Harry S. Truman: verschil tussen versies
Regel 1: | Regel 1: | ||
+ | {{werk}} | ||
{{Infobox politiek persoon | {{Infobox politiek persoon | ||
|naam = Harry S. Truman | |naam = Harry S. Truman | ||
Regel 21: | Regel 22: | ||
Truman kwam uit [[Missouri]] en was erg tegen [[communisme]]. Truman is tevens de enigste president die een [[atoombom]] heeft ingezet. Hij gaf het bevel om de Japanse steden [[Nagasaki]] en [[Hiroshima]] te bombarderen. Hierdoor capituleerde Japan en kwam de Tweede Wereldoorlog ten einde. Na de Tweede Wereldoorlog ontstond echter de [[Koude Oorlog]] met de [[Sovjet-Unie]]. Truman voerde de [[Trumandoctrine]], die wilde voorkomen dat de Sovjet-Unie zich uitbreidde. Truman was bang dat West-Europa communistisch zou worden en zorgde voor het [[Marshallplan]], dat geld gaf aan West-Europese landen in ruil voor Amerikaanse controle. Ook zorgde hij voor een militair samenwerkingsverband tussen de Verenigde Staten, West-Europa en Canada; [[NAVO]]. Truman was niet erg populair in eigen land, maar wist toch een herverkiezing te winnen. Het tweede deel van zijn presidentschap stond in het teken van de [[Koreaoorlog]]. Truman werd uiteindelijk opgevolgd door [[Dwight D. Eisenhower]]. | Truman kwam uit [[Missouri]] en was erg tegen [[communisme]]. Truman is tevens de enigste president die een [[atoombom]] heeft ingezet. Hij gaf het bevel om de Japanse steden [[Nagasaki]] en [[Hiroshima]] te bombarderen. Hierdoor capituleerde Japan en kwam de Tweede Wereldoorlog ten einde. Na de Tweede Wereldoorlog ontstond echter de [[Koude Oorlog]] met de [[Sovjet-Unie]]. Truman voerde de [[Trumandoctrine]], die wilde voorkomen dat de Sovjet-Unie zich uitbreidde. Truman was bang dat West-Europa communistisch zou worden en zorgde voor het [[Marshallplan]], dat geld gaf aan West-Europese landen in ruil voor Amerikaanse controle. Ook zorgde hij voor een militair samenwerkingsverband tussen de Verenigde Staten, West-Europa en Canada; [[NAVO]]. Truman was niet erg populair in eigen land, maar wist toch een herverkiezing te winnen. Het tweede deel van zijn presidentschap stond in het teken van de [[Koreaoorlog]]. Truman werd uiteindelijk opgevolgd door [[Dwight D. Eisenhower]]. | ||
+ | |||
+ | ==Levensloop== | ||
+ | ===Jeugd en opleiding=== | ||
+ | |||
+ | ===Werk en de Eerste Wereldoorlog=== | ||
+ | |||
+ | ===In de politiek=== | ||
+ | |||
+ | ===Vicepresidentschap=== | ||
+ | |||
+ | ===Presidentschap=== | ||
+ | ====Eerste termijn==== | ||
+ | |||
+ | ====Tweede termijn==== | ||
+ | |||
+ | ===Latere leven=== | ||
+ | |||
+ | ==Nagedachtenis en reputatie== | ||
+ | ===Imago=== | ||
+ | |||
+ | ===Monumenten en vernoemingen=== | ||
{{Navigatie presidenten van de Verenigde Staten}} | {{Navigatie presidenten van de Verenigde Staten}} | ||
− | |||
[[Categorie:President van de Verenigde Staten|T]] | [[Categorie:President van de Verenigde Staten|T]] | ||
[[Categorie:Vicepresident van de Verenigde Staten]] | [[Categorie:Vicepresident van de Verenigde Staten]] |
Versie van 20 sep 2021 10:39
|
|
Harry S. Truman | |
---|---|
[[Bestand: ![]() | |
Harry S. Truman | |
Geboren | 8 mei 1884 |
Geboren te | Lamar, Missouri |
Overleden | 26 december 1972 |
Overleden te | Kansas City, Missouri |
Gehuwd met | Bess Truman |
Partij | Democratische Partij |
Religie | Baptisme |
Functie | 33e president van de Verenigde Staten |
Aantreden | 12 april 1945 |
Aftreden | 20 januari 1953 |
Voorganger | Franklin D. Roosevelt |
Opvolger | Dwight D. Eisenhower |
Functie(s) | |
33e president van de Verenigde Staten 34e vicepresident van de Verenigde Staten Senator voor Missouri | |
Portaal ![]() |
Harry S. Truman (geboren te Lamar in Missouri op 8 mei 1884 - gestorven te Kansas City in Missouri op 26 december 1972) was van 1945 tot 1953 de drieëndertigste president van de Verenigde Staten. Truman was president namens de Democratische Partij. Voor zijn presidentschap was hij vicepresident onder Franklin D. Roosevelt. Toen Roosevelt overleed volgde Truman hem op. Hoewel hij een "S." in zijn naam had, stond deze nergens voor.
Truman kwam uit Missouri en was erg tegen communisme. Truman is tevens de enigste president die een atoombom heeft ingezet. Hij gaf het bevel om de Japanse steden Nagasaki en Hiroshima te bombarderen. Hierdoor capituleerde Japan en kwam de Tweede Wereldoorlog ten einde. Na de Tweede Wereldoorlog ontstond echter de Koude Oorlog met de Sovjet-Unie. Truman voerde de Trumandoctrine, die wilde voorkomen dat de Sovjet-Unie zich uitbreidde. Truman was bang dat West-Europa communistisch zou worden en zorgde voor het Marshallplan, dat geld gaf aan West-Europese landen in ruil voor Amerikaanse controle. Ook zorgde hij voor een militair samenwerkingsverband tussen de Verenigde Staten, West-Europa en Canada; NAVO. Truman was niet erg populair in eigen land, maar wist toch een herverkiezing te winnen. Het tweede deel van zijn presidentschap stond in het teken van de Koreaoorlog. Truman werd uiteindelijk opgevolgd door Dwight D. Eisenhower.