Knooppunt Europaplein (Maastricht): verschil tussen versies
Naar navigatie springen
Naar zoeken springen
k (Categorie:Infrastructuur in Limburg verwijderd; Categorie:Infrastructuur in Limburg (Nederland) toegevoegd met HotCat) |
k |
||
Regel 29: | Regel 29: | ||
}} | }} | ||
+ | ==Trivia== | ||
+ | Het knooppunt is het zuidelijkste knooppunt van [[Nederland]]. Als je vanuit Luik naar Maastricht rijdt, is dit het eerste knooppunt van Nederland en andersom het laatste knooppunt. | ||
{{Navigatie verkeersknooppunten Nederland}} | {{Navigatie verkeersknooppunten Nederland}} |
Versie van 26 dec 2014 10:41
Informatie | |
Type | klaverblad |
Kruisende wegen | A2N2E25 x N278 |
Plaats | Maastricht |
Land | ![]() |
Portaal ![]() |
Knooppunt Europaplein is een verkeersknooppunt voor de aansluiting van de autosnelweg A2/N2 en de N278, in Maastricht. Het knooppunt werd opengesteld in 1969.
Toekomst
In 2011 startte de ombouw van de N2 in Maastricht. Hierdoor zal er een tunnel door Maastricht gaan lopen met 4x2 rijstroken. De N2 zal dan ook komen te vervallen. Ook dit knooppunt zal na de ombouw komen te vervallen. Het knooppunt zal dan worden omgebouwd tot een afrit.
Volgens planning moet de ombouw in 2016 klaar zijn en tot het gebied volledig herontwikkeld is duurt het nog tot 2026.
Aansluitende wegen
Aansluitende wegen | ||
---|---|---|
N2E25 richting Eindhoven / Heerlen / Aachen |
||
![]() |
N278 richting Cadier en Keer / Vaals | |
N278 richting Maastricht-Centrum |
A2E25 richting Eijsden / Luik |
Trivia
Het knooppunt is het zuidelijkste knooppunt van Nederland. Als je vanuit Luik naar Maastricht rijdt, is dit het eerste knooppunt van Nederland en andersom het laatste knooppunt.