André Kuipers: verschil tussen versies

Uit Wikikids
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
 
(12 tussenliggende versies door 7 gebruikers niet weergegeven)
Regel 1: Regel 1:
 
{{Infobox astronaut
 
{{Infobox astronaut
| naam                 = André Kuipers
+
| naam           = André Kuipers
| afbeelding           = [[Bestand:Andre Kuipers ISS.jpg|300px]]
+
| afbeelding     = Andre Kuipers ISS.jpg
| ander formaat       =
+
| ander formaat   =
| volledige naam       = André Kuipers
+
| onderschrift    = André Kuipers in het [[ISS]].
| land                 = {{NL}}
+
| volledige naam = André Kuipers
| geboren             = 5 oktober 1958
+
| land           = {{NL}}
| geboorteplaats       = [[Amsterdam]]
+
| geboren         = 5 oktober 1958
| status               = actief
+
| geboorteplaats = [[Amsterdam]]
| missie               = Sojoez TMA-4,
+
| overleden      =
 +
| plaatsoverleden =
 +
| status         = actief
 +
| missie         = Sojoez TMA-4,
 
Delta-missie
 
Delta-missie
 
Sojoez TMA-3,
 
Sojoez TMA-3,
Regel 14: Regel 17:
 
ISS Expeditie 30,
 
ISS Expeditie 30,
 
ISS Expeditie 31
 
ISS Expeditie 31
| andere beroepen     = arts en schrijver
+
| orgranisatie    =
| website             = [http://www.andrekuipers.com Site van André Kuipers]
+
| andere beroepen = arts en schrijver
 +
| website         = [https://www.andrekuipers.com Site van André Kuipers]
 
}}
 
}}
 
+
'''André Kuipers''' is op 5 oktober 1958 geboren in [[Amsterdam]]. Hij was eerst [[arts]]. Nu is hij een [[astronaut]] en [[schrijver]]. Hij is twee keer in de [[heelal|ruimte]] geweest. De eerste keer ging hij op 19 april [[2004]] voor 11 dagen de ruimte in. De tweede keer ging hij op 21 december [[2011]] de ruimte in en deze keer voor maar liefst 193 dagen (ruim 6 maanden). André Kuipers is daarmee in totaal 204 dagen in de ruimte geweest. Kuipers kreeg als kind [[boek]]jes over [[sciencefiction]] van zijn oma en wist toen al jong dat hij astronaut wilde worden. In juli 1999 voegde hij zich bij het Europese astronautenteam. André Kuipers heeft ook meerdere [[boek]]en geschreven. Hij schrijft ook nog [[boekenserie]] voor kinderen. Die heet André het astronautje. Hij heeft het eerste deel van André het Astronautje in de ruimte geschreven en voorgelezen. André Kuipers is ook [[ambassadeur]]. Een ambassadeur is een bekend iemand die zich inzet voor [[goed doel|goede doelen]]. Hij is voor de volgende goede doelen ambassadeur: het [[Emma Kinderziekenhuis]], [[WNF]], het [[Rode Kruis Prinses Magriet Fonds]], [[Justdiggit]], [[Stichting NatuurWijs]], [[Stichting Hoogvliegers]] en [[WE Foundation]]. Deze goede doelen steunt hij via de André Kuipers Stichting en de Space4Kids Club. Hij heeft een gezin met vier kinderen.
'''André Kuipers''' is op 5 oktober 1958 geboren in [[Amsterdam]]. Hij is een [[ruimtevaart|ruimtevaarder]] en is twee keer in de [[ruimte]] geweest. De eerste keer ging hij op 19 april [[2004]] voor 11 dagen de ruimte in en de tweede keer ging hij op 21 december [[2011]] de ruimte in en deze keer voor maar liefst 193 dagen. Kuipers luisterde als kind naar het hoorspel "Sprong in het heelal" en wist toen al jong dat hij astronaut wilde worden. In juli 1999 voegde hij zich bij het Europese astronautenteam. De jongste dochter van André Kuipers heet Sterre Kuipers.
 
{{begin}}
 
  
 
==Externe link==
 
==Externe link==
*[http://www.andrekuipers.com Site van André Kuipers]
+
*[https://www.andrekuipers.com Site van André Kuipers]
 
[[Categorie:Nederlands astronaut]]
 
[[Categorie:Nederlands astronaut]]

Huidige versie van 28 sep 2025 om 16:18

André Kuipers
Andre Kuipers ISS.jpg
André Kuipers in het ISS.
Persoonlijke informatie
Volledige naam André Kuipers
Land Vlag van Nederland Nederland
Geboortedatum 5 oktober 1958
Geboorteplaats Amsterdam
Overleden
Overleden te
Carrière
Status actief
Missie Sojoez TMA-4,

Delta-missie Sojoez TMA-3, Sojoez TMA-03M, ISS Expeditie 30, ISS Expeditie 31

Organisatie
Andere beroepen arts en schrijver
Website
Site van André Kuipers
Portaal Portaalicoon Ruimtevaart

André Kuipers is op 5 oktober 1958 geboren in Amsterdam. Hij was eerst arts. Nu is hij een astronaut en schrijver. Hij is twee keer in de ruimte geweest. De eerste keer ging hij op 19 april 2004 voor 11 dagen de ruimte in. De tweede keer ging hij op 21 december 2011 de ruimte in en deze keer voor maar liefst 193 dagen (ruim 6 maanden). André Kuipers is daarmee in totaal 204 dagen in de ruimte geweest. Kuipers kreeg als kind boekjes over sciencefiction van zijn oma en wist toen al jong dat hij astronaut wilde worden. In juli 1999 voegde hij zich bij het Europese astronautenteam. André Kuipers heeft ook meerdere boeken geschreven. Hij schrijft ook nog boekenserie voor kinderen. Die heet André het astronautje. Hij heeft het eerste deel van André het Astronautje in de ruimte geschreven en voorgelezen. André Kuipers is ook ambassadeur. Een ambassadeur is een bekend iemand die zich inzet voor goede doelen. Hij is voor de volgende goede doelen ambassadeur: het Emma Kinderziekenhuis, WNF, het Rode Kruis Prinses Magriet Fonds, Justdiggit, Stichting NatuurWijs, Stichting Hoogvliegers en WE Foundation. Deze goede doelen steunt hij via de André Kuipers Stichting en de Space4Kids Club. Hij heeft een gezin met vier kinderen.

Externe link

Afkomstig van Wikikids , de interactieve Nederlandstalige Internet-encyclopedie voor en door kinderen. "https://wikikids.nl/index.php?title=André_Kuipers&oldid=976685"