UEFA Nations League 2020/21 Divisie D
De Divisie D van de UEFA Nations League 2020/21 is de vierde en laagste divisie van de UEFA Nations League. Het toernooi, dat de vriendschappelijke wedstrijden tussen landen vervangt, begint in september 2020 en eindigt in november 2020. De twee groepswinnaars van divisie D promoveren naar divisie C.
Aan het toernooi doen de 7 landen mee die op basis van de eindstand van het seizoen 2018/19 zijn ingedeeld.
Beslissingscriteria
Wanneer er twee of meer landen in een groep gelijk eindigen met evenveel punten, dan wordt er gekeken naar onderstaande criteria om te bepalen welk land hoger eindigt dan de ander op de ranglijst:
- Het hoogste aantal punten bij de onderlinge wedstrijden tussen de landen
- Het doelsaldo bij de onderlinge wedstrijden tussen de gelijk geëindigde landen (als er meer dan twee teams gelijk eindigen)
- Meeste aantal doelpunten gescoord bij de onderlinge wedstrijden tussen de gelijk geëindigde landen (als er meer dan twee teams gelijk eindigen)
- Meeste aantal uitdoelpunten gescoord bij de onderlinge wedstrijden tussen de gelijk geëindigde landen (als er meer dan twee teams gelijk eindigen)
Als er na criteria 1 tot en met 4 nog steeds landen gelijk staan wordt gekeken naar onderstaande criteria:
- Het doelsaldo in alle groepswedstrijden
- Aantal gescoorde doelpunten in alle groepswedstrijden
- Aantal gescoorde uitdoelpunten in alle groepswedstrijden
- Het aantal gewonnen groepswedstrijden
- Het aantal gewonnen groepswedstrijden in uitwedstrijden
- Fair-Playklassement van het toernooi (1 punt voor een gele kaart, 3 punten voor een rode kaart bij twee gele kaarten, 3 punten voor een directe rode kaart, 4 punten voor een gele kaart gevolgd door een directe rode kaart)
- De positie op de UEFA-coëfficiëntenranglijst
Deelnemende landen
De loting voor de groepen vond op 3 maart 2020 plaats in Amsterdam, Nederland.
|
|
Legenda | |
Gepromoveerd naar divisie C. | |
PO | Gekwalificeerd voor play-offs voor het WK 2022. |
Groepen en wedstrijden
Groep 1
|
|
- Legenda
Promotie naar divisie C
| ||||
3 september 2020 «onderlinge duels» 19:00 (UTC+3) |
Letland | 0 – 0 | Andorra | Stadion: Daugavastadion, Riga Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Timotheos Christofi |
Gutkovskis 71' | Verslag | |||
| ||||
3 september 2020 «onderlinge duels» 19:45 (UTC+1) |
Faeröer | 3 – 2 | Malta | Stadion: Tórsvøllur, Tórshavn Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Ádám Farkas |
K. Olsen 26' A. Olsen 88' Hendriksson 90+1' |
Verslag | 38' Degabriele 74' Agius | ||
| ||||
6 september 2020 «onderlinge duels» 15:00 (UTC+2) |
Andorra | 0 – 1 | Faeröer | Stadion: Estadi Nacional, Andorra la Vella Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Harald Lechner |
Verslag | 32' K. Olsen | |||
| ||||
6 september 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Malta | 1 – 1 | Letland | Stadion: Ta' Qalistadion, Ta' Qali Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Stéphanie Frappart |
Nwoko 16' | Verslag | 26' (e.d.) Guillaumier | ||
| ||||
10 oktober 2020 «onderlinge duels» 17:00 (UTC+1) |
Faeröer | 1 – 1 | Letland | Stadion: Tórsvøllur, Tórshavn Toeschouwers: 447 Scheidsrechter: Ivajlo Stojanov |
Færø 28' | Verslag | 25' J. Ikaunieks | ||
| ||||
10 oktober 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Andorra | 0 – 0 | Malta | Stadion: Estadi Nacional, Andorra la Vella Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Alain Durieux |
Verslag | ||||
| ||||
13 oktober 2020 «onderlinge duels» 19:00 (UTC+3) |
Letland | 0 – 1 | Malta | Stadion: Daugavastadion, Riga Toeschouwers: 953 Scheidsrechter: Iwan Arwel Griffith |
Verslag | 90+7' Borg | |||
| ||||
13 oktober 2020 «onderlinge duels» 19:45 (UTC+1) |
Faeröer | 2 – 0 | Andorra | Stadion: Tórsvøllur, Tórshavn Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Antti Munukka |
K. Olsen 9', 33' | Verslag | |||
| ||||
14 november 2020 «onderlinge duels» 15:00 (UTC+1) |
Malta | 3 – 1 | Andorra | Stadion: Ta' Qalistadion, Ta' Qali Scheidsrechter: Peter Kralović |
E. García 56' (e.d.) Degabriele 59' Dimech 90+3' |
Verslag | 3' Rebés | ||
| ||||
14 november 2020 «onderlinge duels» 19:00 (UTC+2) |
Letland | 1 – 1 | Faeröer | Stadion: Daugavastadion, Riga Scheidsrechter: Nikola Dabanović |
Kamešs 59' | Verslag | 60' G. Vatnhamar | ||
| ||||
17 november 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Andorra | – | Letland | Stadion: Estadi Nacional, Andorra la Vella Scheidsrechter: Dimitar Mečkarovski |
Verslag | ||||
| ||||
17 november 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Malta | – | Faeröer | Stadion: Ta' Qalistadion, Ta' Qali Scheidsrechter: Kristo Tohver |
Verslag | ||||
Groep 2
|
|
- Legenda
Promotie naar divisie C
| ||||
5 september 2020 «onderlinge duels» 15:00 (UTC+2) |
Gibraltar | 1 – 0 | San Marino | Stadion: Victoria Stadium, Gibraltar Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Aleksandrs Anufrijevs |
Torilla 43' | Verslag | |||
| ||||
8 september 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
San Marino | 0 – 2 | Liechtenstein | Stadion: Stadio Romeo Neri, Rimini ( Italië) Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Enea Jorgji |
Verslag | 4' Hasler 15' Y. Frick | |||
De wedstrijd tussen San Marino en Liechtenstein was oorspronkelijk gepland in het Stadio Olimpico in Serravalle, maar werd later verplaatst naar het Stadio Romeo Neri in het nabijgelegen Rimini (Italië). Het Zwitserse Federale Bureau voor Volksgezondheid, wat Liechtenstein ook volgt voor maatregelen in bestrijding tegen het coronavirus, plaatste San Marino per 7 september 2020 op een lijst van landen waarbij geldt dat er bij terugkeer uit dat land een verplichte quarantaineperiode geldt. Om die reden werd de wedstrijd verplaatst naar het Italiaanse Rimini, wat dichtbij San Marino ligt.
| ||||
10 oktober 2020 «onderlinge duels» 18:00 (UTC+2) |
Liechtenstein | 0 – 1 | Gibraltar | Stadion: Rheinparkstadion, Vaduz Toeschouwers: 178 Scheidsrechter: Kirill Levnikov |
Verslag | 10' De Barr | |||
| ||||
13 oktober 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Liechtenstein | 0 – 0 | San Marino | Stadion: Rheinparkstadion, Vaduz Toeschouwers: 178 Scheidsrechter: Jørgen Daugbjerg Burchardt |
Verslag | ||||
| ||||
14 november 2020 «onderlinge duels» 15:00 (UTC+1) |
San Marino | 0 – 0 | Gibraltar | Stadion: Stadio Olimpico, Serravalle Scheidsrechter: Kateryna Monzoel |
D. Simoncini 49' | Verslag | |||
| ||||
17 november 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Gibraltar | – | Liechtenstein | Stadion: Victoria Stadium, Gibraltar Scheidsrechter: Trustin Farrugia Cann |
Verslag | ||||
Eindstand
De eindstand wordt bepaald op basis van de regels die de UEFA opstelde. Onderstaande tabel begint bij nummer 49 omdat de nummers 1 t/m 48 in divisie A (1-16), B (17-32) en C (33-48) zijn ingedeeld.
Pos | Land | Grp. | Wed | W | G | V | Pnt | Doelsaldo | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
DV | DT | +/− | ||||||||
49. | Beste nummer 1 in de groep | |||||||||
50. | Tweede nummer 1 in de groep | |||||||||
51. | Beste nummer 2 in de groep | |||||||||
52. | Tweede nummer 2 in de groep | |||||||||
53. | Beste nummer 3 in de groep | |||||||||
54. | Tweede nummer 3 in de groep | |||||||||
55. | Nummer 4 van groep 1 |
Doelpuntenmakers
4 doelpunten
2 doelpunten
1 doelpunt
Eigen doelpunt
Play-offs WK 2022
UEFA Nations League | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
|