Wikikids:Clubhuis: verschil tussen versies

Uit Wikikids
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
 
Regel 1: Regel 1:
 
{{Clubhuis}}
 
{{Clubhuis}}
 +
[[Bestand:Bericht ondertekenen.gif|500px|center|link=]]
 
<!-- Stel hieronder je vraag -->
 
<!-- Stel hieronder je vraag -->
  
== Referenties<small><sup>[1]</sup></small> ==
+
== Vraag mbt auteurs-/portretrecht ==
Dag allemaal, in een tijd van opkomend nepnieuws lijkt het me een goed idee om langzaam maar zeker bronnen te verplichten bij sterke, impactvolle of onwaarlijkende uitspraken die gedaan worden op WikiKids. Op deze manier kunnen kinderen zelf bronnen checken en weten waar de informatie vandaan komt. Mij lijkt het een goed idee om het sowieso mogelijk te maken om referenties toe te voegen aan artikelen, op eenzelfde wijze als op Wikipedia. Op https://nl.wikipedia.org/wiki/Help:Referenties_en_voetnoten kun je meer informatie lezen over referenties op Wikipedia. Zelf weet ik niet goed hoe je zoiets kunt implementeren in WikiKids, maar het lijkt me in ieder geval wel erg waardevol. Zouden jullie mij willen helpen met nadenken over de vormgeving van een dergelijk sjabloon en over de implementatie van dat sjabloon op WikiKids? Ik ben benieuwd naar jullie ideeën! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 8 sep 2024 05:05 (CEST)
 
:Mijn idee is om één sjabloon te maken, voor zowel webpagina's, boeken als tijdschriften, om het eenvoudig te maken voor kinderen. Het zou uit de volgende informatie kunnen bestaan:
 
:*Url: wat is de link naar de bron?
 
:*Titel: wat is de titel van het artikel of het boek?
 
:*Auteur: wie heeft de informatie geschreven?
 
:*Uitgever: onder welke naam of organisatie is de informatie geschreven?
 
:*Datum: op welke datum is de informatie gepubliceerd?
 
:Met deze vijf gegevens komen we al een heel eind en is te achterhalen waar informatie vandaan komt. Wat mij betreft hoeft het niet per se in APA-stijl of iets dergelijks - dat leren kinderen later nog wel. Als maar een beetje duidelijk is waar de informatie vandaan komt. {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 8 sep 2024 05:12 (CEST)
 
::Een opzetje is te vinden op [[Sjabloon:Citeer bron]]. Mvg, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 8 sep 2024 05:39 (CEST)
 
:::Zelf zou ik het handiger vinden dat we ervoor zorgen dat <code><nowiki><ref></nowiki></code> kan worden gebruikt op WikiKids, zodat referenties op dezelfde manier kunnen worden ingevoegd als op Wikipedia. Tevens heeft de tekstbewerker (voor de VE weet ik niet zeker) nog een knop die dit ook invoegt (die uiteraard nu niks doet). Zelf weet ik alleen niet op wat voor manier dit is uitgeschakeld op WikiKids. {{Gebruiker:DeGroteEmojii/Handtekening}} 9 sep 2024 10:57 (CEST)
 
::::Hoi DeGroteEmojii, ja precies, dat was ik nog vergeten te benoemen. Dus dat alles gewoon werkt zoals het op Wikipedia werkt, en dat onderaan de pagina de bronnen automatisch komen te staan. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 9 sep 2024 11:01 (CEST)
 
:Bronnen verplichten lijkt me niet handig. <nowiki><ref></nowiki> gaan toestaan wel. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 9 sep 2024 17:54 (CEST)
 
::Ik sluit me aan bij Rots61. Om het schrijven van artikelen toegankelijk te houden voor jongere kinderen ben ik geen voorstander van het verplichten van het gebruiken van een bronvermelding. Dit wordt (afhankelijk van de school) vaak pas in groep 7 of 8 redelijk aangeleerd. Om toch ervoor te zorgen dat informatie klopt, lopen moderatoren en vaste gebruikers nieuwe artikelen vaak al na. Het is uiteraard wel goed om bronnen te vermelden en daarom lijkt het toestaan van <nowiki><ref></nowiki> me ook een goed idee. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 10 sep 2024 17:54 (CEST)
 
:::Jullie hebben op zich wel gelijk met bronnen niet gaan verplichten. Maar hoe kan ervoor gezorgd worden dat <code><nowiki><ref></nowiki></code> toegestaan wordt? Moet er dan iets ingeschakeld worden? Zou een van jullie dat kunnen regelen? Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 10 sep 2024 18:08 (CEST)
 
:<nowiki><ref></ref></nowiki> kan vanaf nu gebruikt worden in artikels. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 18 sep 2024 11:41 (CEST)
 
  
== Spamaccounts ==
+
[[Bestand:Jerom (Suske en Wiske).jpg|miniatuur|Mag dit?|150px]]
 +
Hoi allen, ik heb deze afbeelding geüpload als uitsnede van een afbeelding van een stripmuur. Link via bestandpagina. Is dit toegestaan conform auteurs-/portretrecht of niet? Graag jullie deskundig licht hierover. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 8 sep 2025 22:18 (CEST)
 +
:Goeie vraag. Ik weet dat dergelijke objecten in de openbare ruimte al vaker gebruikt zijn. Dus ja, waar ligt de grens? Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 8 sep 2025 22:21 (CEST)
 +
::Dit is het antwoord wat ik van Google Gemini op de vraag of de stripmuren in Brussel auteursrechtelijk beschermd zijn: Ja, de stripmuren in Brussel zijn in principe auteursrechtelijk beschermd, omdat het schilderijen en beelden zijn. De wet staat echter wel de reproductie en mededeling aan het publiek van deze werken toe als ze permanent op openbare plaatsen zijn geplaatst, mits dit geen afbreuk doet aan de normale exploitatie van het werk en de wettige belangen van de auteur niet schaadt, een principe dat bekend staat als "vrijheid van panorama".
 +
Wat betekent dit in de praktijk?
 +
Fotograferen is toegestaan:
 +
Het is in principe toegestaan om foto's te nemen van de stripmuren en deze openbaar te delen, aangezien ze op een openbare plaats staan.
 +
Commercieel gebruik is beperkt:
 +
U mag deze foto's niet commercieel verkopen of verspreiden op een manier die afbreuk doet aan de rechten van de kunstenaar of de oorspronkelijke instelling die de muur heeft laten plaatsen, zoals het Belgisch Stripcentrum.
 +
Uitzonderingen:
 +
Er kunnen specifieke afspraken zijn met de eigenaar van de muur of de kunstenaar zelf, dus in het geval van commercieel gebruik is het altijd goed om navraag te doen.
 +
Kortom, u mag de schoonheid van de stripmuren in Brussel delen, maar doe dit met respect voor het werk van de artiest. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 8 sep 2025 22:30 (CEST)
 +
::Had ook zoiets gevonden en snap er nog helemaal niks van. 😉 {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 8 sep 2025 22:41 (CEST)
  
Beste moderatoren, het valt me op dat er sinds kort accounts worden aangemaakt met een steeds terugkomende normale naam plus drie willekeurige letters erachter. Tot nu toe gaat het om de volgende accounts:
+
== Laatste kans: de tijdcapsule sluit op 30 september 2025 ==
* Davidlkr
 
* Davidfjz
 
* Davidblt
 
* Davidijj
 
* Davidryi
 
* Davidyee
 
* Davidovr
 
* Davidara
 
* Eldarqoj
 
* Eldarrws
 
* Eldarqen
 
* Eldarqhw
 
* Eldarkzw
 
* Eldarrqu
 
* Eldariou
 
* Irinwyc
 
* Irinaxu
 
* Irinnpq
 
* Irinweu
 
* Irinbbb
 
* Irinlqz
 
* Ivanbjv
 
* Ivanawl
 
* Ivantry
 
* Julifpk
 
* Julihpm
 
* Julibln
 
* Julifpk
 
* Julimpn
 
* Julicdx
 
* Leonhcn
 
* Leonoxw
 
* Leonkek
 
* Leonnyd
 
* Veronanra
 
* Veronahaz
 
* Veronacrd
 
* Veronadhx
 
* Veronazpa
 
* Veronaytl
 
Ik heb ook al een [[Wikikids:CUVerzoek|CUVerzoek]] ingediend. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 16 sep 2024 18:49 (CEST)
 
:Sorry dat ik ongeduldig ben maar.. {{@|Rots61}} {{@|Wouter15}} {{@|Hippogryph}} {{Gebruiker:Zozo7077/Handtekening}} 16 sep 2024 19:05 (CEST)
 
::Ik heb ernaar gekeken. Door me te pingen, krijg je trouwens niet sneller een reactie. Als ik op WikiKids kijk, kijk ik automatisch in het Clubhuis, de Boomhut en op verschillende overlegpagina's van andere actieve gebruikers. Als ik niet online ben, krijg ik ook geen notificaties van WikiKids. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 16 sep 2024 23:18 (CEST)
 
:::Oh, oké. {{Afz|Zozo7077}}
 
  
== [[:Categorie:Portalen]] van [[Wikikids:Beeldbank]] weghalen ==
+
Dag allemaal, op 30 september 2025 zal ik de tijdcapsule sluiten. Wellicht dat een moderator dan alle subpagina's van [[Wikikids:Tijdcapsule 2025–2046]] volledig kan beveiligen, zodat niemand het meer kan aanpassen? Mocht iemand in de toekomst iets tóch willen verwijderen, dan kan diegene altijd een berichtje of mailtje sturen naar een moderator om dat te verwijderen. '''Mocht je nog iets willen schrijven voor de tijdcapsule, dan kan dat dus nog tot 30 september 2025!''' Maak je eigen pagina aan via <code><nowiki>[[Wikikids:Tijdcapsule 2025–2046/Inhoud/<Jouw gebruikersnaam>]]</nowiki></code> (vervang ''<Jouw gebruikersnaam>'' door je gebruikersnaam) en vergeet niet om jouw pagina toe te voegen aan [[Wikikids:Tijdcapsule 2025–2046/Inhoud]]! Je mag het zo uitgebreid maken of juist zo vaag als je wilt! Je kan iets schrijven over de toekomst, maar ook over nu. Als je het hebt over de toekomst, kan het gaan over je verwachtingen of wat je hoopt. Wees creatief en schrijf vooral op wat er in je opkomt en wat je met jezelf en de wereld over 21 jaar wilt delen! Ik zie alle reacties graag tegemoet! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 10 sep 2025 11:39 (CEST)
 +
:Okidoki! {{Gebruiker:Wezoom/Handtekening}} 10 sep 2025 11:44 (CEST)
  
Beste moderatoren, ik ben even bezig met het ordenen van de [[:Categorie:Portalen]] en ik zie dat [[Wikikids:Beeldbank]] en [[Wikikids:Beeldbank/Categoriestelsel]] hier ook tussen staan. Zou deze categorie gewijzigd kunnen worden in [[:Categorie:Wikikids:Beeldbank]] (een nog aan te maken categorie) of anders [[:Categorie:Wikikids]]? Aangezien de eerste pagina beveiligd is, kan ik dit niet zelf doen. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 17 sep 2024 00:08 (CEST)
+
== Portaal Musea en Collecties ==
  
== [[Portaal:Dictatuur]] ==
+
Hoi allen, ik ben bezig met het maken van een Portaal Musea en Collecties, zie [[gebruiker:Groempdebeer/Portaal Musea en Collecties]]. Vinden jullie dat wat? Bij dit portaal hoort ook een PortaalMuseum, wat je kan vinden op [[gebruiker:Groempdebeer/Portaal Musea en Collecties/PortaalMuseum]]. Mochten jullie tips/suggesties hebben voor het portaal en/of het PortaalMuseum dan hoor ik het graag. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 11 sep 2025 10:17 (CEST)
Dag allemaal, ik zag daarnet dat er een [[Portaal:Monarchie]] en [[Portaal:Republiek]] bestaat, naast [[Portaal:Politiek]]. Mij lijkt het heel interessant om ook een [[Portaal:Dictatuur]] aan te maken. Het doel van dit portaal is dan om kinderen een inzicht te geven over hoe een dictatuur ontstaat en wat de gevolgen en kenmerken ervan zijn (bijvoorbeeld [[indoctrinatie]], [[censuur]] en [[onderdrukking]]). Ook wil ik kinderen laten ervaren hoe het zou zijn om in een dictatuur te leven en wil ik hun meegeven dat vrijheid niet vanzelfsprekend is. Hoe denken jullie hierover? Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 17 sep 2024 00:35 (CEST)
+
:Ziet er goed uit! veel succes ermee! {{Gebruiker:Wezoom/Handtekening}} 11 sep 2025 11:28 (CEST)
:Ik heb al een aantal superleuke ideeën bedacht, al zeg ik het zelf. Het lijkt me gaaf als het [[Portaal:Dictatuur]] het eerste interactieve portaal wordt. Ik heb dus een aantal ideeën:
+
Het is alweer een tijdje in opbouw. De lijst van Nederlandse musea gaat ook goed, en vandaag heeft het Portaal een banner gekregen. Hoe vinden jullie het gaan? In principe zijn de kopjes compleet, dus als daar iets mist hoor ik het graag. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 19 sep 2025 13:58 (CEST)
:* Het hele portaal staat in het teken van de smurfen, die [[superieur]] zijn aan de mens. Ik wil kinderen laten ervaren hoe het is om geïndoctrineerd te worden over iets onschuldigs.
 
:* Het portaal zal volstaan met (zelfgemaakte) posters met [[propaganda]] over de superieure smurf, omdat deze beter zijn dan de mens (ik zal ook precies uitleggen waarom smurfen beter zijn).
 
:* Enkele stukken die negatief praten over de smurfen, bijvoorbeeld een neppe plek waar mensen reacties zouden kunnen geven, worden gecensureerd met dikke zwarte balken. (Als je de tekst selecteert, kun je nog lezen wat er voor negatiefs staat over de smurfen).
 
:* Op het portaal zullen ook "regels" komen te staan waar je je aan moet houden op het portaal. Er zal bijvoorbeeld ook een plek komen wij "niet in kunnen" omdat alleen smurfen daar mogen komen.
 
:Op deze manier wil ik op een interessante, en ook enigszins grappige, manier kinderen kennis laten maken met een dictatuur. Laat maar weten wat jullie ideeën hierover zijn en of jullie nog leuke aanvullende ideeën hebben! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 17 sep 2024 01:14 (CEST)
 
::Om het toch wat serieuzer te houden, kunnen we ook een fictief land bedenken als dictatuur met een fictieve dictator. Dan laten we de smurfen weg. {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 17 sep 2024 01:29 (CEST)
 
:::Ik weet niet of de Smurfen auteursrechtelijk beschermd zijn (lijkt me wel) en dus niet te gebruiken voor zoiets. Mij lijkt het goed om juist een interactief portaal te maken aan de hand van dictaturen van vroeger en van nu. Er zijn helaas voorbeelden genoeg. Een dictatuur is trouwens heel vaak een republiek, aangezien er geen monarch op de troon zit. Dan is een land automatisch een republiek, dus een dictatuur staat niet volledig los van dat portaal. Een apart portaal kan daarentegen wel handig zijn. Succes! {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 17 sep 2024 16:37 (CEST)
 
::::Dat ook nog, inderdaad. Een fictief land als voorbeeld nemen in het portaal lijkt me beter! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 18 sep 2024 14:38 (CEST)
 
  
== spelling ==
+
== Twintig jaar WikiKids? ==
hallo ik heb een vraag. mijn zoontje kan niet goed typen en ik heb ook geen zin om steeds zijn woorden goed te spellen. Ik kan ook niet zelf dingen typen want hij word dan boos omdat hij het zelf wil doen. Sil is natuurlijk nog maar 7 jaar oud maar hebben jullie soms een ideetje hoe ik dit kan oplossen? alvast bedankt! namens de moeder van Sildekrokodil
 
:Hmmm, goede vraag! Waar zou hij graag over willen schrijven? Sowieso proberen wij (vrijwilligers van WikiKids) alle bewerkingen van nieuwe gebruikers te controleren. Als uw zoon dus artikelen aanmaakt of aanpast, zullen deze gecontroleerd worden. Hij kan trouwens ook altijd nieuwe pagina's aanmaken in zijn [[Wikikids:Gebruikersnaamruimte|gebruikersnaamruimte]], waarop het niet zoveel uitmaakt als er spelfouten in staan. Die maak je door in de zoekbalk <code>Gebruiker:SilDeKROKODIL/</code> in te typen met een woord erachter, zoals hij ook heeft gedaan met [[Gebruiker:SilDeKROKODIL/mij]]. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 18 sep 2024 16:03 (CEST)
 
::Hartelijk bedankt! ik moet soms ook werken dus het is fijn dat jullie hem ook kunnen helpen met controleren. M.v.g. moeder van Sil
 
:::Geen probleem! 😄 Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 18 sep 2024 16:37 (CEST)
 
  
== Portaal:Uiterlijk in de maak ==
+
Hoi allen, over een paar maanden wordt WikiKids 20 jaar. Op 29 januari 2026 om precies te zijn. Ik weet het, ik ben er vroeg bij, maar dan hebben we wel tijd om te kijken of en hoe we deze mijlpaal willen vieren. 😉 Ik ping {{@|Gerarddummer}} hier ook even, wie weet heeft hij nog ideeën. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 14 sep 2025 11:40 (CEST)
 +
:Ik denk dat het op zich niet verkeerd is om dergelijke mijlpalen ergens te benoemen, en evt. tijdelijk op de voorpagina kenbaar te maken. Wel lijkt het me goed om af en toe terug te blikken of we nog op de goede weg zijn. Tijden veranderen en WikiKids ook. Ik ben benieuwd of WikiKids zeg maar  bestand is tegen het 'gen-AI geweld' of dat we er zelfs een rol in kunnen spelen. In tegenstelling tot Kennisnet zelf is WK gebaseerd op vrijwilligerswerk, maar de vraag is welke impact het heeft? Hoe serieus worden we genomen, en welke status hebben we zeg maar. Misschien iets voor een bijeenkomst of zo? Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 14 sep 2025 14:14 (CEST)
  
Hallo allen, bij het PIM-systeem ontbreken nog twee portalen. Portaal:Uiterlijk en Portaal:Gedichten en versjes. Aan Portaal:Uiterlijk wordt nu gewerkt. Suggesties zijn welkom. Zie: [[Gebruiker:Hanssain/portaal aanmaak]]. Penny heeft ook een Portaal:subculturen in de maak. Deze wil ik graag koppelen, maar deze staat nog niet in de wikiruimte. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 20 sep 2024 12:22 (CEST)
+
== Tweede ronde Het Perfecte WikiKids Kiekje  ==
:Hoi Hanssain, over mijn portaal: ik ga in de komende uren / dagen de laatste dingen zetten bij het portaal en als ik toestemming heb kan het in de wikiruimte. Portaal uiterlijk ziet er tot nu toe er goed uit. Groetjes van [[Gebruiker:DeHelpendePenny|𝙋𝙚𝙣𝙣𝙮𝙮𝙮𝙮]] ([[Overleg gebruiker:DeHelpendePenny|overleg]]) 20 sep 2024 12:42 (CEST)
 
::Hoi Penny, ik wacht je seintje af. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 20 sep 2024 13:19 (CEST)
 
  
== Subculturen portaal af! ==
+
Je kan nu stemmen op [[Wikikids:Het Perfecte WikiKids Kiekje]] voor ronde twee. Deze loopt tot 29 september 23.59. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 16 sep 2025 08:58 (CEST)
 +
: Ik snap niet hoe je moet stemmen kan iemand me uitleggen Gr,  {{Gebruiker:Thijmen4/Handtekening}} 16 sep 2025 10:43 (CEST)
 +
::Er staan al twee voorbeelden. In feite maak je gewoon een ranglijst. De mooiste foto zet je op 1, de minst mooie op 5. Broncode staat beschreven en die zie je ook als je erop stemt. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 16 sep 2025 10:51 (CEST)
  
Hoi iedereen, Penny weer. Ik heb zojuist mijn portaal van subculturen af gekregen en zou nu toestemming willen krijgen om dit in de wikiruimte te plaatsen van de moderators. Of mocht ik dit eigenlijk al? Ik hoor het snel! Groetjes van [[Gebruiker:DeHelpendePenny|𝙋𝙚𝙣𝙣𝙮𝙮𝙮𝙮]] ([[Overleg gebruiker:DeHelpendePenny|overleg]]) 21 sep 2024 14:26 (CEST)
+
== Stortvloed aan vandalisme richting mij ==
:Goed werk Penny! Had al ff gekeken op [[Gebruiker:DeHelpendePenny/Subculturen]]. Persoonlijk zou ik de afbeeldingen boven de tekst zetten in de box (geeft meer uniformiteit met de andere portalen), maar voor de rest mag je trots zijn op je werk. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 21 sep 2024 15:02 (CEST)
+
Hoi allen, moderatoren in het bijzonder, <br>de laatste tijd is er zeer veel vandalisme gericht op mij, eerst op mijn GP en toen op mijn OP, en nu ook op een overlegpagina van een nieuwe gebruiker zelf. Ik ben hier, zoals jullie misschien kunnen begrijpen, helemaal klaar mee. Daarom wil ik ook graag van de moderatoren weten of er, naast de blokkades en IP-blokkades die inmiddels verricht zijn, aanvullende maatregelen genomen kunnen worden tegen dit soort onacceptabel gedrag. Bijv. als er een locatie gekoppeld kan worden aan het IP-adres een brief sturen of anderszins de voogd van deze vandaal (ik ga ervan uit dat het er een is, ik zou niet weten waarom het er meer zouden zijn die dit doen) contacteren, het gedeeltelijk blokkeren van mijn gebruikerspagina en misschien zelfs overlegpagina (dat laatste dan wel echt gedeeltelijk, andere gebruikers moeten wel gewoon constructieve berichten moeten kunnen sturen) en het langdurig (minimaal 6 maanden) dan wel permanent blokkeren van accounts en IP-adressen die dit soort gedrag vertonen. Ik word hier namelijk nogal moedeloos van. Ik hoor graag van jullie. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 17 sep 2025 20:35 (CEST)
::Ik ga dan even kijken of dat er goed uit ziet en eventueel de foto's kleiner maken of weglaten (scheelt voor mensen die op slome apparaten zitten). [[Gebruiker:DeHelpendePenny|𝙋𝙚𝙣𝙣𝙮𝙮𝙮𝙮]] ([[Overleg gebruiker:DeHelpendePenny|overleg]]) 21 sep 2024 15:05 (CEST)
+
:Hoewel ook ik machteloos sta, deel ik je zorgen en snap ik je frustratie. Dergelijk gedrag is niet alleen op Wikikids te zien, maar op het hele web. Ik denk dat het zaak is dat hier het hoofd aan wordt geboden, anders zijn straks sites als deze mikpunt voor nog veel meer verbale agressie. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 17 sep 2025 21:48 (CEST)
:De bovenste foto is wat mij betreft aan de grote kant, daarnaast mist de afbeelding sowieso linkjes naar de foto's die je hebt gebruikt. Er zitten nog een paar doorverwijspagina's in, die moeten ook opgelost worden. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 21 sep 2024 17:38 (CEST)
+
::Heel irritant, inderdaad. Vooral die laatste reacties van [[Gebruiker:Dalgona]] gaan wel heel ver. Is er een manier om uit te vinden wie deze persoon is? Ik heb weleens gehoord van een link waar je op moet klikken, waardoor je automatisch de locatie van die persoon te weten krijgt. Kunnen we zoiets niet doen? En anders bekijken welk e-mailadres is gekoppeld aan al deze accounts? Ik heb ook nog een idee wat betreft aanmelden met e-mailadressen. Zie ook mijn volgende bericht in hert Clubhuis. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 17 sep 2025 22:04 (CEST)
::De doorverwijspagina's kan ik wel oplossen. Formaat van de bovenste foto ook nog, maar de linkjes weet ik zo niet meer. Foto is 3 maanden geleden gemaakt. Ik zou eventueel een nieuwe kunnen maken als het echt nodig is. [[Gebruiker:DeHelpendePenny|𝙋𝙚𝙣𝙣𝙮𝙮𝙮𝙮]] ([[Overleg gebruiker:DeHelpendePenny|overleg]]) 21 sep 2024 18:15 (CEST)
+
:::Ik heb ondertussen ook advies gevraagd op Wikipedia: [https://nl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:De_kroeg#Gegevens_verkrijgen_van_een_gebruiker_die_ernstige_uitspraken_doet]. {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 17 sep 2025 23:02 (CEST)
:::[[Fandom]] is veregeten.. {{Gebruiker:Zozo7077/Handtekening}} 21 sep 2024 18:57 (CEST)
+
:Het idee met de brief gaat lastig, aangezien je IP-adres enkel te koppelen is aan je woonplaats, en niet je exacte locatie (m.u.v. adres van sommige scholen of als je natuurlijk in een heel klein dorp woont). Daarnaast zijn veel IP-adressen verkeerd ingesteld (het netwerk van mijn school staat ingesteld op Meppel, ver van de echte locatie vandaan) en zijn VPN's/proxies tegenwoordig heel envoudig om aan te komen en te gebruiken. Het idee van Sander om de website te verplichten je locatie te delen zal wss in strijd gaan met een of andere wet ofzo, dus dat is ook lastig. Het kunnen achterhalen van het e-mail addres is op zich geen slecht idee, al is dat mogelijk ook juridisch moeilijk en (uit ervaring) weet ik dat veel van dit soort e-mails wegwerp-accounts zijn. De enige oplossing lijkt mij om te voorkomen dat dit soort bewerkingen überhaupt kunnen worden gemaakt. {{Gebruiker:DeGroteEmojii/Handtekening}} 18 sep 2025 11:45 (CEST)
::Dat kan ik nog wel toevoegen. Wel straks pas want ik moet nu gewoon huiswerk maken ;). [[Gebruiker:DeHelpendePenny|𝙋𝙚𝙣𝙣𝙮𝙮𝙮𝙮]] ([[Overleg gebruiker:DeHelpendePenny|overleg]]) 21 sep 2024 19:21 (CEST)
+
:: Ik ben er net zoals Rots61 tegen het idee. Want dan was ik ook niet begonnen aan wikikids. MVG, {{Gebruiker:Thijmen4/Handtekening}} 18 sep 2025 17:25 (CEST)
:::Nog over de portaalbanner, die is, vooral op de mobiel nog een beetje aan de grote kant. Daarnaast zou het ook interessant zijn als de wat oudere bewerkers termen binnen het portaal aanpassen, want misschien missen die ook termen bij bepaalde tijden. Er moet ook nog een TVB van gemaakt worden. Daarna kan hij wat mij betreft in de wikiruimte gezet worden. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 23 sep 2024 22:17 (CEST)
+
:::Mag dat juridisch gezien uberhaupt? Iemand Email achterhalen zonder toestemmlng van die gebruiker? {{Gebruiker:Wezoom/Handtekening}} 18 sep 2025 17:32 (CEST)
::::Ik kan me vinden in het bovenstaande. Het zou wel fijn zijn als je de linkjes van de portaalbanner kunt vinden, zodat zeker is dat er geen sprake is van een auteursrechtenschending. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 23 sep 2024 22:27 (CEST)
+
::::Meestal niet. Als een gebruiker geen toestemming geeft, mag je een e-mailadres meestal niet achterhalen. E-mailadressen vallen onder de AVG en zijn daarom beschermde persoonsgegevens. Er bestaan uitzonderingen daarop, maar die gelden alleen in zeer uitzonderlijke situaties (bijv. levensbedreigende situaties). Juridisch gezien is dat zeer moeilijk om te bepalen en kan problemen opleveren. Om op de laatste zin van de reactie van DeGroteEmojii te reageren: Je ziet dat de cyberpest-accounts vaak pagina's leeghalen en vervangen door cyberpest-teksten. Is dat geval wordt een account automatisch geblokkeerd als het die specifieke bewerking doet. Dat interfereert niet tot nauwelijks met serieuze bewerkingen. Is het niet mogelijk om de moderatorbot zo in te stellen om dat te voorkomen? Of is dat technisch niet haalbaar? Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 18 sep 2025 18:00 (CEST)
:::::Ik kan anders wel een nieuwe banner maken met alle linkjes erin zodat we auteursrecht schendingen kunnen vermijden. Dat van de oudere bewerkers klinkt ook goed want het kan idd zijn dat ik wat ben vergeten etcetera. Groetjes van [[Gebruiker:DeHelpendePenny|𝙋𝙚𝙣𝙣𝙮𝙮𝙮𝙮]] ([[Overleg gebruiker:DeHelpendePenny|overleg]]) 24 sep 2024 06:26 (CEST)
+
Hoi allen, bedankt voor het meedenken. Verder nog dank aan Gerard voor het beveiligen van mijn GP en OP en Rots voor het blokkeren van een paar IP-ranges. Ik hoop dat hiermee het ergste achter de rug is. Verder denk ik dat we vooral niet een enorme drempel moeten creëren voor nieuwe gebruikers, omdat er eentje knettergek is geworden. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 18 sep 2025 18:40 (CEST)
:::Hoi iedereen, ik ben nu aantal dagen verder en ik heb net mijn nieuwe banner met linkjes bij het portaal gezet en de laatste doorverwijzingspagina's die ik kon vinden weggehaald. Zou ik dan nu toestemming kunnen krijgen om het in de wikiruimte te zetten? Ik hoor het snel! [[Gebruiker:DeHelpendePenny|𝙋𝙚𝙣𝙣𝙮𝙮𝙮𝙮]] ([[Overleg gebruiker:DeHelpendePenny|overleg]]) 2 okt 2024 21:06 (CEST)
 
::::Ziet er heel mooi uit. Ik denk dat deze wel in de portaalnaamruimte gezet kan worden. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 2 okt 2024 21:42 (CEST)
 
:::::Wat mij betreft wel! Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 2 okt 2024 22:37 (CEST)
 
::::::Het portaal kan in de portaalnaamruimte worden gezet. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 4 okt 2024 22:10 (CEST)
 
  
== Portaal Uiterlijk klaar voor Plaatsen ==
+
=== Filter instellen ===
Het Portaal Uiterlijk is zo goed als klaar. Banner volgt nog. Het is een nog weinig ontwikkeld gebied blijkt uit de rode links, maar daar kan iedereen aan meehelpen (en dat gaat makkelijker vanuit de Wikiruimte). Graag toestemming om hem te plaatsen. Zie [[Gebruiker:Hanssain/portaal aanmaak]]. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 22 sep 2024 14:59 (CEST)
+
Wat we zouden kunnen instellen op het filter, is dat hij niet-autobevestigde gebruikers tegenhoudt om andermans gebruikerspagina te bewerken (of wellicht zelfs overlegpagina's te beveiligen voor gebruikers met onder de 5-10 edits ofzo), met de reden ''dit doen we om spam te voorkomen'' zoals met het plaatsen van links op artikelen. {{Gebruiker:DeGroteEmojii/Handtekening}} 19 sep 2025 11:08 (CEST)
:Banner nu ook aangemaakt en is het geheel klaar voor plaatsing. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 23 sep 2024 12:21 (CEST)
+
:Misschien kan dit ook een goeie zijn. Dus dat gebruikers worden doorverwezen naar de Boomhut om vragen te stellen. Alleen, dan kunnen gebruikers dus niet een andere gebruiker aanspreken op iets. Lastig! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 19 sep 2025 11:12 (CEST)
::Ziet er mooi uit! Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 23 sep 2024 14:08 (CEST)
+
::Dat vind ik een beter idee dan een verplichte Email. Het idee met de OP ook beveiligen lijkt me prima, maar het kan ook zijn dat een gebruiker een paar 'kleine edits' (punt weghalen, dan weer punt erbij) doet, een bevestigde gebruiker wordt en daarna gaat kliederen. Daar zit ik ook wel mee. {{Gebruiker:Wezoom/Handtekening}} 19 sep 2025 11:39 (CEST)
:::Dank je Mike. Het wachten is op de moderatoren om het te mogen plaatsen. Geldt ook voor Poraal:Subcultuur van Penny. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 23 sep 2024 21:47 (CEST)
 
:Het portaal ziet er goed uit, alleen zie ik op de PC duidelijk de pixels van de banner. Voor de rest ziet het er goed uit. Wat mij betreft zou het portaal dan geplaatst kunnen worden. Misschien zouden de 3 zie ooks, naast elkaar gezet kunnen worden, ipv onder elkaar. Maar dat hoeft niet. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 23 sep 2024 22:17 (CEST)
 
::Per Rots61. Het portaal kan wat mij betreft geplaatst worden. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 23 sep 2024 22:27 (CEST)
 
:::Dank jullie wel. Ik heb geëxperimenteerd met verschillende extenties (JPEG, GIF en  PNG) en een andere waarde voor de resolutie bij het exporteren vanuit het tekenprogramma, maar dat geeft geen verbetering. Ook als ik de geëxporteerde afbeelding weer binnenhaal in het tekenprogramma zie ik ook meer ruis. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 23 sep 2024 22:31 (CEST)
 
  
== Onjuiste informatie! ==
+
== E-mailadres verplicht moeten valideren voordat je WikiKids kunt bewerken? ==
Sur vikidia grec ΣΥΡΙΖΑ j'aimerais que vous supprimez l'historique des résumé des modification 81.248.177.61 parce que il fait du n'importe quoi merci {{Afz|Alexisalexiscla}}
 
:Bonjour Alexisalexiscla, vous parlez de [https://el.vikidia.org/wiki/%CE%A3%CE%A5%CE%A1%CE%99%CE%96%CE%91 cet article] ? Il est préférable de signaler les informations erronées [https://el.vikidia.org/wiki/Vikidia:%CE%A3%CF%85%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7 ici]. Et par ailleurs sur la Vikidia française [https://fr.vikidia.org/wiki/Vikidia:Bavardages ici]. En effet, WikiKids ne relève pas de Vikidia et est indépendant. De plus, nous sommes néerlandais. Salutations, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 23 sep 2024 09:18 (CEST)
 
:Tu peut demander a Vikidia, pasque Wikikids est un wiki neerlandais et pas français, d'accord? {{Gebruiker:Zozo7077/Handtekening}} 24 sep 2024 19:05 (CEST)
 
  
== Naamgeving artikelen over buitenlandse politieke partijen ==
+
Dag allemaal, vanwege de stortvloed aan berichten richting Groempdebeer kwam ik gisteren op hert volgende. Is het een idee om, voordat gebruikers een wijziging aan WikiKids kunnen toebrengen, ze hun e-mailadres per se moeten bevestigen? Volgens mij is het nu zo dat je een account kan aanmaken met een random e-mailadres en dat je gewoon met dat e-mailaccount kan inloggen zonder dat het e-mailadres daadwerkelijk bevestigd is. En mocht dit mogelijk zijn, is het dan ook een idee om gebruikers maximaal 2 tot 5 accounts te laten mogen aanmaken met één e-mailadres? Eén account kan dan een hoofdaccount zijn en een ander account eventueel een botaccount. En de andere accounts kunnen eventueel aangemaakt worden zodra het wachtwoord vergeten is van een eerder account. Maar dat eerste lijkt me sowieso een goed plan. En dat het opgegeven e-mailadres eventueel ook achterhaald kan worden door beheerders. Zoiets lijkt me wel een geschikte oplossing. Zo voorkom je ook het feit dat 95% van alle accounts aangemaakt worden en daarna gewoon niet meer gebruikt worden, wat nu dus het geval is. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 17 sep 2025 22:12 (CEST)
Hallo allemaal, op WikiKids is er op dit moment geen consequent beleid als het gaat om de naamgeving van buitenlandse politieke partijen.
+
:Tot op zekere hoogte steun ik je voorstel. Echter is en blijft het een wiki, en een wiki heeft als doel dat iedereen snel en gemakkelijk informatie kan toevoegen. Hier wordt zo wel een flinke beperking opgelegd, ook kijkend naar Wikipedia en onze Franse tegenhanger Vikidia, waar je niet eens een account voor nodig hebt om te bewerken. Ik ben er niet helemaal over uit in hoeverre je de basisprincipes van een wiki moet ondermijnen omdat een relatief kleine groep, zo niet een enkeling, zeer fanatiek vandalisme hanteert. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 17 sep 2025 22:18 (CEST)
 +
::Daar heb je gelijk in. Maar aan de andere kant denk ik wel: als iemand écht serieuze bewerkingen wil doen, dan zal diegene ook moeite willen doen om een extra actie te doen (in dit geval de bevestigingsmail openen en simpelweg op een knop drukken om het account te bevestigen). Ik heb verder echt het idee dat slechts 5% van alle aangemaakte accounts een of meer serieuze bewerkingen doet, en de rest óf na accountaanmaak niets doet (zo'n 70%) óf vandalen zijn (zo'n 25%). Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 17 sep 2025 22:36 (CEST)
 +
:::Ik denk dat je de bereidheid om een positieve bijdrage te doen overschat en de motivatie en technisch talent van een vandaal onderschat. Maar goed, misschien ben ik te wantrouwend. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 17 sep 2025 22:52 (CEST)
 +
::::Misschien heb je wel gelijk! {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 17 sep 2025 23:03 (CEST)
 +
:::::Mischien hebben jonge kinderen geen e-mail of weten niet wat dat is, daarom twijfel ik. {{Gebruiker:Wezoom/Handtekening}} 18 sep 2025 08:14 (CEST)
 +
::::::Gerard is op de hoogte gebracht en hij heeft iig enkele gebruikerspagina's beveiligd (zie logboek). Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 18 sep 2025 08:39 (CEST)
 +
:E-mails verplichten maakt de drempel nog veel hoger. Als een mailadres verplicht was, was ik waarschijnlijk nooit begonnen aan WikiKids, daarom ben ik ook niet voor deze maatregel. Er is nu een IP-range geheel geblokkeerd, hopelijk is het daarmee nu afgelopen. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 18 sep 2025 15:18 (CEST)
  
Zo wordt voor de Amerikaanse [[Democratische Partij]] en [[Republikeinse Partij]] een vertaling gebruikt, terwijl dat niet het geval is bij de [[Conservative Party]] (Conservatieve Partij) en de [[Labour Party]] (Partij van de Arbeid) in het Verenigd Koninkrijk. De Duitse [[Sozialdemokratische Partei Deutschlands]] (Sociaaldemocratische Partij van Duitsland) is ook onvertaald gebleven, terwijl de (eveneens Duitstalige) [[Oostenrijkse Volkspartij]] wel is vertaald. In het geval van Franse politieke partijen hebben de meeste artikelen de Franse naam, maar de [[Franse Communistische Partij]] weer niet.
+
== archief :D ==
 +
Hallo allen, ik heb de laatste twee vragen opengehouden en de rest naar het archief gestuurd. Groetjes, {{Gebruiker:Wezoom/Handtekening}} 19 sep 2025 10:09 (CEST)
 +
:Goed gedaan, Wezoom! Groetjes, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 19 sep 2025 10:14 (CEST)
  
Ik heb zelf de neiging om namen van politieke partijen te vertalen, omdat het voor Nederlandstalige gebruikers lastig kan zijn om de namen van sommige politieke partijen in een andere taal op te zoeken. Tegelijkertijd zijn veel media niet consequent, waardoor de Britse Conservative Party in de volksmond bekend staat als 'de Conservatieven' of 'de Conservatieve Partij', terwijl Labour 'Labour' blijft.
+
== Weer een Grote Schoonmaak? ==
 +
Hoi iedereen, in 2023 is een soort Grote Schoonmaak gehouden. Mij lijkt het goed om in het kader van 20 jaar WikiKids na te gaan in hoeverre bepaalde dingen nog kloppen. Zo zijn er in de loop der tijd bepaalde dingen vernieuwd, zoals sommige sjablonen, maar andere weer niet. Daarom ook het Project Infobox waar Hanssain en ik mee bezig zijn. Een ander voorbeeld zijn pagina's in de WikiKids naamruimte. Wat vinden jullie? {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 20 sep 2025 19:23 (CEST)
 +
:Goed idee! Mij lijkt het ook een goed idee om een nieuw uiterlijk vast te stellen voor de TVB's onderaan artikelen, want ik vind ze zelf nogal dominant en eruit springen, terwijl ik zeker weet dat het was subtieler en minder aanwezig kan qua stijl en kleuren. Het kan veel mooier! {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 20 sep 2025 19:36 (CEST)
 +
::Heb een tijdje geleden een opzetje gemaakt voor een uniform WikiKids. Kan je vinden via mijn GP. Ik zat dan eraan te denken om een standaard te maken adhv de hoofdpagina qua lay-out. Die is toch nieuw 😉 Is alleen zo ontiegelijk veel werk. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 20 sep 2025 21:48 (CEST)
 +
:::Eerst maar eens zorgen dat de kaders in orde zijn en alles naar behoren werkt. De opmaak is wat mij betreft van later zorg. De eenduidigheid die in de infoboxen wordt gelegd begint al z'n vruchten af te werpen. Naar de categorieën indeling moet ook nog gekeken worden. Het wegwerken van rode links in met name de portalen begint op te schieten, maar vergt ook veel tijd. Wel zijn de onderlinge verbanden steeds duidelijker, mede door het sorteren en groeperen van de TVB lijsten. Ook de inhoud van de artikelen blijft een belangrijk punt. Zo zijn er nog erg veel beginnetjes. Dus first things first. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 20 sep 2025 22:14 (CEST)
 +
::::Hoi Hanssain, ik snap je punt. Ik denk wel dat een homogenere structuur, ook qua opmaak, bijdraagt aan herkenbaarheid. Maar, zoals je zelf ook al aangeeft, je kan niet alles tegelijk. Dan is bij de basis beginnen zeer wenselijk. Wat denk ik wel goed is binnen die basis, is het nalopen van de pagina's binnen de WikiKids naamruimte. Die zijn soms echt verouderd, en kloppen soms niet meer. En sommige hebben uitbreiding nodig. Het maken van portalen bijvoorbeeld gaat tegenwoordig anders dan beschreven wordt. Ook denk ik dat we inmiddels toe zijn aan een Portaal WikiKids, om de pagina's binnen de naamruimte makkelijker te kunnen vinden. Het overzicht is voor mij niet altijd even handig. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 20 sep 2025 22:23 (CEST)
 +
:::::In principe is het PIM-systeem dat wat jij met Portaal Wikikids bedoelt. Dat begint nu een beetje 'in te burgeren'. Je moet me eens uitleggen wat je lastig vindt. Wellicht is het een idee om de categorie:nakijken in te voeren als je een artikel tegenkomt dat aandacht behoeft. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 21 sep 2025 09:06 (CEST)
 +
::::::Hoi Hanssain, we praten een beetje langs elkaar heen denk ik. Ik bedoel met een portaal WikiKids een soort overkoepelend instapportaal voor o.a. het KidsPortaal, het KidsPortaal2, het HulpPortaal, het ModeratorPortaal, het WikiKids Overzicht en de Categorie WikiKids, alsook het navigatiesjabloon WikiKids. De lay-out van het KidsPortaal bijvoorbeeld is gebaseerd op de oude hoofdpagina. Dat heeft op termijn een update nodig om een bepaalde huisstijl uit te dragen. [[Wikikids:Tabellen maken]] is verouderd, andere pagina's voldoen niet aan de opmaakcriteria van een artikel. [[Wikikids:Filmpjes plaatsen]] is ook verouderd. [[Wikikids:Portaal]] en de handleiding is ook verouderd. [[Wikikids:Handleiding-wiki]] is ook gedateerd. Dat geldt ook voor [[Wikikids:Aan het werk]]. Etc. etc. Daarom ben ik er voorstander van deze artikelen na te lopen en vindbaarder te maken. En wellicht ook het een en ander te centreren. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 21 sep 2025 16:51 (CEST)
 +
:::::::Oh bedoelde je dat! Ja dat zou wat meer gecentraliseerd en geactualiseerd kunnen worden. Hij lijkt me goed als een jonger iemand als jij er met frisse ogen naar kijkt. Wellicht is het een idee om net als bij de infoboxen per pagina een opmerkingenlijstje te maken waarin je aangeeft hoe je het anders ziet (doel/visie). Ik denk dat het goed is als jonge gebruikers als Wezoom ook meekijken. Ik houd me voorlopig nog even bij de Infoboxen en de andere portalen. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 21 sep 2025 17:19 (CEST)
 +
::::::::Fijn dat we elkaar weer gevonden hebben. Ondertussen heb ik op [[Gebruiker:Groempdebeer/Portaal ontwerpen]] een soort handleiding gemaakt voor de bouw van een portaal. Mocht deze als goed worden bevonden kan deze de huidige incomplete en gedateerde handleiding vervangen. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 21 sep 2025 20:51 (CEST)
 +
Ik zag 'm al langskomen. Ziet er zo op het eerste gezicht goed uit. Ik ben benieuwd of een nieuwkomer het snapt. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 21 sep 2025 22:25 (CEST)
 +
:Dat vraag ik me ook af, maar het is sowieso complexere materie geworden. En een portaal bouwen is ook niet het eerste wat je doet ;) Ik heb op [[Gebruiker:Groempdebeer/KidsPortaal V2]] een schets gemaakt hoe een KidsPortaal eruit ziet als je de hoofdpagina als uitgangspunt neemt voor lay-out. Vergelijk hem maar eens met [[Portaal:Kids]]. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 22 sep 2025 09:22 (CEST)
 +
::De stijl zo doortrekken, gaat al aardig op een [[huisstijl]] lijken. Goed werk! Die regel over alarmknop zou anders kunnen (in geval van vandalisme/misbruik meld het met de alarmknop bijvoorbeeld). Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 22 sep 2025 11:37 (CEST)
  
Mijn vraag aan jullie luidt daarom als volgt: Moeten partijnamen van politieke partijen op WikiKids consequent wel of niet vertaald worden?
+
== Antizionisme  ==
  
Ik kijk uit naar jullie reacties.  
+
Hoi allen,
 +
Ik heb vandaag een toevoeging gedaan op het artikel [[antizionisme]], zie [https://wikikids.nl/index.php?title=Antizionisme&curid=144298&diff=974801&oldid=947835 deze link] voor de toevoeging, maar gezien het feit dat het onderwerp gevoelig kan liggen graag de vraag of jullie mee kunnen kijken of ik enigszins een balans heb weten te vinden in het aansnijden van het onderwerp, het tot op zekere hoogte behapbaar maken voor jongeren en een neutrale en feitelijke beschrijving zonder dat het al te afstandelijk en kil overkomt. Dat is een forse uitdaging namelijk.  {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 20 sep 2025 20:51 (CEST)
 +
:Wat mij betreft goed geschreven! Het is erg duidelijk! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 20 sep 2025 21:25 (CEST)
 +
::Het is en blijft een moeilijke en zeer beladen materie. Het feit dat definities verschuiven maakt het nog onduidelijker. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 20 sep 2025 22:04 (CEST)
  
Met vriendelijke groet,
+
== Artikelen over scholen ==
  
{{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 25 sep 2024 16:31 (CEST)
+
Hallo allen, waarom zou een artikel over een school niet encyclopedisch zijn? Bedrijven, universiteiten en zelfs supermarkt(ketens) hebben immers ook artikelen. Ik meen me te herinneren dat er ooit wel plek voor scholen was, maar ik weet niet waar. Een tussenoplossing zou kunnen zijn dat bij de desbetreffende gemeente een kopje wordt toegevoegd. Maar dan nog zouden scholen een eigen artikel kunnen krijgen. Wat zouden dan de criteria moeten zijn? Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 22 sep 2025 22:14 (CEST)
:Mijn voorkeur gaat uit naar de originele naam (in de eigen landstaal) met een doorverwijzing vanaf de vertaling. Bij de beschrijving ook beide benoemen: Name (Nederlands: naam). Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 25 sep 2024 16:43 (CEST)
+
:Hoe het mij ooit is uitgelegd is als volgt: Middelbare scholen (secundair onderwijs) en tertiaire onderwijsinstellingen (denk aan mbo's, hogescholen, universiteiten, etc.) zijn sowieso encyclopedisch en verdienen een artikel. Artikelen voor basisscholen worden (voor de een of andere reden) in de WikiKids-naamruimte gezet (zie [[:Categorie:Scholenlijst]]). Ik heb geen idee waarom dit ooit zo besloten is. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 22 sep 2025 22:23 (CEST)
::Hmmm, dat is een lastige. Ik zou denk ik toch zeggen: vertaal het naar het Nederlands. Want ik denk dat kinderen eerder via [[hyperlink]]s op WikiKids op artikelen over politieke partijen uitkomen dan dat de naar politieke partijen uit andere landen gaan zoeken via de zoekbalk of Google. Ik denk ook dat Nederlandse namen veel meer aanspreken en duidelijker en kenmerkender zijn voor de partij. Als kind zou ik eerder ''Republikeinse Partij'' opzoeken dan ''Republican Party''. Daarnaast is het denk ik ook interessant voor kinderen om dus te weten wat de vertaling is van die partijen. Door dit bericht (van Hippogryph) realiseer ik me ineens dat de ''Labour Party'' eigenlijk letterlijk ''Partij van de Arbeid'' betekent. Superleuk om te weten! Dan zegt het meer en kan ik het ook iets sneller en beter plaatsen in het politieke spectrum. En stel je voor dat je alles in de originele taal laat, hoe zit dat dan met bijvoorbeeld Russische en Chinese politieke partijen? Geen enkel kind gaat ''中国共产党'' of ''Русская социалистическая партия'' opzoeken. 😉 Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 25 sep 2024 17:16 (CEST)
+
::Dat slaat m.i. nergens op. Op Wikipedia kan ik een aantal artikelen van basisscholen vinden, en ik denk dat we hier op WikiKids juist losser mee moeten omgaan. [[:Categorie:Scholenlijst]] behoort tot dezelfde verouderde infrastructuur als het geheel dat ik hierboven uiteen heb gezet. Ik denk dat het tijd is om de regels hieromtrent aan te passen. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 22 sep 2025 22:33 (CEST)
:::Ik kan mij wel vinden in de naamgeving. In de media wordt vaak bericht over Amerikaanse partijen met Nederlandse namen, terwijl de Engelse partijen met de Engelse naam worden genoemd. Duitse partijen snap ik ook wel, dan zie je gelijk waar de afkorting vandaan komt (denk aan AfD, SPD en CDU). Oostenrijk is wel wat bijzonder, maar kan prima. Vraag me dan wel of we hier een artikel hebben over bijv. de [[Vrijheidspartij van Oostenrijk]] of dat we die gezien de afkorting houden op [[Freiheitliche Partei Österreichs]] (FPÖ). {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 25 sep 2024 17:31 (CEST)
 
::::Wat mij betreft houden we aan wat normaliter wordt gebruikt. Dus de Republikeinse Partij, en de Labour Party, omdat we de nieuwsbronnen aanhouden. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 26 sep 2024 20:47 (CEST)
 
:::::Ik sluit me aan bij Rots61. De Spaanse partijen "Vox" en "Partido Popular" staan onder hun Spaanse naam in het Nederlands bekend. Na wat kort (en zeker involledig) zoekwerk ben ik niet één keer de vertaalde naam "Stem" en "Volkspartij" tegengekomen. Hetzelfde geldt voor o.a. "Alternative für Deutschland" en alle Belgische Franstalige partijen (Parti Socialiste vertalen als "Socialistische Partij" zou zelf een verwarring opleveren, aangezien dit ook de oude naam van Vooruit is). Andere partijen zijn juist in de media onder hun Nederlandse naam bekend, zoals "Verenigd Rusland" en de "Liberaal-Democratische Partij" (Japan). Voor beide valt inderdaad wat te zeggen. Om in de woorden van Johan Cruijff te spreken "Ieder voordeel heeft zijn nadeel". Ik denk daarom dat je beter per land/regio kan kijken naar de situatie. Duitse en Waalse partijen worden vaak met Duitse of Franse naam in de media aangeduid; voor de Amerikaanse partijen gebruikt men de Nederlandse naam. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 2 okt 2024 21:41 (CEST)
 
:Uit het bovenstaande leid ik af dat de voorkeur uitgaat naar de naam die in de media wordt gebruikt. Dank voor jullie reacties. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 4 okt 2024 22:16 (CEST)
 
 
 
== [[Sjabloon:Bronvermelding]] en [[Sjabloon:Citeer bron]] ==
 
Dag allemaal, zou iemand die verstand heeft van wikicodes even kunnen kijken naar [[Sjabloon:Bronvermelding]] en [[Sjabloon:Citeer bron]]? Eerst werkte het, maar nu gaat er even iets mis in het artikel ''[[Behaviorisme]]'' dat ik aan het maken ben. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 25 sep 2024 16:51 (CEST)
 
:Ah, ik zie al wat er fout ging... De beschrijvingen van de sjablonen klopten, maar de inhoud van de sjablonen had ik omgedraaid. Geen wonder dat 'ie het dan niet doet! 😉 De pagina ''[[Behaviorisme]]'' is nu het eerste artikel met een Wikipedia-achtige bronvermelding!! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 25 sep 2024 16:54 (CEST)
 
 
 
== [[Wikikids:WikiKids Magazine/3|WikiKids Magazine 3]] ==
 
 
 
Dag allemaal, de nieuwe editie van het WikiKids Magazine is nu te lezen, zie [[Wikikids:WikiKids Magazine/3|WikiKids Magazine 3]]! Het was vrij moeilijk om interessante onderwerpen te vinden voor het magazine. Mocht je dus leuke onderwerpen weten voor de volgende editie, bijvoorbeeld artikelen waar je hard aan gewerkt hebt, leuke of grappige dingen die je voorbij hebt zien komen (zoals vragen, opmerkingen, enz.), nieuwe functies op WikiKids waar aandacht besteed aan kan worden of iets anders wat leuk is om te vermelden, dan kun je altijd een bericht achterlaten op [[Overleg Wikikids:WikiKids Magazine/4]]! Echt alles is welkom! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 3 okt 2024 09:45 (CEST)
 
 
 
== Roblox ==
 
 
 
Het TV-programma [https://www.bnnvara.nl/kassa/artikelen/politie-tientallen-zaken-kindermisbruik-via-gameplatform-roblox KASSA] van BNNVARA liet zaterdagavond 5 oktober een verontrustend artikel zien over misbruik en grensoverschrijdend gedrag van volwassenen via Roblox. Ik heb een stukje toegevoegd aan Roblox met die waarschuwing en een link naar het programma. Nu ben ik zelf helemaal niet thuis in dit soort platvormen als Roblox, maar ken dus wel de gevaren. Het lijkt me zinnig dat er een waarschuwingsbox (zoals sjabloon:Arts vragen) komt die kinderen helpt [[mediawijsheid|mediawijs]] te worden. Zijn jullie het daar mee eens? Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 5 okt 2024 22:24 (CEST)
 
:Dat lijkt me eigenlijk niet de taak van WikiKids. Op allerlei online platformen zijn er gevaren (Instagram heeft hetzelfde probleem), ouders (en daarnaast scholen) zijn verantwoordelijk voor de opvoeding van de kinderen, en wat ze online doen. In de tekst waarschuwen is dan goed, maar een waarschuwingsbox erboven niet. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 5 okt 2024 23:05 (CEST)
 
::Ik heb vanavond toevallig ook die uitzending  gezien. De potloodventers van weleer zijn tegenwoordig op het internet aan het rotzooien, waardoor een dergelijk sjabloon dan inderdaad op elk internet gerelateerd artikel zou komen te staan. Dat lijkt me niet praktisch. Ik ben het met Rots61 eens dat het beter is om zoiets apart op het artikel te vermelden. De reactie van Roblox tegenover de VARA is juridisch gezien overduidelijk zo ingestoken dat het platform probeert om aansprakelijkheid te vermijden via borstklopperij over de veilige ervaringen van andere gebruikers en via vermelding van de maatregelen die al worden getroffen. Gegeven de tekortkomingen in de bevoegdheden van de Autoriteit Consument en Markt is dat helaas niet verwonderlijk. Het lijkt me goed om in het artikel te vermelden wat er volgens de politie misgaat bij Roblox, hoe KASSA dat journalistiek heeft verslaan, wat het verweer van Roblox is en hoe de ACM heeft gereageerd. Hoewel [https://www.bnnvara.nl/kassa/artikelen/wat-kun-je-doen-om-je-kinderen-te-beschermen-op-roblox dit artikel] gericht is aan ouders, kan het denk ik geen kwaad om dit onderaan het artikel bij externe links te plaatsen. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 5 okt 2024 23:58 (CEST)
 
:::Ik weet dat #Gerarddummer er met zijn werk veel doet aan mediawijsheid. Ben dan ook benieuwd naar zijn mening. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 6 okt 2024 08:55 (CEST)
 
::::Op zich zou ik geen bezwaar hebben tegen zo'n sjabloon. Misschien kan er iets staan zoals "Kijk uit met wie je je persoonlijke gegevens deelt", "Wees alert op anonieme gebruikers die zich mogelijk voordoen als iemand anders" en/of "Ben bewust met de gevaren van het internet"? Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 6 okt 2024 09:13 (CEST)
 
Op het artikel van Roblox hoeft geen sjabloon te komen staan, vind ik. Een alinea in het artikel zoals het er nu staat is prima zeker met een verwijzing naar een actualiteit. Omdat we een encyclopedie zijn moeten de feiten in principe zakelijk zijn. Op het mediawijsheidportaal staan al aardig wat waarschuwingen om kinderen veilig met internet te laten omgaan. Daar kan eventueel nog iets komen te staan over digitale kinderlokkers. {{Gebruiker:Gerarddummer/Handtekening}} 6 okt 2024 21:38 (CEST)
 
:::::Helder. Bedankt voor jullie op- en aanmerkingen. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 6 okt 2024 21:56 (CEST)
 
Hi, Roblox speler anno 2016 hier. Het lijkt mij onnodig om hier wat over in te zetten in het artikel. Dit soort shit is altijd al op het platform geweest, maar is met het groeiende aantal spelers (en dan vooral kinderen) steeds meer aan het licht gekomen. Dat dit gebeurt is idd walgelijk, maar dit tegenhouden is iets waar zelfs het beste moderatiesysteem niet goed genoeg voor is (zoals Rots al zei, dit probleem hebben alle andere sociale media ook). Er zijn tientallen manieren om "mag ik je telefoonnummer" te zeggen zonder "mag ik je telefoonnummer" te zeggen en dat dit niet wordt tegengehouden door het filter. Jammer genoeg is Roblox door een enorm aantal jonge gebruikers de perfecte plek voor pedofielen om pedofiel-dingen te doen, maar Roblox is zo groot dat hier op grote schaal weinig aan gedaan kan worden. Zelf zou ik, als je een waarschuwing toevoegt, er een sjabloon van maken en dit op alle artikelen over sociale media zetten. {{Gebruiker:DeGroteEmojii/Handtekening}} 7 okt 2024 11:46 (CEST)
 
:Misschien is een algemeen sjabloon met een waarschuwing of de vraag 'Ben jij mediawijs?' , 'Hoe mediawijs ben jij?' of iets dergelijks, met een verwijzing naar het artikel [[mediawijsheid]] dan toch een optie. Zie: [[Sjabloon:Mediawijs]]. Zie ook [https://www.nji.nl/mediaopvoeding/quiz-hoe-mediawijs-ben-jij mediaopvoeding/quiz-hoe-mediawijs-ben-jij]. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 7 okt 2024 12:21 (CEST)
 
 
 
== Grigori Raspoetin ==
 
 
 
Kan iemand verklaren waarom het artikel [[Grigori Raspoetin]] ineens zo 'populair' is (aldus de statistieken)? Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 12 okt 2024 22:58 (CEST)
 
:waarschijnelijk leerlingen/studenten die dat moeten opzoeken. {{Gebruiker:Zozo7077/Handtekening}} 12 okt 2024 23:07 (CEST)
 
::Zozo, dat lijkt me heel raar dat leerlingen/studenten dat op een zaterdag opeens massaal gaan opzoeken :). Ik keek net ook in de statistieken en ik vind het zelf best apart. Groetjes van [[Gebruiker:DeHelpendePenny|𝙋𝙚𝙣𝙣𝙮𝙮𝙮𝙮]] ([[Overleg gebruiker:DeHelpendePenny|overleg]]) 12 okt 2024 23:42 (CEST)
 
:::Vreemd inderdaad. Misschien dat er iets op tv over hem is geweest? Is ''Anastasia'' soms uitgezonden? Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 13 okt 2024 00:11 (CEST)
 
::::Misschien heel ver gezocht, maar misschien heeft het iets te maken met de grote meteoor die door de lucht boven West-Siberië vloog, die de geboorte van een bijzondere baby zou hebben voorspeld (en dat zou dan Raspoetin zijn geweest). Binnenkort is er ook een komeet te zien in de lucht (die 80.000 jaar geleden voor het laatst kon worden gespot). Misschien houdt dit verband met elkaar in een soort bijgeloof? {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 13 okt 2024 00:28 (CEST)
 
:::::I.i.g. merkwaardig en misschien iets voor een stukje in de wikicourant. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 13 okt 2024 09:13 (CEST)
 
::::::Ik zal het idee bewaren! {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 13 okt 2024 10:08 (CEST)
 
Ik denk idd dat het met de komeet tsuchinshan te maken heeft die in het nieuws was. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 14 okt 2024 23:34 (CEST)
 
 
 
== Siavash Shahsavari ==
 
 
 
Kan iemand controleren waar de tekst van [[Siavash Shahsavari]] vandaan komt? Het was oorspronkelijk Engelstalig, en lijkt een promotekst te zijn. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 19 okt 2024 11:06 (CEST)
 
:Vertaling van zijn eigen website, zie [https://siavash.us/]. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 19 okt 2024 11:09 (CEST)
 
::Top. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 8 nov 2024 16:01 (CET)
 
 
 
== Artikelen van de week 2025 ==
 
Hallo allen, ik ben op dit moment bezig met het samenstellen van de lijst van artikelen van de week voor 2025 (lijst gaat in op week 1 van 2025). Daar neem ik graag jullie suggesties in mee. Als je vindt dat een of meerdere artikelen niet kunnen ontbreken op de lijst, dan hoor ik dat graag hieronder met een korte motivering (een uitleg van een aantal zinnen waarom een artikel een plek op de lijst verdient) en een vermelding van het onderwerp waaronder het artikel moet komen te staan (onderwerpen kunnen [[Wikikids:Artikel van de week/2025|hier]] worden gevonden). Suggesties kunnen ook naar me [https://wikikids.nl/Speciaal:GebruikerE-mailen/Hippogryph gemaild] worden. Ik hoor graag over uiterlijk twee weken (dinsdag 12 november 2024) wat jullie voorstellen zijn. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 29 okt 2024 14:50 (CET)
 
:Op 15 december 2025 bestaat [[Enschede]] 700 jaar. Een bijzondere gebeurtenis, denk ik. Misschien iets voor in week 51? Of moet het artikel dan echt iets met het openbaar vervoer te maken hebben? Zodra ik hier antwoord op heb, kan ik eens verder denken aan relevante artikelen voor 2025! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 29 okt 2024 15:18 (CET)
 
:PS Het artikel over Enschede is wel vrij kort. Ik weet niet of dat erg is? Hoe lang moet een artikel ongeveer zijn om in aanmerking te kunnen komen met het artikel van de week? Mvg, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 29 okt 2024 15:19 (CET)
 
::Hallo S.Perquin, idealiter past een artikel wel bij het onderwerp dat in die week staat. Als er echter geen andere artikelen m.b.t. plaatsen in Nederland worden voorgesteld, kan ik best de onderwerpen Nederland en Openbaar vervoer omwisselen. Wat betreft de lengte: dat doet er niet toe. Een artikel moet geen beginnetje zijn, maar hoeft niet heel uitgebreid te zijn. Het doel is vooral om kinderen met een variatie aan onderwerpen kennis te laten maken. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 29 okt 2024 15:35 (CET)
 
:::In de week van 27 oktober in 2025 is er 750 jaar Amsterdam. Kan je miss iets mee doen. En 80 jaar bevrijding natuurlijk. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 29 okt 2024 21:48 (CET)
 
 
 
== Onjuiste informatie! ==
 
 
 
Ik ben nieuw op WikiKids en kwam via het artikel over Puerto Rico binnen. Daar zag ik al direct een lelijke spelfout. Ik heb geregistreerd en zou die waarschijnlijk zo kunnen vervangen. Maar op de instructiepagina's zag ik ook spelfouten die op een educatieve site naar mijn mening niet zouden mogen. Kan ik die ook aanpassen?
 
Ik heb nu even weinig tijd, maar er komen zeker momenten dat ik wel tijd heb om teksten/artikelen door te lopen op taalfouten of eventuele onjuiste info.
 
Om duidelijk te maken wat ik bedoel een paar voorbeelden:
 
Op de pagina 'Wikikids: Artikel uitbreiden' vind ik de volgende spelfouten:
 
Stap 1
 
"Hier vindt je allemaal korte artikelen die nog uitgebreid moeten worden." (vindt = vind)
 
Stap 2
 
"Er dus een grote kans dat het onderwerp wat je zoekt al bestaat!" (wat = dat)
 
Stap 3
 
"Staat de informatie al vermeldt?" (vermeldt = vermeld)
 
Stap 4
 
"Dit vindt je boven ieder artikel!" (vindt = vind)
 
Op het Moderatorportaal vind ik direct al een spelfout:
 
"Op het ModeratorPortaal vindt je alles over moderatoren." (vindt = vind) {{Afz|Edolijkan}}
 
:Beste Edolijkan, fijn dat je dit even meldt! Ik zie dat die pagina al sinds 2021 bestaat (en voor het laatst gewijzigd in 2022) en ik heb heb het eigenlijk nooit echt goed bekeken. Ik zal die pagina eens helemaal nagaan en verbeteren op spelfouten! Nogmaals bedankt voor het melden! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 29 okt 2024 16:27 (CET)
 
:PS In het ModeratorPortaal waren inderdaad ook fouten te zien. Veelal dt-fouten. Ik zal de schrijver van de pagina's er in ieder geval even op attenderen! 😊 Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 29 okt 2024 16:43 (CET)
 
::Hallo Edolijkan, ook namens mij bedankt dat je ons hierop attendeert. Als het goed is zijn de betreffende fouten nu verbeterd. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 1 nov 2024 18:42 (CET)
 
 
 
== De [x aantal] zuilen van WikiKids? ==
 
Dag allemaal, op Wikipedia bestaan er officiële regels en richtlijnen die samengevat kunnen worden als de 'vijf zuilen' (zie https://nl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Vijf_zuilen). Het lijkt mij mooi om ook op WikiKids zuilen te hebben die samenvatten wat WikiKids is, uiteraard wel anders dan die van Wikipedia. Het lijkt me mooi om daar samen over na te denken. Op [[Wikikids:Zuilen]] zal ik alvast een beginnetje maken (en later kunnen we dit hernoemen naar Wikikids:Vier zuilen, Wikikids:Vijf zuilen, Wikikids:Zes zuilen of een ander aantal waar overeenstemming over is). Ik zal {{@|Gerarddummer}} ook eens een bericht sturen over wat Stichting WikiKids als belangrijkste regels en richtlijnen ziet! Dan kunnen we uiteindelijk een mooi, duidelijk overzicht maken van de zuilen op één pagina! Ik hoor graag jullie suggesties over wat volgens jullie belangrijk is om op te nemen in de zuilen van WikiKids! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 29 okt 2024 17:17 (CET)
 
:Ik denk dat het mooi zou zijn als je juist unieke zuilen maakt. Dit zijn die van Wikipedia in andere woorden (al weet ik niet of juist dát het verschil maakt). {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 30 okt 2024 20:14 (CET)
 
::Beste Groempdebeer, bedank voor je reactie! Zelf kan ik niet echt andere zuilen bedenken. "Beter goed gejat dan slecht bedacht", zeg ik maar altijd. Alleen die van dat WikiKids een veilige omgeving is, is wel uniek, denk ik. Ik heb hem ook expres op de tweede plek geplaatst, omdat dit op WikiKids, naar mijn idee, extra belangrijk is. Mocht je nog aanvullingen of ideeën hebben, dan kun je het altijd doorgeven op [[Overleg Wikikids:Vijf zuilen|de overlegpagina van de desbetreffende pagina]]! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 30 okt 2024 22:22 (CET)
 
:::De zuilen formuleren mijns inziens goed welke uitgangspunten er op WikiKids gelden. Het toevoegen van meer zuilen kan ook nadelig zijn, omdat dat juist tegen het idee van een duidelijk overzicht kan ingaan. Ik heb bij de laatste zuil wel een kleine aanvulling geplaatst over betrouwbare bronnen en verkeerde informatie, zodat gebruikers weten dat daarop ook wordt gelet. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 1 nov 2024 18:15 (CET)
 
::::Goede aanvulling, Hippogryph! Bedankt! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 1 nov 2024 18:28 (CET)
 
:wmb niet nodig, want we hebben al genoeg pagina's met regels etc. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 8 nov 2024 16:01 (CET)
 
 
 
== [[Sjabloon:Navigatie menu WikiKids]] ==
 
 
 
Dag allemaal, ik heb gemerkt dat er veel pagina's zijn op WikiKids die moeilijk te vinden zijn. Zo wist ik bijvoorbeeld tot vandaag niet dat de pagina's [[Wikikids:Algemeen voorbehoud]] en [[Wikikids:Wanneer is iets encyclopedisch?]] bestonden. Daarom leek het mij een goed idee om een navigatiemenu te hebben met een menu over belangrijke pagina's op WikiKids. Op [[Sjabloon:Navigatie menu WikiKids]] probeer ik een zo mooi en overzichtelijk mogelijke navigatiesjabloon te maken. Op Wikipedia heb ik al een vraag uitgezet over de opmaak van de pagina (zie [https://nl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:De_kroeg#Uitklapbaar_navigatiemenu_met_daarin_weer_uitklapbare_menu's hier]). Wellicht heeft {{@|Rots61}} of iemand anders een antwoord op mijn vraag? Voel je trouwens vrij om dingen toe te voegen aan het navigatiemenu! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 30 okt 2024 17:01 (CET)
 
:Dit is al langer een probleem. Ik denk dat met het [[Wikikids:PIM-systeem]] en de portalen en lijsten al veel is goedgemaakt. Hierdoor is het systeem van de categorieën ook inmiddels verbeterd (in wezen doen ze hetzelfde). Dus kijk uit dat je niet opnieuw het wiel probeert uit te vinden. Ik denk alleen dat kinderen nog niet echt door hebben hoe een [[index]] zoals het PIM werkt en lijken daar ook nog te weinig gebruik van te maken. Kennelijk hebben ze moeite met thematisch denken en associaties maken en denken ze nog teveel in trefwoorden (via de zoekbalk). In mijn werk maakte ik met de kinderen wel eens [[Mindmap]]s. Hierdoor leren ze verbanden te leggen. Op zich is het bij jonge kinderen niet vreemd dat ze dat nog niet zoveel doen. Hun woordenschat moet zich immers nog ontwikkelen. Hoe het komt dat de lijsten vele malen beter scoren dan de portalen is voor mij nog altijd een raadsel. Voordeel van portalen en lijsten ten opzichte van de categorieën is wel dat je er rode links in kwijt kunt, die nog uitgewerkt moeten worden. Dat er nog 'verdwaalde' artikelen zijn, heeft vooral te maken met het onvoldoende koppelen aan de juiste categorie. Wat mij wel hierin opvalt is dat een artikel lang niet altijd gekoppeld wordt aan een containerbegrip dat vaak ook de er bovenliggende categorie aangeeft; bijvoorbeeld "Een '''stoel''' is een soort [[meubel]] waarop je kunt zitten." Het mindmap principe zie je ook goed terug in de  [https://commons.wikimedia.org/wiki/nl:Broodkruimelnavigatie broodkruimelnavigatie van wikimedia]. Kortom ook de speciale wikikids artikelen zijn kennelijk onvoldoende gekoppeld en daardoor slecht vindbaar.  Dat geldt bijvoorbeeld ook voor medische of Latijnse en technische termen. Kinderen zijn daar nog niet aan toe en zullen er ook niet (rechtstreeks) naar zoeken. Als ze niet opgenomen zijn in een bovengenoemd systeem, blijven ze onzichtbaar. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 30 okt 2024 23:05 (CET)
 
::Beste Hanssain, ik denk dat het PIM-systeem, de portalen en lijsten vooral gaan over de inhoud (encyclopedische artikelen) van WikiKids, maar met het navigatiemenu probeer ik meer een overzicht te maken van WikiKids achter de schermen (dus zegmaar van de "beheerpagina's"). Bijvoorbeeld de regels van WikiKids en de principes die belangrijk zijn om te onthouden bij het schrijven van artikelen. Dat was dus meer het idee erachter! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 31 okt 2024 00:14 (CET)
 
:::Hoi Sander, ik snap je punt. Eigenlijk ontbreekt er een kopje "beheerspagina's" (Wikikids:...) in het PIM-systeem en deels ook in [[:categorie:alles]], waardoor dingen onvindbaar zijn, zeker als je de term niet kent. Maar het moet dus op een gelijke manier aangepakt worden. PIM is voor mij ook een beheerspagina, maar tegelijkertijd meer zichtbaar voor de gebruikers en dat moet ze blijven (ik weet dus niet of jouw aanpassing invloed heeft op de vindbaarheid via Google). Neem de vlagcodes en infoboxen. Voor de vaste gebruikers wel handig om te weten hoe die allemaal heten en welke er allemaal zijn. Eerst waren daar nog geen lijsten en een overzicht voor, zodat ze lastig te vinden waren. Dus ja, ook intern moeten dingen logisch vindbaar zijn. Liefst op een eenduidige manier. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 31 okt 2024 07:46 (CET)
 
::::Ah, zo! Zelf weet ik nog niet goed welke pagina's er allemaal beheerpagina's zijn op WikiKids. Veel van zulke pagina's zijn (nog) niet verdeeld in een categorie. Maar ik zal, wanneer ik tijd en zin heb, eens zoeken naar die pagina's! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 31 okt 2024 09:06 (CET)
 
:::::Eigenlijk kun je alle Wikikids:* artikelen al vinden via Speciale pagina's: https://wikikids.nl/Speciaal:SpecialePaginas. Alleen is dan niet direct duidelijk wat, wat is. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 31 okt 2024 11:48 (CET)
 
::::::Klopt! En er zitten ongetwijfeld ook minder belangrijke pagina's tussen die niet per se benoemd hoeven te worden. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 31 okt 2024 11:50 (CET)
 
:Ziet er goed uit. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 8 nov 2024 16:01 (CET)
 
 
 
== Overwinning Trump ==
 
Het is zo goed als zeker dat [[Donald Trump]] de [[Amerikaanse presidentsverkiezingen 2024]] heeft gewonnen. Op [[Overleg Wikikids:WikiKids Magazine/4]] heb ik een aantal punten opgesomd die Trump wil bereiken in de komende vier jaar. Aanvullingen zijn welkom! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 6 nov 2024 09:59 (CET)
 
:Lijkt me goed. Heb de tussenstand ook in het artikel [[Amerikaanse presidentsverkiezingen 2024‎]] toegevoegd en dat de wereldleiders reeds felicitaties aan hem hebben gestuurd. Opmerkelijk is ook het sentiment in Nederland (aldus de NOS / Een vandaag) dat meer dan 60% van de Nederlanders z'n hart vasthoud [https://www.metronieuws.nl/in-het-nieuws/buitenland/2024/11/nederlanders-zorgen-trump-president/ Metronieuws]. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 6 nov 2024 11:36 (CET)
 
::Kleine aanvulling gedaan mbt tarrifs. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 6 nov 2024 20:58 (CET)
 
:::Bedankt {{@|Hanssain}} en {{@|Groempdebeer}}! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 6 nov 2024 22:25 (CET)
 
::::Hallo S.Perquin, dit lijkt me een goede opsomming. De andere hierboven gedane voorstellen zijn ook goed. Bij het klimaatbeleid is het denk ik goed om te vermelden dat dat concreet betekent dat Trump door wil gaan met de winning van [[fossiele brandstof]]fen. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 6 nov 2024 23:12 (CET)
 
:::::Goede toevoeging, ga ik ook erbij vermelden! Mvg, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 6 nov 2024 23:32 (CET)
 
 
 
== Nieuw sjabloon: {{tl|opheldering}} ==
 
Dag allemaal, op 6 november 2024 werd om 11.56 uur‎ het artikel over de [[president van de Verenigde Staten]] aangepast door een nieuwe gebruiker. Ze had [[Joe Biden]] als huidige president vervangen door [[Donald Trump]] als huidige president. In de bewerkingsgeschiedenis typte ze: "de nieuwe president van amerika". Zelf denk ik dat veel kinderen denken dat Donald Trump nu al gelijk president is, alleen is dat niet zo. Daarom bedacht ik daarnet: is het niet handig om een sjabloon te hebben waarin opheldering kan worden gegeven over bepaalde zaken waar (mogelijk) veelvoorkomende misverstanden over bestaan? Dit is het sjabloon {{tl|opheldering}} geworden. Als je nu kijkt op de pagina's van [[Donald Trump]], [[President van de Verenigde Staten]] en [[Amerikaanse presidentsverkiezingen 2024]] kijkt, zie je bovenaan het sjabloon staan. Ik heb het gebaseerd op het sjabloon {{tl|nieuws}} (en deels {{tl|weg}} gebruikt). Je kunt het sjabloon gebruiken door bijvoorbeeld te typen: <pre><nowiki>{{opheldering|Ondanks dat Donald Trump de Amerikaanse presidentsverkiezingen van 2024 heeft gewonnen, is hij nu nog geen president van de Verenigde Staten. Pas op 20 januari 2025 zal hij officieel beëdigd worden.}}</nowiki></pre> Dus <code><nowiki>{{opheldering|...}}</nowiki></code> en op de puntjes de opheldering die gegeven moet worden! Ik hoop dat jullie het allemaal ook een goed idee vinden. Ik denk dat het vooral gebruikt kan worden bij sjablonen die in het nieuws zijn gekomen. Maar ook in bijvoorbeeld artikelen over oorlogen of uitvindingen e.d. Ik hoor graag jullie reacties! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 7 nov 2024 12:56 (CET)
 
:Lijkt me zeer verhelderend. 😉👍 Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 7 nov 2024 14:16 (CET)
 
::Dank voor het aanmaken van het sjabloon. Iedere verkiezingen gaat dat verkeerd, omdat het ook vrij verwarrend is. Hoewel Trump nu verkozen is (althans hij heeft genoeg kiesmannen; deze komen pas in december samen om hem daadwerkelijk te verkiezen), wordt hij pas op 20 januari 2025 om 12 uur 's middags officieel beëdigd. Het is ook enigszins vreemd, maar het heeft historische redenen en staat zo beschreven in de grondwet. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 7 nov 2024 14:30 (CET)
 
:::Fijn dat jullie het ook een goed sjabloon vinden! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 7 nov 2024 14:33 (CET)
 
::::Het is idd nogal verwarrend. Hij wordt namelijk gewoon mister President genoemd omdat hij dat al was, en dat is een titel voor altijd. En hij is natuurlijk president-elect. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 7 nov 2024 14:46 (CET)
 
:Ziet er goed uit, kan wel op verschillende pagina's gebruikt worden.  {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 8 nov 2024 16:01 (CET)
 
 
 
== Automatische verandering van het logo van WikiKids tijdens feestdagen ==
 
Dag allemaal, vandaag kwam ik op een idee. Het lijkt me leuk om een pagina aan te maken met een switch-sjabloon, die automatisch het logo van WikiKids verandert tijdens feestdagen, denk aan Sinterklaas, Kerstmis, Halloween, Pasen, enz. Ik weet niet of mijn idee mogelijk is, maar ik zal alvast een aantal ontwerpen maken voor gethematiseerde logo's! Ik hoor graag naar de mogelijkheden! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 16 nov 2024 17:54 (CET)
 
:Ik realiseer me nu dat het logo van WikiKids linksboven in de hoek waarschijnlijk een ander bestand is dan [[:Bestand:Wiki.png]]. Dat zie ik aan o.a. de kleine witte randjes om [[:Bestand:Wiki.png]] heen. Om de gethematiseerde logo's te maken, heb ik wel het originele bestand nodig die ingesteld staat linksboven. {{@|Rots61}}, kan jij me daar wellicht bij helpen? Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 16 nov 2024 18:07 (CET)
 
 
 
== Hoe geef ik wikikids sterren? ==
 
 
 
Hoe geef je wikikids sterren?
 

Huidige versie van 22 sep 2025 om 22:33

Welkom in het Clubhuis!
Help-browser.svg

Welkom in het Clubhuis van WikiKids! Hier kun je als (vaste) gebruiker of volwassene overleggen over onderwerpen die over WikiKids gaan. Wil je een nieuw bericht plaatsen? Klik dan op "nieuw bericht" bovenaan de pagina of klik hieronder.

  • Heb jij een vraag over WikiKids? Stel deze dan in de WikiKids Boomhut!
  • Oude onderwerpen vind je in het archief van het Clubhuis.


Klik hier om een vraag te stellen!
Bericht ondertekenen.gif

Vraag mbt auteurs-/portretrecht

Mag dit?

Hoi allen, ik heb deze afbeelding geüpload als uitsnede van een afbeelding van een stripmuur. Link via bestandpagina. Is dit toegestaan conform auteurs-/portretrecht of niet? Graag jullie deskundig licht hierover. Groempdebeer Overlegpagina 8 sep 2025 22:18 (CEST)

Goeie vraag. Ik weet dat dergelijke objecten in de openbare ruimte al vaker gebruikt zijn. Dus ja, waar ligt de grens? Gr. Hanssain (overleg) 8 sep 2025 22:21 (CEST)
Dit is het antwoord wat ik van Google Gemini op de vraag of de stripmuren in Brussel auteursrechtelijk beschermd zijn: Ja, de stripmuren in Brussel zijn in principe auteursrechtelijk beschermd, omdat het schilderijen en beelden zijn. De wet staat echter wel de reproductie en mededeling aan het publiek van deze werken toe als ze permanent op openbare plaatsen zijn geplaatst, mits dit geen afbreuk doet aan de normale exploitatie van het werk en de wettige belangen van de auteur niet schaadt, een principe dat bekend staat als "vrijheid van panorama".

Wat betekent dit in de praktijk? Fotograferen is toegestaan: Het is in principe toegestaan om foto's te nemen van de stripmuren en deze openbaar te delen, aangezien ze op een openbare plaats staan. Commercieel gebruik is beperkt: U mag deze foto's niet commercieel verkopen of verspreiden op een manier die afbreuk doet aan de rechten van de kunstenaar of de oorspronkelijke instelling die de muur heeft laten plaatsen, zoals het Belgisch Stripcentrum. Uitzonderingen: Er kunnen specifieke afspraken zijn met de eigenaar van de muur of de kunstenaar zelf, dus in het geval van commercieel gebruik is het altijd goed om navraag te doen. Kortom, u mag de schoonheid van de stripmuren in Brussel delen, maar doe dit met respect voor het werk van de artiest. Gr. Hanssain (overleg) 8 sep 2025 22:30 (CEST)

Had ook zoiets gevonden en snap er nog helemaal niks van. 😉 Groempdebeer Overlegpagina 8 sep 2025 22:41 (CEST)

Laatste kans: de tijdcapsule sluit op 30 september 2025

Dag allemaal, op 30 september 2025 zal ik de tijdcapsule sluiten. Wellicht dat een moderator dan alle subpagina's van Wikikids:Tijdcapsule 2025–2046 volledig kan beveiligen, zodat niemand het meer kan aanpassen? Mocht iemand in de toekomst iets tóch willen verwijderen, dan kan diegene altijd een berichtje of mailtje sturen naar een moderator om dat te verwijderen. Mocht je nog iets willen schrijven voor de tijdcapsule, dan kan dat dus nog tot 30 september 2025! Maak je eigen pagina aan via [[Wikikids:Tijdcapsule 2025–2046/Inhoud/<Jouw gebruikersnaam>]] (vervang <Jouw gebruikersnaam> door je gebruikersnaam) en vergeet niet om jouw pagina toe te voegen aan Wikikids:Tijdcapsule 2025–2046/Inhoud! Je mag het zo uitgebreid maken of juist zo vaag als je wilt! Je kan iets schrijven over de toekomst, maar ook over nu. Als je het hebt over de toekomst, kan het gaan over je verwachtingen of wat je hoopt. Wees creatief en schrijf vooral op wat er in je opkomt en wat je met jezelf en de wereld over 21 jaar wilt delen! Ik zie alle reacties graag tegemoet! Met vriendelijke groet, S.Perquin (overleg) ✯ 10 sep 2025 11:39 (CEST)

Okidoki! Laurel-left.svgWEZOOMLaurel-right.svg Overleggen is leuk! 😄 10 sep 2025 11:44 (CEST)

Portaal Musea en Collecties

Hoi allen, ik ben bezig met het maken van een Portaal Musea en Collecties, zie gebruiker:Groempdebeer/Portaal Musea en Collecties. Vinden jullie dat wat? Bij dit portaal hoort ook een PortaalMuseum, wat je kan vinden op gebruiker:Groempdebeer/Portaal Musea en Collecties/PortaalMuseum. Mochten jullie tips/suggesties hebben voor het portaal en/of het PortaalMuseum dan hoor ik het graag. Groempdebeer Overlegpagina 11 sep 2025 10:17 (CEST)

Ziet er goed uit! veel succes ermee! Laurel-left.svgWEZOOMLaurel-right.svg Overleggen is leuk! 😄 11 sep 2025 11:28 (CEST)

Het is alweer een tijdje in opbouw. De lijst van Nederlandse musea gaat ook goed, en vandaag heeft het Portaal een banner gekregen. Hoe vinden jullie het gaan? In principe zijn de kopjes compleet, dus als daar iets mist hoor ik het graag. Groempdebeer Overlegpagina 19 sep 2025 13:58 (CEST)

Twintig jaar WikiKids?

Hoi allen, over een paar maanden wordt WikiKids 20 jaar. Op 29 januari 2026 om precies te zijn. Ik weet het, ik ben er vroeg bij, maar dan hebben we wel tijd om te kijken of en hoe we deze mijlpaal willen vieren. 😉 Ik ping @Gerarddummer hier ook even, wie weet heeft hij nog ideeën. Groempdebeer Overlegpagina 14 sep 2025 11:40 (CEST)

Ik denk dat het op zich niet verkeerd is om dergelijke mijlpalen ergens te benoemen, en evt. tijdelijk op de voorpagina kenbaar te maken. Wel lijkt het me goed om af en toe terug te blikken of we nog op de goede weg zijn. Tijden veranderen en WikiKids ook. Ik ben benieuwd of WikiKids zeg maar bestand is tegen het 'gen-AI geweld' of dat we er zelfs een rol in kunnen spelen. In tegenstelling tot Kennisnet zelf is WK gebaseerd op vrijwilligerswerk, maar de vraag is welke impact het heeft? Hoe serieus worden we genomen, en welke status hebben we zeg maar. Misschien iets voor een bijeenkomst of zo? Gr. Hanssain (overleg) 14 sep 2025 14:14 (CEST)

Tweede ronde Het Perfecte WikiKids Kiekje

Je kan nu stemmen op Wikikids:Het Perfecte WikiKids Kiekje voor ronde twee. Deze loopt tot 29 september 23.59. Groempdebeer Overlegpagina 16 sep 2025 08:58 (CEST)

Ik snap niet hoe je moet stemmen kan iemand me uitleggen Gr, 🎮Thijmen4👍👍DDT👍👍Overleg👍👍 16 sep 2025 10:43 (CEST)
Er staan al twee voorbeelden. In feite maak je gewoon een ranglijst. De mooiste foto zet je op 1, de minst mooie op 5. Broncode staat beschreven en die zie je ook als je erop stemt. Groempdebeer Overlegpagina 16 sep 2025 10:51 (CEST)

Stortvloed aan vandalisme richting mij

Hoi allen, moderatoren in het bijzonder,
de laatste tijd is er zeer veel vandalisme gericht op mij, eerst op mijn GP en toen op mijn OP, en nu ook op een overlegpagina van een nieuwe gebruiker zelf. Ik ben hier, zoals jullie misschien kunnen begrijpen, helemaal klaar mee. Daarom wil ik ook graag van de moderatoren weten of er, naast de blokkades en IP-blokkades die inmiddels verricht zijn, aanvullende maatregelen genomen kunnen worden tegen dit soort onacceptabel gedrag. Bijv. als er een locatie gekoppeld kan worden aan het IP-adres een brief sturen of anderszins de voogd van deze vandaal (ik ga ervan uit dat het er een is, ik zou niet weten waarom het er meer zouden zijn die dit doen) contacteren, het gedeeltelijk blokkeren van mijn gebruikerspagina en misschien zelfs overlegpagina (dat laatste dan wel echt gedeeltelijk, andere gebruikers moeten wel gewoon constructieve berichten moeten kunnen sturen) en het langdurig (minimaal 6 maanden) dan wel permanent blokkeren van accounts en IP-adressen die dit soort gedrag vertonen. Ik word hier namelijk nogal moedeloos van. Ik hoor graag van jullie. Groempdebeer Overlegpagina 17 sep 2025 20:35 (CEST)

Hoewel ook ik machteloos sta, deel ik je zorgen en snap ik je frustratie. Dergelijk gedrag is niet alleen op Wikikids te zien, maar op het hele web. Ik denk dat het zaak is dat hier het hoofd aan wordt geboden, anders zijn straks sites als deze mikpunt voor nog veel meer verbale agressie. Gr. Hanssain (overleg) 17 sep 2025 21:48 (CEST)
Heel irritant, inderdaad. Vooral die laatste reacties van Gebruiker:Dalgona gaan wel heel ver. Is er een manier om uit te vinden wie deze persoon is? Ik heb weleens gehoord van een link waar je op moet klikken, waardoor je automatisch de locatie van die persoon te weten krijgt. Kunnen we zoiets niet doen? En anders bekijken welk e-mailadres is gekoppeld aan al deze accounts? Ik heb ook nog een idee wat betreft aanmelden met e-mailadressen. Zie ook mijn volgende bericht in hert Clubhuis. Met vriendelijke groet, S.Perquin (overleg) ✯ 17 sep 2025 22:04 (CEST)
Ik heb ondertussen ook advies gevraagd op Wikipedia: [1]. S.Perquin (overleg) ✯ 17 sep 2025 23:02 (CEST)
Het idee met de brief gaat lastig, aangezien je IP-adres enkel te koppelen is aan je woonplaats, en niet je exacte locatie (m.u.v. adres van sommige scholen of als je natuurlijk in een heel klein dorp woont). Daarnaast zijn veel IP-adressen verkeerd ingesteld (het netwerk van mijn school staat ingesteld op Meppel, ver van de echte locatie vandaan) en zijn VPN's/proxies tegenwoordig heel envoudig om aan te komen en te gebruiken. Het idee van Sander om de website te verplichten je locatie te delen zal wss in strijd gaan met een of andere wet ofzo, dus dat is ook lastig. Het kunnen achterhalen van het e-mail addres is op zich geen slecht idee, al is dat mogelijk ook juridisch moeilijk en (uit ervaring) weet ik dat veel van dit soort e-mails wegwerp-accounts zijn. De enige oplossing lijkt mij om te voorkomen dat dit soort bewerkingen überhaupt kunnen worden gemaakt. Face-smile.svgDeGroteEmojii 18 sep 2025 11:45 (CEST)
Ik ben er net zoals Rots61 tegen het idee. Want dan was ik ook niet begonnen aan wikikids. MVG, 🎮Thijmen4👍👍DDT👍👍Overleg👍👍 18 sep 2025 17:25 (CEST)
Mag dat juridisch gezien uberhaupt? Iemand Email achterhalen zonder toestemmlng van die gebruiker? Laurel-left.svgWEZOOMLaurel-right.svg Overleggen is leuk! 😄 18 sep 2025 17:32 (CEST)
Meestal niet. Als een gebruiker geen toestemming geeft, mag je een e-mailadres meestal niet achterhalen. E-mailadressen vallen onder de AVG en zijn daarom beschermde persoonsgegevens. Er bestaan uitzonderingen daarop, maar die gelden alleen in zeer uitzonderlijke situaties (bijv. levensbedreigende situaties). Juridisch gezien is dat zeer moeilijk om te bepalen en kan problemen opleveren. Om op de laatste zin van de reactie van DeGroteEmojii te reageren: Je ziet dat de cyberpest-accounts vaak pagina's leeghalen en vervangen door cyberpest-teksten. Is dat geval wordt een account automatisch geblokkeerd als het die specifieke bewerking doet. Dat interfereert niet tot nauwelijks met serieuze bewerkingen. Is het niet mogelijk om de moderatorbot zo in te stellen om dat te voorkomen? Of is dat technisch niet haalbaar? Mvg, Sunflower clip art.svg Mike1023 Sunflower clip art.svg 18 sep 2025 18:00 (CEST)

Hoi allen, bedankt voor het meedenken. Verder nog dank aan Gerard voor het beveiligen van mijn GP en OP en Rots voor het blokkeren van een paar IP-ranges. Ik hoop dat hiermee het ergste achter de rug is. Verder denk ik dat we vooral niet een enorme drempel moeten creëren voor nieuwe gebruikers, omdat er eentje knettergek is geworden. Groempdebeer Overlegpagina 18 sep 2025 18:40 (CEST)

Filter instellen

Wat we zouden kunnen instellen op het filter, is dat hij niet-autobevestigde gebruikers tegenhoudt om andermans gebruikerspagina te bewerken (of wellicht zelfs overlegpagina's te beveiligen voor gebruikers met onder de 5-10 edits ofzo), met de reden dit doen we om spam te voorkomen zoals met het plaatsen van links op artikelen. Face-smile.svgDeGroteEmojii 19 sep 2025 11:08 (CEST)

Misschien kan dit ook een goeie zijn. Dus dat gebruikers worden doorverwezen naar de Boomhut om vragen te stellen. Alleen, dan kunnen gebruikers dus niet een andere gebruiker aanspreken op iets. Lastig! Met vriendelijke groet, S.Perquin (overleg) ✯ 19 sep 2025 11:12 (CEST)
Dat vind ik een beter idee dan een verplichte Email. Het idee met de OP ook beveiligen lijkt me prima, maar het kan ook zijn dat een gebruiker een paar 'kleine edits' (punt weghalen, dan weer punt erbij) doet, een bevestigde gebruiker wordt en daarna gaat kliederen. Daar zit ik ook wel mee. Laurel-left.svgWEZOOMLaurel-right.svg Overleggen is leuk! 😄 19 sep 2025 11:39 (CEST)

E-mailadres verplicht moeten valideren voordat je WikiKids kunt bewerken?

Dag allemaal, vanwege de stortvloed aan berichten richting Groempdebeer kwam ik gisteren op hert volgende. Is het een idee om, voordat gebruikers een wijziging aan WikiKids kunnen toebrengen, ze hun e-mailadres per se moeten bevestigen? Volgens mij is het nu zo dat je een account kan aanmaken met een random e-mailadres en dat je gewoon met dat e-mailaccount kan inloggen zonder dat het e-mailadres daadwerkelijk bevestigd is. En mocht dit mogelijk zijn, is het dan ook een idee om gebruikers maximaal 2 tot 5 accounts te laten mogen aanmaken met één e-mailadres? Eén account kan dan een hoofdaccount zijn en een ander account eventueel een botaccount. En de andere accounts kunnen eventueel aangemaakt worden zodra het wachtwoord vergeten is van een eerder account. Maar dat eerste lijkt me sowieso een goed plan. En dat het opgegeven e-mailadres eventueel ook achterhaald kan worden door beheerders. Zoiets lijkt me wel een geschikte oplossing. Zo voorkom je ook het feit dat 95% van alle accounts aangemaakt worden en daarna gewoon niet meer gebruikt worden, wat nu dus het geval is. Met vriendelijke groet, S.Perquin (overleg) ✯ 17 sep 2025 22:12 (CEST)

Tot op zekere hoogte steun ik je voorstel. Echter is en blijft het een wiki, en een wiki heeft als doel dat iedereen snel en gemakkelijk informatie kan toevoegen. Hier wordt zo wel een flinke beperking opgelegd, ook kijkend naar Wikipedia en onze Franse tegenhanger Vikidia, waar je niet eens een account voor nodig hebt om te bewerken. Ik ben er niet helemaal over uit in hoeverre je de basisprincipes van een wiki moet ondermijnen omdat een relatief kleine groep, zo niet een enkeling, zeer fanatiek vandalisme hanteert. Groempdebeer Overlegpagina 17 sep 2025 22:18 (CEST)
Daar heb je gelijk in. Maar aan de andere kant denk ik wel: als iemand écht serieuze bewerkingen wil doen, dan zal diegene ook moeite willen doen om een extra actie te doen (in dit geval de bevestigingsmail openen en simpelweg op een knop drukken om het account te bevestigen). Ik heb verder echt het idee dat slechts 5% van alle aangemaakte accounts een of meer serieuze bewerkingen doet, en de rest óf na accountaanmaak niets doet (zo'n 70%) óf vandalen zijn (zo'n 25%). Met vriendelijke groet, S.Perquin (overleg) ✯ 17 sep 2025 22:36 (CEST)
Ik denk dat je de bereidheid om een positieve bijdrage te doen overschat en de motivatie en technisch talent van een vandaal onderschat. Maar goed, misschien ben ik te wantrouwend. Groempdebeer Overlegpagina 17 sep 2025 22:52 (CEST)
Misschien heb je wel gelijk! S.Perquin (overleg) ✯ 17 sep 2025 23:03 (CEST)
Mischien hebben jonge kinderen geen e-mail of weten niet wat dat is, daarom twijfel ik. Laurel-left.svgWEZOOMLaurel-right.svg Overleggen is leuk! 😄 18 sep 2025 08:14 (CEST)
Gerard is op de hoogte gebracht en hij heeft iig enkele gebruikerspagina's beveiligd (zie logboek). Gr. Hanssain (overleg) 18 sep 2025 08:39 (CEST)
E-mails verplichten maakt de drempel nog veel hoger. Als een mailadres verplicht was, was ik waarschijnlijk nooit begonnen aan WikiKids, daarom ben ik ook niet voor deze maatregel. Er is nu een IP-range geheel geblokkeerd, hopelijk is het daarmee nu afgelopen. Vinkje.png Rots61 Overleg· (MOD) 18 sep 2025 15:18 (CEST)

archief :D

Hallo allen, ik heb de laatste twee vragen opengehouden en de rest naar het archief gestuurd. Groetjes, Laurel-left.svgWEZOOMLaurel-right.svg Overleggen is leuk! 😄 19 sep 2025 10:09 (CEST)

Goed gedaan, Wezoom! Groetjes, S.Perquin (overleg) ✯ 19 sep 2025 10:14 (CEST)

Weer een Grote Schoonmaak?

Hoi iedereen, in 2023 is een soort Grote Schoonmaak gehouden. Mij lijkt het goed om in het kader van 20 jaar WikiKids na te gaan in hoeverre bepaalde dingen nog kloppen. Zo zijn er in de loop der tijd bepaalde dingen vernieuwd, zoals sommige sjablonen, maar andere weer niet. Daarom ook het Project Infobox waar Hanssain en ik mee bezig zijn. Een ander voorbeeld zijn pagina's in de WikiKids naamruimte. Wat vinden jullie? Groempdebeer Overlegpagina 20 sep 2025 19:23 (CEST)

Goed idee! Mij lijkt het ook een goed idee om een nieuw uiterlijk vast te stellen voor de TVB's onderaan artikelen, want ik vind ze zelf nogal dominant en eruit springen, terwijl ik zeker weet dat het was subtieler en minder aanwezig kan qua stijl en kleuren. Het kan veel mooier! S.Perquin (overleg) ✯ 20 sep 2025 19:36 (CEST)
Heb een tijdje geleden een opzetje gemaakt voor een uniform WikiKids. Kan je vinden via mijn GP. Ik zat dan eraan te denken om een standaard te maken adhv de hoofdpagina qua lay-out. Die is toch nieuw 😉 Is alleen zo ontiegelijk veel werk. Groempdebeer Overlegpagina 20 sep 2025 21:48 (CEST)
Eerst maar eens zorgen dat de kaders in orde zijn en alles naar behoren werkt. De opmaak is wat mij betreft van later zorg. De eenduidigheid die in de infoboxen wordt gelegd begint al z'n vruchten af te werpen. Naar de categorieën indeling moet ook nog gekeken worden. Het wegwerken van rode links in met name de portalen begint op te schieten, maar vergt ook veel tijd. Wel zijn de onderlinge verbanden steeds duidelijker, mede door het sorteren en groeperen van de TVB lijsten. Ook de inhoud van de artikelen blijft een belangrijk punt. Zo zijn er nog erg veel beginnetjes. Dus first things first. Gr. Hanssain (overleg) 20 sep 2025 22:14 (CEST)
Hoi Hanssain, ik snap je punt. Ik denk wel dat een homogenere structuur, ook qua opmaak, bijdraagt aan herkenbaarheid. Maar, zoals je zelf ook al aangeeft, je kan niet alles tegelijk. Dan is bij de basis beginnen zeer wenselijk. Wat denk ik wel goed is binnen die basis, is het nalopen van de pagina's binnen de WikiKids naamruimte. Die zijn soms echt verouderd, en kloppen soms niet meer. En sommige hebben uitbreiding nodig. Het maken van portalen bijvoorbeeld gaat tegenwoordig anders dan beschreven wordt. Ook denk ik dat we inmiddels toe zijn aan een Portaal WikiKids, om de pagina's binnen de naamruimte makkelijker te kunnen vinden. Het overzicht is voor mij niet altijd even handig. Groempdebeer Overlegpagina 20 sep 2025 22:23 (CEST)
In principe is het PIM-systeem dat wat jij met Portaal Wikikids bedoelt. Dat begint nu een beetje 'in te burgeren'. Je moet me eens uitleggen wat je lastig vindt. Wellicht is het een idee om de categorie:nakijken in te voeren als je een artikel tegenkomt dat aandacht behoeft. Gr. Hanssain (overleg) 21 sep 2025 09:06 (CEST)
Hoi Hanssain, we praten een beetje langs elkaar heen denk ik. Ik bedoel met een portaal WikiKids een soort overkoepelend instapportaal voor o.a. het KidsPortaal, het KidsPortaal2, het HulpPortaal, het ModeratorPortaal, het WikiKids Overzicht en de Categorie WikiKids, alsook het navigatiesjabloon WikiKids. De lay-out van het KidsPortaal bijvoorbeeld is gebaseerd op de oude hoofdpagina. Dat heeft op termijn een update nodig om een bepaalde huisstijl uit te dragen. Wikikids:Tabellen maken is verouderd, andere pagina's voldoen niet aan de opmaakcriteria van een artikel. Wikikids:Filmpjes plaatsen is ook verouderd. Wikikids:Portaal en de handleiding is ook verouderd. Wikikids:Handleiding-wiki is ook gedateerd. Dat geldt ook voor Wikikids:Aan het werk. Etc. etc. Daarom ben ik er voorstander van deze artikelen na te lopen en vindbaarder te maken. En wellicht ook het een en ander te centreren. Groempdebeer Overlegpagina 21 sep 2025 16:51 (CEST)
Oh bedoelde je dat! Ja dat zou wat meer gecentraliseerd en geactualiseerd kunnen worden. Hij lijkt me goed als een jonger iemand als jij er met frisse ogen naar kijkt. Wellicht is het een idee om net als bij de infoboxen per pagina een opmerkingenlijstje te maken waarin je aangeeft hoe je het anders ziet (doel/visie). Ik denk dat het goed is als jonge gebruikers als Wezoom ook meekijken. Ik houd me voorlopig nog even bij de Infoboxen en de andere portalen. Gr. Hanssain (overleg) 21 sep 2025 17:19 (CEST)
Fijn dat we elkaar weer gevonden hebben. Ondertussen heb ik op Gebruiker:Groempdebeer/Portaal ontwerpen een soort handleiding gemaakt voor de bouw van een portaal. Mocht deze als goed worden bevonden kan deze de huidige incomplete en gedateerde handleiding vervangen. Groempdebeer Overlegpagina 21 sep 2025 20:51 (CEST)

Ik zag 'm al langskomen. Ziet er zo op het eerste gezicht goed uit. Ik ben benieuwd of een nieuwkomer het snapt. Gr. Hanssain (overleg) 21 sep 2025 22:25 (CEST)

Dat vraag ik me ook af, maar het is sowieso complexere materie geworden. En een portaal bouwen is ook niet het eerste wat je doet ;) Ik heb op Gebruiker:Groempdebeer/KidsPortaal V2 een schets gemaakt hoe een KidsPortaal eruit ziet als je de hoofdpagina als uitgangspunt neemt voor lay-out. Vergelijk hem maar eens met Portaal:Kids. Groempdebeer Overlegpagina 22 sep 2025 09:22 (CEST)
De stijl zo doortrekken, gaat al aardig op een huisstijl lijken. Goed werk! Die regel over alarmknop zou anders kunnen (in geval van vandalisme/misbruik meld het met de alarmknop bijvoorbeeld). Gr. Hanssain (overleg) 22 sep 2025 11:37 (CEST)

Antizionisme

Hoi allen, Ik heb vandaag een toevoeging gedaan op het artikel antizionisme, zie deze link voor de toevoeging, maar gezien het feit dat het onderwerp gevoelig kan liggen graag de vraag of jullie mee kunnen kijken of ik enigszins een balans heb weten te vinden in het aansnijden van het onderwerp, het tot op zekere hoogte behapbaar maken voor jongeren en een neutrale en feitelijke beschrijving zonder dat het al te afstandelijk en kil overkomt. Dat is een forse uitdaging namelijk. Groempdebeer Overlegpagina 20 sep 2025 20:51 (CEST)

Wat mij betreft goed geschreven! Het is erg duidelijk! Met vriendelijke groet, S.Perquin (overleg) ✯ 20 sep 2025 21:25 (CEST)
Het is en blijft een moeilijke en zeer beladen materie. Het feit dat definities verschuiven maakt het nog onduidelijker. Gr. Hanssain (overleg) 20 sep 2025 22:04 (CEST)

Artikelen over scholen

Hallo allen, waarom zou een artikel over een school niet encyclopedisch zijn? Bedrijven, universiteiten en zelfs supermarkt(ketens) hebben immers ook artikelen. Ik meen me te herinneren dat er ooit wel plek voor scholen was, maar ik weet niet waar. Een tussenoplossing zou kunnen zijn dat bij de desbetreffende gemeente een kopje wordt toegevoegd. Maar dan nog zouden scholen een eigen artikel kunnen krijgen. Wat zouden dan de criteria moeten zijn? Gr. Hanssain (overleg) 22 sep 2025 22:14 (CEST)

Hoe het mij ooit is uitgelegd is als volgt: Middelbare scholen (secundair onderwijs) en tertiaire onderwijsinstellingen (denk aan mbo's, hogescholen, universiteiten, etc.) zijn sowieso encyclopedisch en verdienen een artikel. Artikelen voor basisscholen worden (voor de een of andere reden) in de WikiKids-naamruimte gezet (zie Categorie:Scholenlijst). Ik heb geen idee waarom dit ooit zo besloten is. Mvg, Sunflower clip art.svg Mike1023 Sunflower clip art.svg 22 sep 2025 22:23 (CEST)
Dat slaat m.i. nergens op. Op Wikipedia kan ik een aantal artikelen van basisscholen vinden, en ik denk dat we hier op WikiKids juist losser mee moeten omgaan. Categorie:Scholenlijst behoort tot dezelfde verouderde infrastructuur als het geheel dat ik hierboven uiteen heb gezet. Ik denk dat het tijd is om de regels hieromtrent aan te passen. Groempdebeer Overlegpagina 22 sep 2025 22:33 (CEST)
Afkomstig van Wikikids , de interactieve Nederlandstalige Internet-encyclopedie voor en door kinderen. "https://wikikids.nl/index.php?title=Wikikids:Clubhuis&oldid=975176"