UEFA Nations League 2020/21 Divisie A: verschil tussen versies
Regel 65: | Regel 65: | ||
| align="center" | |
| align="center" | |
||
| align="center" | 6 |
| align="center" | 6 |
||
+ | |- bgcolor=#ccffcc |
||
− | |- |
||
| {{ESPf}} |
| {{ESPf}} |
||
| align="center" | |
| align="center" | |
||
Regel 94: | Regel 94: | ||
| align="center" | {{winst}} |
| align="center" | {{winst}} |
||
| align="center" | 11 |
| align="center" | 11 |
||
+ | |- bgcolor=#ffcccc |
||
− | |- |
||
| {{SWEf}} |
| {{SWEf}} |
||
| align="center" | {{winst}} |
| align="center" | {{winst}} |
Versie van 18 nov 2020 16:35
De Divisie A van de UEFA Nations League 2020/21 is de hoogste divisie van de UEFA Nations League. Het toernooi, dat de vriendschappelijke wedstrijden tussen landen vervangt, begint in september 2020 en eindigt in juni 2021 met de finale, waarin de winnaars van alle vier de groepen van divisie A tegen elkaar spelen om de winst van het toernooi. Aan het toernooi doen de 16 landen mee die op basis van de eindstand van het seizoen 2018/19 zijn ingedeeld. Bij die eindstand werden de landen die oorspronkelijk zouden degraderen onder de gepromoveerde landen geplaatst.
Beslissingscriteria
Wanneer er twee of meer landen in een groep gelijk eindigen met evenveel punten, dan wordt er gekeken naar onderstaande criteria om te bepalen welk land hoger eindigt dan de ander op de ranglijst:
- Het hoogste aantal punten bij de onderlinge wedstrijden tussen de landen
- Het doelsaldo bij de onderlinge wedstrijden tussen de gelijk geëindigde landen (als er meer dan twee teams gelijk eindigen)
- Meeste aantal doelpunten gescoord bij de onderlinge wedstrijden tussen de gelijk geëindigde landen (als er meer dan twee teams gelijk eindigen)
- Meeste aantal uitdoelpunten gescoord bij de onderlinge wedstrijden tussen de gelijk geëindigde landen (als er meer dan twee teams gelijk eindigen)
Als er na criteria 1 tot en met 4 nog steeds landen gelijk staan wordt gekeken naar onderstaande criteria:
- Het doelsaldo in alle groepswedstrijden
- Aantal gescoorde doelpunten in alle groepswedstrijden
- Aantal gescoorde uitdoelpunten in alle groepswedstrijden
- Het aantal gewonnen groepswedstrijden
- Het aantal gewonnen groepswedstrijden in uitwedstrijden
- Fair-Playklassement van het toernooi (1 punt voor een gele kaart, 3 punten voor een rode kaart bij twee gele kaarten, 3 punten voor een directe rode kaart, 4 punten voor een gele kaart gevolgd door een directe rode kaart)
- De positie op de UEFA-coëfficiëntenranglijst
Deelnemende landen
De loting voor de groepen vond op 3 maart 2020 plaats in Amsterdam, Nederland.
|
|
|
|
Legenda | |
TH | Titelhouder |
Gepromoveerd naar hogere divisie. | |
† | In dezelfde divisie gebleven na degradatie na wijzigingen. |
Geplaatst voor volgende ronde (halve finale). | |
PO | Gekwalificeerd voor play-offs voor het WK 2022. |
Gedegradeerd naar divisie B. |
Groepen en wedstrijden
Groep 1
|
|
- Legenda
Door naar de volgende ronde (halve finale)
Degradatie naar divisie B
| ||||
4 september 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Italië | 1 – 1 | Bosnië en Herzegovina | Stadion: Stadio Artemio Franchi, Florence Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Anastasios Sidiropoulos |
Sensi 68' | Verslag | 58' Džeko | ||
| ||||
4 september 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Nederland | 1 – 0 | Polen | Stadion: Johan Cruijff ArenA, Amsterdam Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Georgi Kabakov |
Bergwijn 62' | Verslag | |||
| ||||
7 september 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Bosnië en Herzegovina | 1 – 2 | Polen | Stadion: Bilino Polje, Zenica Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Cüneyt Çakır |
Hajradinović 25' (pen.) | Verslag | 45+1' Glik 68' Grosicki | ||
| ||||
7 september 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Nederland | 0 – 1 | Italië | Stadion: Johan Cruijff ArenA, Amsterdam Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Felix Brych |
Verslag | 45+2' Barella | |||
| ||||
11 oktober 2020 «onderlinge duels» 18:00 (UTC+2) |
Bosnië en Herzegovina | 0 – 0 | Nederland | Stadion: Bilino Polje, Zenica Toeschouwers: 1.600 Scheidsrechter: István Kovács |
Verslag | ||||
| ||||
11 oktober 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Polen | 0 – 0 | Italië | Stadion: Stadion Energa Gdańsk, Gdańsk Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: José María Sánchez Martínez |
Verslag | ||||
| ||||
14 oktober 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Italië | 1 – 1 | Nederland | Stadion: Stadio Atleti Azzurri d'Italia, Bergamo Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Anthony Taylor |
Pellegrini 16' | Verslag | 25' Van de Beek | ||
| ||||
14 oktober 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Polen | 3 – 0 | Bosnië en Herzegovina | Stadion: Stadion Miejski, Wrocław Toeschouwers: 9.200 Scheidsrechter: Craig Pawson |
Lewandowski 40', 52' Linetty 45+1' |
Verslag | 16' Ahmedhodžić | ||
| ||||
15 november 2020 «onderlinge duels» 18:00 (UTC+1) |
Nederland | 3 – 1 | Bosnië en Herzegovina | Stadion: Johan Cruijff ArenA, Amsterdam Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: François Letexier |
Wijnaldum 6', 14' Memphis 55' |
Verslag | 63' Prevljak | ||
| ||||
15 november 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Italië | 2 – 0 | Polen | Stadion: Città del Tricolore, Reggio Emilia Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Clément Turpin |
Jorginho 27' (pen.) Berardi 84' |
Verslag | 63', 78' Góralski | ||
| ||||
18 november 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Bosnië en Herzegovina | – | Italië | Stadion: Stadion Grbavica, Sarajevo Scheidsrechter: Artur Soares Dias |
Verslag | ||||
| ||||
18 november 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Polen | – | Nederland | Stadion: Śląskistadion, Chorzów Scheidsrechter: Orel Grinfeeld |
Verslag | ||||
Groep 2
|
|
- Legenda
Door naar de volgende ronde (halve finale)
Degradatie naar divisie B
| ||||
5 september 2020 «onderlinge duels» 16:00 (UTC+0) |
IJsland | 0 – 1 | Engeland | Stadion: Laugardalsvöllur, Reykjavik Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Srđan Jovanović |
Ingason 42', 89' | Verslag | 33', 70' Walker 90+2' (pen.) Sterling | ||
| ||||
5 september 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Denemarken | 0 – 2 | België | Stadion: Parken, Kopenhagen Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Sandro Schärer |
Verslag | 10' Denayer 77' Mertens | |||
| ||||
8 september 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
België | 5 – 1 | IJsland | Stadion: Koning Boudewijnstadion, Brussel Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Paweł Raczkowski |
Witsel 14' Batshuayi 18', 70' Mertens 51' Doku 80' |
Verslag | 11' H. Friðjónsson | ||
| ||||
8 september 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Denemarken | 0 – 0 | Engeland | Stadion: Parken, Kopenhagen Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: István Kovács |
Verslag | ||||
| ||||
11 oktober 2020 «onderlinge duels» 18:00 (UTC+1) |
Engeland | 2 – 1 | België | Stadion: Wembley Stadium, Londen Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Tobias Stieler |
Rashford 39' (pen.) Mount 65' |
Verslag | 16' (pen.) R. Lukaku | ||
| ||||
11 oktober 2020 «onderlinge duels» 18:45 (UTC+0) |
IJsland | 0 – 3 | Denemarken | Stadion: Laugardalsvöllur, Reykjavik Toeschouwers: 60 Scheidsrechter: Bojan Pandžić |
Verslag | 45' (e.d.) Sigurjónsson 46' Eriksen 61' Skov | |||
| ||||
14 oktober 2020 «onderlinge duels» 19:45 (UTC+1) |
Engeland | 0 – 1 | Denemarken | Stadion: Wembley Stadium, Londen Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Jesús Gil Manzano |
Maguire 6', 33' | Verslag | 35' (pen.) Eriksen | ||
| ||||
14 oktober 2020 «onderlinge duels» 18:45 (UTC+0) |
IJsland | 1 – 2 | België | Stadion: Laugardalsvöllur, Reykjavik Toeschouwers: 60 Scheidsrechter: Andris Treimanis |
Sævarsson 17' | Verslag | 9', 38' (pen.) R. Lukaku | ||
| ||||
15 november 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
België | 2 – 0 | Engeland | Stadion: Den Dreef, Leuven Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Danny Makkelie |
Tielemans 10' Mertens 24' |
Verslag | |||
| ||||
15 november 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Denemarken | 2 – 1 | IJsland | Stadion: Parken, Kopenhagen Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Halil Umut Meler |
Eriksen 12' (pen.), 90+2' (pen.) | Verslag | 85' Kjartansson | ||
| ||||
18 november 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
België | – | Denemarken | Stadion: Den Dreef, Leuven Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Slavko Vinčić |
Verslag | ||||
| ||||
18 november 2020 «onderlinge duels» 19:45 (UTC+0) |
Engeland | – | IJsland | Stadion: Wembley Stadium, Londen Scheidsrechter: Fábio Veríssimo |
Verslag | ||||
Groep 3
|
|
- Legenda
Door naar de volgende ronde (halve finale)
Degradatie naar divisie B
| ||||
5 september 2020 «onderlinge duels» 19:45 (UTC+1) |
Portugal | 4 – 1 | Kroatië | Stadion: Estádio do Dragão, Porto Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Davide Massa |
Cancelo 42' Jota 59' Félix 71' A. Silva 90+6' |
Verslag | 90+2' Petković | ||
| ||||
5 september 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Zweden | 0 – 1 | Frankrijk | Stadion: Friends Arena, Solna Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Szymon Marciniak |
Verslag | 42' Mbappé | |||
| ||||
8 september 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Frankrijk | 4 – 2 | Kroatië | Stadion: Stade de France, Saint-Denis Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Ovidiu Haţegan |
Griezmann 44' Livaković 45+2' (e.d.) Upamecano 66' Giroud 78' (pen.) |
Verslag | 18' Lovren 56' Brekalo | ||
| ||||
8 september 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Zweden | 0 – 2 | Portugal | Stadion: Friends Arena, Solna Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Danny Makkelie |
Svensson 14', 44' | Verslag | 45+2', 73' Ronaldo | ||
| ||||
11 oktober 2020 «onderlinge duels» 18:00 (UTC+2) |
Kroatië | 2 – 1 | Zweden | Stadion: Maksimirstadion, Zagreb Toeschouwers: 2.020 Scheidsrechter: John Beaton |
Vlašić 32' Kramarić 84' |
Verslag | 66' Berg | ||
| ||||
11 oktober 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Frankrijk | 0 – 0 | Portugal | Stadion: Stade de France, Saint-Denis Toeschouwers: 1.000 Scheidsrechter: Carlos del Cerro Grande |
Verslag | ||||
| ||||
14 oktober 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Kroatië | 1 – 2 | Frankrijk | Stadion: Maksimirstadion, Zagreb Toeschouwers: 6.266 Scheidsrechter: Björn Kuipers |
Vlašić 64' | Verslag | 8' Griezmann 79' Mbappé | ||
| ||||
14 oktober 2020 «onderlinge duels» 19:45 (UTC+1) |
Portugal | 3 – 0 | Zweden | Stadion: Estádio José Alvalade, Lissabon Toeschouwers: 5.000 Scheidsrechter: Srđan Jovanović |
B. Silva 21' Jota 44', 72' |
Verslag | |||
| ||||
14 november 2020 «onderlinge duels» 19:45 (UTC+0) |
Portugal | 0 – 1 | Frankrijk | Stadion: Estádio da Luz, Lissabon Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Tobias Stieler |
Verslag | 54' Kanté | |||
| ||||
14 november 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Zweden | 2 – 1 | Kroatië | Stadion: Friends Arena, Solna Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Daniel Siebert |
Kulusevski 36' Danielson 45+2' |
Verslag | 82' (e.d.) Danielson | ||
| ||||
17 november 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Frankrijk | – | Zweden | Stadion: Stade de France, Saint-Denis Scheidsrechter: Aleksej Koelbakov |
Verslag | ||||
| ||||
17 november 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Kroatië | – | Portugal | Stadion: Poljudstadion, Split Scheidsrechter: Michael Oliver |
Verslag | ||||
Groep 4
|
|
- Legenda
Door naar de volgende ronde (halve finale)
Degradatie naar divisie B
| ||||
3 september 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Duitsland | 1 – 1 | Spanje | Stadion: Mercedes-Benz Arena, Stuttgart Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Daniele Orsato |
Werner 52' | Verslag | 90+7' Gayá | ||
| ||||
3 september 2020 «onderlinge duels» 21:45 (UTC+3) |
Oekraïne | 2 – 1 | Zwitserland | Stadion: Arena Lviv, Lviv Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Andreas Ekberg |
Jarmolenko 15' Zintsjenko 69' |
Verslag | 42' Seferović | ||
| ||||
6 september 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Spanje | 4 – 0 | Oekraïne | Stadion: Estadio Alfredo Di Stéfano, Madrid Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Benoît Bastien |
Ramos 4' (pen.), 30' Fati 33' F. Torres 85' |
Verslag | |||
| ||||
6 september 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Zwitserland | 1 – 1 | Duitsland | Stadion: St. Jakob-Park, Bazel Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Michael Oliver |
Widmer 59' | Verslag | 15' Gündoğan | ||
| ||||
10 oktober 2020 «onderlinge duels» 21:45 (UTC+3) |
Oekraïne | 1 – 2 | Duitsland | Stadion: NSK Olimpiejsky, Kiev Toeschouwers: 17.573 Scheidsrechter: Orel Grinfeeld |
Malinovski 77' (pen.) | Verslag | 20' Ginter 49' Goretzka | ||
| ||||
10 oktober 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Spanje | 1 – 0 | Zwitserland | Stadion: Estadio Alfredo Di Stéfano, Madrid Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Ali Palabıyık |
Oyarzabal 14' | Verslag | |||
| ||||
13 oktober 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Duitsland | 3 – 3 | Zwitserland | Stadion: RheinEnergieStadion, Keulen Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Ruddy Buquet |
Werner 28' Havertz 55' Gnabry 60' |
Verslag | 5', 57' Gavranović 26' Freuler 29', 90+5' Schär | ||
| ||||
13 oktober 2020 «onderlinge duels» 21:45 (UTC+3) |
Oekraïne | 1 – 0 | Spanje | Stadion: NSK Olimpiejsky, Kiev Toeschouwers: 10.495 Scheidsrechter: Paweł Gil |
Tsihankov 76' | Verslag | |||
| ||||
14 november 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Duitsland | 3 – 1 | Oekraïne | Stadion: Red Bull Arena, Leipzig Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Ovidiu Haţegan |
Sané 23' Werner 33', 64' |
Verslag | 12' Jaremtsjoek | ||
| ||||
14 november 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Zwitserland | 1 – 1 | Spanje | Stadion: St. Jakob-Park, Bazel Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: William Collum |
Freuler 26' Elvedi 15', 79' |
Verslag | 89' Gerard | ||
| ||||
17 november 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Spanje | – | Duitsland | Stadion: Estadio de La Cartuja, Sevilla Scheidsrechter: Andreas Ekberg |
Verslag | ||||
| ||||
17 november 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Zwitserland | Afgelast | Oekraïne | Stadion: Swissporarena, Luzern Scheidsrechter: Anastasios Sidiropoulos |
Verslag | ||||
De wedstrijd tussen Zwitserland en Oekraïne, oorspronkelijk gepland op 17 november 2020 om 20:45 (UTC+1), werd afgelast omdat verschillende Oekraïense spelers een positieve coronatest hadden afgelegd. De gezondheidsdienst van het kanton van Luzern besliste dat de volledige delegatie van Oekraïne in quarantaine moet.
Halve finale/finale
Wedstrijdschema
Halve finale | Finale | |||||
6 oktober — n.t.b. | ||||||
10 oktober — n.t.b. | ||||||
Troostfinale | ||||||
7 oktober — n.t.b. | 10 oktober — n.t.b. | |||||
Halve finales
| ||||
6 oktober 2021 |
– | |||
| ||||
7 oktober 2021 |
– | |||
Troostfinale
| ||||
10 oktober 2021 |
– | |||
Finale
| ||||
10 oktober 2021 |
– | |||
Eindstand
De eindstand wordt bepaald op basis van de regels die de UEFA opstelde.
Pos | Land | Grp | Wed | W | G | V | Pnt | Doelsaldo | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
DV | DT | +/− | ||||||||
N N B |
Finale 1e plaats | |||||||||
Finale 2e plaats | ||||||||||
Finale 3e plaats | ||||||||||
Finale 4e plaats | ||||||||||
5. | Beste nummer 2 in de groep | |||||||||
6. | Tweede nummer 2 in de groep | |||||||||
7. | Derde nummer 2 in de groep | |||||||||
8. | Vierde nummer 2 in de groep | |||||||||
9. | Beste nummer 3 in de groep | |||||||||
10. | Tweede nummer 3 in de groep | |||||||||
11. | Derde nummer 3 in de groep | |||||||||
12. | Vierde nummer 3 in de groep | |||||||||
13. | Beste nummer 4 in de groep | |||||||||
14. | Tweede nummer 4 in de groep | |||||||||
15. | Derde nummer 4 in de groep | |||||||||
16. | Vierde nummer 4 in de groep |
Doelpuntenmakers
4 doelpunten
3 doelpunten
2 doelpunten
1 doelpunt
Eigen doelpunt
Play-offs WK 2022
UEFA Nations League | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
|