Aanslagen in Brussel op 22 maart 2016: verschil tussen versies

Uit Wikikids
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
Regel 55: Regel 55:
  
 
==Reacties==
 
==Reacties==
 +
*De luchthavens van [[New York]], [[Parijs]], [[Londen]], [[Praag]], [[Amsterdam]], [[Frankfurt]], [[Boedapest]] en verschillende in [[Polen]]hebben zich opengesteld om het vliegverkeer van Brussels Airport op te vangen.
 
*{{Vlag|ESP}} Premier [[José Manuel García-Margallo]] benoemd [[Islamitische Staat]] verantwoordelijk voor de aanslagen.
 
*{{Vlag|ESP}} Premier [[José Manuel García-Margallo]] benoemd [[Islamitische Staat]] verantwoordelijk voor de aanslagen.
 
*{{Vlag|RUS}} President [[Vladimir Poetin]] heeft contact op genomen met koning [[Filip van België|Filip]] vanwege de aanslagen en toonde zijn medeleven.
 
*{{Vlag|RUS}} President [[Vladimir Poetin]] heeft contact op genomen met koning [[Filip van België|Filip]] vanwege de aanslagen en toonde zijn medeleven.
 
*{{Vlag|NLD}} Premier [[Mark Rutte]] noemt de aanslagen vreselijk en vindt dat "zowel Brussel als België als Europa getroffen zijn".
 
*{{Vlag|NLD}} Premier [[Mark Rutte]] noemt de aanslagen vreselijk en vindt dat "zowel Brussel als België als Europa getroffen zijn".
 
*{{Vlag|NLD}} Koning [[Willem-Alexander der Nederlanden|Willem-Alexander]] toonde zijn medeleven aan de Belgische koning. Ook zei hij dat "het Nederlandse volk intens meeleeft met het verdriet in België".  
 
*{{Vlag|NLD}} Koning [[Willem-Alexander der Nederlanden|Willem-Alexander]] toonde zijn medeleven aan de Belgische koning. Ook zei hij dat "het Nederlandse volk intens meeleeft met het verdriet in België".  
*{{Vlag|BEL}} Premier [[Charles Michel]] roept de Belgen op om rustig en kalm te blijven. De aanslagen noemde hij blind, gewelddadig en laf.  
+
*{{Vlag|BEL}} Premier [[Charles Michel]] roept de Belgen op om rustig en kalm te blijven. De aanslagen noemde hij blind, gewelddadig en laf.
 +
*{{Vlag|TUR}} Premier [[Ahmet Davutoğlu]] toont namens de Turkse regering en het Turkse volk zijn medeleven.
 +
*{{Vlag|CHE}} Bondspresident [[Johann Schneider-Ammann]] toont ook zijn medeleven aan het Belgische volk.
  
 
==Bronnen==
 
==Bronnen==

Versie van 22 mrt 2016 13:31

Nieuws.gif
In het nieuws
Dit artikel bevat onderwerpen die in het nieuws zijn. De informatie in dit artikel kan dus al snel verouderd zijn!
Je wordt uitgenodigd op bewerk te klikken om dit artikel aan te vullen.


Aanslagen in Brussel van 22 maart 2016

Zaventem333.JPG

Datum 22 maart 2016
Tijd 8:05 lokale tijd (Zaventem)
9:11 (Maalbeek)
Locatie België Zaventem en Brussel
Omschrijving
Dader(s) en slachtoffer(s)
Dader(s)
Dadergroepen
Doelwit(ten)
Doden 11 (Zaventem)
15 (Maalbeek)
Gewonden 81 (Zaventem)
55 (Maalbeek)
Wapens
Gebruikte wapens 26 doden en 136 gewonden
Portaal Portal.svg Geschiedenis

Op 22 maart 2016 vonden er in de Belgische hoofdstad Brussel een aantal aanslagen plaats. De aanslagen werden gepleegd met explosieven om vier locaties in en rond Brussel.

Waarschijnlijk hebben de aanslagen iets te maken met het oppakken van Salah Abdeslam, de enige nog levende verdachte van de aanslagen in Parijs op 13 november 2015. Hij werd namelijk vier dagen eerder opgepakt in de Brusselse wijk Molenbeek.

Locaties

Brussels Airport

De aanslagen begonnen op de belangrijke luchthaven van België, Brussels Airport in Zaventem net buiten Brussel. Hier gingen rond 8 uur 's ochtends twee bommen af. Eén bij de balie van Brussels Airlines en één bij de balie van American Airlines. De luchthaven is ontruimd en gesloten. Landingen werden verplaatst naar andere vliegvelden in het buitenland (waaronder Nederland). Er zijn minstens 11 doden en 81 gewonden bij de aanslag op het vliegveld. Door de kracht van de explosie werden verschillende ruiten uit het gebouw geblazen en in de vertrekhal kwamen zelfs delen van het plafond naar beneden.

Geëvacueerde mensen worden in de middag waarschijnlijk overgebracht naar Leuven.

Brusselse metro

Even later vonden er ook explosies plaats in de Brusselse metro. Dit gebeurde bij metrostations Maalbeek, Schuman en Kunst-Wet. Toch was er maar één explosie bij station Maalbeek, maar de kracht van explosie wisten ook de andere twee stations te bereiken. Een paar minuten na de explosie kwamen de eerste slachtoffers naar buiten. De volledige Brusselse metro is hierdoor gesloten. Er zijn minstens 15 doden en 55 gewonden.

Gevolgen

België

België heeft het dreigingsniveau verhoogd naar niveau 4. Dit betekend dat er door het hele land maatregelen te zien zijn. Premier Charles Michel heeft laten weten dat hij en de regering alles op de voet volgen. Het parlement is geëvacueerd, net als de regering. Zowel het landelijke parlement als het Vlaamse Parlement hebben de werkzaamheden neergelegd. In de Brusselse gebouwen van de Europese Unie zijn ook alle werkzaamheden neergelegd, maar het personeel blijft in de gebouwen.

In Brussel ligt al het openbaar vervoer stil. De metro is dicht en de stations van Brussel en Schaarbeek ook. Scholen zijn inmiddels gesloten en worden gevraagd hun leerlingen binnen te houden. De Brusselse Vrije Universiteit richt noodopvang in en zorgt voor hulp om het gebied van psychologie. Bekende gebouwen gingen ook dicht, waaronder het Atomium en miniatuurpark Mini-Europe. Uit voorzorg in de Frans-Belgische grens volledig gesloten.

De regering vraagt niet te bellen, social media wordt aangeraden om contact te houden. Anders zouden netwerken overbelast kunnen raken, wat niet handig zou zijn voor de hulpdiensten. In Brussel wordt aangeraden om te blijven waar je bent. Om te laten zien dat je veilig kun je heeft het Rode Kruis Ikbenveilig.nl ingezet.

Nederland

Premier Mark Rutte heeft de regering bij elkaar laten komen. In Nederland zijn ook maatregelen genomen, zoals bij het Binnenhof. Het dreigingsniveau is niet verhoogd. Wel is er meer controle op de Belgisch-Nederlandse grens.

Vluchten naar Belgische vliegvelden worden opgevangen door o.a. de vliegvelden in Maastricht en Schiphol. Op Schiphol zijn maatregelen genomen, net als op de vier grootste treinstations en de stations van Arnhem, Roosendaal en Breda. Treinen uit België worden uit voorzorg gecontroleerd.

Het Minister van Buitenlandse Zaken raad af om te reizen naar Brussel tot dat er meer bekend is over de aanslagen.

Frankrijk

In Parijs zijn maatregelen genomen. President François Hollande heeft de regering bij een geroepen.

Duitsland

Duitsland neemt extra maatregelen aan zowel de Nederlands-Duitse als de Belgisch-Duitse grens.

Verenigd Koninkrijk

Ook premier David Cameron heeft ook het kabinet bij één geroepen.

Reacties

Bronnen

  • Vandaag de Dag, televisieprogramma van de WNL.
  • NOS Journaal, televisieprogramma van de NOS.
  • RTL Nieuws, op RTLZ.
  • Journaal Extra, televisieprogramma van de VRT.
  • Nederlandstalige en Duitstalige Wikipedia
  • RTL Nieuws App
  • Looopings, weblog.
Afkomstig van Wikikids , de interactieve Nederlandstalige Internet-encyclopedie voor en door kinderen. "https://wikikids.nl/index.php?title=Aanslagen_in_Brussel_op_22_maart_2016&oldid=436269"