Wikikids:Clubhuis: verschil tussen versies

Uit Wikikids
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
 
Regel 1: Regel 1:
 
{{Clubhuis}}
 
{{Clubhuis}}
 +
[[Bestand:Bericht ondertekenen.gif|500px|center|link=]]
 
<!-- Stel hieronder je vraag -->
 
<!-- Stel hieronder je vraag -->
  
== Websites van [[JouwWeb]] op gebruikerspagina ==
+
== Infobox oorlog ==
Dag moderators, ik zou graag mijn algemene website willen benoemen op mijn gebruikerspagina met een link ernaartoe. Alleen eindigt mijn website met ''.jouwweb.nl'' en wordt deze url geblokkeerd door een spamfilter. Mijn vraag is: zouden websites van JouwWeb uitgezonderd kunnen worden van het spamfilter? Of zou anders enkel de website www.sanderperquin.jouwweb.nl uitgezonderd kunnen worden? Ik hoor graag van jullie! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 17 jan 2024 19:16 (CET)
 
:Het noemen op je pagina lijkt me meer dan genoeg. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 18 jan 2024 20:02 (CET)
 
::Maar kan ik geen link toevoegen waar je op kunt klikken? Net als op de gebruikerspagina van [[Gebruiker:Gerarddummer|Gerard Dümmer]], bijvoorbeeld? {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 18 jan 2024 21:28 (CET)
 
  
== Handtekeningen in de Boomhut ==
+
Hallo allen, ik heb de [[Sjabloon:Infobox oorlog]] aangepast (alleen zat er nog een foutje in de breedte, heeft Groemp opgelost). Daarbij de invoer van een portaal mogelijk gemaakt. Moet bij de artikelen nog nagelopen worden. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 8 okt 2025 12:09 (CEST)
Dag techneuten, in de Boomhut worden regelmatig berichten geplaatst door gebruikers waarbij de handtekening wordt geplaatst na een enter en een spatie, kijk maar eens. Hierdoor wordt de handtekening (en soms de zin daarvoor) geplaatst in een grijs boxje. Weten jullie hoe dit komt en kan dit opgelost worden? {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 18 jan 2024 10:27 (CET)
+
:Zit nog een foutje in de kolommen. Zie [[Colombiaanse Burgeroorlog]]. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 8 okt 2025 12:22 (CEST)
:Ga ik naar kijken, komt doordat de gebruiker zijn berichtje eindigt met een enter. Daardoor wordt de handtekening op de volgende regel geplaatst, en met een spatie ervoor, komt het in een grijs boxje. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 18 jan 2024 20:02 (CET)
+
::Denk dat ik de fout eruit heb gehaald. Colspan stond op 2, terwijl er 3 kolommen zijn. Heb colspan gewijzigd naar 3, en nu lijkt hij wel normaal te werken. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 8 okt 2025 13:29 (CEST)
::Hmmm, apart dat zoveel gebruikers dat doen! {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 18 jan 2024 21:29 (CET)
+
:::Klopt. Had ik in eerste instantie van 3 op 2 gezet. Heeft Groemp teruggezet. Heb portalen ingevuld. Alles werkt correct. Rots moet alleen de afbeeldingen bij de artikelen nog aanpassen. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 8 okt 2025 14:04 (CEST)
:::Logisch, als je normaal op enter drukt, verwacht je dat je berichtje verstuurd wordt. Op WikiKids moet je op 'opslaan' klikken. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 18 jan 2024 23:37 (CET)
 
  
== Nieuwe plek voor vragen die niet gaan over WikiKids ==
+
== Sjabloon Griekse God ==
Dag allemaal, het [[Wikikids:Boomhut/archief|Boomhutarchief]] bestaat nu al uit 127(!) delen. En het worden er steeds meer en meer. Op Vikidia hebben ze [[:fr:Vikidia:Le Savant|Le Savant]], waar kinderen vragen kunnen stellen "over geschiedenis, aardrijkskunde, wetenschap, enz." Het lijkt mij een goed idee om vragen over WikiKids zelf (over hoe het werkt, hoe je kunt starten, wat wel en niet mag, enz.) en nieuwsgierige vragen van kinderen over andere dingen (hoe bepaalde dingen werken, hoe dingen zijn ontstaan, waarom iets is zoals het is, enz.) van elkaar te scheiden middels een nieuwe plek. Dan zouden we dus naast de Boomhut en het Clubhuis nog een plek hebben. Ik heb een aantal namen bedacht voor deze plek (gesorteerd op wat ik het mooiste en minder mooiste vind):
 
* De Kennistuin
 
* De Schatkamer
 
* Het Wijsheidspaleis
 
* De Tuin der Wijsheid
 
* Het Paleis der Antwoorden
 
Ik ben benieuwd wat jullie van dit idee vinden en welke naam jullie het mooist zouden vinden voor deze eventuele plek. Groetjes, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 18 jan 2024 10:54 (CET)
 
:Ik ben heel enthousiast en heb alvast een concept gemaakt op [[Wikikids:Kennistuin]]! {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 18 jan 2024 11:08 (CET)
 
:Overigens: in de beschrijving van de Boomhut staat: "Hier kun je als gebruiker je vragen stellen aan andere gebruikers of moderatoren over hoe WikiKids werkt, en hoe je kan helpen." Eigenlijk is dat dus helemaal niet de plek om vragen te stellen over dingen die niet over WikiKids gaan, maar dat is het de laatste jaren wel geworden. {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 18 jan 2024 11:29 (CET)
 
::Hoi S.Perquin, sorry, maar ik ben {{tegen}}. Dat er ergens veel archieven van zijn betekent niet dat er iets nieuws gebouwd moet worden. Ikzelf heb nog niet meegemaakt dat de Boomhut te onoverzichtelijk wordt. De Boomhut is prima voor dit soort vragen en wat mij betreft hoeft daar geen aparte pagina voor gebouwd te worden.
 
::Mocht dit plan toch doorgang vinden, om welke reden dan ook, zou uit dit lijstje "Kennistuin" en "Schatkamer" het dichtst in de buurt komen van een logische naam, gezien de "huis-namen" van de pagina's Boomhut en Clubhuis. "Vragenflat" is ook nog een idee, maar dat valt een beetje uit de toon hier... Overigens vraag ik me af waarom er zoveel vragen over dit soort onderwerpen worden gesteld. We hebben nota bene een zoekbalk. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 18 jan 2024 15:08 (CET)
 
:::Hmmm, jammer dat je het niet ziet zitten! Ik ben benieuwd wat anderen ervan vinden! {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 18 jan 2024 18:25 (CET)
 
::::De Boomhut is gewoon de plek om vragen te stellen voor kinderen. Maak het niet lastiger met een 'kennistuin' voor de vragen over allerlei dingen en de 'Boomhut' voor enkel dingen over WikiKids. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 18 jan 2024 20:02 (CET)
 
:::::Ahh jammer dat je het geen leuk idee vindt! {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 18 jan 2024 21:26 (CET)
 
::::::Ik ben het met Groempdebeer en Rots61 eens. Eventueel kun je bij de inleiding over de Boomhut iets specifieker zijn over het vragen stellen, maar m.i. doen bezoekers dat al vanzelf. Soms heb je ook het effect van "u vraagt en wij draaien", waarbij naar aanleiding van een vraag een nieuw artikel wordt gemaakt of een bestaand artikel aangepast/uitgebreid door een vaste vrijwilliger. Soms wordt de vraagsteller zelf uitgenodigd om een artikel te beginnen. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 18 jan 2024 23:16 (CET)
 
:::::::Ik snap de gedachte achter het idee van een dergelijke pagina en waardeer de moeite die je in het idee hebt gestoken, maar ik denk dat we niet moeten vergeten dat het voor veel met name jongere kinderen lastig is om überhaupt een vraag te stellen in de Boomhut. Een aparte pagina kan dat onbedoeld onoverzichtelijk maken, terwijl juist het doel was om de Boomhut overzichtelijker te maken. Op een bepaalde manier fungeert de Boomhut eigenlijk als een soort ''Le Savant'', hetzij dat gebruikers en/of moderatoren met veel kennis over een bepaald onderwerp al antwoord geven op vragen van kinderen. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 19 jan 2024 21:45 (CET)
 
  
== Gouden WikiKids Award afgehandeld ==
+
Goedemorgen. ik ben bezig om de Griekse goden aan te vullen, en ik vroeg me af of daar een infobox voor was. Nee, dus. Zou daar een infobox voor kunnen zijn, een griekse god? Gr, {{Gebruiker:Wezoom/Handtekening}} 10 okt 2025 09:28 (CEST)
 +
:Je kan {{tl|Infobox god}} aanmaken. [[:nl:Sjabloon:Infobox god|Infobox god]] op Wikipedia kan je als voorbeeld gebruiken. Op [[Gebruiker:Groempdebeer/Project Infobox/Basisbox]] vind je een voorbeeld. De parameters vervang je door die van het sjabloon op Wikipedia. Je kan als portaal [[Portaal:Godsdienst]] invullen, en als kleur ''burlywood''. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 10 okt 2025 09:39 (CEST)::
 +
::Zou je me daarbij een beetje kunnen helpen? {{Gebruiker:Wezoom/Handtekening}} 10 okt 2025 09:42 (CEST)
 +
:::Af en bruikbaar. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 10 okt 2025 10:54 (CEST)
 +
::::Thx! {{Gebruiker:Wezoom/Handtekening}} 10 okt 2025 10:56 (CEST)
  
Hallo allen, gisteren is de stembus voor de Gouden WikiKids Award gesloten, en deze heb ik zojuist afgehandeld, zie [[Wikikids:Awards/archief/2023/goud]]. De gelukkige winnaar is het artikel Vikingen. Ik heb de puntentelling van voorgaande jaren aangehouden. Tel hem gerust na. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 18 jan 2024 14:46 (CET)
+
== Halloween-logo ==
  
== Opdrachten/puzzels ==
+
Dag allemaal, een tijd geleden had S.Perquin enkele thematische logo's ontworpen, waaronder een Halloweenlogo ([[:Bestand:Wikikids Halloween.png]]). Misschien is het een idee om dat eerdaags te installeren? De winkels liggen inmiddels al een paar dagen vol met Halloween-producten. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 10 okt 2025 13:56 (CEST)
 +
:Dan beginnen we wel heel vroeg, thematische logo's zijn voor op de dag(en) zelf, wat mij betreft niet 3 weken van tevoren. MVG, {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 10 okt 2025 14:22 (CEST)
 +
::Ikzelf vind het niet te vroeg, hoewel ik zelf niks heb met Halloween. Je ziet tegenwoordig al veel winkels spullen verkopen hieromtrent en ook in de buurt neemt de decoratie al langzaam maar zeker toe. Het is nu misschien wat vroeg, maar ergens komende week, bijv. 17 oktober, zou wat mij betreft wel kunnen hoor. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 10 okt 2025 14:26 (CEST)
 +
:::Helemaal mee eens. De meeste bedrijven en organisaties doen Halloweenversieringen één á twee weken voor Halloween. Wat ik me van vroeger herinnerde, versierden we ons huis meestal ergens in de herfstvakantie. Vaak na de herfstvakantie begonnen ook de Halloween-knutselwerkjes op de basisschool. Ik stuurde het berichtje wat eerder nu, zodat we misschien een datum kunnen afspreken (en als herinnering). Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 10 okt 2025 16:44 (CEST)
 +
::::Denk dat het ding nu wel ingesteld kan worden. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 24 okt 2025 08:21 (CEST)
 +
:::::Ja, want over een week is het halloween. Gr. {{Gebruiker:Wezoom/Handtekening}} 24 okt 2025 08:42 (CEST)
  
Hoi allen,
+
== Sjabloon AI ==
  
Uit verschillende onderzoeken onder de vaste groep gebruikers (jullie dus) bleek dat opdrachten/puzzels wel iets waren dat we nog missen op WikiKids, en ook een terugkerende vraag in de Boomhut is "hebben jullie spelletjes?". Daarom leek het mij wel een goed idee om puzzels/quizzen te maken. Op de KidsKrant vind je een algemene kruiswoordpuzzel over WikiKids, en op [[Nazicultuur]] onder het kopje links vind je ook een kruiswoordpuzzel. Lijkt het jullie iets om te maken voor meer grote/veel bezochte artikelen? {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 19 jan 2024 20:30 (CET)
+
Hoi allen, ik heb het sjabloon AI (was sjabloon van Anguilla) hernoemd naar sjabloon AI-land en voor {{tl|AI}} heb ik een nieuw sjabloon ontworpen. In het kort komt het erop neer dat er een stukje uitleg staat over vermoedens over het gebruik van AI, dat AI niet gebruikt mag worden om complete artikelen te genereren en dat een moderator gaat kijken of het artikel verwijderd moet worden. Deze artikelen belanden dus in dezelfde categorie als die waar {{tl|weg}} op staat. Misschien hebben we er iets aan. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 13 okt 2025 09:55 (CEST)
:Goed idee! Misschien kunnen we een spelletjespagina maken via [[Wikikids:Spelletjes]] (ik zal daar wel alvast een opzetje voor maken). Ik ben bang dat ChatGPT in de nabije toekomst WikiKids zal vervangen, dus ik denk dat het goed zou zijn als we de encyclopedie zouden uitbreiden met spelletjes. En bovendien is WikiKids voor kinderen en leren kun je het beste leren via leerzame spellen! Leren op een leuke manier is de meest effectieve manier van onderwijs, denk ik! Ik vind het wel leuk om een soort filosofiespel te maken over verschillende onderwerpen! Groetjes, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 19 jan 2024 20:34 (CET)
+
: Misschien is het makkelijker als je dan Sjabloon:AI-Land naar Sjabloon:An vernoemd want die is nog vrij. En het is dan makkelijker te vinden. Gr, {{Gebruiker:Thijmen4/Handtekening}} 13 okt 2025 11:32 (CEST)
::Ik ben benieuwd wat het wordt! Overigens denk ik niet dat ChatGPT dat zal doen. Het is nu een soort zoekbrowser en voor verdere ontwikkelingen zijn politieke stappen nodig. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 19 jan 2024 20:41 (CET)
+
::In principe worden de internationale landcodes gebruikt, dus is AI correct. Een sjabloon voor Artificiële intelligentie zou ik eerder voor Gen-AI kiezen. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 13 okt 2025 11:45 (CEST)
:::Ik heb even zitten nadenken. We hebben verschillende mogelijkheden:
+
:::Mijn bedoeling is sowieso om de landsjablonen met volledige naam te vervangen door een dynamische infobox, dan zijn die namen vrij. Ik wilde de naam zo kort mogelijk houden, dan kwam ik op deze oplossing. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 13 okt 2025 12:00 (CEST)
:::#We zetten alle spelletjes achter ''[[Wikikids:Spelletjes]]''. Dus [[Wikikids:Spelletjes/Filosoferen over school]] en [[Wikikids:Spelletjes/Quiz over de Tweede Wereldoorlog]].
+
::::Dat lijkt me niet slim. Alle landcodes zoals <nowiki>{{NL}}</nowiki> voor {{NL}} worden in zeer veel artikelen gebruikt. Dan haal je alles overhoop!!! Zie overzicht [[vlagcodes]]. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 13 okt 2025 12:39 (CEST)
:::#We maken een Spelletjes-naamruimte. Dus [[Spelletjes:Filosoferen over school]] en [[Spelletjes:Quiz over de Tweede Wereldoorlog]].
+
:::::Mwah, dan zal ik moeten kijken of ik een kortere titel kan verzinnen voor m'n sjabloon. KI is ook al bezet, Gen-AI is weer vrij lang... Maar ik kom er denk ik wel op. Hoop ik. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 13 okt 2025 12:44 (CEST)
:::#Net als bij de [[Wikikids:Scholenlijst]] zetten we alle spelletjes in de Wikikids-naamruimte. Dus [[Wikikids:Filosoferen over school]] en [[Wikikids:Quiz over de Tweede Wereldoorlog]].
+
::::::Gen-AI wordt steeds vaker gebruikt in plaats van AI, omdat dat snel leest als Al, vooral bij een schreefloos lettertype als Arial. Anders maak je er AIG van (AI-Gegenereerd). Ai is ook slim. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 13 okt 2025 12:45 (CEST)
:::#We vragen Stichting WikiKids of ze een nieuwe website zouden willen maken waarin leerzame spelletjes centraal staan. Gewoon een soort spelletjessite, maar dan alleen leerzame spellen die ook verbonden zijn met links naar WikiKids-artikelen, als kinderen niet weten wat iets is.
+
:::::::Het ding heet nu inderdaad {{tl|ai}}. Lijkt me herkenbaar en helder. Andere opties kan je ernaar laten doorverwijzen. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 13 okt 2025 13:00 (CEST)
:::Voor nu zal ik de eerste optie aanhouden! Groetjes, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 19 jan 2024 20:54 (CET)
+
::::::::Wat denken jullie van {{tl|weg AI}} en {{tl|AI weg}}? Want {{tl|Ai}} lijkt erg op {{tl|AI}}, vind ik. Dat wordt heel onduidelijk, denk ik! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 13 okt 2025 19:46 (CEST)
::::Lijkt me een goed idee om bij veel bezochte artikelen wat leerzame spelletjes te plaatsen. Hetzelfde geldt overigens voor dingen zoals filmpjes van de [https://schooltv.nl/ NTR Schooltv Beeldbank] en andere filmpjes van de publieke omroep. Met YouTube of in algemene zin websites waar mensen vrij kunnen reageren ben ik wat terughoudender, omdat het wel eens wil gebeuren dat die reacties verworden tot een open riool als volwassenen met iets te veel vrije tijd daar ruzies uitvechten of ronduit foutieve informatie verspreiden. Wat betreft de spelletjes werd in het verleden (naar mijn weten) veel gewerkt met externe websites zoals yurlz.net en andere websites die niet meer bestaan. Heb op zich geen bezwaar tegen een aparte ruimte/pagina voor spelletjes, maar het lijkt me dan wel goed om ze te linken aan bestaande artikelen via een kopje 'Spelletjes'. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 19 jan 2024 21:39 (CET)
+
:::::::::Denk zelf van niet. Die landcode werkt hetzelfde, {{tl|ai}} wordt alleen gebruikt door de vaste gebruikers. Je moet het ff doorhebben, maar het is ook weer niet zó verwarrend. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 13 okt 2025 20:48 (CEST)
 +
:Los van de naam, is de inhoud wel naar wens? {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 13 okt 2025 20:48 (CEST)
 +
::Ik heb zojuist een nieuwe pagina aangemaakt: [[Wikikids:Kunstmatige intelligentie]]. Daarin staat een goede onderbouwing over waarom AI niet toegestaan is op WikiKids. Daarnaar zou ik wel verwijzen. Ik ben benieuwd wat jullie hiervan vinden! Voel je vrij om de tekst aan te passen en bijvoorbeeld argumenten aan te vullen of toe te voegen! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 13 okt 2025 20:56 (CEST)
  
== Beleid AI (Beeldmateriaal dit keer) ==
+
== Wikikids:Infobox  ==
  
 
Hoi allen,
 
Hoi allen,
  
Na de discussie over AI gegenereerde teksten [[Wikikids:Clubhuis/archief/35#Beleid AI|hier]] een jaar geleden duikt nu het beeldmateriaal op, zie de upload van {{@|S.Perquin}} [[:Bestand:Een wereld zonder school.png]] (gemaakt door [[:nl:DALL-E|DALL-E]]). Ervan uitgaande dat dit niet toegestaan was volgens de eerder gevoerde discussie heb ik het genomineerd voor verwijdering. Maar even later kwam ik dit tegen op commons: [[:File:DALL·E - Javan rhinoceros wearing a business suit scratching his head with a big question mark on his head.png]]. Zelfde programma, ook DALL-E, ander beleid. Deze afbeeldingen zijn gewoon te importeren op WikiKids. Ik denk dat we als WikiKids nu toch meer op één lijn moeten gaan zitten met het beleid van commons. Want het is niet handig dat als je je afbeelding hier uploadt, hij wordt verwijderd, en als je hem daar uploadt, hem hier alsnog kan gebruiken. Wat denken jullie? {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 19 jan 2024 21:53 (CET)
+
In het kader van het Project Infobox heb ik een uitleg en handleiding over infoboxen gemaakt, zie [[Wikikids:Infobox]]. Ik denk dat ik alles heb gehad. Klopt dat volgens jullie ook? En is alles duidelijk? Oftewel, zou je aan de hand van dit ding je eerste Infobox kunnen maken? {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 14 okt 2025 10:48 (CEST)
:Zie o.a. [https://commons.wikimedia.org/wiki/Commons:AI-generated_media dit essay op commons]. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 19 jan 2024 21:58 (CET)
+
:Heb 'm ff nagelopen en een paar dingetjes aangepast. Op zich denk ik dat het OK is, maar ben er natuurlijk bekend mee. Ben benieuwd of een nieuwkomer het snapt. Zelf heb ik het ook met vallen en opstaan geleerd. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 14 okt 2025 13:39 (CEST)
::Zie ook [[Overleg bestand:Een wereld zonder school.png]]. Zelf zou ik het toestaan, omdat ik net zo goed de afbeelding op Wikicommons geüpload zou kunnen hebben en dan geplaatst zou kunnen hebben op WikiKids. Zelf vind ik dat afbeeldingen gegenereerd door AI een vorm van kunst is, aangezien je dingen kan maken met een zelfgeschreven [[prompt]]. Zo creër je dingen die nog nooit door iemand zijn gecreëerd. Zo bestaat de afbeelding die ik daarnet heb beschreven op DALL·E nog niet! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 19 jan 2024 22:01 (CET)
+
 
:::Ik begrijp dat er verschillende opvattingen zijn over wat wel en geen kunst is, maar dat staat los van de vraag of kunstmatige intelligentie al dan niet gebruikt mag worden op WikiKids. Het grote probleem is dat dit soort programma's weinig transparant zijn en vaak zonder toestemming van rechthebbenden gebruikmaken van al bestaande werken. In die zin creëert een opdracht of ''prompt'' in een AI-programma niets nieuws, maar een amalgaam van reeds bestaande werken. Op dit moment lopen al verschillende rechtszaken tegen dergelijke generatieve programma's. Het grote probleem is dat er juridisch gezien nog geen uitsluitsel in de vorm van wetgeving, literatuur en/of rechterlijke uitspraken, waardoor het gebruik van AI-gegenereerde afbeeldingen riskant is, in die zin dat er veel onduidelijkheid over is. Deels om diezelfde reden is het niet toegestaan om AI teksten te laten schrijven (hoewel het daar er meer om gaat dat gebruikers zelf moeite moeten doen en uit hoofde van hun schrijfvaardigheid leren om zelf wat op papier te zetten) en in dat licht geldt dat ook voor afbeeldingen. Het klopt dat dit nog niet vastgelegd staat in de regels van WikiKids, maar dat is voor een belangrijk deel ook omdat het hier om een relatief nieuwe ontwikkeling gaat. Totdat er juridisch gezien uitsluitsel is over dit onderwerp, is het niet de bedoeling om kunstmatige intelligentie dingen voor je te laten maken. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 19 jan 2024 22:10 (CET)
+
== Evt dynamisch Navigatiesjabloon  ==
 +
 
 +
Hoi allen, ik was een beetje aan het aanmodderen met het maken van een dynamisch Navigatiesjabloon. Mijn doel is om op termijn deze Navigatiesjablonen te bekijken en net als de infoboxen te voorzien van de kleuren van het portaal. Op m'n GP zie je een ingevulde variant. Het lijkt min of meer te werken, afgezien van het feit dat de titel niet meer uitgelijnd is als je enkel afb_links of afb_rechts invult. Maar misschien kunnen we hier verder mee als de infoboxen zijn afgerond? {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 14 okt 2025 12:10 (CEST)
 +
:Ik snap op zich je redenering, maar ik vraag me af of het de totale lay-out van een artikel ten goede komt. Als er al een infobox staat en een TVB bij een artikel, wordt een gekleurde navigatiebox dan niet te veel van het goede? Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 17 okt 2025 22:25 (CEST)
 +
::Hangt een beetje af van de lengte van het artikel denk ik, maar wat mij betreft zorgt het juist voor duidelijkheid en uniformiteit. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 17 okt 2025 22:43 (CEST)
 +
 
 +
== Sjabloon:Infobox/portaal  ==
 +
 
 +
Hoi allen, ik heb de {{tl|Infobox/portaal}} bij mijn weten leeggehaald door de infoboxen wet en wetenschapper om te bouwen. Alleen, [https://wikikids.nl/Speciaal:VerwijzingenNaarHier/Sjabloon:Infobox/portaal hier] staan nog steeds pagina's die hiernaar verwijzen, terwijl dat volgens mij niet zo is. Hoe kan dat? En voor de moderatoren, als het ding toch leeg blijkt zijn, kan hij dan weg? Op [[Wikikids:Infobox]] staat uitgelegd hoe variabele portalen kunnen worden ingevoegd. Dit sjabloon werkte slechter, daarom heb ik hem vervangen. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 17 okt 2025 19:07 (CEST)
 +
:Opgelost. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 17 okt 2025 21:17 (CEST)
 +
 
 +
== Regeling toekenning Award en neutrale stemmen  ==
 +
 
 +
Hoi allen,
 +
 
 +
Ik zit inmiddels ruim 3 jaar op WikiKids, maar het is mij nog altijd onduidelijk hoe de toekenning van de Awards gaat met neutrale stemmen. Ikzelf kon op 3 mogelijke opties komen:
 +
 
 +
'''1'''. Neutrale stemmen worden slechts als opkomst geteld. Het draagt niet bij aan de uitslag. Dus stel, er is een artikel met 1 voor-stem en twee neutraal-stemmen, dan krijgt het artikel een Award toegekend.
 +
 
 +
'''2'''. Omdat een neutrale stem zich niet schaart achter de status quo van géén Award, worden deze bij gelijkspel bij de voorstemmen gerekend en krijgt het artikel een Award.
 +
 
 +
'''3'''. De neutrale stemmen worden als opkomst meegeteld, maar een artikel moet absoluut meer voor-stemmen dan neutraal- en tegen-stemmen halen. Dus stel: een artikel krijgt 2 voor-stemmen, 1 tegen-stem en 1 neutraal-stem, dan krijgt het artikel geen award. Krijgt het een extra voor-stem (totaal 3 voor, 1 tegen en 1 neutraal), dan krijgt het wél een Award. In feite reken je een neutraal-stem dan als tegen-stem.
 +
 
 +
Zit hier de juiste optie bij, of is die er überhaupt? Ikzelf geef de voorkeur aan optie 3. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 19 okt 2025 20:51 (CEST)
 +
:Dat is hele goede vraag. Misschien is het wel handig om dat te verduidelijken, want er kan inderdaad verwarring ontstaan. Ik zou persoonlijk gaan voor optie 3. Ik vind dat een artikel een Award verdiend als een meerderheid van 50% of meer expliciet "voor" stemt. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 19 okt 2025 21:55 (CEST)
 +
::Alleen bij optie 1 heeft de neutrale stem een toegevoegde waarde. Bij optie 3 is het gewoon een tegenstem, maar dan "aardiger", bij optie 2 is het een verkapte voorstem, maar dan kritischer. Bij optie 1 blijft het zijn eigen "optie". Bij het afhandelen van Awards heb ik dat altijd als uitgangspunt genomen, en volgens mij werd dat altijd zo gedaan. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 20 okt 2025 20:38 (CEST)
 +
:::In ieder geval goed dat ik het heb aangekaart dan, aangezien we niet allemaal hetzelfde hierover denken. Er zit ook iets in het betoog van Rots61. Een neutrale stem zou een neutrale stem moeten zijn en niet zozeer een verkapte voor- dan wel tegenstem. Ik denk alleen dat de graad om een Award te winnen met "slechts" een absolute meerderheid in verhouding met andere sites als Wikipedia, maar ook in voorstellen die ik in archieven van WikiKids tegenkwam (volgens mij 66%, 75%) laag ligt. Wat mij betreft is dat gewoon goed, maar ik voel er persoonlijk weinig voor om de steundrempel verder te verlagen naar simpelweg meer voor- dan tegenstemmen. Dan voelt de benodigde steun voor mij te klein om te spreken van een Awardwaardig artikel. Een mogelijke middenweg kan zijn dat de drempel van drie uitgebrachte stemmen geldt voor de "uitgesproken" stemmen, dus voor- en tegenstemmen. Dat betekent dan dat een artikel met 2 voorstemmen, 1 tegenstem en 1 neutrale stem een Award kan krijgen. Dan behoud je de neutraliteit van de neutrale stem, maar garandeer je toch een zeker soort van debat/discussie en minimumsteun ("kiesdrempel"). Het nadeel hiervan is de complexiteit. Als je eraan gewend bent is het zo moeilijk niet, maar als je nieuw bent met de regel snap je hem niet zomaar. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 20 okt 2025 21:04 (CEST)
 +
 
 +
== Infoboxen ==
 +
 
 +
Hallo allen, op de Amerikaanse politieke infoboxen na zijn alle (bij mij) bekende [[Gebruiker:Groempdebeer/Project Infobox/Afstreeplijst|sjablonen infoboxen]] nagelopen en waar nodig aangepast. De [[Gebruiker:Groempdebeer/Project_Infobox/Nieuwe_infoboxen|statische boxen]] die Groemp heeft aangegeven (zoals de Staten van Amerika) zouden nog door een dynamische box vervangen kunnen worden. Daar is wel de hulp van Rots bij nodig (vergelijkbare actie als met het omzetten van Nederlandse en Belgische gemeenten). Ik hoop hiermee dat het gebruik van Infoboxen makkelijker en eenduidiger zal zijn, ook voor toekomstige gebruikers. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 20 okt 2025 16:17 (CEST)
 +
:Kanttekening: ik ben voorlopig nog wel bezig met het opsporen van die statische infoboxen. Die hebben geen eenduidige naam, dus dat kan nog wel maanden duren. Amerikaanse staten kunnen al wel overgezet worden, die heb ik opgespoord (behalve territoria of hoe ze dat daar ook noemen zoals Amerikaans Samoa, Puerto Rico, Guam, ...) {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 20 okt 2025 16:28 (CEST)
 +
::P.S.: En nog bedankt voor je enthousiaste aanpak Hanssain! Ziet er goed uit! {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 20 okt 2025 16:35 (CEST)
 +
:::Heb voor landen (en eventueel voor Staten van Amerika) het [[Sjabloon:Infobox land]] aangemaakt. Graag grondig nakijken, dan kunnen de statische boxen hierin worden overgezet. Iets soortgelijks kan voor voormalige landen, maar dan in Olive kleur. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 20 okt 2025 17:28 (CEST)
 +
::::[[Sjabloon:Infobox VS staat]] staat klaar voor gebruik. Mike heeft 'm nagelopen. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 21 okt 2025 15:38 (CEST)
 +
 
 +
== Zandbak ==
 +
 
 +
Hoi iedereen,
 +
 
 +
Vroeger had je bij de [[Wikikids:Zandbak]] zo'n balk die zei dat je daaronder aan de slag kon. Die balk is verdwenen, geen flauw idee hoe, waarom en wanneer, en nu gebeurt het wel dat de hele zandbak wordt leeggehaald. Ik heb ter vervanging van de balk een stukje toegevoegd (laten staan, hieronder experimenteren) en de oldid aangepast naar die versie. Vinden jullie dat iets? {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 20 okt 2025 16:19 (CEST)
 +
:Dat had ik inderdaad gedaan, zie [[Wikikids:Clubhuis/archief/50#Wikikids:Zandbak]]. Maar goed dat je het nu hebt gewijzigd! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 21 okt 2025 18:35 (CEST)
 +
 
 +
== Sjabloon infobox oorlog.  ==
 +
 
 +
Hallo allen. Op het artikel [[Chaco-oorlog]] bij het sjabloon infobox  dit geschreven:
 +
 
 +
| partij1          =  [[Paraguay]]
 +
 
 +
| partij2          = [[Bolivia]]
 +
 
 +
Dit zijn de strijdende partijen, maar dat maakt niet zoveel uit. Het gaat meer om dat ik het heb opgeschreven maar het er niet staat in de infobox. (zoals je kan zien bij het artikel). Weet iemand wat er aan de hand is met de infobox? Groetjes, {{Gebruiker:Wezoom/Handtekening}} 22 okt 2025 12:02 (CEST)
 +
:partij1 en partij2 zijn geen werkende parameters, zoals dat heet. Op {{tl|Infobox oorlog}} staan de werkende parameters. Ik heb trouwens een overzichtspagina gemaakt voor de infoboxen ([[Wikikids:Infobox]]). Heb deze vervangen voor je. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 22 okt 2025 12:15 (CEST)
 +
 
 +
== Video's op wikikids. ==
 +
Recent wou ik een video uploaden van iemand die de 67 beweging deed, maar dat lukte niet, Sowieso, zijn er op deze wiki geen video's. Hoezo lukt dat niet? Weet iemand dat? {{Gebruiker:Wezoom/Handtekening}} 28 okt 2025 11:37 (CET)
 +
:Bij mijn weten heeft WikiKids niet alle faciliteiten die Wikipedia wel heeft. Een video is er daar een van. Ik denk dat dat te maken heeft met de opslag (video neemt veel ruimte in). Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 28 okt 2025 12:08 (CET)
 +
::Het uploaden en plaatsen van video's is volgens mij gewoon uitgeschakeld / nooit ondersteuning voor geregeld / heeft ooit gekund maar na een software-update deed ie het niet meer (zoals met geluid). Het klopt inderdaad dat video's meer ruimte innemen dan foto's, maar dat lijkt me geen probleem aangezien je op Commons ook video's kunt uploaden. {{Gebruiker:DeGroteEmojii/Handtekening}} 29 okt 2025 11:00 (CET)
 +
 
 +
== Uitleg: Tweede Kamerverkiezingen en nieuwe zetelverdeling ==
 +
 
 +
Beste iedereen, om misverstanden te voorkomen een nieuwe uitleg over het verdere verloop van de [[Tweede Kamerverkiezingen 2025]]. De uitslagen van die momenteel (en morgen) op televisie verschijnen is nog niet de officiële uitslag. '''De officiële uitslag wordt door de Kiesraad pas op 7 november vastgesteld. De installatie van de nieuwe Tweede Kamer vindt pas plaats op 12 november. Tot die tijd gelden de oude zetelaantallen voor de partijen.''' Ik vraag jullie daarom alvast niet de aantallen aan te passen. De huidige uitslag is weliswaar een goede indicatie, maar er kunnen 1 of 2 zetels verschil tussen zitten ([https://www.tweedekamer.nl/zo-werkt-de-kamer/verkiezingen-en-formatie-2025 zie website Tweede Kamer voor meer informatie]). Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 29 okt 2025 23:07 (CET)
 +
:En niet alle stemmen zijn al geteld. {{Gebruiker:Wezoom/Handtekening}} 30 okt 2025 07:47 (CET)
 +
::Dat klopt ook, maar sommige mensen verwarren de ''exit poll'' met de echte uitslag. Gebruikers kunnen erg enthousiast zijn en alvast getallen gaan aanpassen. Het oude zetelaantal geldt nog tot 12 november. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 30 okt 2025 12:21 (CET)
 +
:::De prognose van de exitpoll staat op de pagina van de verkiezingen. Wat mij betreft wordt nu alleen nog maar de einduitslag toegevoegd als de Kiesraad zover is. De prognoses nu zijn namelijk weer anders. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 30 okt 2025 14:29 (CET)

Huidige versie van 30 okt 2025 om 14:29

Welkom in het Clubhuis!
Help-browser.svg

Welkom in het Clubhuis van WikiKids! Hier kun je als (vaste) gebruiker of volwassene overleggen over onderwerpen die over WikiKids gaan. Wil je een nieuw bericht plaatsen? Klik dan op "nieuw bericht" bovenaan de pagina of klik hieronder.

  • Heb jij een vraag over WikiKids? Stel deze dan in de WikiKids Boomhut!
  • Oude onderwerpen vind je in het archief van het Clubhuis.


Klik hier om een vraag te stellen!
Bericht ondertekenen.gif

Infobox oorlog

Hallo allen, ik heb de Sjabloon:Infobox oorlog aangepast (alleen zat er nog een foutje in de breedte, heeft Groemp opgelost). Daarbij de invoer van een portaal mogelijk gemaakt. Moet bij de artikelen nog nagelopen worden. Gr. Hanssain (overleg) 8 okt 2025 12:09 (CEST)

Zit nog een foutje in de kolommen. Zie Colombiaanse Burgeroorlog. Gr. Hanssain (overleg) 8 okt 2025 12:22 (CEST)
Denk dat ik de fout eruit heb gehaald. Colspan stond op 2, terwijl er 3 kolommen zijn. Heb colspan gewijzigd naar 3, en nu lijkt hij wel normaal te werken. GroempdebeerOverlegpagina 8 okt 2025 13:29 (CEST)
Klopt. Had ik in eerste instantie van 3 op 2 gezet. Heeft Groemp teruggezet. Heb portalen ingevuld. Alles werkt correct. Rots moet alleen de afbeeldingen bij de artikelen nog aanpassen. Gr. Hanssain (overleg) 8 okt 2025 14:04 (CEST)

Sjabloon Griekse God

Goedemorgen. ik ben bezig om de Griekse goden aan te vullen, en ik vroeg me af of daar een infobox voor was. Nee, dus. Zou daar een infobox voor kunnen zijn, een griekse god? Gr, Laurel-left.svgWEZOOMLaurel-right.svg Overleggen is leuk! 😄 10 okt 2025 09:28 (CEST)

Je kan {{Infobox god}} aanmaken. Infobox god op Wikipedia kan je als voorbeeld gebruiken. Op Gebruiker:Groempdebeer/Project Infobox/Basisbox vind je een voorbeeld. De parameters vervang je door die van het sjabloon op Wikipedia. Je kan als portaal Portaal:Godsdienst invullen, en als kleur burlywood. GroempdebeerOverlegpagina 10 okt 2025 09:39 (CEST)::
Zou je me daarbij een beetje kunnen helpen? Laurel-left.svgWEZOOMLaurel-right.svg Overleggen is leuk! 😄 10 okt 2025 09:42 (CEST)
Af en bruikbaar. GroempdebeerOverlegpagina 10 okt 2025 10:54 (CEST)
Thx! Laurel-left.svgWEZOOMLaurel-right.svg Overleggen is leuk! 😄 10 okt 2025 10:56 (CEST)

Dag allemaal, een tijd geleden had S.Perquin enkele thematische logo's ontworpen, waaronder een Halloweenlogo (Bestand:Wikikids Halloween.png). Misschien is het een idee om dat eerdaags te installeren? De winkels liggen inmiddels al een paar dagen vol met Halloween-producten. Mvg, Noto Emoji Pie 1f383.svg Mike1023 Noto Emoji Pie 1f383.svg 10 okt 2025 13:56 (CEST)

Dan beginnen we wel heel vroeg, thematische logo's zijn voor op de dag(en) zelf, wat mij betreft niet 3 weken van tevoren. MVG, Vinkje.png Rots61 Overleg· (MOD) 10 okt 2025 14:22 (CEST)
Ikzelf vind het niet te vroeg, hoewel ik zelf niks heb met Halloween. Je ziet tegenwoordig al veel winkels spullen verkopen hieromtrent en ook in de buurt neemt de decoratie al langzaam maar zeker toe. Het is nu misschien wat vroeg, maar ergens komende week, bijv. 17 oktober, zou wat mij betreft wel kunnen hoor. GroempdebeerOverlegpagina 10 okt 2025 14:26 (CEST)
Helemaal mee eens. De meeste bedrijven en organisaties doen Halloweenversieringen één á twee weken voor Halloween. Wat ik me van vroeger herinnerde, versierden we ons huis meestal ergens in de herfstvakantie. Vaak na de herfstvakantie begonnen ook de Halloween-knutselwerkjes op de basisschool. Ik stuurde het berichtje wat eerder nu, zodat we misschien een datum kunnen afspreken (en als herinnering). Mvg, Noto Emoji Pie 1f383.svg Mike1023 Noto Emoji Pie 1f383.svg 10 okt 2025 16:44 (CEST)
Denk dat het ding nu wel ingesteld kan worden. GroempdebeerOverlegpagina 24 okt 2025 08:21 (CEST)
Ja, want over een week is het halloween. Gr. Laurel-left.svgWEZOOMLaurel-right.svg Overleggen is leuk! 😄 24 okt 2025 08:42 (CEST)

Sjabloon AI

Hoi allen, ik heb het sjabloon AI (was sjabloon van Anguilla) hernoemd naar sjabloon AI-land en voor {{AI}} heb ik een nieuw sjabloon ontworpen. In het kort komt het erop neer dat er een stukje uitleg staat over vermoedens over het gebruik van AI, dat AI niet gebruikt mag worden om complete artikelen te genereren en dat een moderator gaat kijken of het artikel verwijderd moet worden. Deze artikelen belanden dus in dezelfde categorie als die waar {{weg}} op staat. Misschien hebben we er iets aan. GroempdebeerOverlegpagina 13 okt 2025 09:55 (CEST)

Misschien is het makkelijker als je dan Sjabloon:AI-Land naar Sjabloon:An vernoemd want die is nog vrij. En het is dan makkelijker te vinden. Gr, Noto Emoji Pie 1f383.svg🎮⚰️Thijmen4 Overleg🧙‍♀️🕷️🕸️ 13 okt 2025 11:32 (CEST)
In principe worden de internationale landcodes gebruikt, dus is AI correct. Een sjabloon voor Artificiële intelligentie zou ik eerder voor Gen-AI kiezen. Gr. Hanssain (overleg) 13 okt 2025 11:45 (CEST)
Mijn bedoeling is sowieso om de landsjablonen met volledige naam te vervangen door een dynamische infobox, dan zijn die namen vrij. Ik wilde de naam zo kort mogelijk houden, dan kwam ik op deze oplossing. GroempdebeerOverlegpagina 13 okt 2025 12:00 (CEST)
Dat lijkt me niet slim. Alle landcodes zoals {{NL}} voor Vlag van Nederland Nederland worden in zeer veel artikelen gebruikt. Dan haal je alles overhoop!!! Zie overzicht vlagcodes. Gr. Hanssain (overleg) 13 okt 2025 12:39 (CEST)
Mwah, dan zal ik moeten kijken of ik een kortere titel kan verzinnen voor m'n sjabloon. KI is ook al bezet, Gen-AI is weer vrij lang... Maar ik kom er denk ik wel op. Hoop ik. GroempdebeerOverlegpagina 13 okt 2025 12:44 (CEST)
Gen-AI wordt steeds vaker gebruikt in plaats van AI, omdat dat snel leest als Al, vooral bij een schreefloos lettertype als Arial. Anders maak je er AIG van (AI-Gegenereerd). Ai is ook slim. Gr. Hanssain (overleg) 13 okt 2025 12:45 (CEST)
Het ding heet nu inderdaad {{ai}}. Lijkt me herkenbaar en helder. Andere opties kan je ernaar laten doorverwijzen. GroempdebeerOverlegpagina 13 okt 2025 13:00 (CEST)
Wat denken jullie van {{weg AI}} en {{AI weg}}? Want {{Ai}} lijkt erg op {{AI}}, vind ik. Dat wordt heel onduidelijk, denk ik! Met vriendelijke groet, S.Perquin (overleg) ✯ 13 okt 2025 19:46 (CEST)
Denk zelf van niet. Die landcode werkt hetzelfde, {{ai}} wordt alleen gebruikt door de vaste gebruikers. Je moet het ff doorhebben, maar het is ook weer niet zó verwarrend. GroempdebeerOverlegpagina 13 okt 2025 20:48 (CEST)
Los van de naam, is de inhoud wel naar wens? GroempdebeerOverlegpagina 13 okt 2025 20:48 (CEST)
Ik heb zojuist een nieuwe pagina aangemaakt: Wikikids:Kunstmatige intelligentie. Daarin staat een goede onderbouwing over waarom AI niet toegestaan is op WikiKids. Daarnaar zou ik wel verwijzen. Ik ben benieuwd wat jullie hiervan vinden! Voel je vrij om de tekst aan te passen en bijvoorbeeld argumenten aan te vullen of toe te voegen! Met vriendelijke groet, S.Perquin (overleg) ✯ 13 okt 2025 20:56 (CEST)

Wikikids:Infobox

Hoi allen,

In het kader van het Project Infobox heb ik een uitleg en handleiding over infoboxen gemaakt, zie Wikikids:Infobox. Ik denk dat ik alles heb gehad. Klopt dat volgens jullie ook? En is alles duidelijk? Oftewel, zou je aan de hand van dit ding je eerste Infobox kunnen maken? GroempdebeerOverlegpagina 14 okt 2025 10:48 (CEST)

Heb 'm ff nagelopen en een paar dingetjes aangepast. Op zich denk ik dat het OK is, maar ben er natuurlijk bekend mee. Ben benieuwd of een nieuwkomer het snapt. Zelf heb ik het ook met vallen en opstaan geleerd. Gr. Hanssain (overleg) 14 okt 2025 13:39 (CEST)

Evt dynamisch Navigatiesjabloon

Hoi allen, ik was een beetje aan het aanmodderen met het maken van een dynamisch Navigatiesjabloon. Mijn doel is om op termijn deze Navigatiesjablonen te bekijken en net als de infoboxen te voorzien van de kleuren van het portaal. Op m'n GP zie je een ingevulde variant. Het lijkt min of meer te werken, afgezien van het feit dat de titel niet meer uitgelijnd is als je enkel afb_links of afb_rechts invult. Maar misschien kunnen we hier verder mee als de infoboxen zijn afgerond? GroempdebeerOverlegpagina 14 okt 2025 12:10 (CEST)

Ik snap op zich je redenering, maar ik vraag me af of het de totale lay-out van een artikel ten goede komt. Als er al een infobox staat en een TVB bij een artikel, wordt een gekleurde navigatiebox dan niet te veel van het goede? Gr. Hanssain (overleg) 17 okt 2025 22:25 (CEST)
Hangt een beetje af van de lengte van het artikel denk ik, maar wat mij betreft zorgt het juist voor duidelijkheid en uniformiteit. GroempdebeerOverlegpagina 17 okt 2025 22:43 (CEST)

Sjabloon:Infobox/portaal

Hoi allen, ik heb de {{Infobox/portaal}} bij mijn weten leeggehaald door de infoboxen wet en wetenschapper om te bouwen. Alleen, hier staan nog steeds pagina's die hiernaar verwijzen, terwijl dat volgens mij niet zo is. Hoe kan dat? En voor de moderatoren, als het ding toch leeg blijkt zijn, kan hij dan weg? Op Wikikids:Infobox staat uitgelegd hoe variabele portalen kunnen worden ingevoegd. Dit sjabloon werkte slechter, daarom heb ik hem vervangen. GroempdebeerOverlegpagina 17 okt 2025 19:07 (CEST)

Opgelost. GroempdebeerOverlegpagina 17 okt 2025 21:17 (CEST)

Regeling toekenning Award en neutrale stemmen

Hoi allen,

Ik zit inmiddels ruim 3 jaar op WikiKids, maar het is mij nog altijd onduidelijk hoe de toekenning van de Awards gaat met neutrale stemmen. Ikzelf kon op 3 mogelijke opties komen:

1. Neutrale stemmen worden slechts als opkomst geteld. Het draagt niet bij aan de uitslag. Dus stel, er is een artikel met 1 voor-stem en twee neutraal-stemmen, dan krijgt het artikel een Award toegekend.

2. Omdat een neutrale stem zich niet schaart achter de status quo van géén Award, worden deze bij gelijkspel bij de voorstemmen gerekend en krijgt het artikel een Award.

3. De neutrale stemmen worden als opkomst meegeteld, maar een artikel moet absoluut meer voor-stemmen dan neutraal- en tegen-stemmen halen. Dus stel: een artikel krijgt 2 voor-stemmen, 1 tegen-stem en 1 neutraal-stem, dan krijgt het artikel geen award. Krijgt het een extra voor-stem (totaal 3 voor, 1 tegen en 1 neutraal), dan krijgt het wél een Award. In feite reken je een neutraal-stem dan als tegen-stem.

Zit hier de juiste optie bij, of is die er überhaupt? Ikzelf geef de voorkeur aan optie 3. GroempdebeerOverlegpagina 19 okt 2025 20:51 (CEST)

Dat is hele goede vraag. Misschien is het wel handig om dat te verduidelijken, want er kan inderdaad verwarring ontstaan. Ik zou persoonlijk gaan voor optie 3. Ik vind dat een artikel een Award verdiend als een meerderheid van 50% of meer expliciet "voor" stemt. Mvg, Noto Emoji Pie 1f383.svg Mike1023 Noto Emoji Pie 1f383.svg 19 okt 2025 21:55 (CEST)
Alleen bij optie 1 heeft de neutrale stem een toegevoegde waarde. Bij optie 3 is het gewoon een tegenstem, maar dan "aardiger", bij optie 2 is het een verkapte voorstem, maar dan kritischer. Bij optie 1 blijft het zijn eigen "optie". Bij het afhandelen van Awards heb ik dat altijd als uitgangspunt genomen, en volgens mij werd dat altijd zo gedaan. Vinkje.png Rots61 Overleg· (MOD) 20 okt 2025 20:38 (CEST)
In ieder geval goed dat ik het heb aangekaart dan, aangezien we niet allemaal hetzelfde hierover denken. Er zit ook iets in het betoog van Rots61. Een neutrale stem zou een neutrale stem moeten zijn en niet zozeer een verkapte voor- dan wel tegenstem. Ik denk alleen dat de graad om een Award te winnen met "slechts" een absolute meerderheid in verhouding met andere sites als Wikipedia, maar ook in voorstellen die ik in archieven van WikiKids tegenkwam (volgens mij 66%, 75%) laag ligt. Wat mij betreft is dat gewoon goed, maar ik voel er persoonlijk weinig voor om de steundrempel verder te verlagen naar simpelweg meer voor- dan tegenstemmen. Dan voelt de benodigde steun voor mij te klein om te spreken van een Awardwaardig artikel. Een mogelijke middenweg kan zijn dat de drempel van drie uitgebrachte stemmen geldt voor de "uitgesproken" stemmen, dus voor- en tegenstemmen. Dat betekent dan dat een artikel met 2 voorstemmen, 1 tegenstem en 1 neutrale stem een Award kan krijgen. Dan behoud je de neutraliteit van de neutrale stem, maar garandeer je toch een zeker soort van debat/discussie en minimumsteun ("kiesdrempel"). Het nadeel hiervan is de complexiteit. Als je eraan gewend bent is het zo moeilijk niet, maar als je nieuw bent met de regel snap je hem niet zomaar. GroempdebeerOverlegpagina 20 okt 2025 21:04 (CEST)

Infoboxen

Hallo allen, op de Amerikaanse politieke infoboxen na zijn alle (bij mij) bekende sjablonen infoboxen nagelopen en waar nodig aangepast. De statische boxen die Groemp heeft aangegeven (zoals de Staten van Amerika) zouden nog door een dynamische box vervangen kunnen worden. Daar is wel de hulp van Rots bij nodig (vergelijkbare actie als met het omzetten van Nederlandse en Belgische gemeenten). Ik hoop hiermee dat het gebruik van Infoboxen makkelijker en eenduidiger zal zijn, ook voor toekomstige gebruikers. Gr. Hanssain (overleg) 20 okt 2025 16:17 (CEST)

Kanttekening: ik ben voorlopig nog wel bezig met het opsporen van die statische infoboxen. Die hebben geen eenduidige naam, dus dat kan nog wel maanden duren. Amerikaanse staten kunnen al wel overgezet worden, die heb ik opgespoord (behalve territoria of hoe ze dat daar ook noemen zoals Amerikaans Samoa, Puerto Rico, Guam, ...) GroempdebeerOverlegpagina 20 okt 2025 16:28 (CEST)
P.S.: En nog bedankt voor je enthousiaste aanpak Hanssain! Ziet er goed uit! GroempdebeerOverlegpagina 20 okt 2025 16:35 (CEST)
Heb voor landen (en eventueel voor Staten van Amerika) het Sjabloon:Infobox land aangemaakt. Graag grondig nakijken, dan kunnen de statische boxen hierin worden overgezet. Iets soortgelijks kan voor voormalige landen, maar dan in Olive kleur. Hanssain (overleg) 20 okt 2025 17:28 (CEST)
Sjabloon:Infobox VS staat staat klaar voor gebruik. Mike heeft 'm nagelopen. Gr. Hanssain (overleg) 21 okt 2025 15:38 (CEST)

Zandbak

Hoi iedereen,

Vroeger had je bij de Wikikids:Zandbak zo'n balk die zei dat je daaronder aan de slag kon. Die balk is verdwenen, geen flauw idee hoe, waarom en wanneer, en nu gebeurt het wel dat de hele zandbak wordt leeggehaald. Ik heb ter vervanging van de balk een stukje toegevoegd (laten staan, hieronder experimenteren) en de oldid aangepast naar die versie. Vinden jullie dat iets? GroempdebeerOverlegpagina 20 okt 2025 16:19 (CEST)

Dat had ik inderdaad gedaan, zie Wikikids:Clubhuis/archief/50#Wikikids:Zandbak. Maar goed dat je het nu hebt gewijzigd! Met vriendelijke groet, S.Perquin (overleg) ✯ 21 okt 2025 18:35 (CEST)

Sjabloon infobox oorlog.

Hallo allen. Op het artikel Chaco-oorlog bij het sjabloon infobox dit geschreven:

| partij1 = Paraguay

| partij2 = Bolivia

Dit zijn de strijdende partijen, maar dat maakt niet zoveel uit. Het gaat meer om dat ik het heb opgeschreven maar het er niet staat in de infobox. (zoals je kan zien bij het artikel). Weet iemand wat er aan de hand is met de infobox? Groetjes, Laurel-left.svgWEZOOMLaurel-right.svg Overleggen is leuk! 😄 22 okt 2025 12:02 (CEST)

partij1 en partij2 zijn geen werkende parameters, zoals dat heet. Op {{Infobox oorlog}} staan de werkende parameters. Ik heb trouwens een overzichtspagina gemaakt voor de infoboxen (Wikikids:Infobox). Heb deze vervangen voor je. GroempdebeerOverlegpagina 22 okt 2025 12:15 (CEST)

Video's op wikikids.

Recent wou ik een video uploaden van iemand die de 67 beweging deed, maar dat lukte niet, Sowieso, zijn er op deze wiki geen video's. Hoezo lukt dat niet? Weet iemand dat? Laurel-left.svgWEZOOMLaurel-right.svg Overleggen is leuk! 😄 28 okt 2025 11:37 (CET)

Bij mijn weten heeft WikiKids niet alle faciliteiten die Wikipedia wel heeft. Een video is er daar een van. Ik denk dat dat te maken heeft met de opslag (video neemt veel ruimte in). Gr. Hanssain (overleg) 28 okt 2025 12:08 (CET)
Het uploaden en plaatsen van video's is volgens mij gewoon uitgeschakeld / nooit ondersteuning voor geregeld / heeft ooit gekund maar na een software-update deed ie het niet meer (zoals met geluid). Het klopt inderdaad dat video's meer ruimte innemen dan foto's, maar dat lijkt me geen probleem aangezien je op Commons ook video's kunt uploaden. Face-tongue.svgDeGroteEmojii 29 okt 2025 11:00 (CET)

Uitleg: Tweede Kamerverkiezingen en nieuwe zetelverdeling

Beste iedereen, om misverstanden te voorkomen een nieuwe uitleg over het verdere verloop van de Tweede Kamerverkiezingen 2025. De uitslagen van die momenteel (en morgen) op televisie verschijnen is nog niet de officiële uitslag. De officiële uitslag wordt door de Kiesraad pas op 7 november vastgesteld. De installatie van de nieuwe Tweede Kamer vindt pas plaats op 12 november. Tot die tijd gelden de oude zetelaantallen voor de partijen. Ik vraag jullie daarom alvast niet de aantallen aan te passen. De huidige uitslag is weliswaar een goede indicatie, maar er kunnen 1 of 2 zetels verschil tussen zitten (zie website Tweede Kamer voor meer informatie). Mvg, Noto Emoji Pie 1f383.svg Mike1023 Noto Emoji Pie 1f383.svg 29 okt 2025 23:07 (CET)

En niet alle stemmen zijn al geteld. Laurel-left.svgWEZOOMLaurel-right.svg Overleggen is leuk! 😄 30 okt 2025 07:47 (CET)
Dat klopt ook, maar sommige mensen verwarren de exit poll met de echte uitslag. Gebruikers kunnen erg enthousiast zijn en alvast getallen gaan aanpassen. Het oude zetelaantal geldt nog tot 12 november. Mvg, Noto Emoji Pie 1f383.svg Mike1023 Noto Emoji Pie 1f383.svg 30 okt 2025 12:21 (CET)
De prognose van de exitpoll staat op de pagina van de verkiezingen. Wat mij betreft wordt nu alleen nog maar de einduitslag toegevoegd als de Kiesraad zover is. De prognoses nu zijn namelijk weer anders. GroempdebeerOverlegpagina 30 okt 2025 14:29 (CET)
Afkomstig van Wikikids , de interactieve Nederlandstalige Internet-encyclopedie voor en door kinderen. "https://wikikids.nl/index.php?title=Wikikids:Clubhuis&oldid=983423"