Radicalisme: verschil tussen versies
Regel 3: | Regel 3: | ||
Deze radicale opstelling of houding maakt dat de groep of persoon voet bij stuk houdt en niet makkelijk de ander tegemoet wil komen. Hij of zij wil spreekwoordelijk geen water bij de wijn doen. | Deze radicale opstelling of houding maakt dat de groep of persoon voet bij stuk houdt en niet makkelijk de ander tegemoet wil komen. Hij of zij wil spreekwoordelijk geen water bij de wijn doen. | ||
− | Tegenwoordig wordt radicalisme vooral gezien als 'de bereidheid van een groep of persoon die de uiterste consequentie uit een denkwijze aanvaardt en dat in daden | + | Tegenwoordig wordt radicalisme vooral gezien als 'de bereidheid van een groep of persoon die de uiterste consequentie uit een denkwijze aanvaardt en dat in daden omzet'. Ze trekken zich dus niets aan van wat de normen en waarden zijn van het grootste deel van de bevolking en doen waar ze zelf zin in hebben. Dit kan uitmonden in geweld en ander extreem gedrag dat zich richt op wat zij zien als de tegenpartij. |
Vaak is radicalisme anti-democratisch. | Vaak is radicalisme anti-democratisch. |
Versie van 24 sep 2025 23:27
Radicalisme is in de politiek het opzoeken van de uitersten (extremen). Het woord radicalisme komt van radix dat wortel betekent. Dat verwijst naar verankering of stevig staan. Zeg maar, je stevig aan je principes houden. Dat kan bijvoorbeeld ook het geloof zijn of een politiek gedachtegoed.
Deze radicale opstelling of houding maakt dat de groep of persoon voet bij stuk houdt en niet makkelijk de ander tegemoet wil komen. Hij of zij wil spreekwoordelijk geen water bij de wijn doen.
Tegenwoordig wordt radicalisme vooral gezien als 'de bereidheid van een groep of persoon die de uiterste consequentie uit een denkwijze aanvaardt en dat in daden omzet'. Ze trekken zich dus niets aan van wat de normen en waarden zijn van het grootste deel van de bevolking en doen waar ze zelf zin in hebben. Dit kan uitmonden in geweld en ander extreem gedrag dat zich richt op wat zij zien als de tegenpartij.
Vaak is radicalisme anti-democratisch.