Wikikids:Clubhuis: verschil tussen versies

Uit Wikikids
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
 
Regel 3: Regel 3:
 
<!-- Stel hieronder je vraag -->
 
<!-- Stel hieronder je vraag -->
  
== Verkeerd gespeld woord. ==
+
== Infobox oorlog ==
Graag het woord stagaire aanpassen. Correct is stagiaire. {{Afz|BertB}}
 
:Dag BertB, in welk artikel had je de fout gevonden? Je mag trouwens ook altijd zelf de fout aanpassen als je dat wil! Ik hoor graag van je waar de fout staat! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 1 dec 2024 20:18 (CET)
 
::I’ had een diepe onderzoek gedaan en het waren laar doorverwijzingen of wikikids:Statics. {{Gebruiker:Zozo7077/Handtekening}} 1 dec 2024 21:25 (CET)
 
:::Ik zag inderdaad dat er een pagina genaamd ''[[Stagaire]]'' was en ik heb er een doorverwijzing van gemaakt. Als het goed is, is het probleem nu opgelost! {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 1 dec 2024 21:43 (CET)
 
  
== Gouden Award ==
+
Hallo allen, ik heb de [[Sjabloon:Infobox oorlog]] aangepast (alleen zat er nog een foutje in de breedte, heeft Groemp opgelost). Daarbij de invoer van een portaal mogelijk gemaakt. Moet bij de artikelen nog nagelopen worden. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 8 okt 2025 12:09 (CEST)
Goedenavond,<br>
+
:Zit nog een foutje in de kolommen. Zie [[Colombiaanse Burgeroorlog]]. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 8 okt 2025 12:22 (CEST)
De maand december is weer aangebroken. Volgens mij is het dus weer (bijna) tijd voor de afhandeling van de Gouden Award. Ik zeg het nu alvast, want volgens mij waren we het vorig jaar bijna vergeten...<br>
+
::Denk dat ik de fout eruit heb gehaald. Colspan stond op 2, terwijl er 3 kolommen zijn. Heb colspan gewijzigd naar 3, en nu lijkt hij wel normaal te werken. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 8 okt 2025 13:29 (CEST)
groet, {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 1 dec 2024 22:23 (CET)
+
:::Klopt. Had ik in eerste instantie van 3 op 2 gezet. Heeft Groemp teruggezet. Heb portalen ingevuld. Alles werkt correct. Rots moet alleen de afbeeldingen bij de artikelen nog aanpassen. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 8 okt 2025 14:04 (CEST)
:Goed dat je het zegt, Groempdebeer! Ik weet niet hoe dat proces precies werkt, dus als een moderator dat kan regelen zou het fijn zijn! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 1 dec 2024 22:25 (CET)
 
::Volgens mij moesten er vroeger altijd twee rondes gehouden worden, maar ik denk niet dat dat dit jaar hoeft. We hebben namelijk maar vier Awardartikelen, dus minder dan vijf wat nodig is voor de tweede ronde. Volgens mij kunnen we dus in de laatste week van december in één ronde de Gouden Award bepalen. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 1 dec 2024 22:27 (CET)
 
Misschien is het een goed idee om [[Project:Awards/genomineerd|deze pagina]] weer in de sitenotice te zetten, maar dat hij dan alleen zichtbaar is voor ingelogde gebruikers. Ik (en waarschijnlijk ook andere gebruikers) zijn vaak vergeten dat er op een artikel kan worden gestemd. {{Gebruiker:DeGroteEmojii/Handtekening}} 6 dec 2024 10:37 (CET)
 
:::Hallo allen, vanaf vandaag kan er worden gestemd op de [[WikiKids:Awards|Gouden WikiKids Award 2024]]! Dit jaar worden er wel twee stemrondes gebruikt, maar gaan drie van de vier artikelen (in plaats van vier van de vijf) door naar tweede ronde. De eerste stemronde duurt tot en met 21 december 2024. Iedereen mag op drie van de vier artikelen stemmen. {{@|DeGroteEmojii}} Volgens mij zijn we een tijdje geleden gestopt met het gebruiken van de sitenotice, omdat het lang duurde voordat de juiste boodschap te zien was. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 7 dec 2024 00:03 (CET)
 
::::Voor de duidelijkheid: '''je mag op drie van de vier artikelen stemmen!''' Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 7 dec 2024 10:24 (CET)
 
::::Dat klopt, sitenotices werken niet goed, want de pagina wordt gecached, en daardoor blijven sitenotices soms wel 4 maanden staan op verschillende pagina's. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 7 dec 2024 14:08 (CET)
 
:::::Oh ja, dat is waar ook. Volgens mij had ik er echter geen last van als ik ingelogd ben, maar ik weet niet zeker hoe het met jullie zit. {{Gebruiker:DeGroteEmojii/Handtekening}} 9 dec 2024 11:57 (CET)
 
::::::Ingelogd had je daar geen last van, alleen bezoekers hadden er last van. Maar we hebben bij mijn weten nooit alleen een sitenotice gedaan voor alleen bewerkers. Het was altijd voor iedereen. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 10 dec 2024 22:09 (CET)
 
  
== Facebook ==
+
== Sjabloon Griekse God ==
Dag allemaal,
 
<p>
 
Ik zie dat de Facebookpagina van WikiKids is geblokkeerd. Wat is de inhoud die is geplaatst die gezorgd kan hebben voor deze blokkade?
 
<p>
 
Met vriendelijke groeten,
 
<p>
 
Gerard Dummer {{Gebruiker:Gerarddummer/Handtekening}} 12 dec 2024 14:09 (CET)
 
:Hoi Gerard, dat is heel vreemd; bij mij doet 'ie het wel gewoon! Ik heb ook helemaal geen melding of iets dergelijks gekregen ervan. Wanneer krijg je die melding en welke melding krijg je precies? Het enige wat ik me kan bedenken is dat er misschien een [[swastika]] in een afbeelding te zien was van een bericht over een artikel dat ging over de [[Tweede Wereldoorlog]]? Maar dat kan ik me haast niet voorstellen (het bericht over het artikel over de [[Nazicultuur]] staat er daarbij gewoon nog op). Ik heb ook expres geen (Zwarte) Piet geplaatst bij het bericht over [[Sinterklaas]]. Dus ik begrijp niet wat het zou kunnen zijn... 🤨 Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 12 dec 2024 14:29 (CET)
 
::Overigens zijn alle afbeeldingen die ik plaats op de Facebookpagina afkomstig van [[Wikimedia Commons]]. Dus het kan ook niet liggen aan copyright! {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 12 dec 2024 14:32 (CET)
 
:::Vreemd ... kan het wel gewoon zien. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 12 dec 2024 15:56 (CET)
 
:Ik heb geen Facebook account, en ik kan hem ook niet zien op https://www.facebook.com/wikikidsnl/. Met een melding dat het misschien aan de privacyinstellingen van het account ligt. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 12 dec 2024 16:16 (CET)
 
::De link die Rots geeft werkt niet, de link die S.Perquin maanden geleden op mijn OP heeft gezet wel. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 12 dec 2024 17:33 (CET)
 
:::Heb jij een link naar het profiel? Of kun je alleen die ene foto zien: [https://www.facebook.com/photo/?fbid=748455714061070 foto]. MVG, {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 12 dec 2024 19:15 (CET)
 
::::Foto met bijschrift. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 12 dec 2024 19:57 (CET)
 
De pagina is inmiddels hersteld. Ik weet niet wat er aan de hand was precies maar wel dat de pagina (ten onrechte denk ik) was geblokkeerd. {{Gebruiker:Gerarddummer/Handtekening}} 12 dec 2024 20:43 (CET)
 
:Gelukkig! Ik heb inderdaad ook geen idee wat het precies was! {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 12 dec 2024 20:57 (CET)
 
::Oningelogd kan ik nog steeds de facebookpagina niet zien. Terwijl dat van andere bedrijven wel gewoon kan. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 20 dec 2024 19:29 (CET)
 
:::Hmmm raar... Geen idee waar dat aan ligt. Mvg, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 20 dec 2024 19:51 (CET)
 
  
== De [[Wikikids:SuperSchrijfwedstrijd 2025|SuperSchrijfwedstrijd 2025!]] ==
+
Goedemorgen. ik ben bezig om de Griekse goden aan te vullen, en ik vroeg me af of daar een infobox voor was. Nee, dus. Zou daar een infobox voor kunnen zijn, een griekse god? Gr, {{Gebruiker:Wezoom/Handtekening}} 10 okt 2025 09:28 (CEST)
Dag allemaal, vanaf vandaag kun je je inschrijven voor de [[Wikikids:SuperSchrijfwedstrijd 2025|SuperSchrijfwedstrijd 2025]]! Mijn idee is om de wedstrijd te houden van '''1 t/m 31 januari 2025''', maar als anderen dit graag later willen houden dat jaar, dan kan de data uiteraard nog gewijzigd worden! Ik hoop dat veel gebruikers zich zullen inschrijven! 😄 {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 14 dec 2024 16:22 (CET)
+
:Je kan {{tl|Infobox god}} aanmaken. [[:nl:Sjabloon:Infobox god|Infobox god]] op Wikipedia kan je als voorbeeld gebruiken. Op [[Gebruiker:Groempdebeer/Project Infobox/Basisbox]] vind je een voorbeeld. De parameters vervang je door die van het sjabloon op Wikipedia. Je kan als portaal [[Portaal:Godsdienst]] invullen, en als kleur ''burlywood''. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 10 okt 2025 09:39 (CEST)::
:Hallo S.Perquin, het lijkt me ook leuk om in 2025 een SuperSchrijfwedstrijd te organiseren, maar dat kun je als gebruiker helaas niet alleen initiëren. Mijn steun heb je, maar het is belangrijk om af te wachten of andere moderatoren en gebruikers ook wat voelen voor de organisatie van de wedstrijd. Zo weten we zeker of er voldoende deelnemers – idealiter drie of meer, omdat er een gouden, zilveren en bronzen medaille worden uitgereikt – zijn. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 14 dec 2024 20:01 (CET)
+
::Zou je me daarbij een beetje kunnen helpen? {{Gebruiker:Wezoom/Handtekening}} 10 okt 2025 09:42 (CEST)
::Ah, oké! Ik ben benieuwd hoe anderen erover denken! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 14 dec 2024 20:05 (CET)
+
:::Af en bruikbaar. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 10 okt 2025 10:54 (CEST)
:::Ik denk dat het een leuk idee voor gebruikers. Zelf ga ik geen tijd hebben om mee te doen, maar kan eventueel jurylid zijn (als dat nodig is). Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 15 dec 2024 00:11 (CET)
+
::::Thx! {{Gebruiker:Wezoom/Handtekening}} 10 okt 2025 10:56 (CEST)
::::Het gaat mij helaas ook niet lukken om aan de wedstrijd deel te nemen. Net zoals Mike1023 kan ik wel jurylid zijn. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 15 dec 2024 12:54 (CET)
 
:::::Ik sluit mij aan bij Mike en Hippogryph. Ik ben wel bereid mee te doen als er in plaats van 1 maand minstens 6 maanden de tijd is om een artikel te maken. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 15 dec 2024 16:41 (CET)
 
::::::Akkoord, dat vind ik een goede oplossing! Zullen we het dan 6 maanden laten duren? {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 15 dec 2024 17:42 (CET)
 
:::::::Als je meer deelnemers kan vinden zou dat kunnen. Zoals Hippogryph zegt, minstens 3 zou fijn zijn. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 15 dec 2024 19:57 (CET)
 
Mededeling: de wedstrijd duurt nu van '''1 januari t/m 1 juli 2025'''! {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 16 dec 2024 21:26 (CET)
 
:Als er zoveel tijd voor wordt uitgetrokken, kunnen we ook de wedstrijd wat uitbreiden :). Wat mij betreft zou je een wat ruimer onderwerp kunnen kiezen, waarin je een groep artikels maakt/opknapt. Dus bijvoorbeeld [[iPhone]], waarmee je direct voor elke iPhone een kort artikeltje schrijft of een update geeft, en natuurlijk het artikel een update geeft. Of bijvoorbeeld natuur in Zuid-Holland, waarmee je een heleboel artikels schrijft/opknapt. Ik weet niet of het handig is om te beoordelen, maar hierdoor wordt de wiki wel veel meer verbeterd, dan met 1 los artikel. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 20 dec 2024 19:29 (CET)
 
::Hmmm, dat zou ook kunnen. Of misschien dat je meerdere grote artikelen mag schrijven en nomineren? Dan heb je dus meer kans dat één van jouw artikelen wint. Mvg, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 20 dec 2024 19:51 (CET)
 
:::Dat zou ook kunnen, met een maximum van ~3. Want anders bezorg je de jury wel heel veel werk. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 20 dec 2024 20:26 (CET)
 
::::Dit was niet helemaal de bedoeling van mijn tijdsverruimingsvoorstel... Ik wilde juist iets meer tijd om een inhoudelijk goed en compleet artikel neer te zetten. Doe je dat in een maand, dan wordt dat allemaal op elkaar gepropt en de meesten van ons hebben ook gewoon school en/of werk. Het was juist mijn bedoeling om het een beetje rustig te houden ;) Neemt niet weg dat als andere deelnemers, inclusief juryleden, zichzelf meer werk op willen zadelen door met meerdere artikelen deel te nemen (of na te kijken) of een persoonlijk project rond een thema willen optuigen ik dat helemaal prima vind, maar verwacht niet dat alle anderen dat ook doen. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 20 dec 2024 21:19 (CET)
 
:::::Dat snap ik, maar 181 dagen de tijd krijgen voor één goed artikel schrijven is wat mij betreft aan de lange kant. Dan vindt ik dat daar best wel wat meer bij gedaan mag/kan worden. Het was maar een opgeworpen balletje, dus niet echt een concreet plan. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 20 dec 2024 22:15 (CET)
 
::::::Niet iedereen heeft zeeën van tijd binnen die tijdspanne om daar in te steken. Als je wil dat er zo veel mogelijk leven op de site blijft zal je daar toch echt rekening mee moeten houden, anders heb je een man of drie als gemeenschap. Moet je ook niet willen. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 20 dec 2024 22:19 (CET)
 
  
== [[WikiKids]] op [[LinkedIn]] ==
+
== Halloween-logo ==
Sinds vandaag heeft WikiKids een pagina op LinkedIn! Heb je ook een LinkedIn-account? Neem dan zeker eens een kijkje op https://www.linkedin.com/company/wikikids/! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 15 dec 2024 17:38 (CET)
 
:Ziet er leuk uit! {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 20 dec 2024 19:29 (CET)
 
  
== [[Wikikids:SpreukMania|SpreukMania]] ==
+
Dag allemaal, een tijd geleden had S.Perquin enkele thematische logo's ontworpen, waaronder een Halloweenlogo ([[:Bestand:Wikikids Halloween.png]]). Misschien is het een idee om dat eerdaags te installeren? De winkels liggen inmiddels al een paar dagen vol met Halloween-producten. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 10 okt 2025 13:56 (CEST)
 +
:Dan beginnen we wel heel vroeg, thematische logo's zijn voor op de dag(en) zelf, wat mij betreft niet 3 weken van tevoren. MVG, {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 10 okt 2025 14:22 (CEST)
 +
::Ikzelf vind het niet te vroeg, hoewel ik zelf niks heb met Halloween. Je ziet tegenwoordig al veel winkels spullen verkopen hieromtrent en ook in de buurt neemt de decoratie al langzaam maar zeker toe. Het is nu misschien wat vroeg, maar ergens komende week, bijv. 17 oktober, zou wat mij betreft wel kunnen hoor. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 10 okt 2025 14:26 (CEST)
 +
:::Helemaal mee eens. De meeste bedrijven en organisaties doen Halloweenversieringen één á twee weken voor Halloween. Wat ik me van vroeger herinnerde, versierden we ons huis meestal ergens in de herfstvakantie. Vaak na de herfstvakantie begonnen ook de Halloween-knutselwerkjes op de basisschool. Ik stuurde het berichtje wat eerder nu, zodat we misschien een datum kunnen afspreken (en als herinnering). Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 10 okt 2025 16:44 (CEST)
 +
::::Denk dat het ding nu wel ingesteld kan worden. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 24 okt 2025 08:21 (CEST)
 +
:::::Ja, want over een week is het halloween. Gr. {{Gebruiker:Wezoom/Handtekening}} 24 okt 2025 08:42 (CEST)
  
[[Bestand:Dromen laten uitkomen door het najagen ervan.png|thumb|Een citaat van [[Walt Disney]]]]
+
== Sjabloon AI ==
Dag allemaal, vandaag kwam ik op het idee voor SpreukMania, een initiatief om kinderen aan het denken te zetten door middel van inspirerende [[spreuk]]en, [[Citaat|citaten]] en [[Wijsheid|wijsheden]]. Het is de bedoeling dat gebruikers een afbeelding maken met een leuk achtergrondplaatje en een inspirerende tekst op de voorgrond, zoals de afbeelding hiernaast. Het is net als de [[Wikikids:SuperSchrijfwedstrijd|SuperSchrijfwedstrijd]] een wedstrijd waarbij je (nog te bepalen) prijzen kunt winnen (zoals een [[Wikikids:Sterren|ster]] of een [[Wikikids:Gebruikersbox|gebruikersbox]], of misschien wel een [[Wikikids:Badges|badge]] als dat mogelijk is). Het doel van SpreukMania is om gebruikers te laten nadenken over belangrijke levenslessen en elkaar aan te moedigen om positief naar de toekomst te kijken. Ik denk zelf dat het een heel leuk initiatief is voor WikiKids! Ik ben benieuwd naar jullie reacties! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 16 dec 2024 22:52 (CET)
 
:Is het de bedoeling dat deelnemers zelf citaten verzinnen of al gezegde spreuken in een nieuw jasje gieten? (lees: achtergrond toevoegen). {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 17 dec 2024 16:03 (CET)
 
::Mag allebei! Dus iets opzoeken (wel dan met de naam van wie het zei erbij) of zelf iets verzinnen. Gebruikers kunnen een zelfverzonnen citaat ook baseren op iets! Binnenkort zal ik de bedoeling en regels formuleren! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 17 dec 2024 16:06 (CET)
 
:::Leuk project, maar wat mij betreft meer voor in je eigen naamruimte, niet in de Wikiruimte. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 20 dec 2024 19:29 (CET)
 
::::Hmmm oké. Vinden anderen dat ook? Want als dat is, dan zal ik het naar mijn eigen naamruimte verplaatsen! Mvg, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 20 dec 2024 19:51 (CET)
 
:::::Is misschien wel beter, in je eigen naamruimte. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 20 dec 2024 21:15 (CET)
 
  
== Sociale mediaknoppen aanpassen op [[Sjabloon:Hoofdpagina/Contact|contactpagina]] ==
+
Hoi allen, ik heb het sjabloon AI (was sjabloon van Anguilla) hernoemd naar sjabloon AI-land en voor {{tl|AI}} heb ik een nieuw sjabloon ontworpen. In het kort komt het erop neer dat er een stukje uitleg staat over vermoedens over het gebruik van AI, dat AI niet gebruikt mag worden om complete artikelen te genereren en dat een moderator gaat kijken of het artikel verwijderd moet worden. Deze artikelen belanden dus in dezelfde categorie als die waar {{tl|weg}} op staat. Misschien hebben we er iets aan. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 13 okt 2025 09:55 (CEST)
Dag allemaal, aangezien het YouTubekanaal, Twitteraccount en Instagrampagina van WikiKids inactief zijn, leek het me een goed idee om de knoppen ernaartoe weg te halen van de hoofdpagina. En aangezien er nu ook een [[Wikikids:LinkedIn|LinkedIn]]-pagina is, kunnen we die dan weer toevoegen. Dan wordt het zoiets:
+
: Misschien is het makkelijker als je dan Sjabloon:AI-Land naar Sjabloon:An vernoemd want die is nog vrij. En het is dan makkelijker te vinden. Gr,  {{Gebruiker:Thijmen4/Handtekening}} 13 okt 2025 11:32 (CEST)
<big><center>'''Volg ons op Facebook of LinkedIn!'''</center></big>
+
::In principe worden de internationale landcodes gebruikt, dus is AI correct. Een sjabloon voor Artificiële intelligentie zou ik eerder voor Gen-AI kiezen. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 13 okt 2025 11:45 (CEST)
{| style="width: 225px; text-align: center; margin: 0 auto; margin-top: 15px;"
+
:::Mijn bedoeling is sowieso om de landsjablonen met volledige naam te vervangen door een dynamische infobox, dan zijn die namen vrij. Ik wilde de naam zo kort mogelijk houden, dan kwam ik op deze oplossing. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 13 okt 2025 12:00 (CEST)
|[[File:Facebook icon 2013.svg|75px|link=https://www.facebook.com/wikikidsnl]]
+
::::Dat lijkt me niet slim. Alle landcodes zoals <nowiki>{{NL}}</nowiki> voor {{NL}} worden in zeer veel artikelen gebruikt. Dan haal je alles overhoop!!! Zie overzicht [[vlagcodes]]. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 13 okt 2025 12:39 (CEST)
|
+
:::::Mwah, dan zal ik moeten kijken of ik een kortere titel kan verzinnen voor m'n sjabloon. KI is ook al bezet, Gen-AI is weer vrij lang... Maar ik kom er denk ik wel op. Hoop ik. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 13 okt 2025 12:44 (CEST)
|[[File:LinkedIn icon.svg|75px|link=https://www.linkedin.com/company/wikikids/]]
+
::::::Gen-AI wordt steeds vaker gebruikt in plaats van AI, omdat dat snel leest als Al, vooral bij een schreefloos lettertype als Arial. Anders maak je er AIG van (AI-Gegenereerd). Ai is ook slim. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 13 okt 2025 12:45 (CEST)
|}
+
:::::::Het ding heet nu inderdaad {{tl|ai}}. Lijkt me herkenbaar en helder. Andere opties kan je ernaar laten doorverwijzen. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 13 okt 2025 13:00 (CEST)
Wat zouden jullie hiervan vinden? Ik hoor graag van jullie! (Overigens kun je op [[Wikikids:Sociale media]] sinds eergisteren een overzicht vinden van alle sociale media-accounts van WikiKids.) Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 17 dec 2024 13:20 (CET)
+
::::::::Wat denken jullie van {{tl|weg AI}} en {{tl|AI weg}}? Want {{tl|Ai}} lijkt erg op {{tl|AI}}, vind ik. Dat wordt heel onduidelijk, denk ik! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 13 okt 2025 19:46 (CEST)
:Ik vraag me zelf eerder af of het maken van extra kanalen helpend is voor WikiKids. Als kanalen binnen no time weer inactief worden kan je net zo goed 1 of geen kanalen hebben in plaats van steeds weer met een nieuw kanaal op de proppen komen. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 17 dec 2024 16:05 (CET)
+
:::::::::Denk zelf van niet. Die landcode werkt hetzelfde, {{tl|ai}} wordt alleen gebruikt door de vaste gebruikers. Je moet het ff doorhebben, maar het is ook weer niet zó verwarrend. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 13 okt 2025 20:48 (CEST)
::Dat kan ook! Maar ik verwacht dat ik de [[Facebook]]- en [[LinkedIn]]-pagina nog lang wil bijhouden. (Sowieso LinkedIn, maar Facebook vind ik ook wel leuk om te doen!) Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 17 dec 2024 16:07 (CET)
+
:Los van de naam, is de inhoud wel naar wens? {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 13 okt 2025 20:48 (CEST)
:::In dat geval lijken deze kanalen eerder bedoeld om WikiKids aan volwassenen te promoten dan bekendheid te scheppen onder de doelgroep. Dat laatste zou in ieder geval mijn prioriteit zijn, maar goed. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 17 dec 2024 16:09 (CET)
+
::Ik heb zojuist een nieuwe pagina aangemaakt: [[Wikikids:Kunstmatige intelligentie]]. Daarin staat een goede onderbouwing over waarom AI niet toegestaan is op WikiKids. Daarnaar zou ik wel verwijzen. Ik ben benieuwd wat jullie hiervan vinden! Voel je vrij om de tekst aan te passen en bijvoorbeeld argumenten aan te vullen of toe te voegen! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 13 okt 2025 20:56 (CEST)
::::Daar heb je wel gelijk in. Zelf ben ik alleen niet zo van [[TikTok]] of [[Instagram]], waar de jeugd op zit. Misschien is het dan beter om de kanalen helemaal te verwijderen? Of gewoon zo laten staan en LinkedIn toevoegen? {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 17 dec 2024 16:11 (CET)
 
:::::Als je iets met de socials doet, zou ik persoonlijk YouTube aanraden. Kan je nog leuke tutorials mee maken en het eea mee promoten. Pluspunt: iedereen met een google-account, dus praktisch iedereen, kan die filmpjes gewoon zien. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 17 dec 2024 16:14 (CET)
 
::::::Of misschien [[TikTok]]? Als ik nou eens een account aanmaak op TikTok en daar korte filmpjes plaats? Gewoon gratis video's van internet met een beschrijving? Dan stop ik met de Facebookpagina. Want die Facebookberichten worden nauwelijks bekeken... Af en toe wordt er iets gedeeld of geliket door één bepaalde Facebookgebruiker, maar daar houd het ook mee op... "Facebook is voor oude mensen," hoor ik weleens in de klas. {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 17 dec 2024 17:54 (CET)
 
:::::::TikTok moet je niet willen. Die kinderen worden de hele tijd gewaarschuwd voor privacyrisico's op TikTok en dan zit WikiKids erop? Liever niet, zou ik zeggen. YouTube is iets betrouwbaarder en heeft volgens mij nog steeds meer rijkwijdte onder de jongeren. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 17 dec 2024 18:04 (CET)
 
::::::::TikTok gaat hem denk ik inderdaad niet worden. Want ik kan wel [[rechtenvrij]]e afbeeldingen op internet vinden, maar niet verticaal. Dus YouTube lijkt me beter. Dan kan ik daar misschien voortaan wel iedere week een video uploaden van het artikel van de week. Met een mooie korte video, een effect, geluid en een vraag in beeld? Dan moet ik alleen wel de inloggegevens hebben van {{@|Gerarddummer}}. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 17 dec 2024 18:05 (CET)
 
:::::::::En het platform geeft ook meer ruimte om tutorials te maken om mensen wegwijs op WikiKids zelf te maken. Zou je ook op de site zelf naar kunnen verwijzen wil het schriftelijk niet werken. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 17 dec 2024 18:07 (CET)
 
::::::::::Dat klopt! Verder vind ik het dan ook leuker, omdat ik echt video's in elkaar kan zetten met dus leuke afbeeldingen, video's, effecten, geluiden en muziek. Dan is het echt een beleving. Vind ik ook wel leuk om wat creatiever bezig te zijn! Ik heb Gerard een bericht gestuurd op LinkedIn, dus hopelijk antwoord hij snel! {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 17 dec 2024 18:10 (CET)
 
  
== Portaal:Dictatuur ==
+
== Wikikids:Infobox  ==
Dag moderatoren, zou ik toestemming mogen hebben om [[Gebruiker:S.Perquin/Portaal:Dictatuur]] te verplaatsen naar [[Portaal:Dictatuur]]? Het portaal is zo goed als af! En kan iemand me dan helpen met het in orde maken van alle [[Wikikids:TVB|TVB]]'s enzo? Ik heb al een deus-icoontje gemaakt voor het [[Wikikids:PIM-systeem|PIM-systeem]], zie [[:Bestand:Deus dictatuur.png]]. Ik hoor graag van jullie! 😄 Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 18 dec 2024 01:42 (CET)
 
:De [[Wikikids:Rode link|rode links]] zal ik overigens morgen in orde maken! {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 18 dec 2024 01:45 (CET)
 
::Als je een TVB-box kunt maken, netzoals er op [[Gebruiker:Rots61/TVB]] staat, en die hieronder zet, dan hebben we sowieso een TVB-box. Het portaal heb ik nog niet bekeken, daar zal in vandaag of morgen naar kijken. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 19 dec 2024 21:04 (CET)
 
::Het is wel een klein portaal, wat mij betreft mag het wat uitgebreider, voordat die in de portaalruimte komt. Dit zou eerder het artikel over dictatuur zijn. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 19 dec 2024 22:55 (CET)
 
:::Dag Rots, heb je ideeën van wat er nog allemaal meer in zou kunnen? Dan zal ik dat morgen toevoegen! {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 19 dec 2024 23:02 (CET)
 
::::Ik had gemist dat er al wat over gezegd was door Hippogryph. Wat ik voornamelijk mis is een (compleet) overzichtje met landen die nu in dictatuur leven. Dat kan als los lijstje, of door ze wat duidelijker te maken in de voorbeelden van dictatuur. Voor de rest ziet het er wel prima uit, had het gister te negatief bekeken. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 20 dec 2024 19:29 (CET)
 
:::::Ik zal misschien nog een [[lijst van dictaturen]] maken! Alleen wordt dat wel moeilijk, denk ik, want wanneer is een dictatuur een dictatuur? Deskundigen verschillen daar nogal over van mening. Mvg, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 20 dec 2024 19:51 (CET)
 
::::::Op zo'n lijst kun je dan wel accenten neerzetten, maar bij veel landen is het wel duidelijk of iets naar een dictatuur neigt, met bronnen kan het dan op de lijst. Dan is het portaal nu wel 'af'. Top! {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 20 dec 2024 20:26 (CET)
 
  
== Ideeën voor 2025 ==
 
 
Hoi allen,
 
Hoi allen,
  
Het eind van het jaar nadert alweer, en gezien de input voor nieuwe ideeën van {{@|S.Perquin}} de laatste tijd leek het mij een goed plan om te inventariseren wat we volgend jaar willen doen. Ideeën met een vinkje staan zo goed als vast, met een oranje vinkje staan nog in de kinderschoenen. Wat er tot nu toe op de planning staat:
+
In het kader van het Project Infobox heb ik een uitleg en handleiding over infoboxen gemaakt, zie [[Wikikids:Infobox]]. Ik denk dat ik alles heb gehad. Klopt dat volgens jullie ook? En is alles duidelijk? Oftewel, zou je aan de hand van dit ding je eerste Infobox kunnen maken? {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 14 okt 2025 10:48 (CEST)
===Geopperd door S.Perquin===
+
:Heb 'm ff nagelopen en een paar dingetjes aangepast. Op zich denk ik dat het OK is, maar ben er natuurlijk bekend mee. Ben benieuwd of een nieuwkomer het snapt. Zelf heb ik het ook met vallen en opstaan geleerd. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 14 okt 2025 13:39 (CEST)
*{{vinkje}} - [[Wikikids:SuperSchrijfwedstrijd 2025|De SuperSchrijfWedstrijd]] (ditmaal een half jaar ipv een maand, van 1 januari tot en met 1 juli)
 
*{{bezig}} - Misschien een soort spreukenwedstrijd, [[Wikikids:SpreukMania|SpreukMania]]. (in januari?)
 
*{{bezig}} - Wellicht een heropleving van het YouTube-account.
 
===Geopperd door Groempdebeer===
 
*{{bezig}} - Wellicht een (thema)project? ''Toevoeging: rode links portalen''
 
*{{bezig}} - Vroeger werd er wel eens een [[Gebruiker:TahR/WikiGeschiedenistest|geschiedenisquiz]] gehouden. Misschien leuk om ook weer een keer te doen?
 
  
Ik kijk uit naar jullie reacties. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 18 dec 2024 11:33 (CET)
+
== Evt dynamisch Navigatiesjabloon  ==
  
=== Geopperd door Hanssain===
+
Hoi allen, ik was een beetje aan het aanmodderen met het maken van een dynamisch Navigatiesjabloon. Mijn doel is om op termijn deze Navigatiesjablonen te bekijken en net als de infoboxen te voorzien van de kleuren van het portaal. Op m'n GP zie je een ingevulde variant. Het lijkt min of meer te werken, afgezien van het feit dat de titel niet meer uitgelijnd is als je enkel afb_links of afb_rechts invult. Maar misschien kunnen we hier verder mee als de infoboxen zijn afgerond? {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 14 okt 2025 12:10 (CEST)
*{{bezig}} - Wanneer je de portalen bekijkt, dan zijn er in totaal (via PIM) nog zo'n 1800 rode links. Het zou mooi zijn als die eerst worden weggewerkt. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 18 dec 2024 11:45 (CET)
+
:Ik snap op zich je redenering, maar ik vraag me af of het de totale lay-out van een artikel ten goede komt. Als er al een infobox staat en een TVB bij een artikel, wordt een gekleurde navigatiebox dan niet te veel van het goede? Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 17 okt 2025 22:25 (CEST)
::Hoe kan je die zien? Ik neem aan dat je die niet met de hand hebt lopen tellen. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 18 dec 2024 11:50 (CET)
+
::Hangt een beetje af van de lengte van het artikel denk ik, maar wat mij betreft zorgt het juist voor duidelijkheid en uniformiteit. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 17 okt 2025 22:43 (CEST)
:::Zijn twee leuke ideeën van je, Groempdebeer! Zou jij die geschiedenistest leuk vinden om te maken? Misschien kunnen we inderdaad een dergelijk project van {{@|Hanssain}} houden en het dan het ''RodeLinkProject'' of ''RedLinkProject'' noemen? Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 18 dec 2024 12:13 (CET)
 
::::Ik kan best een poging wagen :) {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 18 dec 2024 12:26 (CET)
 
:::::Ik heb onlangs mbv de LinkTeller zowel het aantal doorverwijzingen en rode links van alle portalen bij elkaar opgeteld (zie eerder bericht). LinkTeller kun je in je voorkeuren/uitbreidingen aanvinken. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 18 dec 2024 12:48 (CET)
 
::::::Wellicht is het een idee om tijdelijk een kopie te plaatsen van het PIM-systeem met vinkjes in de vakken die geheel gevuld zijn. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 23 dec 2024 16:17 (CET) - Doe het toch tijdelijk in origineel en heb dat even aangegeven. Schakelt makkelijker. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 23 dec 2024 23:09 (CET)
 
:::::::Ik heb een kopie gemaakt van het [[PIM-systeem]] op [[Wikikids:PIM-systeem/Rode links]]. Ik heb daar alle hoofd- en subportalen in een rij gezet met een vinkje of kruisje erachter! {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 24 dec 2024 00:23 (CET)
 
Heb ze nagelopen en nog enkele groene vinkjes geplaatst. Meteen wat foutjes eruit gehaald. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 24 dec 2024 14:30 (CET)
 
*{{bezig}} - Misschien is het ook een goed idee om de [[kerndoelen]] nog eens na te lopen en te kijken of daar nog aanverwante artikelen ontbreken. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 20 dec 2024 13:09 (CET)
 
  
===Overig overleg===
+
== Sjabloon:Infobox/portaal  ==
Klinkt allemaal superleuk! Ik kijk er naar uit en zal hoogstwaarschijnlijk deelnemen. Groetjes, {{Gebruiker:Mileentje/Handtekening}} 20 dec 2024 00:08 (CET)
 
:Leuke ideeën allemaal. Een geschiedenisquiz is natuurlijk wel leuk om een keertje te doen natuurlijk. Wat je precies met het project bedoelt is niet duidelijk, wil je nieuwe portalen toevoegen, of juist de rode linkjes uit de portalen wegwerken, of juist voor elk portaal nieuwe artikels maken en toevoegen.
 
:Het YouTube-account is een project waar iemand heel veel tijd in moet steken, om er iets (een video) uit te krijgen, met de vraag of het wel daadwerkelijk nut heeft. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 20 dec 2024 19:29 (CET)
 
::Mij lijkt het superleuk om elke week een simpele video te maken! Dus met een achtergrondfoto of -video met beeldeffecten, geluidseffecten en muziek eronder. Mvg, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 20 dec 2024 19:51 (CET)
 
:::Je verkijkt je een beetje hoeveel tijd je eraan kwijt bent, voordat je iets ''goeds'' hebt. Die tijd kun je veel beter steken in het schrijven van artikels, of ander achtergrondwerk voor WikiKids. Maar als je het heel graag wilt, kun je kijken of er genoeg draagvlak voor is voor zulk soort video's. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 20 dec 2024 20:26 (CET)
 
::::De video's zullen hoogstens 20 seconden duren. Dat worden dan shorts, als het goed is! Het enige wat ik hoef te doen, is een afbeelding of video zoeken en bijvoorbeld een geluidje of muziekje. Allen uiteraard zonder copyright. En dat plak ik dan bij elkaar in een soort 'trailer' voor het artikel van de week. {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 20 dec 2024 20:43 (CET)
 
::Hoi Rots, het idee van het project is het zoveel mogelijk wegwerken van bestaande rode links dmv het aanmaken van de desbetreffende artikelen, al dan niet als beginnetje, beginnend bij portalen. Dat kan, afhankelijk van hoe het gaat, wellicht worden doorgetrokken naar de artikelen. Het is denk ik wel van belang om een soort van systematische werkwijze daarvoor te hebben. Het YouTube-kanaal is net zoveel werk als dat je er zelf van maakt. Je kan kiezen voor een wekelijkse film van 30 min., maar je kan ook bijvoorbeeld eens in de drie maanden een korte tutorial van 5-10 min. maken. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 20 dec 2024 21:12 (CET)
 
:::Dank voor de uitleg. Inderdaad, het YouTube-kanaal is net zoveel werk als je er zelf van maakt. Uiteindelijk maakt het mij niet uit of iemand er veel of weinig tijd aan kwijt is, ik wil alleen erop wijzen dat het vaak niet veel nut heeft. Ongeacht hoeveel tijd je erin zou steken. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 20 dec 2024 22:15 (CET)
 
::::Ik kan jullie helpen met de YouTube wanneer kan. {{Gebruiker:Zozo7077/Handtekening}} 20 dec 2024 23:35 (CET)
 
:::::Leuk! Ik moet alleen nog wel wachten op reactie op de e-mail naar {{@|Gerarddummer}}... Hopelijk reageert hij snel! {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 21 dec 2024 11:00 (CET)
 
  
===Thema-icoontjes===
+
Hoi allen, ik heb de {{tl|Infobox/portaal}} bij mijn weten leeggehaald door de infoboxen wet en wetenschapper om te bouwen. Alleen, [https://wikikids.nl/Speciaal:VerwijzingenNaarHier/Sjabloon:Infobox/portaal hier] staan nog steeds pagina's die hiernaar verwijzen, terwijl dat volgens mij niet zo is. Hoe kan dat? En voor de moderatoren, als het ding toch leeg blijkt zijn, kan hij dan weg? Op [[Wikikids:Infobox]] staat uitgelegd hoe variabele portalen kunnen worden ingevoegd. Dit sjabloon werkte slechter, daarom heb ik hem vervangen. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 17 okt 2025 19:07 (CEST)
Een ander idee van mij was nog om thematische logo's te gebruiken op WikiKids. [https://fr.vikidia.org/wiki/ De Franstalige Vikidia doet dat ook.] In de [[:Categorie:AfbWikikids logo]] komen al mijn gemaakte logo's. <s>Hiernaast zie je bijvoorbeeld het kerstlogo dat ik gemaakt heb!</s> Is dat leuk of is dat leuk? 😉 Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 18 dec 2024 19:15 (CET)
+
:Opgelost. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 17 okt 2025 21:17 (CEST)
:Volgens mij schenden die het auteursrecht, tenzij je toestemming hebt van de originele auteur. Ik snap trouwens geen hout van de linkteller. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 18 dec 2024 19:29 (CET)
+
 
Even tussendoor over de linkteller. Hij is inderdaad niet heel logisch. Maar in de sidebar zijn er twee opties, de ene geeft aan hoeveel linkjes er op de pagina staan. Het andere knopje geeft aan welke portalen naar deze pagina verwijzen. Op [[Wikikids:LinkTeller]] staat alles beschreven.  {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 19 dec 2024 20:56 (CET)
+
== Regeling toekenning Award en neutrale stemmen  ==
::Ze zijn allemaal afkomstig van Freepik. Op https://support.freepik.com/s/article/Blogs-and-websites lees ik: "You can use Freepik resources for your own blog and website as main element. This can be applied to the interface design of your site or as support for the posts and contents that you publish, as long as our original and editable files are not redistributed." De ''license'' bij alle afbeeldingen staan op "Free". Zou dat dan mogen, denk je? Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 18 dec 2024 19:51 (CET)
 
:::Nee, want het is niet een "main element" en volgens mij zijn ze wel "redistributed". Ik bedoelde eigenlijk het WikiKids-poppetje. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 18 dec 2024 20:06 (CET)
 
::::Oh zo! Ik heb ooit toestemming van {{@|Gerarddummer}} gekregen om het logo te uploaden op Wikimedia Commons (zie https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Logo_WikiKids_klein.png). Dus dat zou geen probleem moeten zijn. Ik vraag me nu wel af of die andere elementen wel mogen in een logo. Want WikiKids is geen commercieel bedrijf, maar een stichting van non-profit... Misschien dat {{@|Hippogryph}} dat weet, [[Wikikids:Gebruikers naar expertise 2024#Hippogryph|aangezien hij verstand heeft van rechten]]? {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 18 dec 2024 20:10 (CET)
 
De vraag is of de rechten nog bij de tekenaar liggen, of dat ze zijn overgedragen aan de stichting. Wat mij overigens stoort is dat er twee stijlen gemixed worden. Het wikikids poppetje is zwart onlijnd, de toegevoegde figuurtjes niet. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 18 dec 2024 22:33 (CET)
 
:Kleine opmerking: volgens mij gebruikt WikiKids standaard [[:Bestand:Kerstanimated.gif]] voor kerst, dus dat zou ook "gewoon" ons thematische logo kunnen zijn. Zelf vind ik de WikiKids computerman leuker met alleen een kersthoed op in dezelfde stijl als hem zelf. {{Gebruiker:DeGroteEmojii/Handtekening}} 19 dec 2024 12:06 (CET)
 
::Ik denk dat er verwarring bestaat over over de gebruiksvoorwaarden van Freepik. De gebruiksvoorwaarden van Freepik moeten zo worden uitgelegd dat het in beginsel toegestaan is om afbeeldingen te gebruiken als ze een 'secondary element' zijn. Daar is hier helaas geen sprake van, omdat de kerstboom in dit geval belangrijker is dan het WikiKids-logo. Het kerstlogo verliest namelijk al zijn toegevoegde waarde zonder de kerstboom als symbool voor kerstmis. Dan moeten we kijken naar de gebruikersvoorwaarden voor afbeeldingen als een 'main element'. Op [https://support.freepik.com/s/article/Blogs-and-websites?language=en_US deze pagina] is dan te lezen dat de afbeelding in beginsel alleen kan worden gebruikt als er direct eronder of direct ernaast 'designed by Freepik' staat. Een alternatief is het plaatsen van die regel in de zetspiegel van alle pagina's of het plaatsen van die regel in de voettekst van de marge. Alle drie de opties lijken me niet passend voor een onafhankelijke kinderencyclopedie en een organisatie zonder winstoogmerk. Lang verhaal kort kunnen we de afbeelding dan niet gebruiken. Voor het overige is de clausule over de 'original' and 'editable files' niet belangrijk, omdat die gaat over het verspreiden van het originele bestand alsof het van jou is. Daar is hier geen sprake van. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 19 dec 2024 13:07 (CET)
 
:::Beste Hippogryph, bedankt voor de heldere uitleg! Jammer dat het dus niet kan. Wellicht is het een idee om Andrea van der Putte te mailen over of zij het leuk vindt om nieuwe illustraties te ontwerpen voor WikiKids in andere thema's, bijvoorbeeld over Kerstmis. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 19 dec 2024 13:28 (CET)
 
::::<s>Zou het plaatje hier rechts wel kunnen?</s> De kerstmuts is afkomstig van [[:Bestand:Santa hat.svg]] (publieke domein) en ik heb er met behulp van https://borderize.com/ een zwarte rand om gemaakt! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 19 dec 2024 19:37 (CET)
 
:::::Hallo S.Perquin, dit plaatje kan wel worden gebruikt, aangezien het zoals je aangeeft in het publieke domein is. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 19 dec 2024 20:29 (CET)
 
::::::Is het dan misschien leuk om dit plaatje per direct als logo van WikiKids in te stellen (t/m 26 december)? Lijkt mij in ieder geval heel erg leuk! Overigens had ik nog een vraag: als iets onder de [https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.nl Creative Commons-licentie Naamsvermelding-Gelijk delen 2.0], [https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.nl Creative Commons-licentie Naamsvermelding-Gelijk delen 3.0] of [https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.nl Creative Commons-licentie Naamsvermelding-Gelijk delen 4.0] valt, mag het dan ook gebruikt worden in logo's? Want dan kan ik voor het logo voor Sinterklaas de mijter uit [[:Bestand:Amerigo with Sinterklaas 2008.jpg]] halen en de staf uit [[:Bestand:Sinterklaas zwarte piet.jpg]]. Ik hoor graag van je! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 19 dec 2024 20:42 (CET)
 
:::::::Lijkt me wel leuk, ik zal het ff doen. Maar het bestand bevat een kerstboom, en wat mij betreft mag hij gewoon zonder kerstboom, en alleen de muts. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 19 dec 2024 20:56 (CET)
 
::::::::Ja, klopt, dat is ook de bedoeling. Ik snap alleen niet waarom je de kerstboom weer ziet, want dat plaatje was door {{@|Hippogryph}} verwijderd, en ik had een ander plaatje geüpload onder een andere naam en toen gewijzigd van titel, waardoor het oude plaatje weer terugkwam. Kan je eens kijken op [[Overleg gebruiker:Rots61#Oeps...]]? Mvg, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 19 dec 2024 20:59 (CET)
 
:::::::::Had het gezien. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 19 dec 2024 21:04 (CET)
 
::::::::::Zie [[:Bestand:Wikikids Kerstmis.png]] voor het nieuwe plaatje! {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 19 dec 2024 21:23 (CET)
 
:Fijn dat het probleem met de bestandsnamen is opgelost. Wat betreft de andere afbeeldingen: die mag je inderdaad gebruiken voor logo's, zolang je aan naamsvermelding in de uploadbeschrijving doet en het bewerkte bestand onder dezelfde licentie uploadt (zolang er geen beperking voor afgeleide werken (NoDerivative) op zit, maar daar is bij de Sinterklaas-afbeeldingen geen sprake van). Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 19 dec 2024 21:44 (CET)
 
::Betekent dat dus dat het Sinterklaas- en oud en nieuwplaatje wel of niet als tijdelijk thematisch logo van WikiKids gebruikt mogen worden? Want ik ben momenteel bezig met ander plaatjes zoeken uit het publiek domein voor het logo. https://openclipart.org/ is echt een supergoede website daarvoor! Mvg, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 19 dec 2024 21:49 (CET)
 
:::Zolang ze een Creative Commons-licentie hebben zoals de afbeeldingen hierboven (of in het publiek domein vallen), is dat toegestaan. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 19 dec 2024 21:58 (CET)
 
::::Oké, goed om te weten! Maar toch zal ik voor de zekerheid alleen plaatjes gebruiken die in het publieke domein vallen en die je dus écht voor alles mag gebruiken (ook voor logo's van bedrijven enzo). Dan is het logo klaar om als tijdelijk ingesteld te worden, denk ik! En wat vind je van mijn oud en nieuwlogo? Zie [[:Bestand:Wikikids oud en nieuw.png]]. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} 19 dec 2024 22:06 (CET)
 
:::::Veel beter zo met die omlijnde kerstmuts! Vormt nu één stijl. Het vuurwerk in de achtergrond bij Oud- en nieuw icoontje kan idd zonder omlijning. Leuke aanvulling. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 20 dec 2024 09:00 (CET)
 
:::::::Vind ik ook! Ik zal ook nog voor andere feestdagen een logo maken met zwarte omlijning. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 20 dec 2024 13:17 (CET)
 
::::::::Het oud-en-nieuwlogo ziet er wat mij betreft ook goed uit. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 21 dec 2024 16:00 (CET)
 
:::::::::Het oud-en-nieuwlogo is te breed, en kan dus niet goed getoond worden. De verhouding kan maximaal 117x100 zijn. Die van oud en nieuw, is 119x100. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 26 dec 2024 20:09 (CET)
 
::::::::::Ik heb nu een nieuwe versie geüpload. Ik ben niet zo goed in rekenen, maar volgens mij moet het nu wel kloppen? Hij is nu horizontaal minder breed en verticaal iets langer. {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 26 dec 2024 21:48 (CET)
 
:::::::::::Kan nu wel denk ik. Hij is nu 115,08... bij 100. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 26 dec 2024 21:56 (CET)
 
::::::::::::En nu? Nu is 'ie precies vierkant. Én een hogere kwaliteit! {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 26 dec 2024 22:02 (CET)
 
  
===Geschiedenisquiz===
 
 
Hoi allen,
 
Hoi allen,
  
Ik heb voor het voorstel van de geschiedenisquiz een opzetje gemaakt, zie [[Gebruiker:Groempdebeer/Geschiedenisquiz]]. Uiteraard niet de quiz zelf, die is nog in de maak :) Als er genoeg deelnemers zijn en de quiz af is zouden we een periode kunnen bedenken om de quiz te houden. Ik hoor graag of jullie het iets vinden. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 20 dec 2024 14:11 (CET)
+
Ik zit inmiddels ruim 3 jaar op WikiKids, maar het is mij nog altijd onduidelijk hoe de toekenning van de Awards gaat met neutrale stemmen. Ikzelf kon op 3 mogelijke opties komen:
:Super! Ik vind het heel mooi! Mvg, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 20 dec 2024 15:15 (CET)
+
 
 +
'''1'''. Neutrale stemmen worden slechts als opkomst geteld. Het draagt niet bij aan de uitslag. Dus stel, er is een artikel met 1 voor-stem en twee neutraal-stemmen, dan krijgt het artikel een Award toegekend.
 +
 
 +
'''2'''. Omdat een neutrale stem zich niet schaart achter de status quo van géén Award, worden deze bij gelijkspel bij de voorstemmen gerekend en krijgt het artikel een Award.
  
== Gouden Award reminder ==
+
'''3'''. De neutrale stemmen worden als opkomst meegeteld, maar een artikel moet absoluut meer voor-stemmen dan neutraal- en tegen-stemmen halen. Dus stel: een artikel krijgt 2 voor-stemmen, 1 tegen-stem en 1 neutraal-stem, dan krijgt het artikel geen award. Krijgt het een extra voor-stem (totaal 3 voor, 1 tegen en 1 neutraal), dan krijgt het wél een Award. In feite reken je een neutraal-stem dan als tegen-stem.
  
Kleine reminder voor degenen die nog willen stemmen voor de voorrondes van de Gouden Award, dat kan nog tot en met zaterdag. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 19 dec 2024 20:34 (CET)
+
Zit hier de juiste optie bij, of is die er überhaupt? Ikzelf geef de voorkeur aan optie 3. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 19 okt 2025 20:51 (CEST)
 +
:Dat is hele goede vraag. Misschien is het wel handig om dat te verduidelijken, want er kan inderdaad verwarring ontstaan. Ik zou persoonlijk gaan voor optie 3. Ik vind dat een artikel een Award verdiend als een meerderheid van 50% of meer expliciet "voor" stemt. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 19 okt 2025 21:55 (CEST)
 +
::Alleen bij optie 1 heeft de neutrale stem een toegevoegde waarde. Bij optie 3 is het gewoon een tegenstem, maar dan "aardiger", bij optie 2 is het een verkapte voorstem, maar dan kritischer. Bij optie 1 blijft het zijn eigen "optie". Bij het afhandelen van Awards heb ik dat altijd als uitgangspunt genomen, en volgens mij werd dat altijd zo gedaan. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 20 okt 2025 20:38 (CEST)
 +
:::In ieder geval goed dat ik het heb aangekaart dan, aangezien we niet allemaal hetzelfde hierover denken. Er zit ook iets in het betoog van Rots61. Een neutrale stem zou een neutrale stem moeten zijn en niet zozeer een verkapte voor- dan wel tegenstem. Ik denk alleen dat de graad om een Award te winnen met "slechts" een absolute meerderheid in verhouding met andere sites als Wikipedia, maar ook in voorstellen die ik in archieven van WikiKids tegenkwam (volgens mij 66%, 75%) laag ligt. Wat mij betreft is dat gewoon goed, maar ik voel er persoonlijk weinig voor om de steundrempel verder te verlagen naar simpelweg meer voor- dan tegenstemmen. Dan voelt de benodigde steun voor mij te klein om te spreken van een Awardwaardig artikel. Een mogelijke middenweg kan zijn dat de drempel van drie uitgebrachte stemmen geldt voor de "uitgesproken" stemmen, dus voor- en tegenstemmen. Dat betekent dan dat een artikel met 2 voorstemmen, 1 tegenstem en 1 neutrale stem een Award kan krijgen. Dan behoud je de neutraliteit van de neutrale stem, maar garandeer je toch een zeker soort van debat/discussie en minimumsteun ("kiesdrempel"). Het nadeel hiervan is de complexiteit. Als je eraan gewend bent is het zo moeilijk niet, maar als je nieuw bent met de regel snap je hem niet zomaar. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 20 okt 2025 21:04 (CEST)
  
== Kerstgroeten 2024 ==
+
== Infoboxen ==
Ik dacht, ik doe het een keer centraal: wie wil, kan iets toevoegen op [[Wikikids:Kerstgroeten 2024]]. Eventueel kan het na afloop weg. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 21 dec 2024 14:14 (CET)
 
:Of is dat leuker om in het Clubhuis zelf te doen? Ook leuk voor de archieven! {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 21 dec 2024 14:42 (CET)
 
  
== Spam door Igor-accounts ==
+
Hallo allen, op de Amerikaanse politieke infoboxen na zijn alle (bij mij) bekende [[Gebruiker:Groempdebeer/Project Infobox/Afstreeplijst|sjablonen infoboxen]] nagelopen en waar nodig aangepast. De [[Gebruiker:Groempdebeer/Project_Infobox/Nieuwe_infoboxen|statische boxen]] die Groemp heeft aangegeven (zoals de Staten van Amerika) zouden nog door een dynamische box vervangen kunnen worden. Daar is wel de hulp van Rots bij nodig (vergelijkbare actie als met het omzetten van Nederlandse en Belgische gemeenten). Ik hoop hiermee dat het gebruik van Infoboxen makkelijker en eenduidiger zal zijn, ook voor toekomstige gebruikers. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 20 okt 2025 16:17 (CEST)
We worden weer overspoeld door Igors, zie [[Speciaal:Logboeken/newusers]]. Hetzelfde geval als eerst, zie [[Wikikids:Clubhuis/archief/46#Spamaccounts]]. De accounts heten nu Igorpsm, Igorxxu, Igorosp, Igoreod, Igorjpc, Igoroei, Igorklk, Igormh en Igorzpk. Kunnen deze spamaccounts geblokkeerd worden? En hoe kunnen we voorkomen dat er zulke spamaccounts worden aangemaakt? Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 21 dec 2024 14:47 (CET)
+
:Kanttekening: ik ben voorlopig nog wel bezig met het opsporen van die statische infoboxen. Die hebben geen eenduidige naam, dus dat kan nog wel maanden duren. Amerikaanse staten kunnen al wel overgezet worden, die heb ik opgespoord (behalve territoria of hoe ze dat daar ook noemen zoals Amerikaans Samoa, Puerto Rico, Guam, ...) {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 20 okt 2025 16:28 (CEST)
:Ze zijn op 1 na geblokkeerd, en hij kan nu 1 jaar lang geen account aanmaken. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 21 dec 2024 16:03 (CET)
+
::P.S.: En nog bedankt voor je enthousiaste aanpak Hanssain! Ziet er goed uit! {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 20 okt 2025 16:35 (CEST)
::Helemaal top! Waren de IP-adressen hetzelfde als [[Wikikids:Clubhuis/archief/46#Spamaccounts|de vorige keer]]? Mvg, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 21 dec 2024 17:14 (CET)
+
:::Heb voor landen (en eventueel voor Staten van Amerika) het [[Sjabloon:Infobox land]] aangemaakt. Graag grondig nakijken, dan kunnen de statische boxen hierin worden overgezet. Iets soortgelijks kan voor voormalige landen, maar dan in Olive kleur. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 20 okt 2025 17:28 (CEST)
Ik zie nu dat er om 11.40 uur weer een account is aangemaakt: Igornur. {{@|Rots61}}, weet jij hoe dit kan blijven gebeuren ondanks dat hij geblokkeerd is? Wellicht een [[reCAPTCHA]] instellen tijdens het maken van een account? Of is dat nu al? Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 22 dec 2024 12:49 (CET)
+
::::[[Sjabloon:Infobox VS staat]] staat klaar voor gebruik. Mike heeft 'm nagelopen. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 21 okt 2025 15:38 (CEST)
:Ik denk, als atechnicus, dat dat te maken heeft met het feit dat hij steeds een nieuw IP-adres kan aanmaken. Dan kan hij de IP-blok ontduiken. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 22 dec 2024 16:48 (CET)
 
::VPN en proxy.. {{Gebruiker:Zozo7077/Handtekening}} 22 dec 2024 17:39 (CET)
 
:::Zou hij dat handmatig doen of met een tool? Want anders zouden we [[reCAPTCHA]] moeten invoeren? {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 22 dec 2024 18:54 (CET)
 
::::Het lijkt mij sterk dat iemand de moeite gaat nemen om handmatig systemen te belasten. Dan heb je werkelijk niks met je leven te doen. Hij zal er wel op de een of andere manier een tool voor gebruiken. "Igor" klinkt trouwens verdacht Russisch... Is dat wel een NL IP-adres? {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 22 dec 2024 21:28 (CET)
 
:::::Geen idee... {{@|Rots61}}, kun jij meer vertellen hierover, en over de mogelijkheid van [[reCAPTCHA]] te gebruiken? {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 22 dec 2024 23:17 (CET)
 
::::::reCAPCHA wordt al gebruikt bij het aanmaken van een account, en is niet iets dat hem tegen zou houden. Het is geen oplossing voor dat probleem. Hij gebruikt inderdaad een proxy. Nu kan hij als het goed is geen accounts meer aanmaken met die naam. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 23 dec 2024 15:54 (CET)
 
  
== Tweede ronde Wikikids Awards ==  
+
== Zandbak ==
Hallo allemaal, stemronde 2 van de [[WikiKids:Awards|WikiKids Awards]] is begonnen! Geef bij alledrie de artikelen aan welke plaats jij vindt dat het artikel verdient.
 
De plaatsen worden omgezet in een aantal punten. Het artikel met de meeste punten wint de Gouden WikiKids Award 2024! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 22 dec 2024 20:31 (CET)
 
  
== [[Wikikids:WikiKids Magazine/4|WikiKids Magazine 4]] ==
+
Hoi iedereen,  
Ik heb er twee uur aan gewerkt, maar nu is het eindelijk af: de [[Wikikids:WikiKids Magazine/4|vierde editie van het WikiKids Magazine]]! Het is de grootste editie tot nu toe, dus dank allemaal voor jullie tips en suggesties! Ik ben benieuwd wat jullie ervan vinden! Mocht er nog iets heel belangrijks ontbreken, laat het me dan weten! Dan kan ik die nog toevoegen! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 26 dec 2024 18:27 (CET)
 
:Dat je er veel tijd voor nodig had verbaast me niet echt. Het ziet er weer netjes uit! Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 26 dec 2024 18:30 (CET)
 
::Er komt inderdaad veel bij kijken! Experimenteren met de broncode, informatie verzamelen, teksten schrijven, plaatjes verzamelen en noem maar op! Maar om dit één keer per kwartaal te doen, vind ik erg leuk! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 26 dec 2024 18:35 (CET)
 
:::Ziet er echt heel goed uit! {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 26 dec 2024 21:09 (CET)
 
  
== [[Gebruiker:Revitalize|Een nieuw ontwerp voor de hoofdpagina]] ==
+
Vroeger had je bij de [[Wikikids:Zandbak]] zo'n balk die zei dat je daaronder aan de slag kon. Die balk is verdwenen, geen flauw idee hoe, waarom en wanneer, en nu gebeurt het wel dat de hele zandbak wordt leeggehaald. Ik heb ter vervanging van de balk een stukje toegevoegd (laten staan, hieronder experimenteren) en de oldid aangepast naar die versie. Vinden jullie dat iets? {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 20 okt 2025 16:19 (CEST)
 +
:Dat had ik inderdaad gedaan, zie [[Wikikids:Clubhuis/archief/50#Wikikids:Zandbak]]. Maar goed dat je het nu hebt gewijzigd! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 21 okt 2025 18:35 (CEST)
  
Dag allemaal,
+
== Sjabloon infobox oorlog.  ==
  
Zoals jullie misschien hebben kunnen merken, ben ik van 24 december t/m vandaag bezig geweest met [[Gebruiker:Revitalize|een nieuw ontwerp voor de hoofdpagina]]. De oude hoofdpagina is ontworpen door {{@|Apoo}} en is het huidige ontwerp sinds 1 februari 2020 (als het goed is).
+
Hallo allen. Op het artikel [[Chaco-oorlog]] bij het sjabloon infobox  dit geschreven:
  
Ik heb even onderzoek gedaan naar wat kinderen het meeste zou aanspreken, en heb inspiratie opgedaan van talloze spelletjeswebsites, kinderzoekmachines, kindernieuwswebsites, e.d. uit allerlei verschillende landen. Persoonlijk denk ik dat deze nieuwe hoofdpagina kinderen meer aanspreekt door de warme, zachte kleuren, waardoor de hoofdpagina één geheel is. Naar mijn mening oogt het ontwerp voor de nieuwe hoofdpagina veel kalmer, vrolijker, speelser en ook overzichtelijker dan de huidige hoofdpagina.
+
| partij1          =  [[Paraguay]]
  
Het leuke is trouwens dat er in mijn ontwerp allerlei elementen terug te vinden zijn van oude hoofdpagina's. Zo is [[Gebruiker:Revitalize/Hoofdmenu|het hoofdmenu]] bijvoorbeeld gebaseerd op het huidige hoofdmenu en zijn de kleuren gebaseerd op de kleuren van [[Gebruiker:S.Perquin/Hoofdpagina 2010|de hoofdpagina in 2010]]. De vlaggen van landen (bij "Kinderwiki's in andere talen") zien er nu ook een stuk frisser uit en het lettertype van de kop (bij "Welkom op WikiKids") lijkt meer op het lettertype die gebruikt is in het logo van WikiKids.
+
| partij2          = [[Bolivia]]
  
Volgende week zal ik op de [[buitenschoolse opvang]] – waar ik vakantiewerk doe – eens aan kinderen vragen (variërend van zo'n 4 t/m 13 jaar oud) welke hoofdpagina hen het meeste aanspreekt en waarom. En ook naar verbeterpunten, zowel over de opmaak (kleuren, pictogrammen, lettertypen, lettergroottes, enz.) als de overzichtelijkheid (is alles duidelijk, is de tekst simpel maar helder geformuleerd, is alles informatie vindbaar, enz.?).
+
Dit zijn de strijdende partijen, maar dat maakt niet zoveel uit. Het gaat meer om dat ik het heb opgeschreven maar het er niet staat in de infobox. (zoals je kan zien bij het artikel). Weet iemand wat er aan de hand is met de infobox? Groetjes, {{Gebruiker:Wezoom/Handtekening}} 22 okt 2025 12:02 (CEST)
 +
:partij1 en partij2 zijn geen werkende parameters, zoals dat heet. Op {{tl|Infobox oorlog}} staan de werkende parameters. Ik heb trouwens een overzichtspagina gemaakt voor de infoboxen ([[Wikikids:Infobox]]). Heb deze vervangen voor je. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 22 okt 2025 12:15 (CEST)
  
Ik ben heel erg benieuwd wat jullie van het nieuwe ontwerp vinden en ik hoor dan ook graag van jullie!
+
== Video's op wikikids. ==
 +
Recent wou ik een video uploaden van iemand die de 67 beweging deed, maar dat lukte niet, Sowieso, zijn er op deze wiki geen video's. Hoezo lukt dat niet? Weet iemand dat? {{Gebruiker:Wezoom/Handtekening}} 28 okt 2025 11:37 (CET)
 +
:Bij mijn weten heeft WikiKids niet alle faciliteiten die Wikipedia wel heeft. Een video is er daar een van. Ik denk dat dat te maken heeft met de opslag (video neemt veel ruimte in). Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 28 okt 2025 12:08 (CET)
 +
::Het uploaden en plaatsen van video's is volgens mij gewoon uitgeschakeld / nooit ondersteuning voor geregeld / heeft ooit gekund maar na een software-update deed ie het niet meer (zoals met geluid). Het klopt inderdaad dat video's meer ruimte innemen dan foto's, maar dat lijkt me geen probleem aangezien je op Commons ook video's kunt uploaden. {{Gebruiker:DeGroteEmojii/Handtekening}} 29 okt 2025 11:00 (CET)
  
Met vriendelijke groet,
+
== Uitleg: Tweede Kamerverkiezingen en nieuwe zetelverdeling ==
  
{{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 28 dec 2024 19:59 (CET)
+
Beste iedereen, om misverstanden te voorkomen een nieuwe uitleg over het verdere verloop van de [[Tweede Kamerverkiezingen 2025]]. De uitslagen van die momenteel (en morgen) op televisie verschijnen is nog niet de officiële uitslag. '''De officiële uitslag wordt door de Kiesraad pas op 7 november vastgesteld. De installatie van de nieuwe Tweede Kamer vindt pas plaats op 12 november. Tot die tijd gelden de oude zetelaantallen voor de partijen.''' Ik vraag jullie daarom alvast niet de aantallen aan te passen. De huidige uitslag is weliswaar een goede indicatie, maar er kunnen 1 of 2 zetels verschil tussen zitten ([https://www.tweedekamer.nl/zo-werkt-de-kamer/verkiezingen-en-formatie-2025 zie website Tweede Kamer voor meer informatie]). Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 29 okt 2025 23:07 (CET)
:Om het overzichtelijk te houden, kan op '''[[Overleg gebruiker:Revitalize|deze pagina]]''' alle feedback gegeven worden! {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 28 dec 2024 20:51 (CET)
+
:En niet alle stemmen zijn al geteld. {{Gebruiker:Wezoom/Handtekening}} 30 okt 2025 07:47 (CET)
::Mijn ontwerp is af, en te zien op [[Gebruiker:Groempdebeer/Hoofdpagina]]. Opmerkingen kunnen op de overlegpagina aldaar. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 29 dec 2024 16:22 (CET)
+
::Dat klopt ook, maar sommige mensen verwarren de ''exit poll'' met de echte uitslag. Gebruikers kunnen erg enthousiast zijn en alvast getallen gaan aanpassen. Het oude zetelaantal geldt nog tot 12 november. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 30 okt 2025 12:21 (CET)
Inmiddels heb ik [[Gebruiker:Revitalize/v1.4|versie 1.4]] gemaakt. In de tabel op [[Gebruiker:Revitalize]] vind je alle aanpassingen die ik bij elke nieuwe versie heb doorgevoerd. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} 31 dec 2024 00:15 (CET)
+
:::De prognose van de exitpoll staat op de pagina van de verkiezingen. Wat mij betreft wordt nu alleen nog maar de einduitslag toegevoegd als de Kiesraad zover is. De prognoses nu zijn namelijk weer anders. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 30 okt 2025 14:29 (CET)
:Zal er na mijn vakantie naar kijken. Ziet er al veelbelovend uit. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 31 dec 2024 01:04 (CET)
+
::::Ik heb op het artikel [[Tweede Kamer]] (met de tekst van Hanssain) het volgende sjabloon toegevoegd:
::Ik vind het ontwerp er in algemene zin goed uitzien. Het is denk ik wel beter om alle tekst links uit te lijnen, omdat het verschil in uitlijning (mijns inziens) ervoor zorgt dat de pagina er ietwat rommelig uitziet. Om diezelfde reden is het denk ik ook beter om bredere marges te hanteren tussen de verschillende vakjes/de tekst en de randen van een vakje. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 1 jan 2025 14:07 (CET)
+
{{opheldering|Op 7 november 2025 zal de [[Kiesraad]] in een openbare zitting de definitieve uitslag vaststellen, waarna de nieuwe Tweede Kamer op 12 november 2025 zal worden geïnstalleerd. Tot die tijd geldt de oude zetelverdeling voor de Tweede Kamer.}}
:::Beste Hippogryph, ik zal jouw reactie ook even plaatsen op [[Overleg gebruiker:Revitalize/v1.4]] en daar reageren! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} 1 jan 2025 20:29 (CET)
+
::::Is het een idee om dit ook toe te voegen op de artikelen van de partijen? Ik merk dat die veel in het nieuws zijn en dus frequenter worden opgezocht. Misschien dat het voor lezers vreemd is als er staat "PVV: 37 zetels" terwijl het er in prognose 26 zijn. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 31 okt 2025 12:41 (CET)
 +
:::::Ik merkte sowieso dat er niet altijd duidelijk het jaartal (idg 2024-heden) vermeld wordt. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 31 okt 2025 12:48 (CET)
 +
::::::Zojuist op de NOS-app: ANP: D66 winnaar verkiezingen - [https://nos.nl/l/2588474#UPDATE-89898960 NOS]. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 31 okt 2025 12:56 (CET)
 +
:::::::Het lijkt me goed om dit sjabloon ook toe te voegen op de artikelen van de partijen. Dat kan inderdaad verwarring voorkomen. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 1 nov 2025 16:57 (CET)
 +
::::::::Bon, dan voeg ik die toe aan alle partijen die tijdens de verkiezingen zetels gehad hebben + NSC. @Hanssain: Ik begrijp de opmerking over het jaartal niet helemaal. Kun je een voorbeeld van een pagina geven? Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 1 nov 2025 17:03 (CET)
 +
:::::::::Ik heb het sjabloon ook toegevoegd aan partijen die een gelijk aantal zetels lijken te houden (bijv. DENK en SGP) voor de zekerheid (ook vanwege restzetels). Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 1 nov 2025 17:10 (CET)
  
== Stamboom ==
+
== Infobox kabinetsformatie  ==
Hallo iedereen
 
  
Ik vroeg me af of je op Wikikids net zoals op Wikipedia stambomen kunt invoegen?
+
Hoi allen,
En zo ja, hoe moet je dat dan doen?
 
  
Groetjes Eline {{Afz|Elinevr111}}
+
Ik heb alvast wat voorwerk verricht voor de volgende fase van de Nederlandse politiek: de formatie. Zo heb ik het artikel [[kabinetsformatie Nederland 2025]] aangemaakt, wat enkelen van jullie al hebben gevonden. Voor het overzicht heb ik ook een nieuwe infobox aangemaakt: de {{tl|Infobox kabinetsformatie}}. Op [[Gebruiker:Groempdebeer/Kladblok|mijn Kladblok]] vind je een ingevulde variant voor de [[Kabinetsformatie van het kabinet-Schoof]]. Is het iets? Missen er parameters? Anderszins opmerkingen over het sjabloon? Als alle parameters erin staan voeg ik de uitleg toe en plak ik hem op de kabinetsformatiepagina's. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 31 okt 2025 14:00 (CET)
:Volgens mij moet iemand daarvoor het sjabloon:Stamboom van Wikipedia hier ook maken. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 29 dec 2024 12:48 (CET)
+
:Het sjabloon ziet er wat mij betreft goed uit. Ik denk dat het toevoegen van meer parameters afdoet aan de functionaliteit van het sjabloon, omdat de hoeveelheid informatie het dan onoverzichtelijk zou maken. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 1 nov 2025 18:32 (CET)
::Hoi Elinevr111, dat kan volgens mij niet. Waar het wel kan, is op [[WikiTree]], zie https://www.wikitree.com/. Dat is een superhandige wiki voor het maken van stambomen. Ik heb ook een account, kijk maar eens op https://www.wikitree.com/wiki/Perquin-3. Het is best makkelijk om profielen aan te maken, dus misschien vind je dat wel leuk om te doen! Groetjes, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 29 dec 2024 12:51 (CET)
+
::Bedankt voor je reactie, ik zorg vandaag ergens dat het sjabloon in gebruik genomen wordt. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 2 nov 2025 10:21 (CET)
:::Of bedoel je inderdaad een stamboom voor bekende personen en niet van jouw eigen familie? Dan zou https://nl.wikipedia.org/wiki/Sjabloon:Stamboom inderdaad ook op WikiKids gemaakt moeten worden! {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 29 dec 2024 12:52 (CET)
+
 
::::Ik heb iets geprobeerd met het sjabloon kwartierstaat 4 van Wikipedia. Lijkt te werken. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 29 dec 2024 12:53 (CET)
+
== Nieuwe terugverwijsboxen (TVB's) ==
:::::Zie [[Gebruiker:Groempdebeer/Stamboom Karel V]]. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 29 dec 2024 12:59 (CET)
+
Dag allemaal, op mijn gebruikersaccount [[Gebruiker:Revitalize]] wil ik nieuwe TVB's (terugverwijsboxen) ontwerpen die meer passen bij het uiterlijk van WikiKids. Nu zijn de huidige TVB's m.i. te fel, opvallend en prominent aanwezig. Ik vroeg me af hoe het systeem van de TVB's precies in elkaar zit. Het is erg ingewikkeld, vind ik. Want er staan allerlei codes op:
::::::Goed gedaan, Groemp! Ik zou zeggen, maak er een sjabloon van in de sjabloonnaamruimte! Mvg, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 29 dec 2024 13:04 (CET)
+
* [[Gebruiker:Rots61/TVB]]
:::::::Super Groemp! Zoiets zocht ik al een poos voor de Bourgondiërs. Dan zou dat wellicht ook kunnen werken voor afstammingen van planten- en diersoorten. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 29 dec 2024 13:20 (CET)
+
* [[Sjabloon:TVB]]
::::::::Dat was precies wat ik zocht, dankjewel. Eline {{Afz|Elinevr111}}
+
* [[Sjabloon:TVB/Switch]]
:::::::::Je kan hem gebruiken als Sjabloon:Stamboom1. Zie [[sjabloon:Stamboom Karel V]] voor een voorbeeld. Overigens is er ook een [[sjabloon:Stamboom]], met [[sjabloon:Stamboom Jakob]] als voorbeeld. Veel succes! {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 29 dec 2024 15:59 (CET)
+
* [[Sjabloon:TVB/Sjabloon]]
 +
Dus hoe werkt alles? Wat heeft invloed op wat? En hoe kan ik een concept maken voor bijv. drie verschillende TVB's naast elkaar? Ik wil graag de TVB's van filosofie, sciencefiction en heelal en astronomie als voorbeeld gebruiken. Wellicht dat iemand me kan helpen om de standaard TVB's op [[Gebruiker:Revitalize/TVB's/v1.0]] te plaatsen, zodat ik ze helemaal kan aanpassen? Ik hoor graag van iemand! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 1 nov 2025 16:08 (CET)
 +
:Hoi S.Perquin, ik snap niet helemaal wat je wil doen. Ikzelf denk dat een uiterlijk à la de vernieuwde infoboxen (afgeronde hoeken ed) en de hoofdpagina wel wenselijk is, maar verder snap ik hem niet. Die code heeft Rots ergens in zijn naamruimte gebruikt ([[Gebruiker:Rots61/JS-TVB.js]]) voor de werking. Ik neem aan dat die complexiteit nodig is (" If it works, don't touch it"). {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 1 nov 2025 16:25 (CET)
 +
::Dag Groempdebeer, ik dacht eraan om de terugverwijsboxen een hele lichte kleur, bijna wit, te geven. Hiermee wil ik eens experimenteren. En dan inderdaad een omlijning met iets rondere randen. En dan van <code>Aanpassen</code> wil ik bijvoorbeeld <code>[ aanpassen ]</code> maken met een iets kleinere lettergrootte (zoals ook <code>[ bewerken | brontekst bewerken ]</code> in artikelen staat (dezelfde stijl dus)). En wellicht ook in plaats van <code>Dit artikel valt onder het portaal X.</code> een iets andere tekst of formulering. Relatief kleine aanpassingen dus! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 1 nov 2025 16:31 (CET)
 +
:::Ik zou zeggen, maak maar een ontwerp in je naamruimte of in die van Revitalize. Misschien snap ik het dan beter. Het klinkt vooralsnog niet als iets waar ik enorm fan van ben. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 1 nov 2025 16:47 (CET)
 +
::::Dank voor je reactie! Alleen, dan moet ik wel even weten hoe ik een ontwerp kan maken. Want nu zijn er volgens mij drie pagina's aan codes die ik niet eenvoudig echt op één pagina kan plaatsen, want de ene code verwijst door naar een andere code; de codes op de ene pagina zijn met de codes op de andere pagina's verbonden. Dus ik kan niet één code kopiëren; dat zit dus verweven met de andere codes. Wellicht dat {{@|Rots61}} of {{@|Hippogryph}} me met deze ICT-vraag kunnen helpen? Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 1 nov 2025 17:01 (CET)
 +
:::::[[Sjabloon:TVB/Sjabloon]] is de basis van het ontwerp. Kopieer de broncode naar Gebruiker:Revitalize naamruimte, en pas die daar aan. Vervolgens kan je het eindresultaat "importeren" als een sjabloon op een andere pagina in je gebruikersnaamruimte en daar met de parameters werken, zoals op [[Gebruiker:Groempdebeer/Kladblok]]. Snap je hem? {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 1 nov 2025 17:20 (CET)
 +
::::::Yes, ik ga eens experimenteren! Mvg, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 1 nov 2025 17:30 (CET)
 +
Wat vinden jullie van mijn vijf voorbeeldontwerpen? Zie [[Gebruiker:Revitalize/TVB's/v1.0]]. Over de exacte kleuren moeten we nog even goed nadenken, maar zulke tinten die ik nu heb gebruikt vind ik zelf wel het mooist. Volgen we de kleuren in [https://bibliotheekwijzer.nl/wp-content/uploads/2024/03/Informatieve-boeken-in-juiste-kast-maart-2024.pdf het PIM-systeem uit bibliotheken]? Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 2 nov 2025 10:05 (CET)
 +
:Doen we deze discussie niet beter op de OP? {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 2 nov 2025 10:09 (CET)
 +
::Oh ja, slimme opmerking. Ik maak even een pagina aan! {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 2 nov 2025 10:10 (CET)
 +
:::'''Reageren kan op [[Overleg gebruiker:Revitalize/TVB's]]!''' Mvg, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 2 nov 2025 10:14 (CET)
 +
 
 +
=== [[Gebruiker:Rots61/TVB]] samenvoegen in [[Wikikids:PIM-systeem]] ===
 +
Wat is overigens het doel van [[Gebruiker:Rots61/TVB]]? Het lijkt alsof dit een overzichtpagina is van alle TVB's, maar het is al sterk verouderd. Wellicht is het een idee om dit te integreren in het [[Wikikids:PIM-systeem]]? Dan blijft het overzichtelijk en is het meer onderhoudsvriendelijk. Mvg, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 1 nov 2025 16:11 (CET)
 +
:Op [[Gebruiker:Rots61/TVB]] staan de boxen zichtbaar, aanvankelijk als ontwerp nog tijdens het [[Wikikids:Wikiproject/WikiKids gebruiken]] in 2023. Ik raad je aan om deze pagina van Rots over te nemen en onder elke TVB een alternatief te zetten ter beoordeling. T.z.t. kan dan de broncode van de nieuwe versie op de juiste plek worden overgenomen. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 1 nov 2025 16:47 (CET)
 +
::Dus eerst even tot overeenstemming voor een nieuw ontwerp komen, denk ik? Voordat we bijv. in [[Wikikids:PIM-systeem]] een nieuwe kolom zouden maken met iedere TVB bij ieder portaal? Er zijn vele manieren waarop de TVB's gemaakt kunnen worden qua kleuren. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 1 nov 2025 17:03 (CET)
 +
:::Dat lijkt me idd de juiste weg. Het bekende 'verbouwen met de winkel open'. Je houdt dan de boel werkend en je kunt toch de anderen laten meekijken hoe je het voor je ziet, net zoals je met de hoofdpagina hebt gedaan. Als je ze dan nummert, kun je er ook naar verwijzen op de overlegpagina, zoals we bij de infoboxen doen ([[Gebruiker:Groempdebeer/Project Infobox]]). Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 1 nov 2025 17:18 (CET)
 +
 
 +
== Skin ==
 +
Ligt bij jullie de skin (blauwe achtergrond) er ook uit of ligt het aan mij? {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 2 nov 2025 14:27 (CET)
 +
:Viel me ook al op; bij mij is deze ook weg, inderdaad! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 2 nov 2025 14:32 (CET)
 +
::Die is inderdaad verdwenen. Ik zal even een mailtje naar Gerard sturen. Wss is het dan morgen opgelost. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 2 nov 2025 19:11 (CET)
 +
:::Heb antwoord gekregen: het probleem is inmiddels bekend bij Kennisnet en wordt (waarschijnlijk) morgen opgelost. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 2 nov 2025 22:05 (CET)
 +
::::Goed gedaan, Mike! {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 3 nov 2025 08:16 (CET)
 +
 
 +
== Kleurenpalet huisstijl ==
 +
Dag allemaal, we zijn nu bezig met het ontwerpen met terugverwijsboxen (zie [[Gebruiker:Revitalize/TVB's]]) en kwamen op een dilemma: de kleuren... De kleuren zoals die nu zijn in het [[Wikikids:PIM-systeem]] passen niet helemaal goed bij elkaar. Sommige tinten zijn erg fel of contrasterend, terwijl andere juist wat flets ogen. Daardoor oogt het geheel wat rommelig in plaats van één rustig palet. Op [[Gebruiker:Revitalize/Kleurenpalet huisstijl]] heb ik een aantal kleurenpaletten geplaatst. Je kunt gewoon aan ChatGPT kleuren opvragen die bij een palet passen, zoals bruin of grijs. Maar om nou voor sjabloon A bijv. de kleur <span style="background-color:#636B2F; color:black; padding:2px 6px; border-radius:4px;">olijfgroen</span> te gebruiken, sjabloon A <span style="background-color:#FAD6A5; color:black; padding:2px 6px; border-radius:4px;">pasteloranje</span> en sjabloon C <span style="background-color:#4E9DD5; color:black; padding:2px 6px; border-radius:4px;">fris blauw</span> vind ik erg lelijk ogen. Dus graag reactie! 😄 Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 2 nov 2025 15:00 (CET)
 +
:'''De discussie kan gevoerd worden op [[Overleg gebruiker:Revitalize/Kleurenpalet huisstijl]]!''' {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 2 nov 2025 15:10 (CET)
 +
 
 +
== Laatste maand voor Award-nominaties ==
 +
 
 +
Dag allemaal, in december gaan we weer stemmen voor het beste Award-artikel van 2025. Als je nog mooie artikelen weet die een Award verdienen, kun je die deze maand nog op [[wikikids:Awards]] nomineren. In december is het niet mogelijk om nieuwe Award-artikelen te nomineren. Dat kan weer vanaf januari 2026. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 2 nov 2025 15:27 (CET)
 +
 
 +
== Nieuwe ontwerpen en 20 jaar WikiKids ==
 +
 
 +
Hoi allen,
  
== Gelukkig nieuwjaar! 🎉🎊 ==
+
{{@|S.Perquin}} heeft het initiatief genomen om een aantal zaken te "herontwerpen", zoals de TVB's, maar ook het kleurenpalet van PIM. In het kader van de andere veranderingen zoals een nieuw portaaldesign van {{@|Hanssain}}, de nieuwe hoofdpagina begin dit jaar en de opfrisbeurt van de infoboxen, en het vooruitzicht van het twintigjarig jubileum van WikiKids op 29 januari a.s., lijkt het mij een goed idee om even "op de rem te trappen." Ik wil graag samen met jullie kijken of we in de periode rond het jubileum een soort evaluatie (onderling) kunnen houden, met wat er goed gaat en wat er beter kan/anders moet. Hierin nemen we wat mij betreft het volgende mee:
 +
* '''Huisstijl''':
 +
** ''Kleurenpalet'': S.Perquin wil een nieuw kleurenpalet voor PIM. Het is daarbij noodzakelijk het kleurenpalet over de hele linie door te trekken wat mij betreft, dus infoboxen, TVB, etc.;
 +
** ''Rondingen'': De laatste tijd keren rondingen meer terug in het design (Infoboxen, hoofdpagina). Wat mij betreft wordt dit doorgezet in de portalen, TVB's, etc.
 +
** ''Logo'': Het logo is het uithangbord van de site en zal naadloos moeten aansluiten op de huisstijl. Dit logo gaat inmiddels ook al weer een flink aantal jaar mee. Wellicht is het het overwegen waard om te evalueren of het logo nog representatief is voor het WikiKids van 2025 en later?
 +
** ''TVB's'': Deze worden momenteel herontworpen door S.Perquin. Wat mij betreft moet dit een geheel gaan vormen met de infoboxen kwa uiterlijk.
 +
** ''Infoboxen'': De infoboxen zijn/worden vernieuwd, maar met de nieuwe kleuren moeten die ook weer worden aangepast. Mogelijk zijn er nog verdere op-/aanmerkingen van jullie kant?
 +
** ''Portalen'': De portalen hebben twee verschillende designs. Deze sluiten niet aan op de hoofdpagina (niet rond) en de kleuren moeten ws worden aangepast vanwege aanpassing kleurenpalet PIM. Een mooi moment om deze verder te evalueren.
 +
** ''Hoofdpagina'': Hoewel onlangs opgefrist, met een nieuwe huisstijl en nieuw kleurenpalet zal deze kwa vorm enigszins heroverwogen moeten worden, of misschien zelfs meer.
 +
** ''Jullie inbreng'': Wie weet hebben jullie nog ideeën?
 +
* '''WikiKids-naamruimte''': Enkele zaken in de WikiKids-naamruimte zijn/zullen verouderd zijn. Dit zal moeten worden aangepakt? Verder één duidelijke centrale plek om alle belangrijke dingen terug te vinden zou heel erg fijn zijn.
 +
* '''PIM-systeem''': Naast het vernieuwde kleurenpalet zullen we misschien ook de naam moeten evalueren. In hoeverre is het nog het PIM van de bieb, en heeft het misschien een andere naam nodig die beter past bij de rol op WikiKids?
 +
* '''Jullie inbreng''': Ik ben hoogstwaarschijnlijk iets vergeten, dus als jullie ideeën hebben, laat het weten.
 +
Ik stel voor om ergens in de komende tijd op [[Wikikids:20 jaar WikiKids]] een beginnetje te maken met de evaluatie, als jullie het ook iets vinden. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 3 nov 2025 10:19 (CET)
 +
:Over het logo: het maakt me vrij weinig uit of we het huidige of een nieuw ontwerp gebruiken. Mij lijkt het wel slim om het huidige logo scherper te maken (als dat behouden blijft). In 2006 was de beeldkwaliteit immers een stuk slechter dan in 2025. Ik zag laatst een video van iemand die New Super Mario Bros. speelde; een spel voor de Nintendo DS uit 2006 dat ik zelf nog heb gespeeld. Je zou het haast niet geloven, maar de onscherpe beeldkwaliteit werd toentertijd als erg modern en scherp gezien. Volgens mij is het mogelijk om het logo scherper te maken, waardoor de zwarte lijnen er minder korrelig uitzien. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 3 nov 2025 12:26 (CET)
 +
::In het kader van het kijken naar / onderzoeken van de kleurstijl heb ik een artikel aangemaakt over [[Pantone]], met daarbij een kleurpalet met HEX nummers. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 3 nov 2025 12:34 (CET)
 +
:::Ik sta op zich wel open voor nieuwe veranderingen en voorstellen als een meerderheid van de gebruikers dit wenst, maar veel van deze zaken zijn twee jaar geleden nog besloten met het [[Wikikids:Wikiproject/WikiKids gebruiken]]. De noodzaak om de PIM-kleuren opnieuw te bepalen en de vormgeving van de hoofdpagina weer op de schop te gooien, zie ik zelf dus niet zo. Het uniformiseren van de portalen en het vernieuwen van de WikiKids-naamruimte lijkt me wel een goede zaak. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 3 nov 2025 13:25 (CET)
 +
::::Ik zal hier ook nog mijn eigen mening over geven:
 +
::::* Kleurenpalet: ik zit een beetje tussen "behouden" en "aanpassen" in. Enerzijds behouden, want het doel is juist herkenning en associatie aan te leren tussen thema's, anderzijds aanpassen, want de kleuren hebben inderdaad niet dezelfde "toon", om het zo maar te zeggen.
 +
::::* Rondingen, TVB's en portalen: wat mij betreft worden de rondingen doorgevoerd in de TVB's en de portalen, gelijkend op de infoboxen. Portalen krijgen wat mij betreft uniform design.
 +
::::* Hoofdpagina: Hoeft van mij niet worden aangepast als PIM hetzelfde blijft. Het stoort mij wel enigszins dat de portalen op de hoofdpagina niet hun PIM-kleur meekrijgen, maar dat is ook alles.
 +
::::* PIM: aangezien het systeem niet 1 op 1 overeenkomt met de kleuren van het originele PIM ben ik voorstander van een andere naam.
 +
::::* WikiKids-naamruimte: Opfrissen, ordenen en een duidelijke centrale plek.
 +
::::* Logo: Voor mij voelt de stijl van het logo niet meer passend bij de vernieuwingen die in de afgelopen jaren zijn doorgevoerd. Ikzelf ben voorstander van een minder "cartoonachtig" logo, met minder felle en meer rustigere kleuren. Ik ben me er terdege van bewust dat dit een flinke impact heeft, aangezien het huidige logo al jarenlang, volgens mij ook een kleine 20 jaar, het uithangbord is van de site.
 +
::::Nog reagerend op {{@|Hippogryph}}, tijdens dat project zijn veel zaken besproken. Wel moet daarbij worden aangemerkt dat de hoofdpagina pas later is gekomen. Die is dus anders in stijl en uiterlijk. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 3 nov 2025 13:54 (CET)
 +
:::::Je hebt gelijk dat dat inderdaad niet besproken is tijdens dat specifieke project. Toch is over de hoofdpagina (naar ik mij kan heugen) destijds wel uitgebreid over overlegd en over gestemd, waarbij er na een enigszins lang en verder zorgvuldig proces een compromis is gesloten. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 3 nov 2025 14:01 (CET)
 +
::::::Doel je wat betreft het compromis op de hoofdpagina, of op het bredere plaatje? {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 3 nov 2025 14:06 (CET)
 +
:::::::Het bredere plaatje, dus eigenlijk op alles. Destijds is hier al veel over overlegd en over gestemd. Als er echt een brede behoefte leeft om zaken aan te passen, vind ik dat prima, maar ik wil er wel graag op wijzen dat het waarschijnlijk weer een tijdje gaat kosten om over de gehele huisstijl een nieuw compromis te sluiten, terwijl de huidige huisstijl pas twee jaar bestaat (en de nieuwe hoofdpagina nog geen jaar: [[Overleg gebruiker:Revitalize/Hoofdpagina]]). Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 3 nov 2025 14:09 (CET)
 +
Zoals ik al eerder heb aangegeven, ben ik er voorstander van om eerst de infoboxen op orde te krijgen (first things first), waarbij de punten worden gehanteerd zoals Groemp op de projectpagina heeft aangegeven ([[Gebruiker:Groempdebeer/Project Infobox]]). Daar zit nog veel werk in. Ook de opbouw van de categorie-indeling behoeft nog steeds aandacht (zie [[Wikikids:TVB/Portalen|TVB]]). De huisstijl is op zich niet onbelangrijk, maar van later zorg. Wat mij betreft kan Sander er wel verder onderzoek daar naar doen, maar in inpassen heeft m.i. minder prioriteit. Bovendien heb ik @Gerard Dummer een bericht gestuurd om te kijken naar de status (rol) van WikiKids, ook in het kader van de ontwikkelingen op gebied van AI en de invloed daarvan op het onderwijs en indirect op WikiKids. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 3 nov 2025 14:30 (CET)
 +
:Vanuit een marketingperspectief: bedrijven en organisaties herzien hun huisstijl ongeveer iedere vijf tot tien jaar. Te veel (grote) wisselingen in een korte tijd zijn te ontraden. Dat kan averechts en verwarrend werken. Voor kleine wijzigingen geldt dat natuurlijk niet. Ik ben het wel eens dat de Wikikids-naamruimte eens uitgebaggerd mag worden (even eens een aanpassing van de portalen). Veel uitlegpagina's van het [[Portaal:Kids]] zijn verouderd (niet gek, omdat WikiKids anders werkte in 2006) of involledig. Misschien het beter om te focussen op die nieuwe indeling en het nieuwe uiterlijk daarvan. Ik heb inmiddels wel het huidige logo scherper weten te maken, zodat het minder korrelig is (kan een nieuwe versie uploaden als je wilt). Voor een discussie over een ander logo zou ik wel het bestuur informeren. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 3 nov 2025 14:33 (CET)
 +
Ik merk dat het wel het een en ander losmaakt. Om wat meer duidelijkheid te geven: ikzelf ben géén voorstander van een algehele herziening van de huisstijl. Waar ik op doel is eerder het voortborduren en uniformeren van hetgeen we al hebben. Dus behoud van Deus-icoontjes, behoud van de hoofdpagina, behoud van infoboxen en TVB, behoud van het PIM-systeem... Waar ik op doel is dus niet alles op de schop gooien. Er zijn echter in mijn ogen wat aandachtspunten en wat verschillen tussen wat langer in gebruik zijnde stijlen en wat korter in gebruik zijnde stijlen. Ik geef ook aan dat wat ik voorstel, een <u>evaluatie</u> is. Gewoon: waar staan we, wat vinden we goed, en wat kan er (op termijn!) anders? Die punten die ik aanstip zijn dingen waarover gesproken kán worden, het hoeft niet! Dit voorstel van mij is ook min of meer een reactie op de nieuwe designs(plannen) van S.Perquin, en het idee van mij om dit misschien ook deels in het teken te zetten, het evalueren en eventueel uniformeren, van het aanstaande jubileum. Nogmaals: het is dus niet mijn doel om iets compleet nieuws te maken, noch halsoverkop een nieuw logo te maken, maar het is meer een reactie, dat áls de aanpassingen die S.Perquin hierboven voorstelt worden doorgevoerd, we dit ook breder kúnnen trekken. Ik hoop dat ik het een en ander duidelijk(er) heb gemaakt. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 3 nov 2025 15:38 (CET)
 +
:Dank voor je verheldering. In dat geval kan ik me aansluiten bij je voorstel en de opmerkingen van Hanssain en Mike1023. Het doortrekken van de uniformering heeft dan als ik het goed begrijp prioriteit, waarna er te zijner tijd een evaluatie volgt. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 3 nov 2025 16:04 (CET)
 +
Dag allemaal, even mijn ideeën hierover:
 +
* '''Kleurenpalet''': aan de ene kant zie ik het liefst zachte, warme pastelachtige kleuren voor alle portalen, TVB's en infoboxen, maar aan de andere kant vind ik wat relatief fellere kleuren ook wel mooi, omdat dit kinderen waarschijnlijk meer aanspreekt. Mijn suggestie zou zijn om zelf een eigen kleurenpalet te maken. Alleen moeten we dan wel even een mening vormen over welke ''soort'' kleuren we willen, zie [[Gebruiker:Revitalize/Kleurenpalet huisstijl]].
 +
* '''Rondingen''': enige ronding vind ik wel mooi voor zowel portalen, TVB's en infoboxen, maar niet ovaalachtige boxen (voor bijvoorbeeld voor de TVB's als in [[Gebruiker:Revitalize/TVB's/v1.1a]]).
 +
* '''Logo''': een nieuw logo zou me ook wel leuk lijken! Mijn eerste idee zou dan zijn om bijv. drie poppetjes te maken die elkaar omhelzen; het poppetje van nu, een poppetje van zijn zoon (een tablet) en een poppetje van zijn vriend (een laptop). WikiKids is dus voor jong en oud! Ook toepasselijk in tijden van polarisatie om een signaal af te geven dat samenwerken en samenzijn belangrijk is!
 +
* '''TVB's, infoboxen en portalen''': sowieso vind ik dat TVB's, infoboxen en portalen dezelfde kleuren moeten hebben (dus afstemmen op elkaar).
 +
* '''Hoofdpagina''': de hoofdpagina ''kan'' voor de huisstijl een uitzondering zijn, want anders worden de kleuren misschien té fel en afschrikkend. Voor TVB's, infoboxen en portalen lijken fellere kleuren mij niet echt een probleem.
 +
* '''WikiKids-naamruimte''': dit moet wel echt aangepakt worden. Voor mijn gevoel is er een wildgroei aan allerlei pagina's. Er zijn ook veel pagina's waarvan we het bestaan niet eens weten... En lang niet al deze pagina's vallen onder de [[:Categorie:Wikikids]].
 +
* '''PIM-systeem''': ik zal nog eens namen bedenken voor ons 'PIM-systeem'. Misschien het TIP-systeem?: '''t'''erugverwijsboxen- '''i'''nfoboxen en '''p'''ortalensysteem.
 +
We moeten ook even nadenken over hoe we tot ál die besluiten gaan komen. Mijn idee is om een soort overlegruimte op te zetten waarin we dan elke maand/twee maanden gaan nadenken voor onze eigen ideeën/oplossingen, hierover gaan overleggen/discussiëren en vervolgens gaan stemmen; puntje voor puntje. Het is denk ik sowieso goed om eerst even na te denken over alles waarover we willen nadenken. Dus: wat willen we allemaal bespreken/overleggen? Voordat we dus van hot naar her overleggen voeren. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 3 nov 2025 19:48 (CET)
 +
:'''Voorstel: laten we eerst overleg voeren over waar we het allemaal over willen hebben, voordat we inhoudelijk reageren over wat we van allerlei dingen vinden! Zie [[Overleg Wikikids:Wikiproject/Huisstijl en vormgeving 2026]].''' Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 3 nov 2025 20:43 (CET)
 +
::Zoals uit voorgaande blijkt is het niet alleen de huisstijl waar het om draait. Ik heb op de gebruikerspagina van Gerard Dummer het gehad over de [[Overleg_gebruiker:Gerarddummer#Missie_en_visie_in_disclaimer|Missie en visie]] (of het ontbreken daarvan) in de disclaimer. Omdat de tijden veranderen (zeker met de komst van AI) moeten we ons gezamenlijk de vraag stellen wat de toekomstige rol van WikiKids zal/kan zijn. De gaande veranderingen en komende plannen sluiten eigenlijk daar al op aan, maar deze behoeven nog een zeker vertrekpunt en daaraan gekoppeld de doelen voor de komende tijd. Wikikids is niet alleen een informatiebron maar ook een oefenveld (playground) om kinderen de mogelijkheid te geven informatie te brengen, te werken met tekst, opmaak en een begin van een soort website maken, met daarbij zaken als [[nettiquette]]. Het PIM-systeem is feitelijk een [[thesaurus]], maar dat is voor de meeste kinderen nog onbekend terrein. Toch past het heel goed in het zogeheten [[Computationeel denken]], een belangrijk onderdeel van de [[digitale geletterdheid]] (DG). De nieuwe kerndoelen DG moeten dan ook nog verwerkt worden en bekeken worden in hoeverre Wikikids daar op in kan haken. Hierbij dan ook de uitnodiging om hier gezamelijk over na te denken en hoe een en ander met elkaar verband houdt, als het gaat om de vernieuwing. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 4 nov 2025 22:45 (CET)
 +
:::Blijkbaar een heleboel berichten gemist. @Groemp en S.Perquin: bedankt voor de uitleg en verhelderingen. Ik heb de pagina nog niet in detail bekeken, maar sws goed dat jullie het in fases gaan doen. @Hanssain: Lijkt me een goed plan. Organisaties en bedrijven hebben vaak een expliciete missie en visie vermeld op hun website; bij WikiKids ontbreekt die helaas. Ondanks de opkomst van AI (dat zowel een zege als een vloek is), denk ik dat opdrachten als werkstukken, spreekbeurten, etc. blijven staan. Die opdrachten immers de eerste stappen naar opstellen en praktische opdrachten (en vervolgens papers en scripties). Het is natuurlijk wel belangrijk hiermee rekening te houden. Ook is het slim gebruik van AI handig. Zo is ChatGPT een vrij goed model voor onderzoeks- en deelvragen te formuleren, te brainstormen of voor spelling en grammatica (hoewel het model op dat vlak ook enkele gebreken heeft). Eventueel kan ik daarmee helpen. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 4 nov 2025 23:52 (CET)
 +
::::De vraag over de missie en visie heb ik nu ook geplaatst op [[Wikikids:Wikiproject/Huisstijl en vormgeving 2026]]! Mvg, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 5 nov 2025 09:12 (CET)
  
Iedereen de beste wensen gewenst voor 2025! {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 1 jan 2025 00:36 (CET)
+
== Wikikids:Wikiproject/Herziening Wikikids 2026 ==
:Beste wensen voor 2025! Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 1 jan 2025 11:59 (CET)
+
Hallo allen. Om te voorkomen dat alles een warboel wordt (en die kans is groot omdat alles met alles samenhangt) heb ik een voorlopig overzicht en uitleg gemaakt op [[Wikikids:Wikiproject/Herziening Wikikids 2026]]. Het idee is een overkoepelend project, met daaronder deelprojecten. Opvallend is dat er sprake is van een '''inhoudelijke kant''' en een '''uiterlijke kant'''. Opmaak en indeling kan uiteraard nog aangepast worden. Nu is er vooral eerst nog sprake van een [[inventarisatie]], met de bedoeling om te kijken wát er nog moet gebeuren (dus nog geen planning). Ik heb er expres geen werksjabloon op gezet. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 5 nov 2025 12:01 (CET)
::Gelukkig nieuwjaar! Laten we er een mooi jaar van maken! Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 1 jan 2025 12:31 (CET)
+
:Dus als ik het goed begrijp, is [[Wikikids:Wikiproject/Herziening WikiKids 2026]] het overkoepelende wikiproject van de inhoudelijke kant (waar bespreken we dit?) en de uiterlijke kant (dat is op [[Wikikids:Wikiproject/Huisstijl en vormgeving 2026]]). Wellicht handig om van [[Wikikids:Wikiproject/Herziening WikiKids 2026]] een doorverwijspagina te maken met [[Wikikids:Wikiproject/Huisstijl en vormgeving 2026]] voor het uiterlijk en een ander wikiproject voor het inhoudelijke? Even nog een goede naam verzinnen voor het inhoudelijke deel? Mvg, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 5 nov 2025 15:19 (CET)
:::Gelukkig nieuwjaar gewenst! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 1 jan 2025 14:02 (CET)
+
::Ik zag dat je op het overkoepelende project het al duidelijk hebt gemaakt. Vanaf daar kun je naar de deelprojecten. Uitleg zie aldaar. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 5 nov 2025 15:44 (CET)
::::Gelukkig nieuwjaar! Ik hoop dat jullie goed blijven! {{Gebruiker:Zozo7077/Handtekening}} 2 jan 2025 23:17 (CET)
 
  
== Nieuwe hoofdpagina instellen? ==
+
=== Overzicht ===
 +
Even om het overzicht te bewaren: [[Wikikids:Wikiproject/Herziening WikiKids 2026]] is nu het overkoepelende project. Daaronder vallen de twee deelprojecten:
 +
* '''[[Wikikids:Wikiproject/Herziening structuur en inhoud WikiKids 2026]]''', voor alles met betrekking tot het '''inhoudelijke''' van WikiKids (organisatoren Groempdebeer en Hanssain)
 +
* '''[[Wikikids:Wikiproject/Herziening huisstijl en vormgeving WikiKids 2026]]''', voor alles met betrekking tot het '''uiterlijke''' van WikiKids (organisator S.Perquin)
 +
Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 5 nov 2025 15:58 (CET)
 +
:Ik blijf er even vanaf, tot ik het weer doorheb waar het heen gaat. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}}
  
Dag allemaal, de afgelopen dagen heb ik goed naar jullie feedback geluisterd en heb ik mijn ontwerp van de hoofdpagina meerdere malen herzien. Op [[Gebruiker:Revitalize/v1.6]] vind je nu het nieuwste ontwerp van de hoofdpagina. Op [[Gebruiker:Revitalize]] zie je alle aanpassingen die er per versie zijn gedaan en kun je oude versies terugkijken om te vergelijken. Is iedereen het ermee eens dat de hoofdpagina helemaal zo goed is en klaar is om de nieuwe officiële hoofdpagina van WikiKids te worden? Of zijn er nog meer dingen die moeten worden aangepast? Persoonlijk denk ik dat het zo goed is! Mocht iemand bezwaar hebben voor deze nieuwe hoofdpagina, dan hoor ik dat uiteraard ook graag!
+
== Compliment ==
  
'''Om de discussie centraal te houden, kan er inhoudelijk gereageerd worden op [[Overleg gebruiker:Revitalize#v1.6]].''' Daar heb ik alle reacties over alle versies verzameld. Dan kan ik eventueel nog een versie 1.7 maken! De definitieve versie wordt sowieso versie 2.0! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 2 jan 2025 23:05 (CET)
+
Ik heb onlangs een verwijzing gegeven op LinkedIn van het [[Netwerk Digitaal Erfgoed]] naar [[WikiKids]] met de mededeling dat het gebruik van een [[thesaurus]] in de vorm van het [[PIM-systeem]] en de TVB geholpen heeft om WikiKids te structureren en kreeg een groot compliment voor [https://www.linkedin.com/company/netwerkdigitaalerfgoed/posts?lipi=urn%3Ali%3Apage%3Ad_flagship3_detail_base%3BOyxTDu6GQCu7Sl0wrwO9JA%3D%3D LinkedIn netwerkdigitaalerfgoed]. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 7 nov 2025 12:27 (CET)
:{{voor}} (versie 1.6) {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 2 jan 2025 23:07 (CET)
+
:Gaaf! Kunnen wij hun reactie ook ergens lezen? Ik ben wel benieuwd wat ze precies zeiden! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 7 nov 2025 12:43 (CET)
:{{tegen}} Ik ben echt geen fan van die hoeklozen dingen. Wantdat mast niet met de navigatie erna en de spatie is raar. {{Gebruiker:Zozo7077/Handtekening}} 2 jan 2025 23:15 (CET)
+
::Als het goed is via deze link: [https://www.linkedin.com/posts/netwerkdigitaalerfgoed_erfgoed-digitaalerfgoed-netwerkdigitaalerfgoed-activity-7391084092756267008-wO1L?utm_source=share&utm_medium=member_android&rcm=ACoAAALn9YABMnjB-QcpLupcQcug2pFMAYzpyLI Netwerk Digitaal Erfgoed]. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 7 nov 2025 13:34 (CET)
::Ik zal jouw reactie kopiëren en plaatsen op [[Overleg gebruiker:Revitalize#v1.6]]! Ik zal daar reageren! Groetjes, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 2 jan 2025 23:18 (CET)
+
:::Oh ja, ik zie het! {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 7 nov 2025 13:35 (CET)

Huidige versie van 7 nov 2025 om 13:55

Welkom in het Clubhuis!
Help-browser.svg

Welkom in het Clubhuis van WikiKids! Hier kun je als (vaste) gebruiker of volwassene overleggen over onderwerpen die over WikiKids gaan. Wil je een nieuw bericht plaatsen? Klik dan op "nieuw bericht" bovenaan de pagina of klik hieronder.

  • Heb jij een vraag over WikiKids? Stel deze dan in de WikiKids Boomhut!
  • Oude onderwerpen vind je in het archief van het Clubhuis.


Klik hier om een vraag te stellen!
Bericht ondertekenen.gif

Infobox oorlog

Hallo allen, ik heb de Sjabloon:Infobox oorlog aangepast (alleen zat er nog een foutje in de breedte, heeft Groemp opgelost). Daarbij de invoer van een portaal mogelijk gemaakt. Moet bij de artikelen nog nagelopen worden. Gr. Hanssain (overleg) 8 okt 2025 12:09 (CEST)

Zit nog een foutje in de kolommen. Zie Colombiaanse Burgeroorlog. Gr. Hanssain (overleg) 8 okt 2025 12:22 (CEST)
Denk dat ik de fout eruit heb gehaald. Colspan stond op 2, terwijl er 3 kolommen zijn. Heb colspan gewijzigd naar 3, en nu lijkt hij wel normaal te werken. GroempdebeerOverlegpagina 8 okt 2025 13:29 (CEST)
Klopt. Had ik in eerste instantie van 3 op 2 gezet. Heeft Groemp teruggezet. Heb portalen ingevuld. Alles werkt correct. Rots moet alleen de afbeeldingen bij de artikelen nog aanpassen. Gr. Hanssain (overleg) 8 okt 2025 14:04 (CEST)

Sjabloon Griekse God

Goedemorgen. ik ben bezig om de Griekse goden aan te vullen, en ik vroeg me af of daar een infobox voor was. Nee, dus. Zou daar een infobox voor kunnen zijn, een griekse god? Gr, Laurel-left.svgWEZOOMLaurel-right.svg Overleggen is leuk! 😄 10 okt 2025 09:28 (CEST)

Je kan {{Infobox god}} aanmaken. Infobox god op Wikipedia kan je als voorbeeld gebruiken. Op Gebruiker:Groempdebeer/Project Infobox/Basisbox vind je een voorbeeld. De parameters vervang je door die van het sjabloon op Wikipedia. Je kan als portaal Portaal:Godsdienst invullen, en als kleur burlywood. GroempdebeerOverlegpagina 10 okt 2025 09:39 (CEST)::
Zou je me daarbij een beetje kunnen helpen? Laurel-left.svgWEZOOMLaurel-right.svg Overleggen is leuk! 😄 10 okt 2025 09:42 (CEST)
Af en bruikbaar. GroempdebeerOverlegpagina 10 okt 2025 10:54 (CEST)
Thx! Laurel-left.svgWEZOOMLaurel-right.svg Overleggen is leuk! 😄 10 okt 2025 10:56 (CEST)

Dag allemaal, een tijd geleden had S.Perquin enkele thematische logo's ontworpen, waaronder een Halloweenlogo (Bestand:Wikikids Halloween.png). Misschien is het een idee om dat eerdaags te installeren? De winkels liggen inmiddels al een paar dagen vol met Halloween-producten. Mvg, Fluent Emoji flat 1f341.svg Mike1023 Fluent Emoji flat 1f341.svg 10 okt 2025 13:56 (CEST)

Dan beginnen we wel heel vroeg, thematische logo's zijn voor op de dag(en) zelf, wat mij betreft niet 3 weken van tevoren. MVG, Vinkje.png Rots61 Overleg· (MOD) 10 okt 2025 14:22 (CEST)
Ikzelf vind het niet te vroeg, hoewel ik zelf niks heb met Halloween. Je ziet tegenwoordig al veel winkels spullen verkopen hieromtrent en ook in de buurt neemt de decoratie al langzaam maar zeker toe. Het is nu misschien wat vroeg, maar ergens komende week, bijv. 17 oktober, zou wat mij betreft wel kunnen hoor. GroempdebeerOverlegpagina 10 okt 2025 14:26 (CEST)
Helemaal mee eens. De meeste bedrijven en organisaties doen Halloweenversieringen één á twee weken voor Halloween. Wat ik me van vroeger herinnerde, versierden we ons huis meestal ergens in de herfstvakantie. Vaak na de herfstvakantie begonnen ook de Halloween-knutselwerkjes op de basisschool. Ik stuurde het berichtje wat eerder nu, zodat we misschien een datum kunnen afspreken (en als herinnering). Mvg, Fluent Emoji flat 1f341.svg Mike1023 Fluent Emoji flat 1f341.svg 10 okt 2025 16:44 (CEST)
Denk dat het ding nu wel ingesteld kan worden. GroempdebeerOverlegpagina 24 okt 2025 08:21 (CEST)
Ja, want over een week is het halloween. Gr. Laurel-left.svgWEZOOMLaurel-right.svg Overleggen is leuk! 😄 24 okt 2025 08:42 (CEST)

Sjabloon AI

Hoi allen, ik heb het sjabloon AI (was sjabloon van Anguilla) hernoemd naar sjabloon AI-land en voor {{AI}} heb ik een nieuw sjabloon ontworpen. In het kort komt het erop neer dat er een stukje uitleg staat over vermoedens over het gebruik van AI, dat AI niet gebruikt mag worden om complete artikelen te genereren en dat een moderator gaat kijken of het artikel verwijderd moet worden. Deze artikelen belanden dus in dezelfde categorie als die waar {{weg}} op staat. Misschien hebben we er iets aan. GroempdebeerOverlegpagina 13 okt 2025 09:55 (CEST)

Misschien is het makkelijker als je dan Sjabloon:AI-Land naar Sjabloon:An vernoemd want die is nog vrij. En het is dan makkelijker te vinden. Gr, Noto Emoji Pie 1f383.svg🎮⚰️Thijmen4 Overleg🧙‍♀️🕷️🕸️ 13 okt 2025 11:32 (CEST)
In principe worden de internationale landcodes gebruikt, dus is AI correct. Een sjabloon voor Artificiële intelligentie zou ik eerder voor Gen-AI kiezen. Gr. Hanssain (overleg) 13 okt 2025 11:45 (CEST)
Mijn bedoeling is sowieso om de landsjablonen met volledige naam te vervangen door een dynamische infobox, dan zijn die namen vrij. Ik wilde de naam zo kort mogelijk houden, dan kwam ik op deze oplossing. GroempdebeerOverlegpagina 13 okt 2025 12:00 (CEST)
Dat lijkt me niet slim. Alle landcodes zoals {{NL}} voor Vlag van Nederland Nederland worden in zeer veel artikelen gebruikt. Dan haal je alles overhoop!!! Zie overzicht vlagcodes. Gr. Hanssain (overleg) 13 okt 2025 12:39 (CEST)
Mwah, dan zal ik moeten kijken of ik een kortere titel kan verzinnen voor m'n sjabloon. KI is ook al bezet, Gen-AI is weer vrij lang... Maar ik kom er denk ik wel op. Hoop ik. GroempdebeerOverlegpagina 13 okt 2025 12:44 (CEST)
Gen-AI wordt steeds vaker gebruikt in plaats van AI, omdat dat snel leest als Al, vooral bij een schreefloos lettertype als Arial. Anders maak je er AIG van (AI-Gegenereerd). Ai is ook slim. Gr. Hanssain (overleg) 13 okt 2025 12:45 (CEST)
Het ding heet nu inderdaad {{ai}}. Lijkt me herkenbaar en helder. Andere opties kan je ernaar laten doorverwijzen. GroempdebeerOverlegpagina 13 okt 2025 13:00 (CEST)
Wat denken jullie van {{weg AI}} en {{AI weg}}? Want {{Ai}} lijkt erg op {{AI}}, vind ik. Dat wordt heel onduidelijk, denk ik! Met vriendelijke groet, S.Perquin (overleg) ✯ 13 okt 2025 19:46 (CEST)
Denk zelf van niet. Die landcode werkt hetzelfde, {{ai}} wordt alleen gebruikt door de vaste gebruikers. Je moet het ff doorhebben, maar het is ook weer niet zó verwarrend. GroempdebeerOverlegpagina 13 okt 2025 20:48 (CEST)
Los van de naam, is de inhoud wel naar wens? GroempdebeerOverlegpagina 13 okt 2025 20:48 (CEST)
Ik heb zojuist een nieuwe pagina aangemaakt: Wikikids:Kunstmatige intelligentie. Daarin staat een goede onderbouwing over waarom AI niet toegestaan is op WikiKids. Daarnaar zou ik wel verwijzen. Ik ben benieuwd wat jullie hiervan vinden! Voel je vrij om de tekst aan te passen en bijvoorbeeld argumenten aan te vullen of toe te voegen! Met vriendelijke groet, S.Perquin (overleg) ✯ 13 okt 2025 20:56 (CEST)

Wikikids:Infobox

Hoi allen,

In het kader van het Project Infobox heb ik een uitleg en handleiding over infoboxen gemaakt, zie Wikikids:Infobox. Ik denk dat ik alles heb gehad. Klopt dat volgens jullie ook? En is alles duidelijk? Oftewel, zou je aan de hand van dit ding je eerste Infobox kunnen maken? GroempdebeerOverlegpagina 14 okt 2025 10:48 (CEST)

Heb 'm ff nagelopen en een paar dingetjes aangepast. Op zich denk ik dat het OK is, maar ben er natuurlijk bekend mee. Ben benieuwd of een nieuwkomer het snapt. Zelf heb ik het ook met vallen en opstaan geleerd. Gr. Hanssain (overleg) 14 okt 2025 13:39 (CEST)

Evt dynamisch Navigatiesjabloon

Hoi allen, ik was een beetje aan het aanmodderen met het maken van een dynamisch Navigatiesjabloon. Mijn doel is om op termijn deze Navigatiesjablonen te bekijken en net als de infoboxen te voorzien van de kleuren van het portaal. Op m'n GP zie je een ingevulde variant. Het lijkt min of meer te werken, afgezien van het feit dat de titel niet meer uitgelijnd is als je enkel afb_links of afb_rechts invult. Maar misschien kunnen we hier verder mee als de infoboxen zijn afgerond? GroempdebeerOverlegpagina 14 okt 2025 12:10 (CEST)

Ik snap op zich je redenering, maar ik vraag me af of het de totale lay-out van een artikel ten goede komt. Als er al een infobox staat en een TVB bij een artikel, wordt een gekleurde navigatiebox dan niet te veel van het goede? Gr. Hanssain (overleg) 17 okt 2025 22:25 (CEST)
Hangt een beetje af van de lengte van het artikel denk ik, maar wat mij betreft zorgt het juist voor duidelijkheid en uniformiteit. GroempdebeerOverlegpagina 17 okt 2025 22:43 (CEST)

Sjabloon:Infobox/portaal

Hoi allen, ik heb de {{Infobox/portaal}} bij mijn weten leeggehaald door de infoboxen wet en wetenschapper om te bouwen. Alleen, hier staan nog steeds pagina's die hiernaar verwijzen, terwijl dat volgens mij niet zo is. Hoe kan dat? En voor de moderatoren, als het ding toch leeg blijkt zijn, kan hij dan weg? Op Wikikids:Infobox staat uitgelegd hoe variabele portalen kunnen worden ingevoegd. Dit sjabloon werkte slechter, daarom heb ik hem vervangen. GroempdebeerOverlegpagina 17 okt 2025 19:07 (CEST)

Opgelost. GroempdebeerOverlegpagina 17 okt 2025 21:17 (CEST)

Regeling toekenning Award en neutrale stemmen

Hoi allen,

Ik zit inmiddels ruim 3 jaar op WikiKids, maar het is mij nog altijd onduidelijk hoe de toekenning van de Awards gaat met neutrale stemmen. Ikzelf kon op 3 mogelijke opties komen:

1. Neutrale stemmen worden slechts als opkomst geteld. Het draagt niet bij aan de uitslag. Dus stel, er is een artikel met 1 voor-stem en twee neutraal-stemmen, dan krijgt het artikel een Award toegekend.

2. Omdat een neutrale stem zich niet schaart achter de status quo van géén Award, worden deze bij gelijkspel bij de voorstemmen gerekend en krijgt het artikel een Award.

3. De neutrale stemmen worden als opkomst meegeteld, maar een artikel moet absoluut meer voor-stemmen dan neutraal- en tegen-stemmen halen. Dus stel: een artikel krijgt 2 voor-stemmen, 1 tegen-stem en 1 neutraal-stem, dan krijgt het artikel geen award. Krijgt het een extra voor-stem (totaal 3 voor, 1 tegen en 1 neutraal), dan krijgt het wél een Award. In feite reken je een neutraal-stem dan als tegen-stem.

Zit hier de juiste optie bij, of is die er überhaupt? Ikzelf geef de voorkeur aan optie 3. GroempdebeerOverlegpagina 19 okt 2025 20:51 (CEST)

Dat is hele goede vraag. Misschien is het wel handig om dat te verduidelijken, want er kan inderdaad verwarring ontstaan. Ik zou persoonlijk gaan voor optie 3. Ik vind dat een artikel een Award verdiend als een meerderheid van 50% of meer expliciet "voor" stemt. Mvg, Fluent Emoji flat 1f341.svg Mike1023 Fluent Emoji flat 1f341.svg 19 okt 2025 21:55 (CEST)
Alleen bij optie 1 heeft de neutrale stem een toegevoegde waarde. Bij optie 3 is het gewoon een tegenstem, maar dan "aardiger", bij optie 2 is het een verkapte voorstem, maar dan kritischer. Bij optie 1 blijft het zijn eigen "optie". Bij het afhandelen van Awards heb ik dat altijd als uitgangspunt genomen, en volgens mij werd dat altijd zo gedaan. Vinkje.png Rots61 Overleg· (MOD) 20 okt 2025 20:38 (CEST)
In ieder geval goed dat ik het heb aangekaart dan, aangezien we niet allemaal hetzelfde hierover denken. Er zit ook iets in het betoog van Rots61. Een neutrale stem zou een neutrale stem moeten zijn en niet zozeer een verkapte voor- dan wel tegenstem. Ik denk alleen dat de graad om een Award te winnen met "slechts" een absolute meerderheid in verhouding met andere sites als Wikipedia, maar ook in voorstellen die ik in archieven van WikiKids tegenkwam (volgens mij 66%, 75%) laag ligt. Wat mij betreft is dat gewoon goed, maar ik voel er persoonlijk weinig voor om de steundrempel verder te verlagen naar simpelweg meer voor- dan tegenstemmen. Dan voelt de benodigde steun voor mij te klein om te spreken van een Awardwaardig artikel. Een mogelijke middenweg kan zijn dat de drempel van drie uitgebrachte stemmen geldt voor de "uitgesproken" stemmen, dus voor- en tegenstemmen. Dat betekent dan dat een artikel met 2 voorstemmen, 1 tegenstem en 1 neutrale stem een Award kan krijgen. Dan behoud je de neutraliteit van de neutrale stem, maar garandeer je toch een zeker soort van debat/discussie en minimumsteun ("kiesdrempel"). Het nadeel hiervan is de complexiteit. Als je eraan gewend bent is het zo moeilijk niet, maar als je nieuw bent met de regel snap je hem niet zomaar. GroempdebeerOverlegpagina 20 okt 2025 21:04 (CEST)

Infoboxen

Hallo allen, op de Amerikaanse politieke infoboxen na zijn alle (bij mij) bekende sjablonen infoboxen nagelopen en waar nodig aangepast. De statische boxen die Groemp heeft aangegeven (zoals de Staten van Amerika) zouden nog door een dynamische box vervangen kunnen worden. Daar is wel de hulp van Rots bij nodig (vergelijkbare actie als met het omzetten van Nederlandse en Belgische gemeenten). Ik hoop hiermee dat het gebruik van Infoboxen makkelijker en eenduidiger zal zijn, ook voor toekomstige gebruikers. Gr. Hanssain (overleg) 20 okt 2025 16:17 (CEST)

Kanttekening: ik ben voorlopig nog wel bezig met het opsporen van die statische infoboxen. Die hebben geen eenduidige naam, dus dat kan nog wel maanden duren. Amerikaanse staten kunnen al wel overgezet worden, die heb ik opgespoord (behalve territoria of hoe ze dat daar ook noemen zoals Amerikaans Samoa, Puerto Rico, Guam, ...) GroempdebeerOverlegpagina 20 okt 2025 16:28 (CEST)
P.S.: En nog bedankt voor je enthousiaste aanpak Hanssain! Ziet er goed uit! GroempdebeerOverlegpagina 20 okt 2025 16:35 (CEST)
Heb voor landen (en eventueel voor Staten van Amerika) het Sjabloon:Infobox land aangemaakt. Graag grondig nakijken, dan kunnen de statische boxen hierin worden overgezet. Iets soortgelijks kan voor voormalige landen, maar dan in Olive kleur. Hanssain (overleg) 20 okt 2025 17:28 (CEST)
Sjabloon:Infobox VS staat staat klaar voor gebruik. Mike heeft 'm nagelopen. Gr. Hanssain (overleg) 21 okt 2025 15:38 (CEST)

Zandbak

Hoi iedereen,

Vroeger had je bij de Wikikids:Zandbak zo'n balk die zei dat je daaronder aan de slag kon. Die balk is verdwenen, geen flauw idee hoe, waarom en wanneer, en nu gebeurt het wel dat de hele zandbak wordt leeggehaald. Ik heb ter vervanging van de balk een stukje toegevoegd (laten staan, hieronder experimenteren) en de oldid aangepast naar die versie. Vinden jullie dat iets? GroempdebeerOverlegpagina 20 okt 2025 16:19 (CEST)

Dat had ik inderdaad gedaan, zie Wikikids:Clubhuis/archief/50#Wikikids:Zandbak. Maar goed dat je het nu hebt gewijzigd! Met vriendelijke groet, S.Perquin (overleg) ✯ 21 okt 2025 18:35 (CEST)

Sjabloon infobox oorlog.

Hallo allen. Op het artikel Chaco-oorlog bij het sjabloon infobox dit geschreven:

| partij1 = Paraguay

| partij2 = Bolivia

Dit zijn de strijdende partijen, maar dat maakt niet zoveel uit. Het gaat meer om dat ik het heb opgeschreven maar het er niet staat in de infobox. (zoals je kan zien bij het artikel). Weet iemand wat er aan de hand is met de infobox? Groetjes, Laurel-left.svgWEZOOMLaurel-right.svg Overleggen is leuk! 😄 22 okt 2025 12:02 (CEST)

partij1 en partij2 zijn geen werkende parameters, zoals dat heet. Op {{Infobox oorlog}} staan de werkende parameters. Ik heb trouwens een overzichtspagina gemaakt voor de infoboxen (Wikikids:Infobox). Heb deze vervangen voor je. GroempdebeerOverlegpagina 22 okt 2025 12:15 (CEST)

Video's op wikikids.

Recent wou ik een video uploaden van iemand die de 67 beweging deed, maar dat lukte niet, Sowieso, zijn er op deze wiki geen video's. Hoezo lukt dat niet? Weet iemand dat? Laurel-left.svgWEZOOMLaurel-right.svg Overleggen is leuk! 😄 28 okt 2025 11:37 (CET)

Bij mijn weten heeft WikiKids niet alle faciliteiten die Wikipedia wel heeft. Een video is er daar een van. Ik denk dat dat te maken heeft met de opslag (video neemt veel ruimte in). Gr. Hanssain (overleg) 28 okt 2025 12:08 (CET)
Het uploaden en plaatsen van video's is volgens mij gewoon uitgeschakeld / nooit ondersteuning voor geregeld / heeft ooit gekund maar na een software-update deed ie het niet meer (zoals met geluid). Het klopt inderdaad dat video's meer ruimte innemen dan foto's, maar dat lijkt me geen probleem aangezien je op Commons ook video's kunt uploaden. Face-sad.svgDeGroteEmojii 29 okt 2025 11:00 (CET)

Uitleg: Tweede Kamerverkiezingen en nieuwe zetelverdeling

Beste iedereen, om misverstanden te voorkomen een nieuwe uitleg over het verdere verloop van de Tweede Kamerverkiezingen 2025. De uitslagen van die momenteel (en morgen) op televisie verschijnen is nog niet de officiële uitslag. De officiële uitslag wordt door de Kiesraad pas op 7 november vastgesteld. De installatie van de nieuwe Tweede Kamer vindt pas plaats op 12 november. Tot die tijd gelden de oude zetelaantallen voor de partijen. Ik vraag jullie daarom alvast niet de aantallen aan te passen. De huidige uitslag is weliswaar een goede indicatie, maar er kunnen 1 of 2 zetels verschil tussen zitten (zie website Tweede Kamer voor meer informatie). Mvg, Fluent Emoji flat 1f341.svg Mike1023 Fluent Emoji flat 1f341.svg 29 okt 2025 23:07 (CET)

En niet alle stemmen zijn al geteld. Laurel-left.svgWEZOOMLaurel-right.svg Overleggen is leuk! 😄 30 okt 2025 07:47 (CET)
Dat klopt ook, maar sommige mensen verwarren de exit poll met de echte uitslag. Gebruikers kunnen erg enthousiast zijn en alvast getallen gaan aanpassen. Het oude zetelaantal geldt nog tot 12 november. Mvg, Fluent Emoji flat 1f341.svg Mike1023 Fluent Emoji flat 1f341.svg 30 okt 2025 12:21 (CET)
De prognose van de exitpoll staat op de pagina van de verkiezingen. Wat mij betreft wordt nu alleen nog maar de einduitslag toegevoegd als de Kiesraad zover is. De prognoses nu zijn namelijk weer anders. GroempdebeerOverlegpagina 30 okt 2025 14:29 (CET)
Ik heb op het artikel Tweede Kamer (met de tekst van Hanssain) het volgende sjabloon toegevoegd:
Light Bulb or Idea Flat Icon Vector.svg
Even een opheldering!
Er bestaat mogelijk een misverstand over dit onderwerp.
Op 7 november 2025 zal de Kiesraad in een openbare zitting de definitieve uitslag vaststellen, waarna de nieuwe Tweede Kamer op 12 november 2025 zal worden geïnstalleerd. Tot die tijd geldt de oude zetelverdeling voor de Tweede Kamer.
Is het een idee om dit ook toe te voegen op de artikelen van de partijen? Ik merk dat die veel in het nieuws zijn en dus frequenter worden opgezocht. Misschien dat het voor lezers vreemd is als er staat "PVV: 37 zetels" terwijl het er in prognose 26 zijn. Mvg, Fluent Emoji flat 1f341.svg Mike1023 Fluent Emoji flat 1f341.svg 31 okt 2025 12:41 (CET)
Ik merkte sowieso dat er niet altijd duidelijk het jaartal (idg 2024-heden) vermeld wordt. Gr. Hanssain (overleg) 31 okt 2025 12:48 (CET)
Zojuist op de NOS-app: ANP: D66 winnaar verkiezingen - NOS. Gr. Hanssain (overleg) 31 okt 2025 12:56 (CET)
Het lijkt me goed om dit sjabloon ook toe te voegen op de artikelen van de partijen. Dat kan inderdaad verwarring voorkomen. Met vriendelijke groet, Hippogryph Overleg · (MOD) 1 nov 2025 16:57 (CET)
Bon, dan voeg ik die toe aan alle partijen die tijdens de verkiezingen zetels gehad hebben + NSC. @Hanssain: Ik begrijp de opmerking over het jaartal niet helemaal. Kun je een voorbeeld van een pagina geven? Mvg, Fluent Emoji flat 1f341.svg Mike1023 Fluent Emoji flat 1f341.svg 1 nov 2025 17:03 (CET)
Ik heb het sjabloon ook toegevoegd aan partijen die een gelijk aantal zetels lijken te houden (bijv. DENK en SGP) voor de zekerheid (ook vanwege restzetels). Mvg, Fluent Emoji flat 1f341.svg Mike1023 Fluent Emoji flat 1f341.svg 1 nov 2025 17:10 (CET)

Infobox kabinetsformatie

Hoi allen,

Ik heb alvast wat voorwerk verricht voor de volgende fase van de Nederlandse politiek: de formatie. Zo heb ik het artikel kabinetsformatie Nederland 2025 aangemaakt, wat enkelen van jullie al hebben gevonden. Voor het overzicht heb ik ook een nieuwe infobox aangemaakt: de {{Infobox kabinetsformatie}}. Op mijn Kladblok vind je een ingevulde variant voor de Kabinetsformatie van het kabinet-Schoof. Is het iets? Missen er parameters? Anderszins opmerkingen over het sjabloon? Als alle parameters erin staan voeg ik de uitleg toe en plak ik hem op de kabinetsformatiepagina's. GroempdebeerOverlegpagina 31 okt 2025 14:00 (CET)

Het sjabloon ziet er wat mij betreft goed uit. Ik denk dat het toevoegen van meer parameters afdoet aan de functionaliteit van het sjabloon, omdat de hoeveelheid informatie het dan onoverzichtelijk zou maken. Met vriendelijke groet, Hippogryph Overleg · (MOD) 1 nov 2025 18:32 (CET)
Bedankt voor je reactie, ik zorg vandaag ergens dat het sjabloon in gebruik genomen wordt. GroempdebeerOverlegpagina 2 nov 2025 10:21 (CET)

Nieuwe terugverwijsboxen (TVB's)

Dag allemaal, op mijn gebruikersaccount Gebruiker:Revitalize wil ik nieuwe TVB's (terugverwijsboxen) ontwerpen die meer passen bij het uiterlijk van WikiKids. Nu zijn de huidige TVB's m.i. te fel, opvallend en prominent aanwezig. Ik vroeg me af hoe het systeem van de TVB's precies in elkaar zit. Het is erg ingewikkeld, vind ik. Want er staan allerlei codes op:

Dus hoe werkt alles? Wat heeft invloed op wat? En hoe kan ik een concept maken voor bijv. drie verschillende TVB's naast elkaar? Ik wil graag de TVB's van filosofie, sciencefiction en heelal en astronomie als voorbeeld gebruiken. Wellicht dat iemand me kan helpen om de standaard TVB's op Gebruiker:Revitalize/TVB's/v1.0 te plaatsen, zodat ik ze helemaal kan aanpassen? Ik hoor graag van iemand! Met vriendelijke groet, S.Perquin (overleg) ✯ 1 nov 2025 16:08 (CET)

Hoi S.Perquin, ik snap niet helemaal wat je wil doen. Ikzelf denk dat een uiterlijk à la de vernieuwde infoboxen (afgeronde hoeken ed) en de hoofdpagina wel wenselijk is, maar verder snap ik hem niet. Die code heeft Rots ergens in zijn naamruimte gebruikt (Gebruiker:Rots61/JS-TVB.js) voor de werking. Ik neem aan dat die complexiteit nodig is (" If it works, don't touch it"). GroempdebeerOverlegpagina 1 nov 2025 16:25 (CET)
Dag Groempdebeer, ik dacht eraan om de terugverwijsboxen een hele lichte kleur, bijna wit, te geven. Hiermee wil ik eens experimenteren. En dan inderdaad een omlijning met iets rondere randen. En dan van Aanpassen wil ik bijvoorbeeld [ aanpassen ] maken met een iets kleinere lettergrootte (zoals ook [ bewerken | brontekst bewerken ] in artikelen staat (dezelfde stijl dus)). En wellicht ook in plaats van Dit artikel valt onder het portaal X. een iets andere tekst of formulering. Relatief kleine aanpassingen dus! Met vriendelijke groet, S.Perquin (overleg) ✯ 1 nov 2025 16:31 (CET)
Ik zou zeggen, maak maar een ontwerp in je naamruimte of in die van Revitalize. Misschien snap ik het dan beter. Het klinkt vooralsnog niet als iets waar ik enorm fan van ben. GroempdebeerOverlegpagina 1 nov 2025 16:47 (CET)
Dank voor je reactie! Alleen, dan moet ik wel even weten hoe ik een ontwerp kan maken. Want nu zijn er volgens mij drie pagina's aan codes die ik niet eenvoudig echt op één pagina kan plaatsen, want de ene code verwijst door naar een andere code; de codes op de ene pagina zijn met de codes op de andere pagina's verbonden. Dus ik kan niet één code kopiëren; dat zit dus verweven met de andere codes. Wellicht dat @Rots61 of @Hippogryph me met deze ICT-vraag kunnen helpen? Met vriendelijke groet, S.Perquin (overleg) ✯ 1 nov 2025 17:01 (CET)
Sjabloon:TVB/Sjabloon is de basis van het ontwerp. Kopieer de broncode naar Gebruiker:Revitalize naamruimte, en pas die daar aan. Vervolgens kan je het eindresultaat "importeren" als een sjabloon op een andere pagina in je gebruikersnaamruimte en daar met de parameters werken, zoals op Gebruiker:Groempdebeer/Kladblok. Snap je hem? GroempdebeerOverlegpagina 1 nov 2025 17:20 (CET)
Yes, ik ga eens experimenteren! Mvg, S.Perquin (overleg) ✯ 1 nov 2025 17:30 (CET)

Wat vinden jullie van mijn vijf voorbeeldontwerpen? Zie Gebruiker:Revitalize/TVB's/v1.0. Over de exacte kleuren moeten we nog even goed nadenken, maar zulke tinten die ik nu heb gebruikt vind ik zelf wel het mooist. Volgen we de kleuren in het PIM-systeem uit bibliotheken? Met vriendelijke groet, S.Perquin (overleg) ✯ 2 nov 2025 10:05 (CET)

Doen we deze discussie niet beter op de OP? GroempdebeerOverlegpagina 2 nov 2025 10:09 (CET)
Oh ja, slimme opmerking. Ik maak even een pagina aan! S.Perquin (overleg) ✯ 2 nov 2025 10:10 (CET)
Reageren kan op Overleg gebruiker:Revitalize/TVB's! Mvg, S.Perquin (overleg) ✯ 2 nov 2025 10:14 (CET)

Gebruiker:Rots61/TVB samenvoegen in Wikikids:PIM-systeem

Wat is overigens het doel van Gebruiker:Rots61/TVB? Het lijkt alsof dit een overzichtpagina is van alle TVB's, maar het is al sterk verouderd. Wellicht is het een idee om dit te integreren in het Wikikids:PIM-systeem? Dan blijft het overzichtelijk en is het meer onderhoudsvriendelijk. Mvg, S.Perquin (overleg) ✯ 1 nov 2025 16:11 (CET)

Op Gebruiker:Rots61/TVB staan de boxen zichtbaar, aanvankelijk als ontwerp nog tijdens het Wikikids:Wikiproject/WikiKids gebruiken in 2023. Ik raad je aan om deze pagina van Rots over te nemen en onder elke TVB een alternatief te zetten ter beoordeling. T.z.t. kan dan de broncode van de nieuwe versie op de juiste plek worden overgenomen. Gr. Hanssain (overleg) 1 nov 2025 16:47 (CET)
Dus eerst even tot overeenstemming voor een nieuw ontwerp komen, denk ik? Voordat we bijv. in Wikikids:PIM-systeem een nieuwe kolom zouden maken met iedere TVB bij ieder portaal? Er zijn vele manieren waarop de TVB's gemaakt kunnen worden qua kleuren. Met vriendelijke groet, S.Perquin (overleg) ✯ 1 nov 2025 17:03 (CET)
Dat lijkt me idd de juiste weg. Het bekende 'verbouwen met de winkel open'. Je houdt dan de boel werkend en je kunt toch de anderen laten meekijken hoe je het voor je ziet, net zoals je met de hoofdpagina hebt gedaan. Als je ze dan nummert, kun je er ook naar verwijzen op de overlegpagina, zoals we bij de infoboxen doen (Gebruiker:Groempdebeer/Project Infobox). Gr. Hanssain (overleg) 1 nov 2025 17:18 (CET)

Skin

Ligt bij jullie de skin (blauwe achtergrond) er ook uit of ligt het aan mij? GroempdebeerOverlegpagina 2 nov 2025 14:27 (CET)

Viel me ook al op; bij mij is deze ook weg, inderdaad! Met vriendelijke groet, S.Perquin (overleg) ✯ 2 nov 2025 14:32 (CET)
Die is inderdaad verdwenen. Ik zal even een mailtje naar Gerard sturen. Wss is het dan morgen opgelost. Mvg, Fluent Emoji flat 1f341.svg Mike1023 Fluent Emoji flat 1f341.svg 2 nov 2025 19:11 (CET)
Heb antwoord gekregen: het probleem is inmiddels bekend bij Kennisnet en wordt (waarschijnlijk) morgen opgelost. Mvg, Fluent Emoji flat 1f341.svg Mike1023 Fluent Emoji flat 1f341.svg 2 nov 2025 22:05 (CET)
Goed gedaan, Mike! S.Perquin (overleg) ✯ 3 nov 2025 08:16 (CET)

Kleurenpalet huisstijl

Dag allemaal, we zijn nu bezig met het ontwerpen met terugverwijsboxen (zie Gebruiker:Revitalize/TVB's) en kwamen op een dilemma: de kleuren... De kleuren zoals die nu zijn in het Wikikids:PIM-systeem passen niet helemaal goed bij elkaar. Sommige tinten zijn erg fel of contrasterend, terwijl andere juist wat flets ogen. Daardoor oogt het geheel wat rommelig in plaats van één rustig palet. Op Gebruiker:Revitalize/Kleurenpalet huisstijl heb ik een aantal kleurenpaletten geplaatst. Je kunt gewoon aan ChatGPT kleuren opvragen die bij een palet passen, zoals bruin of grijs. Maar om nou voor sjabloon A bijv. de kleur olijfgroen te gebruiken, sjabloon A pasteloranje en sjabloon C fris blauw vind ik erg lelijk ogen. Dus graag reactie! 😄 Met vriendelijke groet, S.Perquin (overleg) ✯ 2 nov 2025 15:00 (CET)

De discussie kan gevoerd worden op Overleg gebruiker:Revitalize/Kleurenpalet huisstijl! S.Perquin (overleg) ✯ 2 nov 2025 15:10 (CET)

Laatste maand voor Award-nominaties

Dag allemaal, in december gaan we weer stemmen voor het beste Award-artikel van 2025. Als je nog mooie artikelen weet die een Award verdienen, kun je die deze maand nog op wikikids:Awards nomineren. In december is het niet mogelijk om nieuwe Award-artikelen te nomineren. Dat kan weer vanaf januari 2026. Mvg, Fluent Emoji flat 1f341.svg Mike1023 Fluent Emoji flat 1f341.svg 2 nov 2025 15:27 (CET)

Nieuwe ontwerpen en 20 jaar WikiKids

Hoi allen,

@S.Perquin heeft het initiatief genomen om een aantal zaken te "herontwerpen", zoals de TVB's, maar ook het kleurenpalet van PIM. In het kader van de andere veranderingen zoals een nieuw portaaldesign van @Hanssain, de nieuwe hoofdpagina begin dit jaar en de opfrisbeurt van de infoboxen, en het vooruitzicht van het twintigjarig jubileum van WikiKids op 29 januari a.s., lijkt het mij een goed idee om even "op de rem te trappen." Ik wil graag samen met jullie kijken of we in de periode rond het jubileum een soort evaluatie (onderling) kunnen houden, met wat er goed gaat en wat er beter kan/anders moet. Hierin nemen we wat mij betreft het volgende mee:

  • Huisstijl:
    • Kleurenpalet: S.Perquin wil een nieuw kleurenpalet voor PIM. Het is daarbij noodzakelijk het kleurenpalet over de hele linie door te trekken wat mij betreft, dus infoboxen, TVB, etc.;
    • Rondingen: De laatste tijd keren rondingen meer terug in het design (Infoboxen, hoofdpagina). Wat mij betreft wordt dit doorgezet in de portalen, TVB's, etc.
    • Logo: Het logo is het uithangbord van de site en zal naadloos moeten aansluiten op de huisstijl. Dit logo gaat inmiddels ook al weer een flink aantal jaar mee. Wellicht is het het overwegen waard om te evalueren of het logo nog representatief is voor het WikiKids van 2025 en later?
    • TVB's: Deze worden momenteel herontworpen door S.Perquin. Wat mij betreft moet dit een geheel gaan vormen met de infoboxen kwa uiterlijk.
    • Infoboxen: De infoboxen zijn/worden vernieuwd, maar met de nieuwe kleuren moeten die ook weer worden aangepast. Mogelijk zijn er nog verdere op-/aanmerkingen van jullie kant?
    • Portalen: De portalen hebben twee verschillende designs. Deze sluiten niet aan op de hoofdpagina (niet rond) en de kleuren moeten ws worden aangepast vanwege aanpassing kleurenpalet PIM. Een mooi moment om deze verder te evalueren.
    • Hoofdpagina: Hoewel onlangs opgefrist, met een nieuwe huisstijl en nieuw kleurenpalet zal deze kwa vorm enigszins heroverwogen moeten worden, of misschien zelfs meer.
    • Jullie inbreng: Wie weet hebben jullie nog ideeën?
  • WikiKids-naamruimte: Enkele zaken in de WikiKids-naamruimte zijn/zullen verouderd zijn. Dit zal moeten worden aangepakt? Verder één duidelijke centrale plek om alle belangrijke dingen terug te vinden zou heel erg fijn zijn.
  • PIM-systeem: Naast het vernieuwde kleurenpalet zullen we misschien ook de naam moeten evalueren. In hoeverre is het nog het PIM van de bieb, en heeft het misschien een andere naam nodig die beter past bij de rol op WikiKids?
  • Jullie inbreng: Ik ben hoogstwaarschijnlijk iets vergeten, dus als jullie ideeën hebben, laat het weten.

Ik stel voor om ergens in de komende tijd op Wikikids:20 jaar WikiKids een beginnetje te maken met de evaluatie, als jullie het ook iets vinden. GroempdebeerOverlegpagina 3 nov 2025 10:19 (CET)

Over het logo: het maakt me vrij weinig uit of we het huidige of een nieuw ontwerp gebruiken. Mij lijkt het wel slim om het huidige logo scherper te maken (als dat behouden blijft). In 2006 was de beeldkwaliteit immers een stuk slechter dan in 2025. Ik zag laatst een video van iemand die New Super Mario Bros. speelde; een spel voor de Nintendo DS uit 2006 dat ik zelf nog heb gespeeld. Je zou het haast niet geloven, maar de onscherpe beeldkwaliteit werd toentertijd als erg modern en scherp gezien. Volgens mij is het mogelijk om het logo scherper te maken, waardoor de zwarte lijnen er minder korrelig uitzien. Mvg, Fluent Emoji flat 1f341.svg Mike1023 Fluent Emoji flat 1f341.svg 3 nov 2025 12:26 (CET)
In het kader van het kijken naar / onderzoeken van de kleurstijl heb ik een artikel aangemaakt over Pantone, met daarbij een kleurpalet met HEX nummers. Gr. Hanssain (overleg) 3 nov 2025 12:34 (CET)
Ik sta op zich wel open voor nieuwe veranderingen en voorstellen als een meerderheid van de gebruikers dit wenst, maar veel van deze zaken zijn twee jaar geleden nog besloten met het Wikikids:Wikiproject/WikiKids gebruiken. De noodzaak om de PIM-kleuren opnieuw te bepalen en de vormgeving van de hoofdpagina weer op de schop te gooien, zie ik zelf dus niet zo. Het uniformiseren van de portalen en het vernieuwen van de WikiKids-naamruimte lijkt me wel een goede zaak. Met vriendelijke groet, Hippogryph Overleg · (MOD) 3 nov 2025 13:25 (CET)
Ik zal hier ook nog mijn eigen mening over geven:
  • Kleurenpalet: ik zit een beetje tussen "behouden" en "aanpassen" in. Enerzijds behouden, want het doel is juist herkenning en associatie aan te leren tussen thema's, anderzijds aanpassen, want de kleuren hebben inderdaad niet dezelfde "toon", om het zo maar te zeggen.
  • Rondingen, TVB's en portalen: wat mij betreft worden de rondingen doorgevoerd in de TVB's en de portalen, gelijkend op de infoboxen. Portalen krijgen wat mij betreft uniform design.
  • Hoofdpagina: Hoeft van mij niet worden aangepast als PIM hetzelfde blijft. Het stoort mij wel enigszins dat de portalen op de hoofdpagina niet hun PIM-kleur meekrijgen, maar dat is ook alles.
  • PIM: aangezien het systeem niet 1 op 1 overeenkomt met de kleuren van het originele PIM ben ik voorstander van een andere naam.
  • WikiKids-naamruimte: Opfrissen, ordenen en een duidelijke centrale plek.
  • Logo: Voor mij voelt de stijl van het logo niet meer passend bij de vernieuwingen die in de afgelopen jaren zijn doorgevoerd. Ikzelf ben voorstander van een minder "cartoonachtig" logo, met minder felle en meer rustigere kleuren. Ik ben me er terdege van bewust dat dit een flinke impact heeft, aangezien het huidige logo al jarenlang, volgens mij ook een kleine 20 jaar, het uithangbord is van de site.
Nog reagerend op @Hippogryph, tijdens dat project zijn veel zaken besproken. Wel moet daarbij worden aangemerkt dat de hoofdpagina pas later is gekomen. Die is dus anders in stijl en uiterlijk. GroempdebeerOverlegpagina 3 nov 2025 13:54 (CET)
Je hebt gelijk dat dat inderdaad niet besproken is tijdens dat specifieke project. Toch is over de hoofdpagina (naar ik mij kan heugen) destijds wel uitgebreid over overlegd en over gestemd, waarbij er na een enigszins lang en verder zorgvuldig proces een compromis is gesloten. Met vriendelijke groet, Hippogryph Overleg · (MOD) 3 nov 2025 14:01 (CET)
Doel je wat betreft het compromis op de hoofdpagina, of op het bredere plaatje? GroempdebeerOverlegpagina 3 nov 2025 14:06 (CET)
Het bredere plaatje, dus eigenlijk op alles. Destijds is hier al veel over overlegd en over gestemd. Als er echt een brede behoefte leeft om zaken aan te passen, vind ik dat prima, maar ik wil er wel graag op wijzen dat het waarschijnlijk weer een tijdje gaat kosten om over de gehele huisstijl een nieuw compromis te sluiten, terwijl de huidige huisstijl pas twee jaar bestaat (en de nieuwe hoofdpagina nog geen jaar: Overleg gebruiker:Revitalize/Hoofdpagina). Met vriendelijke groet, Hippogryph Overleg · (MOD) 3 nov 2025 14:09 (CET)

Zoals ik al eerder heb aangegeven, ben ik er voorstander van om eerst de infoboxen op orde te krijgen (first things first), waarbij de punten worden gehanteerd zoals Groemp op de projectpagina heeft aangegeven (Gebruiker:Groempdebeer/Project Infobox). Daar zit nog veel werk in. Ook de opbouw van de categorie-indeling behoeft nog steeds aandacht (zie TVB). De huisstijl is op zich niet onbelangrijk, maar van later zorg. Wat mij betreft kan Sander er wel verder onderzoek daar naar doen, maar in inpassen heeft m.i. minder prioriteit. Bovendien heb ik @Gerard Dummer een bericht gestuurd om te kijken naar de status (rol) van WikiKids, ook in het kader van de ontwikkelingen op gebied van AI en de invloed daarvan op het onderwijs en indirect op WikiKids. Hanssain (overleg) 3 nov 2025 14:30 (CET)

Vanuit een marketingperspectief: bedrijven en organisaties herzien hun huisstijl ongeveer iedere vijf tot tien jaar. Te veel (grote) wisselingen in een korte tijd zijn te ontraden. Dat kan averechts en verwarrend werken. Voor kleine wijzigingen geldt dat natuurlijk niet. Ik ben het wel eens dat de Wikikids-naamruimte eens uitgebaggerd mag worden (even eens een aanpassing van de portalen). Veel uitlegpagina's van het Portaal:Kids zijn verouderd (niet gek, omdat WikiKids anders werkte in 2006) of involledig. Misschien het beter om te focussen op die nieuwe indeling en het nieuwe uiterlijk daarvan. Ik heb inmiddels wel het huidige logo scherper weten te maken, zodat het minder korrelig is (kan een nieuwe versie uploaden als je wilt). Voor een discussie over een ander logo zou ik wel het bestuur informeren. Mvg, Fluent Emoji flat 1f341.svg Mike1023 Fluent Emoji flat 1f341.svg 3 nov 2025 14:33 (CET)

Ik merk dat het wel het een en ander losmaakt. Om wat meer duidelijkheid te geven: ikzelf ben géén voorstander van een algehele herziening van de huisstijl. Waar ik op doel is eerder het voortborduren en uniformeren van hetgeen we al hebben. Dus behoud van Deus-icoontjes, behoud van de hoofdpagina, behoud van infoboxen en TVB, behoud van het PIM-systeem... Waar ik op doel is dus niet alles op de schop gooien. Er zijn echter in mijn ogen wat aandachtspunten en wat verschillen tussen wat langer in gebruik zijnde stijlen en wat korter in gebruik zijnde stijlen. Ik geef ook aan dat wat ik voorstel, een evaluatie is. Gewoon: waar staan we, wat vinden we goed, en wat kan er (op termijn!) anders? Die punten die ik aanstip zijn dingen waarover gesproken kán worden, het hoeft niet! Dit voorstel van mij is ook min of meer een reactie op de nieuwe designs(plannen) van S.Perquin, en het idee van mij om dit misschien ook deels in het teken te zetten, het evalueren en eventueel uniformeren, van het aanstaande jubileum. Nogmaals: het is dus niet mijn doel om iets compleet nieuws te maken, noch halsoverkop een nieuw logo te maken, maar het is meer een reactie, dat áls de aanpassingen die S.Perquin hierboven voorstelt worden doorgevoerd, we dit ook breder kúnnen trekken. Ik hoop dat ik het een en ander duidelijk(er) heb gemaakt. GroempdebeerOverlegpagina 3 nov 2025 15:38 (CET)

Dank voor je verheldering. In dat geval kan ik me aansluiten bij je voorstel en de opmerkingen van Hanssain en Mike1023. Het doortrekken van de uniformering heeft dan als ik het goed begrijp prioriteit, waarna er te zijner tijd een evaluatie volgt. Met vriendelijke groet, Hippogryph Overleg · (MOD) 3 nov 2025 16:04 (CET)

Dag allemaal, even mijn ideeën hierover:

  • Kleurenpalet: aan de ene kant zie ik het liefst zachte, warme pastelachtige kleuren voor alle portalen, TVB's en infoboxen, maar aan de andere kant vind ik wat relatief fellere kleuren ook wel mooi, omdat dit kinderen waarschijnlijk meer aanspreekt. Mijn suggestie zou zijn om zelf een eigen kleurenpalet te maken. Alleen moeten we dan wel even een mening vormen over welke soort kleuren we willen, zie Gebruiker:Revitalize/Kleurenpalet huisstijl.
  • Rondingen: enige ronding vind ik wel mooi voor zowel portalen, TVB's en infoboxen, maar niet ovaalachtige boxen (voor bijvoorbeeld voor de TVB's als in Gebruiker:Revitalize/TVB's/v1.1a).
  • Logo: een nieuw logo zou me ook wel leuk lijken! Mijn eerste idee zou dan zijn om bijv. drie poppetjes te maken die elkaar omhelzen; het poppetje van nu, een poppetje van zijn zoon (een tablet) en een poppetje van zijn vriend (een laptop). WikiKids is dus voor jong en oud! Ook toepasselijk in tijden van polarisatie om een signaal af te geven dat samenwerken en samenzijn belangrijk is!
  • TVB's, infoboxen en portalen: sowieso vind ik dat TVB's, infoboxen en portalen dezelfde kleuren moeten hebben (dus afstemmen op elkaar).
  • Hoofdpagina: de hoofdpagina kan voor de huisstijl een uitzondering zijn, want anders worden de kleuren misschien té fel en afschrikkend. Voor TVB's, infoboxen en portalen lijken fellere kleuren mij niet echt een probleem.
  • WikiKids-naamruimte: dit moet wel echt aangepakt worden. Voor mijn gevoel is er een wildgroei aan allerlei pagina's. Er zijn ook veel pagina's waarvan we het bestaan niet eens weten... En lang niet al deze pagina's vallen onder de Categorie:Wikikids.
  • PIM-systeem: ik zal nog eens namen bedenken voor ons 'PIM-systeem'. Misschien het TIP-systeem?: terugverwijsboxen- infoboxen en portalensysteem.

We moeten ook even nadenken over hoe we tot ál die besluiten gaan komen. Mijn idee is om een soort overlegruimte op te zetten waarin we dan elke maand/twee maanden gaan nadenken voor onze eigen ideeën/oplossingen, hierover gaan overleggen/discussiëren en vervolgens gaan stemmen; puntje voor puntje. Het is denk ik sowieso goed om eerst even na te denken over alles waarover we willen nadenken. Dus: wat willen we allemaal bespreken/overleggen? Voordat we dus van hot naar her overleggen voeren. Met vriendelijke groet, S.Perquin (overleg) ✯ 3 nov 2025 19:48 (CET)

Voorstel: laten we eerst overleg voeren over waar we het allemaal over willen hebben, voordat we inhoudelijk reageren over wat we van allerlei dingen vinden! Zie Overleg Wikikids:Wikiproject/Huisstijl en vormgeving 2026. Met vriendelijke groet, S.Perquin (overleg) ✯ 3 nov 2025 20:43 (CET)
Zoals uit voorgaande blijkt is het niet alleen de huisstijl waar het om draait. Ik heb op de gebruikerspagina van Gerard Dummer het gehad over de Missie en visie (of het ontbreken daarvan) in de disclaimer. Omdat de tijden veranderen (zeker met de komst van AI) moeten we ons gezamenlijk de vraag stellen wat de toekomstige rol van WikiKids zal/kan zijn. De gaande veranderingen en komende plannen sluiten eigenlijk daar al op aan, maar deze behoeven nog een zeker vertrekpunt en daaraan gekoppeld de doelen voor de komende tijd. Wikikids is niet alleen een informatiebron maar ook een oefenveld (playground) om kinderen de mogelijkheid te geven informatie te brengen, te werken met tekst, opmaak en een begin van een soort website maken, met daarbij zaken als nettiquette. Het PIM-systeem is feitelijk een thesaurus, maar dat is voor de meeste kinderen nog onbekend terrein. Toch past het heel goed in het zogeheten Computationeel denken, een belangrijk onderdeel van de digitale geletterdheid (DG). De nieuwe kerndoelen DG moeten dan ook nog verwerkt worden en bekeken worden in hoeverre Wikikids daar op in kan haken. Hierbij dan ook de uitnodiging om hier gezamelijk over na te denken en hoe een en ander met elkaar verband houdt, als het gaat om de vernieuwing. Gr. Hanssain (overleg) 4 nov 2025 22:45 (CET)
Blijkbaar een heleboel berichten gemist. @Groemp en S.Perquin: bedankt voor de uitleg en verhelderingen. Ik heb de pagina nog niet in detail bekeken, maar sws goed dat jullie het in fases gaan doen. @Hanssain: Lijkt me een goed plan. Organisaties en bedrijven hebben vaak een expliciete missie en visie vermeld op hun website; bij WikiKids ontbreekt die helaas. Ondanks de opkomst van AI (dat zowel een zege als een vloek is), denk ik dat opdrachten als werkstukken, spreekbeurten, etc. blijven staan. Die opdrachten immers de eerste stappen naar opstellen en praktische opdrachten (en vervolgens papers en scripties). Het is natuurlijk wel belangrijk hiermee rekening te houden. Ook is het slim gebruik van AI handig. Zo is ChatGPT een vrij goed model voor onderzoeks- en deelvragen te formuleren, te brainstormen of voor spelling en grammatica (hoewel het model op dat vlak ook enkele gebreken heeft). Eventueel kan ik daarmee helpen. Mvg, Fluent Emoji flat 1f341.svg Mike1023 Fluent Emoji flat 1f341.svg 4 nov 2025 23:52 (CET)
De vraag over de missie en visie heb ik nu ook geplaatst op Wikikids:Wikiproject/Huisstijl en vormgeving 2026! Mvg, S.Perquin (overleg) ✯ 5 nov 2025 09:12 (CET)

Wikikids:Wikiproject/Herziening Wikikids 2026

Hallo allen. Om te voorkomen dat alles een warboel wordt (en die kans is groot omdat alles met alles samenhangt) heb ik een voorlopig overzicht en uitleg gemaakt op Wikikids:Wikiproject/Herziening Wikikids 2026. Het idee is een overkoepelend project, met daaronder deelprojecten. Opvallend is dat er sprake is van een inhoudelijke kant en een uiterlijke kant. Opmaak en indeling kan uiteraard nog aangepast worden. Nu is er vooral eerst nog sprake van een inventarisatie, met de bedoeling om te kijken wát er nog moet gebeuren (dus nog geen planning). Ik heb er expres geen werksjabloon op gezet. Gr. Hanssain (overleg) 5 nov 2025 12:01 (CET)

Dus als ik het goed begrijp, is Wikikids:Wikiproject/Herziening WikiKids 2026 het overkoepelende wikiproject van de inhoudelijke kant (waar bespreken we dit?) en de uiterlijke kant (dat is op Wikikids:Wikiproject/Huisstijl en vormgeving 2026). Wellicht handig om van Wikikids:Wikiproject/Herziening WikiKids 2026 een doorverwijspagina te maken met Wikikids:Wikiproject/Huisstijl en vormgeving 2026 voor het uiterlijk en een ander wikiproject voor het inhoudelijke? Even nog een goede naam verzinnen voor het inhoudelijke deel? Mvg, S.Perquin (overleg) ✯ 5 nov 2025 15:19 (CET)
Ik zag dat je op het overkoepelende project het al duidelijk hebt gemaakt. Vanaf daar kun je naar de deelprojecten. Uitleg zie aldaar. Gr. Hanssain (overleg) 5 nov 2025 15:44 (CET)

Overzicht

Even om het overzicht te bewaren: Wikikids:Wikiproject/Herziening WikiKids 2026 is nu het overkoepelende project. Daaronder vallen de twee deelprojecten:

Met vriendelijke groet, S.Perquin (overleg) ✯ 5 nov 2025 15:58 (CET)

Ik blijf er even vanaf, tot ik het weer doorheb waar het heen gaat. GroempdebeerOverlegpagina

Compliment

Ik heb onlangs een verwijzing gegeven op LinkedIn van het Netwerk Digitaal Erfgoed naar WikiKids met de mededeling dat het gebruik van een thesaurus in de vorm van het PIM-systeem en de TVB geholpen heeft om WikiKids te structureren en kreeg een groot compliment voor LinkedIn netwerkdigitaalerfgoed. Gr. Hanssain (overleg) 7 nov 2025 12:27 (CET)

Gaaf! Kunnen wij hun reactie ook ergens lezen? Ik ben wel benieuwd wat ze precies zeiden! Met vriendelijke groet, S.Perquin (overleg) ✯ 7 nov 2025 12:43 (CET)
Als het goed is via deze link: Netwerk Digitaal Erfgoed. Gr. Hanssain (overleg) 7 nov 2025 13:34 (CET)
Oh ja, ik zie het! S.Perquin (overleg) ✯ 7 nov 2025 13:35 (CET)
Afkomstig van Wikikids , de interactieve Nederlandstalige Internet-encyclopedie voor en door kinderen. "https://wikikids.nl/index.php?title=Wikikids:Clubhuis&oldid=985040"