gevestigd op het Bedrijventerrein Molenwetering in Alphen aan den Rijn. In 1979 was men al begonnen met het opvangen van schildpadden in een woning in Alphen aan den Rijn.
Het Schildpaddencentrum is in 2021 gestopt als een voor het publiek toegankelijke dierentuin. Er worden jaarlijks nog wel bezoekdagen georganiseerd.
Het centrum verzorgt vooral voorlichting over deze groep reptielen. Opgevangen dieren worden niet doorverkocht en men heeft ook geen fokprogramma. Ze adviseren en bemiddelen wel bij het vinden van een nieuw tehuis bij (andere) particuliere liefhebbers dan wel rijkserkende opvangcentra.
Het centrum is afhankelijk van donaties en ontvang geen overheidssubsidies. Het centrum heeft ook een winkel waar het juiste voer en pluche beesten verkrijgbaar zijn.